Описание курса

ВЧИМОСЯ ПИСАТИ ЕСЕ. Розвиваємо навик критичного мислення.

Сьогодні поток інформації зростає шаленими темпами. Чи можливо зупинити цей процес? Точно, ні! Інформація стала основним ресурсом людства. Вчені стверджують, результатом маємо обставини, коли люди в змозі себе прогодувати, але не можуть зрозуміти, охопити розумом те, що ними же створено. Чи вистачить людині життя, щоб опрацювати накопичені масиви інформації? Та головне, чи потрібно це робити?

У ситуації, що склалася, потрібно визначити пріоритети: або ми продовжуємо щодня наполегливо інформативно студіювати підручники, енциклопедії, твори літератури, інтернет-ресурси і т.д., або, зупиняючись на мить, задаємось питанням «Як розуміти усю набуту інформацію та як з цим багажем знань бути щасливим і корисним у власному житті та у суспільстві?»

За допомоги цього навчального курсу, використовуючи термінологію кіномистецтва, пропонуємо кожному учаснику написати самостійний «приквел» до шкільного навчання під назвою «Як навчатися, щоб знати, розуміти і діяти», де головною сюжетною лінією є природа розмірковування в усній та письмовій формах.

На заняттях молоді люди навчатимуться аргументувати думки, висувати гіпотези, виявляти різні можливості й альтернативи, формулювати запитання, приймати рішення, визнавати різні точки зору, тощо.

Вони зможуть посилити свою сміливість до створення нових теоретичних і практичних рішень; віру в свої інтелектуальні можливості; вміння розуміти текст і бачити у ньому глибинні смисли; вправність у вираженні власних думок та аргументацій; культуру спілкування у філософському діалозі та грамотність висловлювання у формі есе.

Курс веде Надія Адаменко, кандидат філософських наук.

Програма занять:

1. Знайомство. Що є мислення? Чи можна навчитися мислити критично та креативно? Як оволодіти вмінням гнучкості мислення?

2. Чи існує зв'язок між мисленням і мовою? Що таке письмо? Есе та які його форми.

3. Пишемо філософське есе. Структура есе.

4. Що є світ? Чи здатна людина «впорядковувати» світ? Вчимося впорядковувати думки у «своїй голові». Що значить мислити філософськи? Чи можливо навчитися філософувати про себе і світ? Що таке рефлексія? Раціональне мислення та любов.

5. Що і Хто є людина, що їй потрібно, а що ні? Які знання нам потрібні, а які ні? Як навчитися називати речі своїми іменами?

6. В який спосіб наші уявлення стають поняттями? Що таке комунікація? Що таке філософський діалог? Як навчитися бути активним учасником філософського діалогу?

7. Що таке суспільство і держава? Що значить для нас жити спільно? Чи існують справедливі суспільства? Чи існують ідеальні держави? Громадянами народжуються чи стають? Чи можна навчитися бути свідомим та активним громадянином своєї країни?

8. Підсумок. 2-х годинна філософська дискусія з учасниками курсу на основі міжнародної програми «Філософія для дітей» М.Ліпмана. Самооцінка учасників в просуванні мисленнєвих навичок та написанні філософських есе.

Старт групи 20 жовтня.

Курс 1 раз на тиждень по 2 години.

Тривалість 2 місяці (8 занять).

Вартість курсу - 1900 грн за умови передплати.

Заняття по суботах 12:15-14:15.

Реєстрація на курс

Добавить комментарий
При заполнении формы была допущена ошибка
Неверно заполненные поля отмечены красным.
Пожалуйста, проверьте форму еще раз.
Имя*:
Комментарий*:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта*:
Проверочный код*:
5 английских букв:
 или Отменить
Оставить комментарий

Все курсы в Киеве, а также вузы в Киеве, колледжи и техникумы в Киеве, репетиторы в Киеве, тренинги в Киеве, работа в Киеве

Обратная связь