Полтавский национальный педагогический университет имени В. Г. Короленко (ПНПУ)

Полтавский национальный педагогический университет имени В. Г. Короленко (ПНПУ)


 • Полтава · ул. Остроградского, 2, 36003
 • (053) 222-58-67
  (053) 256-23-13
 • 763321@mail.ru
 • дневная, заочная, экстернат
 • бакалавр, специалист, магистр
 • Вуз основан в 1914 году. Статус национальный. IV уровень аккредитации. Диплом гос. образца.

 • Наличие бесплатного обучения
 • Наличие платного обучения
 • Наличие военной кафедры
 • Наличие общежитий
 • Последипломное образование
 • Аспирантура, докторантура
 • Подготовительное отделение

4925
студентов
280
преподавателей
185
кандидатов
наук
88
профессоров
и докторов наук

Специальности

Факультеты

 • истории и географии;
 • естественный;
 • психолого-педагогический;
 • технологий и дизайна;
 • физико-математический;
 • физического воспитания;
 • филологии и журналистики.

О вузе

Материально-техническая база: 4 учебных корпуса, 4 общежития, ботанический сад, производственно-учебные мастерские, санаторий-профилакторий, библиотека, спорткомплекс.

Сегодня Полтавский государственный педагогический университет имени В.Г. Короленка является признанным научным центром не только в Украине, но и далеко за ее пределами. Ежегодно здесь проводятся Международные, Всеукраинские, региональные научные и научно-практические конференции, семинары и симпозиумы.

Университет поддерживает традиционные международные связи, развивает новые направления сотрудничества с зарубежными партнерами. Ныне тесные дружеские отношения сложились со Слупской педагогической школой (Польша), Великотирновским университетом Св. Кирилла и Мефодия (Болгария), Ли Университетом (штат Теннеси, США), с которыми заключено соглашения о сотрудничестве и обмене опытом.

На базе ПГПУ образован научно-организационный центр Международной макаренковской ассоциации, которая объединяет ученых 15 стран Европы, Азии, Америки.


Отзывы253

Оставить отзыв

Оставить отзыв

Ваша оценка
Пожалуйста, выберите количество звезд
Пожалуйста, введите Ваше имя
Пожалуйста, введите комментарий.
1000 символов
или Отменить
,

Вкрай не рекомендую кафедру дошкільної освіти. Адже після їх агітації і вашого помилокового вибору, швидко приходить усвідомлення, що вибір не на вашу користь. Втрачений час, марні зусилля та сумнівні перпсективи. Хворобливий пресинг і жодної якості чи користі - основа цієї чудової кафедри!

,

Чудовий університет!!! Висококваліфіковані викладачі! Потужні бази навчально-виробничої практики! Всім задоволена ❤️

,

Чудовий університет, з чудовими викладачами? рекомендую до вступу на кафедру дошкільної освіти ❤️

,

Яскраві емоції від навчання дійсно мають місце! Зокрема на кафедрі дошкільної освіти, взагалі щось казкове. Неймовірні (деякі особливо) викладачі проведуть вас стежками напруги та пригнічування. Їхні не менш фантастичні знання, які вони начебто дають, взагалі іноді схожі на хворі вигадки. Загалом це теорії, несуміжні з реальністю. Вимоги роблять такі, щоб створилась ілюзія значущості, а також для того, щоб як слід завантажити! Тож по завершенню навчання, ви подякуєте долі за те, що це нарешті закінчилось.

,

Єдине,що було круто це студентські роки, навчання вцілому таке собі. До влади на посаду керівництва прийшла людина яка використала всі методи, щоб здобути посаду. Університет скочується до рівня бурси, а рідний істфак втрачає кращих викладачів.Єдине що є стабільним, деканат який пустив коріння, щоб далі робити свої коруп....ні діяння.

,

Справжній совок. Застійна атмосфера, наче за совітської доби. Порядки теж совітські: панують доноси, підлабузництво, хамство. Усіх студентів поділено на дві категорії: привілейовані (їм постійно оцінки завищують) і звичайні (їм часто занижують оцінки, клюють їх і принижують). Викладачі педу можуть скільки завгодно виряджатись у вишиванки, але все це тільки показуха!

,

Закінчила наш педагогічний університет і щиро вдячна за ті знання що тут отримала. Велика вдячність Психолого-педагогічному факультету та кафедрі дошкільної освіти за ті емоції, які мала змогу отримати за період навчання.

,

Хотите измотанной психики и скотского отношения, тогда Вам сюда. В частности для особо экстремального психоэмоционального насилия над собой, рекомендую кафедру дошкольного образования.

,

Багато преподів тут різними способами принижують студентів і махлюють з оцінками. Чомусь ті, хто старанно навчається, отримують 4, а бува й 3, а ті, хто прогулює пари й готується абияк - 5. Це така тут "університетська" аура

,

Закінчила ПДПУ. Корупції щодо себе не відчула. Працювала в галузі журналістики.

,

Від університету тут - тільки назва, а насправді це щось на кшталт додаткових класів школи. Такий низький рівень навчання тут був і раніше. Є в цьому закладі й хороші викладачі, але таких одиниці, а цілковита більшість викладачів корупціонери ще ті.

,

Закінчила природничий факультет, згадую університет як найкращі роки. Здобувши вищу освіту у ПНПУ вступила до аспірантури в Києві, екзамени здала на відмінно, обійшовши київські вузи, захистила кандидатську дисертацію у найпрестижнішому інституті за спеціальністю. Рівнем знань задоволена, дуже вдячна викладачам, справжні професіонали, завжди відчувала підтримку, справжня родина!

,

Маю досвід, аби порівняти з іншими університетами. І готовий заявити, що Полтавський педагогічний університет - звичайний виш, не кращий і не гірший від інших

,

Який відстойний "університет". Псих-пед відстій. Студентів поливають самі розумієте чим. Мінус мільйон зірок, просто мінуууус.

,

Получила в ПНПУ второе высшее образование заочно. Первое получала 20 лет назад в техническом вузе, поэтому была в шоке от организации образовательного процесса и уровня коррупции здесь! Преподаватели не ходят на пары! Предметы какие-то бессмысленные (сами придумали) лекций, литературы, вообще каких-либо источников не дают. Преподаватели часто не могут ответить на задаваемые вопросы, потому что не владеют предметом. никто вас учить не собирается, а если вы даже самостоятельно учитесь, что в этом ВУЗе большая редкость, то вас все равно вынудят платить за сессию, практику, курсовую, госэкзамены и т.д., потому что вся группа платит! Проучиться здесь 15 месяцев стоило мне многих нервов.

