Кухар

В основному коледжі готують кухарів широкого профілю. Їм дають базові знання про кухні різних народів світу, щоб надалі випускники після невеликого стажування змогли освоїти будь-який напрямок. Існує і більш вузька спеціалізація повар-кондитер. Тут докладніше вивчається технологія приготування саме кондитерських виробів. З усіх спеціалізацій ця не лише найсолодша, але й значно творча, за інші. Коли майбутній кухар вступає до навчального закладу комісія зверне увагу, чи є у вас художній смак, уява, фантазія, адже приготування і прикраса кожного кондитерського виробу це творчий процес.

Специфіка професії

Плюси професії

Стабільний дохід і попит на ринку праці.

Мінуси професії

Велике фізичне навантаження — стояти по вісім-десять годин біля плити не так легко, як здається; постійне напруження уваги — розслабитися, коли треба нарізати салат і стежити за двома каструлями на плиті навряд чи вдасться.

Місце роботи

Студентам дають можливість застосувати отримані знання в кафе, ресторанах, барах і їдальнях міста. Багато хто вже під час практики знаходить майбутнє місце роботи.

Особисті якості

 У кухаря обов'язково повинні бути естетичний смак, уява, творчі здібності, інакше далі бутербродів і яєчні він не піде.

Кар'єра

Кухарям, випускникам коледжів, присвоюється третя категорія. З нею можна йти у помічники кухаря, поступово дослужитися до су-шефа — правої руки шеф-кухаря, і врешті-решт, до самого шеф-кухаря. Шеф-кухар — це вже 5-6 розряди. Останнім часом багато випускників коледжів і ліцеїв охоче йдуть у особисті кухарі і в їдальні приватних фірм. З урахуванням гарних зарплат цей варіант перспективний і попит на нього зростає.

Освіта

Коледж за спеціальністю «Кухар», після навчання присвоюється 3 категорія.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Ресторани, харчування»