Сценограф

Основна робота професійного сценографа — це, звичайно, театр. Художник-постановник в театрі права рука режисера: він не лише втілює режисерський задум, але разом із ним вигадує, якими художніми засобами передати ідею вистави, її настрій, атмосферу.

Головне завдання художника — знайти нову концепцію подачі п'єси, яка допоможе глибше розкрити її зміст. Саме за це він отримує свій гонорар, а не за ескізи і макети. Час, коли декорації і костюми створювалися по ремаркам у п'єсі, пішов. Сьогодні художник-постановник на пару з режисером шукають нові ходи. Читаючи п'єсу, яка готується до постановки, сценограф намагається відчути текст, відчути настрій ... Потім починається пошук образів, обговорення матеріалу з режисером і в результаті художник-постановник часто стає співавтором вистави..

Специфіка професії

Професія важка, але дуже цікава, не дає нудьгувати — постійно з'являються нові творчі завдання, плюс спілкування з цікавими творчими людьми — режисерами, акторами.

Місце роботи

Сценографи користуються попитом у кіно і особливо на телебаченні: тут вони працюють над концепціями художніх телепрограм, численних серіалів, кліпів і т. п.

Художники-постановники потрібні і у політиці: вони можуть грамотно оформити передвиборчу кампанію, мітинги, виступи ораторів — це теж шоу. У бізнесі і рекламі вони допомагають провести презентації нових продуктів, організувати промоушен-акції. Нарешті, сценограф завжди може зайнятися дизайном - вигадувати інтер'єри ресторанів, прикрашати корпоративні вечірки або дні народження багатьох підприємців ...

Особисті якості

Творчий потенціал.

Кар'єра

Для новоспеченого художника буде великою удачею відразу знайти роботу за фахом. Дохідні місця зайняті, і вакансій сценографа театру у кадрових агентствах ви не знайдете. Як стверджують викладачі театральних ВНЗ, звичайна справа, коли молодий спеціаліст іде набиратися досвіду в провінцію: у сценографів з освітою є всі шанси влаштуватися до театру. Так і щодо репертуару тут можливості ширше, а от щодо грошей — не густо: театральний художник державного театру такий же бюджетник, як учителі, лікарі.

Далі потрібно набиратися досвіду, цікаво оформляти вистави, брати участь у конкурсах сценографів, і якщо все піде успішно — є шанс, що вас запросять на постановку у відомий театр. Не надихає? Між тим багато відомих художників-постановників починали свою кар'єру саме так.

Альтернативні варіанти для сценографа — знайти роботу на телебаченні, у кіно.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

 

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»