Пожежник

Пожежний завжди напоготові. Дзвінок в пожежну частину, сигнал «Тривога» — і ось вже потрібно стрибнути в машину і мчати туди, де бушує полум'я. Час з моменту відправлення машин до прибуття на точку НП в середньому становить 5 хвилин. На місці пожежі пожежники діють за ситуацією. В першу чергу евакуюють людей. Начальник варти робить запит на додаткові кошти, якщо вони необхідні. Далі загін діє практично у бойовій обстановці — розгортає пожежні рукава, виводить стволи (брандспойти) на вогонь. Коли пожежу ліквідовано, бригада повертається в пожежну частину.

Специфіка професії

Звичайно, пожежі високої категорії складності трапляються рідко, але навіть у найспокійніші години пожежна охорона не спить. Весь день розписаний майже по хвилинах. Після зміни варти вивчення телефонограм та розпоряджень. Постійно доводиться тренуватися на пожежній вишці, виконуючи черговий підйом, перевіряти пожежно-технічне озброєння, бойовий одяг і спорядження.

Місце роботи

Пожежні частини.

Особисті якості

Щоб стати пожежником, потрібно в першу чергу мати відмінне здоров'я і відповідний вік (від 18 років).

Кар'єра

Пожежні частини — бюджетна структура, і доходи тут невеликі. Втім, виплачують грошові премії та видають нагороди, наприклад, «За відмінну службу» або «За виконання поставлених завдань при рятуванні людей».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Охорона, безпека, поліція»