,

Поставила одну звезду только потому что нельзя ставить минус миллион звёзд.... Люди, не поступайте в этот убогий университет...Если вы реально хотите получить знания, то бегите от этого места подальше (лично в этом убедилась). Поступила сюда после колледжа, и хочу сказать что там я получила знания, практику, а тут только негативные эмоции, нервный срыв и нежелание учиться дальше... Здесь вас ничему не научат, а будут только деньги брать за всё.. "У нас в университете нет коррупции!"... "Хахахахах" - это всё что я могу ответить на это... Хочешь зачёт? - Плати...Что? Не устраивает оценка? -Плати ещё. Хочешь получить высокий бал благодаря своим знаниям? Увы, не в этом месте...Купи книжку, иначе больше тройки не получишь...(Это только малая часть того что я могу рассказать) Отношение к студентам на уровне "Преподаватель - Бог", а ты в лучшем случае букашка (не спорю, есть хорошие преподаватели, но их можно сосчитать по пальцам) Так что прошу, хорошо подумайте..

,

Ніякої корупції тут нема! Це кращий університет Полтави як центру «духовності», тому супер-пупер викладачі та керівники тут борються з корупцією новими методами: вони її поширюють, поглиблюють і підносять на якісно новий рівень!

,

Навчалася на історичному факультеті на географа. Ці 5 років свого життя досі згадую з приємною ностальгією бо у нас були неймовірні виїздні практики за якими сумую досі) Викладачів також (більшість)) згадую з вдячністю, знання предмета дали хороші, тим хто хотів вчитись, а я була такою) Можна було б щось і не дуже хороше згадати, але немає такого бажання, роки після закінчення вузу проходять, а приємні спогади залишаються) дякую всім хто їх залишив у моїй пам'яті)

,

Викладачі цього закладу полюбляють... наряжатися у вишиванки, витирати об студентів свої брудні ноги, обжиратися галушками на дні народженні свого любимого рєктора, тишком-нишком гребти хабарі й ставити блатникам завищені оцінки, влаштовувати сюди на роботу своїх родичів і друзів. Кубло псевдоінтелігенції…

,

Училась здесь. Когда только поступала, то я шла действительно учится и хотела быть преподавателем. Но уже в первый день нам всем испортила настроение преподаватель, начала она свое приветствие с угроз, что многих выбросят и не все смогут закончить этот супер вуз. Собственно, так и длилась учеба с оскорблениями, унижениями и страхом всю учебу от нее и таких же недопреподавателей. Кроме убитого здоровья ,я не получила ничего полезного от этого Университета Если вы хотите поступать на факультет англ.филоглогии и литературы, то английский вы там не выучите, зато все время Вас будут долбить ненужной зар.литературой и кучей бесполезных предметов, писаниной всякой ерунды. Ужасный институт, отношение как к скотам, а не студентам. Просто бегите подальше от этого ужасного места. Я очень жалею, что училась там и потратила 5 лет в пустую.

,

Розповім яке навчання на істфаці. Всі історичні події розглядають за однією схемою: передумови (причини), сама подія, а тоді її наслідки. Випускники істфаку - то вже не люди, а натуральні зомбі-ідіоти, які всюди бачать одні тільки причини і наслідки, а ще тупо зазубрюють дати та імена. Майже всім преподам істфаку треба не студентів вчити, а працювати простими прибиральниками. Хтось плюнув чи папірець кинув - це причина, а їм треба прибирати - це наслідок.

,

Проучилась 5 лет, а такое впечатление что эти годы, проведенные в универе можно просто вычеркнуть из жизни. Прежде чем сюда поступать, хорошо подумайте а стоит ли оно того.

,

Це не університет, а заросле бур'яном колгоспне поле. Вчорашніх школярів тут перетворюють на овочі й насичують їх одними нітратами. У виграші - оті бур'яни, що розмножуються в цьому закладі вже багато років і "навчають" овочів як засвоювати нітрати й думати, що це манна небесна....

,

Більшість викладачів педфаку не можна пускати викладати студентам, бо нічого не навчать (тому що самі не знають предмет) та ще й відібють наснагу до навчання коли побачать, що студент намагається здобути більше знань самостійно. Процвітає корупція на кожному кроці.

,

Убогий заклад для простих дітей із глухих сіл. Розумним, кмітливим, мислячим і креативним студентам тут немає чого робити: для них це буде порожня трата часу.

,

Закінчила факультет технологій та дизайну, а тепер працюю продавщицею в мясному магазині. До якої лампочки мені зараз ваша педагогіка, педмайстерність та інша маячня? ПроФФесори тут забивали нам голови всяким сміттям!

,

Закінчила філологічний факультет ПДПУ. Корупції щодо себе не відчула.

,

Закінчила філологічний факультет ПДПУ. Корупції щодо себе не відчула.

,

Закінчила ПДПУ. Корупції щодо себе не відчула.

,

Закінчила з відзнакою факультет іноземних мов цього вищого навчального закладу. Корупції щодо себе не відчула.

,

Закінчила з відзнакою факультет іноземних мов цього вищого навчального закладу. Корупції щодо себе не відчула. Роботу за спеціальністю знайшла відразу після закінчення ВНЗ.

,

Отношение свинское. Есть хорошие преподаватели которые не ведутся на коррупцию и ставят то что ты заслужил, но таких очень мало. Этот вуз не принес мне ничего кроме разочарований. Специально сюда в магистратуру не поступала, буду ее проходить в нормальном вузе, где дают знания.

,

Закінчила недавно цей вуз. Так і не відчула жодного задоволення від навчання. І взагалі нічого не відчула. Що я тут робила так і не зрозуміла. 5 років життя коту під хвіст...

,

Закінчив з відзнакою історичний факультет ПДПУ. Працюю офіціантом в кафе в Києві. Корупції щодо себе не відчув.

,

Доноси, підлабузництво, приниження студентів, блат, корупція, хабарництво - тут на високому рівні, а якість освіти - на рівні плінтуса. А потім питають, чого в нас такі жахливі вчителі в школі. Так все починається з цього закладу та інших педвузів.

,

Для учебы здесь нужна только хорошая механическая память, а ум не нужен. Но и памяти недостоточно, чтобы получать высокие оценки. Поэтому девочкам-зубрилкам приходиться активно подлизиваться к преподам, а также постоянно дарить им подарки, иначе пятерок не видать.

,

Радянські жінки на телебаченні стверджували, що сексу в СРСР немає. Тепер працівники цього вузу, наче папуги, все повторюють, що корупції в них немає. Все тут є, і вже багато років. Психіатри знають, що коли пацієнт щось надто різко й постійно заперечує, то заперечення - це ствердження!

