Загроза банкрутства – нові, поки що не використані можливості

Загроза банкрутства – нові, поки що не використані можливості

до відому керівників підприємств про нові можливості, та загрози банкрутства.

Банкрутство в Україні, або закриття бізнесу внаслідок втрати платоспроможності продовжує накульгувати, та залишається недосконалим інструментом в руках кредиторів на протязі останніх 20років з причин:

  • Низької ефективності процедур банкрутства в Україні (індекс стягнення / центи на долар/) – 8,9

(Східна Європа та Центральна Азія – 38; розвинуті країни – 71,2). Краща країна – 93.1 (Норвегія).

  •  Занадто тривала процедура банкрутства становить 2,9 роки.

(Східна Європа та Центральна Азія – 2,3 роки; розвинуті країни – 1,7 роки). Краща країна – 0.4 (Ірландія)

  • Висока вартість процедур банкрутства в Україні – 40,5% від вартості майна боржника

(Східна Європа та Центральна Азія – 13,1%; розвинуті країни – 9,1%). Краща країна – 1% (Норвегія);

Введення в дію 21.10.2019р. "Кодексу України з процедур банкрутства" начебто повинно було б радикально змінити ситуацію. Адже скасовано пресловуті обмеження в 300 мінімальних заробітних плат , як одна із основних ознак банкрутства. Але кредитори не поспішають скористатися новими можливостями.

 На початку 2020року в середньому кожного дня відкривається приблизно 3 справи про банкрутство, що за рік складатиме за такою тенденцією приблизно 800 справ.

Адже наведені вище характеристики ефективності процедур банкрутства в Україні на протязі десятиріч посіяли цілком обгрунтований песимізм, та недовіру до господарських судів, а дарма.

Настав час ламати вказані стереотипи. Вже існують об'єктивні підстави щодо значного підвищення ефективності процедур банкрутства, адже відкриття процедури банкрутства ще до того як там "потопталися" фіскальна служба та судові виконавці дає цілком обгрунтовані сподівання, що майновий стан боржника ще залишається достатньо високим, а тому вартість процедур буде значно менша від вартості боржника, а це значить, що індекс стягнення боргів збільшиться в рази. Спрощення продажу майна банкрута дає великі сподівання на те, що тривалість процедур банкрутства також значно скоротиться.

Об'єктивно увімкнутий механізм загрози банкрутства, Адже, навіть загроза відкриття справи про банкрутство боржника спонукає його швиденько розрахуватися, щоб не ускладнювати життя менеджменту підприємства. Тут слід додатково зазначити про те, що реальна загроза солідарної та субсидіарної відповідальності керівників та засновників боржника сприятиме швидкому виявленню та формуванню ліквідаційної маси банкрута.

Наші семінари он-лайн допоможуть донести до вас нові можливості, та загрози банкрутства.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Бухгалтерія, облік та податки Право, юриспруденція Фінанси, кредит, банківська справа