Хореограф

Неважливо, хто виконує танець (хлопчача група або кордебалет) рухи в ньому завжди пов'язані один з одним, а не хаотично. Це результат хореографічної роботи. Хореограф працює з танцюристами, щоб надати їх рухам завершеність, яка постає перед глядачами у вигляді танцювального твору. Деякі хореографи використовують свої навички для перероблювання вже існуючих танців, інші за допомогою технік на зразок контактної імпровізації створюють зовсім нові роботи.

Хореограф проводить тренування з танцюристами, увечері відвідує й оцінює їх виступ, а в інший час займається адміністративною роботою. Ще хореограф розробляє ідеї, проводить оцінювання та відбір танцюристів, підбирає костюми, музику і т.п.

Специфіка професії

В усіх жанрах на одного, двох або декілька сотень виконавців - лише один хореограф. У такому конкурентному середовищі виживають лише найбільш креативні та оригінальні майстри.

Місце роботи

Хореографів можна зустріти у танцювальних компаніях, у театрах мюзиклів, в опері, на телебаченні, на зйомках фільму, на фестивалях, на круїзних суднах і навіть на подіумі.

Особисті якості

Танок: Хореографи повинні чудово знати танець і самі вміти танцювати, нехай і не феноменально.

Організаційна робота: Ви можете відкрити власну компанію і відповідати за все, що стосується її роботи, за створення, промоушн та організацію твору (у цих галузях організаційні навички також корисні). Ви можете влаштуватися на роботу як художній директор компанії і будете зобов'язані виконувати особливі вимоги, покладені на вас контрактом. Вам доведеться планувати кожну репетицію так, щоб вона проходила без проблем, тому що репетиційне місце і час недешеве й складно знаходяться.

Спілкування: Важливо вміти створити та підтримати контакти не лише з танцюристами, але і з техніками (для реплік, сценічних інструкцій, керування освітленням і т.п.), з іншими артистами, які зустрінуться вам по роботі (музиканти, дизайнери сцени і костюмів), і навіть з людиною, яка буде робити флаєри, афіші та квитки для виступу!

Творчість: Хореографи шукають натхнення навколо себе. Щоб створювати ідеї, необхідно відчувати весь світ мистецтва - скульптуру, фотографію, текст, музику, що завгодно. Хореографічна робота, яка демонструє добре розвинені теми та ідеї, цікава і захоплююча. Попри те, що оригінальність в ній життєво важлива для успіху, важливо вміти аналізувати твори інших хореографів і використовувати їх досвід, збагачений вашої особистою інтерпретацією.

Кар'єра

Кількість робочих годин буває різним, але робочий день хореографа частіше довгий, аніж короткий. Однак багато пропозиції роботи засновані на вільній зайнятості і тому оплачуються не дуже добре, через цього часто хореографи займаються ще й викладацькою, професійною танцювальною діяльністю, або ж взагалі не працюють у галузі мистецтва, особливо на початку кар'єри.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»