,

Крім вищої юридичної освіти маю педагогічну. Закінчила з відзнакою Полтавський державний педагогічний університет. Корупції щодо себе не відчула.

,

Закінчила з відзнакою ПДПУ. Корупції щодо себе не відчула.

,

Викладачі на всіх кафедрах щось хімічать з оцінками. Ті, хто старанно вчиться, отримують четвірки, а якісь ледарі - п'ятірки. Декани тут викликають до себе викладача, тицяють пальцем у відомість і кажуть: "Цьому став 5, і цьому теж, і цій, і цій". Так хористи з "Калини", дітки начальства, родичі працівників вузу та інші привілейовані студенти несправедливо отримують п'ятірки. Яка ганьба! І це університет?

,

Шкодую, що поступив сюди. Тут гидка і неприємна атмосфера для навчання. Серед викладачів багато пенсіонерів та осіб передпенсійного віку. Стара совкова гвардія рулить.

,

Закінчила з відзнакою психолого-педагогічний факультет ПДПУ та здобула повну вищу освіту. Корупції щодо себе не відчула. Свою трудову кар'єру розпочала в Приват-Банку.

,

Выпускник с высоким уровнем теоретических знаний и практических навыков.

,

Большинство преподов относится к студентам высокомерно и спесиво. Некоторые даже откровенно хамят и унижают.

,

Щороку функціонери звідси розігрують один і той же спектакль для капловухих: абітурієнти подали нам рекордну кількість заяв про вступ! При цьому називають якісь фантастичні цифри порівняно з іншими вузами полтави. А потім виявляється, що кількість реальних вступників -- мізерна.

,

Здобула вищу освіту в Полтавському державному педагогічному університеті. Коли я навчалася, поняття корупції ще не було.

,

Усі ці позитивні коменти з 5-ма зірочками штампують самі працівники цього зашкварного закладу. Так вони просто відпрацьовують свою зарплату, рекламують цю мильну бульбашку. Гей, держиморди! Дивіться, щоб вас на хабарях не піймали! Ще не наїлися???

,

Здобула в Полтавському державному педагогічному університеті першу вищу освіту. Стосовно себе корупції не відчула. Рівнем отриманих знань та практичних навичок задоволена.

,

Здобула в цьому вищому навчальному закладі повну вищу освіту за спеціальністю практичного психолога. Займаюся приватною психологічною практикою в Полтаві та Києві.

,

Здобула вищу освіту в Полтавському державному педагогічному університеті. Все життя відпрацювала в галузі освіти.

,

Більшість випускників цього вузу не працюють вчителями у школі. Постає запитання: а для чого взагалі потрібен цей вуз? Ви провчитеся тут скільки років, а потім здасте свої конспекти з мертвими фактами в макулатуру... Та й навчають тут лише тупо, бездумно зазубрювати факти, дані, цифри, імена. Відкритих дискусій між викладачами та студентами на парах немає. Глибоко щось аналізувати й думати тут не вчать. Якщо ви хочете й далі навчатися, як у школі, й зубрити день і ніч факти до посиніння - то вам сюди...

,

Закончил физмат. В целом только положительные воспоминания. Огромное спасибо Губачову О. П., который вел матанализ и другим преподавателям. Не знаю как на других факультетах, но на физмате все преподаватели прекрасно подавали материал и всегда интересно вели пары)

,

Получила диплом в этом высшем учебном заведении. Ещё училась в ПГАА. С двумя высшыми образованиями с трудом работу нашла с зарплатой в 1500 гривен в месяц. Хорошо училась. Все года учебы упорно сидела за учебниками, а также готовилась к зачётам и экзаменам.

,

Здобув у Полтавському державному педагогічному університеті третю вищу освіту. Отримав відмінні теоретичні знання в галузі журналістики. Навчатися складно, але воно варто того. Успішно реалізую їх на практиці, працюючи за спеціальністю в "Газета-по українські".

,

Це жалюгідна пародія на університет! Як міністерство може присуджувати ім'я університету такому захланному, задрипаному закладу?? Ви погляньте, яка тут кількість викладачів навчалися за однією спеціальністю або ж захищалися з однієї тематики, а викладають геть інше, зовсім не зі своєї парафії... Будь-хто може викладати будь-що - ось як працюють блатники в цьому закладі...

,

Расскажу,как поступал в ПНПУ. Позвонили из факультета социальной педагогики и спросили:"Вы на контракт согласны?"-"Нет."-"Тогда бюджет".Подобное было и на филологическом факультете:"Вы поступили на бюджет. Привозите оригиналы документов."Когда привезли,то сказали,что я не поступил на бюджет. Потом мы с родителями опять приезжаем в самом конце вступительной кампании и оказывается,что я прошел на бюджет.И во время поступления на магистратуру было то же самое.Голова приемной комиссии отказывался давать детальную информацию о проценте льготников:"Я не могу разглашать эту информацию."

,

Позитивні сторони університету та життя в Полтаві:проживання в цьому місті дешевше,ніж у Києві та Харкові,а результат навчання не відрізняється;Полтава сама по собі схожа на казкове гарне місто,яке ви ніколи не забудете;багато викладачів мають чудове почуття гумору,що іде на користь навчанню. Негативні сторони:щоб поселитись у гуртожиток(я навіть не кажу,що саме в найкращий гуртожиток)вам треба мати зв'язки серед викладачів або в студраді.Вам брехатимуть,що місць в хорошому гуртожитку немає;викладачі іноді порушують ваш особистий простір,обговорюючи між собою саме вашу особистість і ситуації,пов'язані з вами(і ви завжди в курсі).

,

Навчалась на психолого-педагогічному факультеті. Якщо Ви дійсно хочете отримати педагогічну освіту за спеціальністю - не поступайте сюди. Ні знань, ні навичок Ви не отримаєте, лише навчаючись самостійно, не отримуючи за свою здобутки зовсім нічого зі сторони університету. Навіть більше - вчителі відкрито скидали студентів зі стипендії, виставляючи за предмет, наприклад 78-79 балів, через що автоматично знімають зі стипендії за новими правилами. Свою залікову книжку я не мала права отримати, їх тримала в себе староста, оцінки нам просто видавали списком, в додадку до диплому потім помітила, що деякі оцінки відрізняються від оголошених раніше та є необ'єктивними. Скандальний педагогічний колектив, який ставить свої інтереси вище інтересів студентів. Мало годин, мало пар, низьке матеріально-технічне забезпечення, та і на заняттях розповідали менше запланованого, навпаки, розтягуючи. Звітна документація тут важливіша за освітній процес. Могу подякувати лише за забезпечення методичками.

