Ріелтор

Потреба людей в купівлі, продажу або обміну квартир була і буде завжди. Лише п'ятнадцять років тому, угоди з нерухомістю в нашій країні вважалися спекуляцією, а зараз це гарний бізнес, кожен крок якого супроводжується законом.

Рієлтор перша людина, з якою ви зустрінетесь, задумавши зробити якусь операцію з нерухомістю, яка у вас є. Він, певною мірою, посередник між продавцем і покупцем. До речі, практично 70% працівників будь-якої рієлторської компанії складають прості рієлтори.

Завдання такого фахівця, щоб кожен учасник угоди залишився задоволений. Якщо потрібно, агент їздить з клієнтом переглядати квартири, вирішує питання оформлення документів. Відвідує організації, що відрізняються надзвичайною неквапливістю у питаннях вирішення справ: такі як ЖЕК, БТІ, опікунські ради, міліція, диспансери. А якщо людина збирається придбати квартиру за допомогою іпотеки, то кількість документів зростає просто в геометричній прогресії. Іноді, для того, щоб знайти оптимальний варіант купівлі-продажу, з великої кількості пропозицій виходить складний ланцюжок угод.

У великих компаніях практикується розподіл посад за видами операцій. Одні агенти займаються продажем квартир первинного житлового фонду, інші на вторинному ринку житла, треті відають питаннями оренди нежитлових приміщень.

Для новачків, оптимальний варіант робота з клієнтами на ринку вторинного житла. Тут є можливість зрозуміти основні закони ринку, навчитися працювати з документами і розмовляти з клієнтами. Через півтора-два роки співробітник, який вже набрався досвіду, може йти на підвищення.

Специфіка професії

Плюси професії

  • відразу видно результати роботи;
  • швидкі та гарні гроші, при наявності відповідної кваліфікації;
  • найчастіше вільний графік;
  • можливість самостійного прийняття рішень.

Мінуси професії

  • починати кар'єру доводиться з найнижчих позицій (навіть при наявності диплома);
  • ненормований робочий день;
  • нервова робота, особливо важка для людей, які звикли брати все близько до серця;
  • високий ступінь відповідальності: щоб не сталося завжди винен рієлтор.

Місце роботи

У рієлторських компаніях, а також в організаціях, робота яких пов'язана з різноманітними угодами в області нерухомості.

Особисті якості

Спочатку доводиться бути настирливим. Дзвонити, пропонувати свої послуги, рекламувати себе. У багатьох це викликає складності і змушує задуматися про зміну роботи. Тут позначається український менталітет і страх здатися вискочкою. Однак у професії рієлтора спілкування займає основний час. Не вміючи налагодити стосунки з людьми, неможливо вдало здійснити угоду. Пройде час і у рієлтора збереться своя клієнтська база. І тоді велика частина клієнтів буде сама звертатися до нього за допомогою.

Кар'єра

Менеджер групи агентів, директор філії або територіального відділення, директор департаменту.

Освіта

Ще недавно в рієлторський бізнес брали практично всіх, хто був готовий осягати ази нової і перспективної професії. Сьогодні компанії намагаються поповнити штат шляхом рієлторів з вищою освітою.

Спеціальність, яка підійде майбутньому рієлтору, називається «Експертиза і управління нерухомістю». Вчитися доведеться п'ять років, закінчивши ВНЗ ви отримаєте кваліфікацію «інженер». По суті це спеціаліст «на голову» вище рядових рієлторів, з такою освітою можна сміливо робити адміністративну кар'єру в сфері нерухомості.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»