Бізнес-аналітик

Великі компанії мають у своїй структурі безліч відділів. Щоб покращити обмін інформацією між ними й оптимізувати бізнес-процеси, на підприємствах організовуються інформаційні комп'ютерні мережі (ЕRP-системи) — комплекс додатків, який дозволяє створити єдину автоматизовану систему управління підприємством або її ключовими бізнес-процесами. Їх розробкою займається системний аналітик.  Він або модернізує систему, що вже існує на підприємстві, або моделює нову. У його обов'язки входить збір вимог до створюваного продукту за допомогою анкетування й інтерв'ю користувачів. Системний аналітик розробляє технічне завдання на створення програмного забезпечення, проєктує документальне оформлення системної та програмної архітектури ІТ-системи, ставить завдання на розробку і тестування. А після закінчення проєкту пояснює правила роботи користувачам і розв'язувати проблеми функціонування на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.

Специфіка професії

Плюси професії

  • це добре оплачувана праця;
  • творча робота, кожен проєкт унікальний і вимагає свого підходу до розробки,
  • видно відчутну користь діяльності, коли робочий процес у фірмі має чіткий стиль і послідовність;
  • набуття навичок комунікативного спілкування, а також збільшення кількості корисних знайомств шляхом проєктів в різних організаціях.

Мінуси професії

  • робота системного аналітика не завжди обмежується роботою в одному місті, а тому людям цієї професії багато часу доводиться проводити у відрядженнях;
  • клієнт не завжди в змозі зрозуміти відмінність однієї системи від іншої, звідси розбіжності, суперечки, непорозуміння;
  • високий робочий ритм;
  • нерідко користувачі негативно ставитися до впровадження нової інформаційної системи;
  • часто замовник не може сформулювати завдання.

Місце роботи

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Особисті якості

Терпіння, терпіння та ще раз терпіння. Його знадобиться багато: і при обговоренні деталей проєкту із замовниками, і при спілкуванні з користувачами, і при розв'язанні технічних проблем. Потрібно уміти знаходити спільну мову з кожним, з ким доведеться спілкуватися, а спілкуватися доведеться багато. Під час обговорення швидко входити в курс справи, схоплювати суть і оптимізувати обсяг робіт (інколи завдання виявляється значно простішим, ніж передбачає замовник).

Кар'єра

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Освіта

Працювати у сфері ІТ системним аналітиком без знань інформаційних систем неможливо. Проте бувають випадки, коли системними аналітиками стають люди, що здобули будь-яку освіту, як технічну, так і гуманітарну. Так, наприклад, технарі зазнають менше проблем з технічними питаннями, а гуманітаріям простіше домовитися із замовниками. І ще один нюанс. Відразу після інституту стати системним аналітиком складно. Хоча вакансій зустрічається багато, скрізь потрібні професіонали з досвідом. В цьому випадку можна починати кар'єру з посади помічника аналітика стажистом.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»