,

Найкращий університет у Полтавській області та один із найкращих в Україні.Згадаємо хоча б про педагогіку добра колишнього ректора ПНПУ та І.Зязюна.Викладачі університету досі дотримуються такої політики,що студента завжди вислухають і допоможуть.Більше ніде вам так не підуть назустріч,не поставляться з розумінням.В універі є все для самовираження студента:театральні студії,спортивні секції,КВН,"Що?Де?Коли?"Це дійсно єдина студентська родина,де підтримають незважаючи ні на що.

,

Недолугий провінційний заклад із примітивною школярською та начотницькою освітою. Колишній совєцький робфак лишається таким і донині: совєцька система тут фізично в'їлася в стіни та голови дурнуватих викладачів. Кількість предметів із педагогіки, яка взагалі є псевдонаукою, зашкалює. Абсолютна більшість викладачів - це взяті по блату недовчені, непрофесіонали та графомани, серед яких ще й повно хабарників. Обходьте цей відстійник десятою дорогою!!!

,

В цьому так званому університеті не надають знань! Викладачі тільки й чекають гроші та подарунки. Оцінки ставляться невідомо як, чомусь у того, хто нічого не вчив- 5, а у студента який навчався і виконував усі завдання- натянута трійка. Совісних і справді ВИКЛАДАЧІВ мало, але дякую що справедливо оцінювали і навчали. Хочу сказати батькам і абітурієнтам- не вступайте сюди, якщо ви хочете стати справжнім вчителем. Втрачені роки і більше нічого...

,

В любом университете придется приложить усилия, чтобы получить знания. И конечно, ПНПУ далеко не исключение. Я могу выделить плюсы и минусы в обучении, но подчеркну основное, чтобы не лить воду. Основной плюс: некоторые преподаватели выкладываются на лекциях, что не выходишь после пары с пустой головой. Основной минус: черт побери, снимите корону со своей головы. Принимайте любой ответ студента и объясняйте причины неправильности. Не забывайте, вы тоже были на нашем месте. Заслуженное 3/5.

,

Всё плохо

,

PNPU is the best university!!!

,

Наверное, негативные и даже оскорбительные отзывы пишут только те студенты, которые, поступив на первый курс, решили, что им сразу же должны выдать дипломы о высшем образовании, без учёбы и напряга

,

Почитала тут коментарі і не змогла промовчати. Мій випуск 1998 року, тоді ще ПДПІ, педфак. Завжди було, є і буде, хто вчиться, той вивчиться, знайде своїх викладачів і не зважатиме на самодурів, а хто йде, вибачте, повипендрюватися, хоч з міста, хоч села, то можуть тому й на хвіст наступити. Я, свого часу, якби більше вчилася, а менше згуртовувала групу, може б і знайшла швидше роботу за спеціальністю, а не через багато років, та то вже інша історія. Удачі всім!

,

У цілому, навчанням в цьому університеті я залишився задоволеним. Навчався на іноземній філології. Найбільшою проблемою за увесь період навчання був іспит на першому курсі з Історії України. З Історією у мене завжди були проблеми зі школи, університет не став винятком. Не склавши іспит з першого разу, ходив неодноразово перескладати, але вчитель не дуже хотіла слухати мої відповіді під час перескладання й почала натякати, щоб я приніс певний "подарунок" на кафедру. Довелося купити пачку паперу А-4, щоб вже поставила бали в заліковку, що, в результаті, вона й зробила. Це був єдиний неприємний випадок

,

Училась на историка. Вуз дает неплохие знания как по специальности, так и в общем плане, учит анализировать, сопоставлять факты, мыслить критически

,

Навчалася на іноземній філології. Алефіренко, Займак, Кравцова, Лапочка, Плоткіна - найкращі викладачі. Звісно, окрім фахових дисциплін, ми вивчали багато зайвого, але, у цілому, мені сподобалося

,

Через п'ять років після закінчення університету з ностальгією згадую часи, коли тут навчався

,

Закінчила цей ВНЗ досить давно. Досі страшно, коли згадаю деяких викладачів. Пихаті, раді принизити будь-кого і будь-де. Нещодавно зайшла у справах в третій корпус, а історія продовжується - виходить в деканату тітонька, відчиняє двері в аудиторію під час занять і починає з порогу лаяти викладача. Це чують студенти групи, чую я, стороння людина, чують усі в коридорі... Педагоги-наставники. Інтелігенти. Соромно. У мій час знання давали досить міцні, але ж загальна атмосфера якою була токсичною, такою і залишилась.

,

Не рекомендую, роботу знайти важко. Ніхто не хоче брати на роботу з дипломом Полтавського національного педагогічного університету, спираючись на слабкі знання, які дає універ.

,

Ніколи не жалкував, що навчався в Пнпу, безмежно вдячний професіоналам які працюють на історичному факультеті : Год Б. В., Діптан І. І., Шевчук С. М., і багатьом іншим. А з іншого боку пора б сюди завітати працівникам НАБу для перевірки "найсвятіших" і "найчесніших"...

,

Я завершила навчання у педагогічному університеті у 2014 році, навчалась за спеціальністю - Фізика, найкращого університету годі й шукати, низько вклоняюсь Олександу Пантелеймоновичу Руденко, та іншим викладачам цього факультету за здобуті знання, та формування мене як особистості, а також за найкращі роки у моєму житті!

,

А кто знает, сколько здесь преподавателей-психологов состоит на учете в психдиспансере? А педагогов? Сколько не состоят, а надо было бы? Сейчас это большая тайна – персональные данные. Вот студентам можно психику калечить. Оружие психам давать нельзя, за руль садиться – тоже. А преподавать – можно.

,

Я випускник 1980 року, навчався на біофаці. Студентські роки - це найкращий період мого життя. З великою гордістю і повагою згадую не тільки факультетських викладачів і лаборантів - це були люди з Великої букви. Вони були нам і за батьків, і за старших товаришів, і за друзів. Вони розуміли нас, наші проблеми,а ми їх за це любили і поважали. Наш факультет був великою дружньою сім'єю. Я щиро вдячний всім, хто в коментарях дав позитивну оцінку вузу. І щиро співчуваю тим, хто його гудив. Вся причина у вас. Ви просто випадкові люди, які хтозна чого забрели сюди. Ви нещасні люди, бо ви не відчули духу колективізму, дружньої підтримки одним одного, у вас не було контакту ні з групою, ні з викладачами, бо ви були до цього не здатні. Робота вчителя - це така важка справа, яка не припиняється ні в день, ні в ночі, ны у вихідні. Всім, хто добром згадує наш вуз, хай щастить на освітянській ниві, хай вас радують розумні діти, ваші досягнення, а невдачі... та хай зовсім їх у вас не буде!

