Ювелір

На заводах над створенням прикрас працює ціла команда ювелірів, і у кожного своя роль і спеціалізація. Найбільше користуються попитом — ювеліри-монтувальники: вони обробляють і монтують вручну прості вироби. Крім них на заводах завжди потрібні закріплювальники (закріплюють і обробляють камені для майбутніх прикрас) і ливарники. Звичайно, ці професії досить далекі від творчості, більше нагадують працю заводського робітника. Але, перш ніж братися за роботу над «родовими коштовностями», спочатку доведеться набивати руку на однотипних каблучках і сережках. Якщо є бажання, можна пройти додаткове навчання і стати гравером (наносити шрифти та орнамент на метал, ремонтувати вироби), модельєром (виготовляти ексклюзивні прикраси за ескізами дизайнерів) або емальєром (працювати з кольоровими глинами і емалями, моделювати композиції, використовуючи технологію випалювання). Кожен з цих фахівців може працювати як на заводі, так і в приватній ювелірній майстерні. Але найцікавіша робота - у дизайнера ювелірних прикрас.

Специфіка професії

Справжній ювелір — одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл завалений різноманітними інструментами і пристроями, причому часто фахівець сам їх вигадує і виготовляє. У роботі знадобляться пильники, лобзики, надфілі, штіхеля, карбівки, лупи, паяльники, пальники, бормашини і т. п. Найдорожче і найякісніше оснащення кращих світових виробників може коштувати тисячі доларів, однак без нього успіху не досягти.

Місце роботи

Величезна кількість ювелірних лавок, магазинів, майстерень і ломбардів теж зацікавлені у цих фахівцях: тут вони оцінюють коштовності, лагодять сережки, ланцюжки, брошки, підганяють каблучки під потрібний розмір, вставляють дорогоцінні камені, які випали.

Особисті якості

Метал і каміння — грубий матеріал, і робота з ним вимагає фізичних зусиль. Крім вміння виконувати тонку роботу, ювелірам доводиться паяти, карбувати, кувати, полірувати. Але серед ювелірних технік є такі, які споконвіку вважаються жіночими: робота з емаллю, зі сканню. Крім того, таке ремесло вимагає терпіння, грунтовності, старанності, точності — тобто якостей, якими володіють в основному жінки. Чимало дівчат серед молодих дизайнерів.

Кар'єра

Від його творчих здібностей ювеліра багато в чому залежить успіх всього виробництва. Заробітки ж провідних ювелірів — ретельно приховуються. Відомо лише, що поняття «оклад» для них незначне. Вони, як правило, виконують роботи і проекти на замовлення і одержують гонорари. Часто їх роботи експонують на виставках.

Освіта

Найпростіший варіант навчання — спеціалізовані курси ювелірів.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»