,

Хочу додати свій позитивний відгук про вищий навчальний заклад, який у свій час закінчувала сама, отримавши диплом вчителя англійської мови і зарубіжної літератури на факультеті філології та журналістики. Магістратуру цього факультету закінчила і моя старша донька, всі 6 років навчаючись на бюджеті. Тому з повною відповідальністю можу запевнити, що такого поняття, як корупція, у вузі немає взагалі, а якість навчання висока. У цьому році мій молодший син-випускник збирається подавати документи до нашого вже "рідного" ПНПУ на факультет фізичного виховання. Тож я, як мама, зичу йому і всім випускникам ЗНЗ успіху на шляху до здійснення мрії!

,

Про цей університет можу сказати тільки добрі і вдячні слова, як мама. ДЯКУЮ!!! Моя донька навчалася на психолого-педагогічному факультеті, має 2 вищі освіти даного ВУЗу, і ні вона, ні я, жодного разу не пошкодували про вибір професії та місця навчання. Зараз син навчається на психолого-педагогічному факультеті із великим задоволенням. Спілкуючись із сином чую тільки схвальні слова про декана психолого-педагогічного факультету Сулаєву Н.В., куратора та педагогічний колектив. Викладачі вимогливі та справедливі, з розумінням та повагою ставляться до кожного студента. У гуртожитку повний порядок, все є дня нормального проживання. Комендант завжди коректна, привітна і тримає все на контролі. Не розумію, навіщо деякі люди пишуть недобрі відгуки про найкращий ВУЗ ПОЛТАВЩИНИ.

,

Поступая в этот университет, готовьтесь к тому, что уже к концу первого курса вы будете с грустной улыбкой вспоминать те времена, когда засыпали без успокоительного. Кафедра заруб. лит. - самая противная язва всего университета. Зарубежная литература агрессивно навязывается всем подряд, нас, учителей английского, заставляют участвовать в фестивалях и писать курсовые по этому предмету, который все ненавидят. Если вы поете и танцуете - можете расслабиться и получать пятерки просто так, а каким учителем вы будете - вузу плевать. Преподаватели считают своё мнение единственно правильным и ненавидят критически мыслящих студентов. Много бесполезных предметов, и преподы сами осознают их бесполезность и ничего не заставляют делать. Полученных знаний - ноль. Учитесь сами. Общага - клоповник с ужасными условиями, коменда кроет матом, и это не шутка.

,

Закончила университет больше 10 лет назад. Тогда была декан Карапузова на психолого-педагогическом факультете. Все перед нею бегали и говорили только приятные слова и тихо ненавидели за спиной. Она же давала ЦУ кому ставить тройки, а кого валить. От нее все зависели все стипендии. Старост она выбирала тоже по особому критерию. Приятные слова могу сказать только про Моргуна, Волочай, Федий и Котломанитову. Поступила б второй раз? нет. Бегите отсюда.

,

Самый классный универ Украины! Кто хочет учиться, тот научиться и не важно какие преподаватели, сам проучился пять лет и могу сказать - это самые лучшие годы!!!! Привет всем одногруппникам Пи 52 выпуск 2004 года

,

Закінчила природничий факультут - вчитель хімії та біології. Закінчила магістратуру. Вдячна і не жалкую.

,

ВУЗ хороший)

,

Нікому не рекомендую цей "ВУЗ" моя донька провчилась рік на кафедрі обр.мист. ні знань ні навичок хоч вчиш хоч зовсім не ходи на пари більше 3 не побачиш,бюжетників валять.після 1 курсу забрала документи і пішла навчатись в інший вуз зараз дуже задовелена.Не ідіть сюди навчатись марно витрачиний час і гроші(((

,

борітеся і поборете... навчайтеся і навчетеся... тільки невиправні невдахи завжди шукають проблеми в інших та ніколи не бачать своїх недоліків...

,

Хто б як не хвалив цей ВНЗ, висловлюючи свої особисті емоції та враження, а безліч помилок у коментарях (тобто фактичний рівень елементарної грамотності) стверджують протилежне.

,

ВУЗ однозначно не плохой, я училась на филфаке. Есть голова и желание получить знания - вы получите их, а если нет, то...Каф. педагогики - если нет желания, можно и не делать ничего, материальная помощь приветствуется; каф. психологии - стыдно не учить, один из самых интересных и небанальных предметов, дабы его прогулять , взяток не берут; кафедра философии - тоже самое, небанально и интересно для собственного развития, взяток не берут, Вакулина одна из лучших; каф. суч укр лит - учите и сдавайте, на крайняк можно договориться, привет кстати Билык и Корневой(укр. мова), замечательные люди; каф. англ и нем языка - очень всё разнится: есть и те преподы, которым на вас не начхать, всем остальным пофиг, пары просто досиживают до конца. Каф. зарлит: будут вас учить Конева, Тарасова и Фисак, Н.И. это вообще класс, не верьте всему что о ней пишут, огонь!

,

Закінчила цей ВУЗ, спочатку було дуже важко, важко доказати, що ти можеш, що вартий уваги, а потім стало легше завдяки власній наполегливості. Зараз сумно розлучатися з ним, але на кожному факультеті свої причуди, наприклад психолого-педагогічний мене виховували "кнутом и пряником", як то кажуть, але багато чого навчили і виховали в мені. За це їм щиро вдячні. А де-які факультети просто хабарники, вчиш-вчиш, до третьої години, а вони:"Давай 150 грн і трійка забезпечена". Чому трійка? А може я вивчила на пятірку? Цього питання навіть і не розглядають. Хоча я закінчила і на червоний диплом. Бо ж відстоювала те, що я вступила в університет не грощі за ОБЖ платити, а отримати реально позитивну оцінку. А взагалі біло й таке, що хотілося втекти вже на першому курсі. Все залежить тільки від вас.

,

Чимало років минуло після випускного вечора та вручення дипломів...Та я до сих пір пам'ятаю пари мови та літератури на філологіному факультеті у Мелешко В. А., Семенко С. В., Ніколенко О.М., Зелік О.А., Степаненка М.І., сидіння над конспектами в читальному залі, заліки, екзамени, де нам дали міцні знання, вміння працювати та прививали любов до фахових предметів. Дякую вам, дорогі викладачі, за вашу невтомну працю та терпіння! А рідному університету бажаю процвітання, творчих здобутків, а випускникам - любити свій ВУЗ і високо нести звання вчителя!

,

Я прочитала тут чимало про рідний університет. Закінчивши його 10 рокі тому, я жодного разу не пошкодувала про роки, проведені тут. Зараз я сама навчаю студентів та з теплотою в серці згадую викладачів, які дали нам міцні фахові знання. Бажаю рідному університету процвітання, а майбутнім вчителям- прагнення вчитися, а не поивати брудом те, що створювалося роками праці сотень людей! Успіхів!

,

Училась в педагогическом университете на психолога .Могу сказать ,что на первый курс шла с амбициями и большим интересом к профессии. Уже через пол года обучения ,хотелось сбежать от всего этого. Там ты, как студент ,совсем не ценишься. Можешь целый семестр пахать ,набрать 58 баллов из 60 к экзамену и в итоге на экзамене еле на 4 вас вытянут. А может прийти паренек ,который появлялся редко на парах и каким то чудом у него на экзамене 5. Все отлично,если есть кому-то за вас кинуть словечко.Полно педагогов которые в прямом смысле "втирают"вам на занятиях какими вы должна обладать качествами ,какими принципами жить,общаться с людьми . А сами ничегошеньки с этого не применяют. Самое печальное ,что учишься на психолога у психологов-педагогов с которыми не дай бог встретится в жизни. Несправедливости очень много. Вас скорее выгонят за то ,что вы не заплатили за учебу,чем за то ,что пропускали пары. Мир вам и любви.

,

Наверное все, что пишут про ВУЗ правда. В этом году моя дочь абитуриентка, собираю информацию про ВУЗы, так про Полтавский даже пожилые учителя отзываются не очень, говорят очень сложно учиться.

,

Конченый ВУЗ, слов простом нет и сил как описать весь этот ад, понимания ноль, знаний тоже !! Только требуют и все, ничего не объясняя, это просто убитые годы моей жизни и не знаю чем я думала когда сюда поступала !! Умоляю ВАС не поступай те сюда !! Педфак просто кошмар !! Преподаватели откровенно высасывают все силы и откровенно унижают и обсырают студентов в глаза !! Могут пошло шутить на всю аудиторию и называть студенток КОБЫЛАМИ в их же присутствии !! О какой гуманности и культуре идет речь ??

,

Пишуть тут про відсутність відношення до себе як до особистості... Так це повсюди так. Не знаю, особисто я не відчував такого дискомфорту. Йдеться про незадовільний стан аудиторій, відсутність навчальної літератури, застаріла матеріально-технічна база... Але все це має місце в інших університетах. Тому, не потрібно говорити, що інші ВНЗ круті, а педуніверситет - так собі... Ще мене обурює відношення молоді до університету, мовляв, бути вчителем, викладачем - непрестижно. Доки існуватиме така думка, доти й у суспільстві будуть проблеми. Раніше при слові ВЧИТЕЛЬ, ВИКЛАДАЧ, ПРОФЕСОР люди вставали, а зараз це порожній звук. Вчителя не поважають не лише учні, а й батьки. Високоосвічена, ерудована людина скотилась до рівня прислуги, а діти-мажори за людей не вважають. Нам конче необхідно змінювати свідомість, формувати нову генерацію з іншим світоглядом. Тоді й ситуація зміниться, і відношення буде як до особистості.

,

Не слухайте тих, хто обливає брудом університет. Це чудовий ВНЗ. Маю багато приємних спогадів про нього.

,

Не розумію тих, хто постійно скаржиться на університет, кажуть, що він недолугий, називають його ПТУ... Так чому тоді ви у цьому "ПТУ"??? Ви гадаєте, що інші університеті достойніші? Я мав змогу оцінити інші начальні заклади, вони підходять під опис ПТУ не менше, а то й більше, ніж Полтавський педагогічний. Якщо вступили до університету, щоб бити байдики, то всі університеті будуть такими. Я нічого нікому не заплатив, все здавав сам, отримав фахові знання. Було б бажання вчитися... Все інше - відмовки.

,

Часто чув від однокурсників, що в інших університетах краще, у них система прозоріша, знання дають кращі, що не варто було вступати до ПНПУ. Після закінчення педагогічного я здобув другу вищу в іншому університеті у Києві. І що можна сказати... Проблеми у всіх ВНЗ однакові, як для мене у педагогічному знання давали хороші, можна стати фахівцем. Але, чомусь здається, що в інших університетах краще - просто почніть вчитися й не треба думати, що десь буде краще!!!

,

Колись мала "честь " навчатись у цьому вузі. Зрозуміла, що це марно втрачений час і кошти. Я була наївною : вважала, що викладачі - як боги,( по знаннях і вихованню), та дуже помилялася. Я не побачила відношення до себе як до особистості, звичайно ж легше всіх стригти під один гребінець. А оцінювання знань студентів проводилось зовсім по інших критеріях ( не буду конкретизувати). Пішла після 2 курсу в інший вуз - і не шкодую, там я здобула глибокі знання і знайшла розуміння викладачів , бажання допомогти і працювати. Жаль, звичайно, але враження про Полтавський педуніверситет у мене не найкращі. Не раджу...

,

Я прийшла в цей університет з іншого совкового міста на той момент, я так думала. Я думала там щирі викладачі Українці, які будуть честними і спавидливими по відношенню до студентів , але виявилося , що є любимчики старости заочне віділення.Мені хотілося навчатися ,здобувати знання,але за дуже короткий час я зрозуміла, що я помилилася. Замість того аби допомагати нам вони просто принижували й не давали можливості самореалізуватися. Прошу Вас шановні викладачі будьте толерантними , добрими , якщо ставити оцінку то оцінюйте всіх спаведливо і тоді я думаю ваші майбутні студенти беручи приклад вас, будуть виховувати своіх майбутніх учнів спавжніми українцями своєї неньки України. .

,

Институт я окончила в 1975году по специальности учитель физики и математики. С большим уважением я вспоминаю своих преподавателей. Большое им спасибо, что давали нам хорошие знания. Очень неприятно читать некоторые комментарии и не верится, что там так изменилось в худшую сторону. По воли судьбы я уехала в Россию и работаю до сегодняшнего дня. Более тридцати лет я отработала заместителем директора профессионального училища. Все знания, которые я получила в институте мне пригодились. Хочется приехать в институт и посмотреть как все изменилось.Хочется встретиться со своими сокурсниками.

,

двоякое мнение. в сравнение с другими пед- он дешевле,но нервотрепки просто море.заочников крепят,как стационар,но это хорошо для тех,кто идет за знаниями,а не за корочкой. много лишних предметов и движений. кто на 5м курсе сдавал практику ,дефектологи? можно ли договорится на кафедре и ничего не писать?просто интересно,всех ли так крепят и крепили?))

,

Я прийшла в цей університет амбітной першокурсницею.Мені хотілося навчатися ,здобувати знання,але за дуже короткий час викладачі університету показали свій норов.Замість того аби допомагати нам вони просто принижували й не давали можливості самореалізуватися.Щоб до те гарно відносилися-плати,хочеш степендію-плати.Нікому не рекомендую встувати в цей вуз

,

Я зараз начаюся в цьому вузі і ніза що не плачу, а якщо і комусь ви заплатили то самі і вині! Тут не требують з вас гроші, а дають можливість здати самим, якщо мозгів не вистачило - то університет тут не причом!

,

Найгірше, що може бути у будь-якому навчальному закладі - це корупція і непотизм! Гидко дивитися на те, як дорослі діти викладачів цього ж самого Університету приходять на зміну своїм батькам, бо останні допомогли їм туди влаштуватися на роботу теж викладачами.

,

Закончила физмат в 1991 году. Ни о каких взятках или неуважении к студентам и преподавателям речи быть не могло. С большой благодарностью вспоминаю своих преподавателей. Даже не верится в то, про что пишут некоторые, но, знаю из первых уст,что во многих коментариях правда на счет сбора денег на сессию. В этом году на заочном сдавали на госекзамен по 250 грн.

,

через місяць після випускного нарешті отримав диплом, і зрозумів, що тепер я дипломований безробітний ..... Трохи шкода за даремно втрачені роки, хоча під час навчання було весело. :) :(

,

Якщо реально хочете чогось навчитись, то навчитеся у будь-якому закладі. Престиж університету не гарантує якість освіти кожного випускника. Якщо це Полтавський педуніверситет, то це не означає, що там усі з низьким рівнем знань. Не думайте, що в іншому виші ви станете кращим - усе залежить тільки від вас та вашого бажання. А проблеми, такі як брак літератури та аудиторій, хабарництво, погане відношення з боку викладачів, є у всіх ВНЗ. Не думайте, що десь буде легше.

,

Найкращі роки мого життя пов'язані з цим університетом, точніше інститутом, бо було це в далеких восьмидесятих. Навчалася на психолого педагогічному. І до цього часу з глибокою вдячністю і любов'ю згадую нашого декана Литвиненко Нінель Степанівну - Людину з великої літери. Дуже гарно було тоді на факультеті.

,

Атмосфера у нашому вузі така як запах у старому навчальному корпусі! Сморід і задуха!

,

Моя учеба состоялась на заре независимости страны, потому могу оценить только в исторической перспективе. Кто знаний хотел, тот их имел. Кто не хотел - сопротивлялся с переменным успехом (и колхозники, и "столичная элита" в равной мере). До земли кланяюсь и сегодня Варьянко Л. П., Кырыдон А. Н., Калюжной Ю. И., руководителям педклуба "Росток", которые научили не только предметным знаниям и педагогике, но и стали ориентиром в профессиональном и человеческом, моральном смысле.

,

Рівень корупції в деяких інших Полтавських вишах куди вищий, ніж в педуніверситеті, особисто знаю.

,

нормальний виш, можна отримати хороші знання. Звичайно, є проблеми, але вони є у всіх навчальних закладах. Якщо хочете чогось досягти, треба пахати, тоді й хабарів не треба носити. Не все залежить від викладачів, треба самому вчитись, розвиватись, тоді й буде результат.

,

Звичайний університет: усі проблеми, зазначені нижче, наявні й у інших вишах. Ті, хто хочуть отримати знання, можуть їх отримати у цьому університеті, й не гірші ніж у Харківському Каразіна (є знайомі-випускники з того вишу, які не знають навіть того, що у Полтавському педагогічному вивчають на першому курсі). Успіх навчання залежить конкретно від бажання людини. А проблеми з аудиторіями, гуртожитками, літературою та все інше (неадектватні викладачі) є у всіх університетах. Я нічого нікому не платив, усе робив сам, як результат, отримав нормальні знання.

,

Тільки пісні співають, а корпуси скоро заваляться!

,

Не пройшло і місяця занять, а вже тікати хочеться!

,

почались заняття, скоро почнуться побори!!!!

,

Закінчила природничий факультет з червоним дипломом, жодного разу не платила, все своїми знаннями. Викладачі просто супер, завжди підтримували, дуже вдячна за достойну освіту! Природничий- ти найкращий, даже люблю і скучаю !!!!!!

,

університет продажний - якщо є попередній вступний внесок - декан тебе "носить на руках", а немає ........., але не відомо, хто від цього втрачає. Зайвий раз переконуюся в тому, що скоро не буде фахівців (лікарів, вчителів, у яких дійсно повинні бути знання - мізки за гроші не купиш) раджу краще купити диплом в інтернеті - буде одне і теж, що вчитися в педуніверистеті імені Степаненко.

,

За останні роки хабарництво в педуніверистеті досягло грандіозних масштабів!

,

я закончил университет в 1998 году, с 2001 без перерыва работаю здесь на кафедре романо-германской филологии. на каждый из приведенных комментариев, кроме откровенно оценочных есть свой ответ. хорошо? - да; плохо? - да; адекватно? - да. тот, кто хочет выучиться - выучится, кому это не нужно - получит тот же результат. на филфаке ситуация иная, чем на других факультетах, точно так же как на историческом, на био- и прочих. поэтому генерализировать не стоит. и так же - огульно высказываться по поводу всех вместе преподавателей и отдельно взятых как примеров. любой пример непоказателен. словом - если пациент хочет жить, врач бессилен - если тебе нужны знания - никто не помешает их получить. в этом смысле университет ничем не отличается от других. провинциальный? да, потому что находится между киевом и харьковом. и рядом с черкассами. что в этом плохого? или столичное размещение влияет на интеллект? до тех пор, пока вуз оценивается вот таким сомнительным ранжирам - ничто не изменится

,

Випускники фіз-мату навчені лише мату, практично- гірше трудовиків!

,

Читаю коментарі випускників філологічного факультету і дивуюсь : скільки помилок! І це вчителі мови! Про яку якість навчання йдеться?

,

Каждая сессия в вашей забегаловке - это как минимум 3000грн с заочника, причем даже не важно, учил он или нет. Просто через старосту всей группе передается что нужно платить определенную сумму или экзамен/зачет не будет принят. Причем в этом году суммы возросли. Если прошлые года все дело "обходилось" 200-300 грн за экзамен, а некоторым "скромным" преподам было достаточно хорошего коньяка, то сейчас суммы возросли примерно в 2 раза. Причем в педагогической забегаловке делается все, чтобы вытащить из людей как можно больше денег, можно казать, на поток процесс поставлен. Молодцы, короче. Научились за 100 лет. Позорники.

,

Універ просто супер! Навчаюся на філологічному факультеті, дуже подобається!!!!вчителя дуже добре ставляться,допомагають,дають змогу висловити свої думки....корумпованість набагато нижча ніж в останіх вузах.

,

класний універ!!! я думаю теж там учитися і надіюся що не пошкодую!

,

На фізико-математичному мені подобається! Найкращий!!

,

Незнаю, що там з приводу колхозу. Звичайні люди. Навчалась на психолога рівень знань залежить від зусиль, які ви прикладаєте. Є викладачі, які йдуть на зустріч, якщо маєте бажання проявити себе, а є поци які стереотипно оцінюють. Навчалась на контракті хабарів не давала, хіба що за гуртожиток. Его деяких молодих працівників занадто велике, щоб поміститися в аудиторії. Улюблені викладачі Тітов, Юдіна, Мірошник, Тіщенко.

,

Диплом ПДПІ відкрив мені двері до багатьох цікавих посад та до державної служби. Ніколи не відчував нестачі знань та навичок, які отримав в ВНЗ з викладачами та самостійно у бібліотеці. Хочеш чогось досягнути - сподівайся тільки на себе :-)

,

Ви знаєте, я сама із Полтавської обл., але закінчила філологічний факультет ХНУ ім.В.Н.Каразіна та магістратуру соціологічного факультету за напрямком медіа-комунікації. В свій час подавала документи і на філфак в полтавський пед. Мені як і багатьом із коментаторів, захотілося вирватися за межі "колхозу". Тут я прочитала у деяких коментарях, що є незадоволені рівнем освіти, викладачів та самих студентів у Полтаві, а також, що наприклад в Харкові все прозоріше і відкритіше. І ось що я вам скажу: "ті ж яйця, тільки в профіль". Так само більшість студентів із села, як і я. Можна навчатися без хабарів, але від них ніхто не відмовляється. Лише одиниці! Рівень освіти.... У Каразіна найбільший плюс - це його репутація. А так, викладачі також валять, щоб студенти не отримували стипендію, брак літератури і всі ті самі недостатки, що і в університету ім.В.Н.Короленка. Чоловік закінчив Харківський мед. - то його взагалі варто стерти з лиця землі. Але багатьом здається, що в іншому місці краще((

,

Університет чудовий просто! філфак - FOREVER! чудові викладачі-мовники! ніхто нікого не валить, хабарів не те що не беруть, вони навіть квіти на екзамені назад віддають студентам, просто говорять, що екзамен - це не свято, і не потрібно ніяких квітів, а про фінансові "подарунки" ніхто і не заікається! студентам дають можливість організовувати різні свята, конкурси, концерти! а хто говорить, що вчителі "тупі"...слів просто немає...якщо вони такі РОЗУМНІ (студенти,яким викладачі здаються тупими), то чому ж вони сидять в цьому "колхозному" пед. в Полтаві, а не в МАЖОРНОМУ в Києві! Ааа..ну так, Київ - це не місце для таких РОЗУМНИХ...їдьте в Кембридж! і ще, про так званих "колхозників", які тут навчаються... Хоч сама народилася і виросла в місті, хочу сказати, що деякі люди з села є набагато розумніші і розвинуті, ніж оті "НЕ колхозники" із НЕ села... ПНПУ ім. В.Г. Короленка - чудовий ВНЗ, хто бажає отримувати тут освіту - не бійтесь і не слухайте "НЕ колхозників"...

,

Університет - хороший! про взятки і хабарі - цілковита брехня! викладачі навіть квіти на екзаменах не беруть, а не те,щоб фінансові якісь "подарунки". Хто говорить, що в пед. навчаються "колхознікі", то люди, які це пишуть не просто "колхознікі", а якісь самі забиті селюки! Філ. фак просто чудовий, знання грунтовні та змістовні! студентам даеться повна свобода в організації різних заходів та виступів. Так що ті, хто говорить, що преподи тут валять, просто не намагалися вчитися... хто вчиться не заради степендії, а заради знань отримує високий рівень навичок та досвіду, а хто на пари ходив тричі в місяць, або перед сесією говорять, що всі преподи погані і їх валять! Спробуйте вчитися і ставлення до вас зміниться!!! докорінно при чому!

,

Поступив в ПНПУ в 2013 році на ІСТФАК. В порівнянні з іншими спеціальностями цей є все ж найелітнішим. Але 90% тих з ким доводиться навчатись "колхозники" які прийшли сюди не зрозумій чому. Бухають і курять майже всі. Спортом займається - 1% студентів. Вчителя тупуваті хоч і є деякі надзвичайно хороші і розумні вчителя , але в більшості ви нічого крім пониження власної самооцінки не отримаєте. Сама по собі будівля корпуса ІСТФАКа - це сарай. Підлога залишилась в оригіналі з 1914року. Корумпованість цього ВНЗ захмарна. Якщо ви бажаєте дійсно чогось навчитись вам не сюди. Тут розумні не потрібні.

,

Закончила филфак в 1987. Помню, как после первой лекции по русскому мы с подругой хотели выпрыгнуть из окна 1 этажа ( старое здание ). Потом очень сожалели, что сюда поступили. Пыталась перевестись с этого дурдома в Харьков .Этот вуз хорош для девочек - колхозниц. Помню нудные занятия во вторую смену, тягостное какое воспоминание. Очень любили Крамущенко, Лебеденко, Карагодникову, Траверсе, Москаленко Сергея.

,

учусь на кафедре дизайна то при сдачи сессии валят в полном слове чтоб не давать стипендию хотя за период сесии оценки были 4 та 5 в основном по 175 -185 балов. по информации хороших преподавателей им дана команда от декана и више экономить деньги преподавателям на зарплаты а студенты пусть питаются сухарями с водой или голодуют на благо преподавателей.

,

Ну-у-у... Як бачите - ставлення адміністрації до ініціативних і небайдужих студентів відверто критичне. От вам і відповідь, яким буде ставлення до вас у разі вашої активності з приводу яких би то не було важливих для вас особисто питань. Ви повинні бути темною сірою мичащою масою. Яка різниця, що страйкувати не заборонено, якщо страйкувати не дозволено (чи то пак - "не рекомендується"). Вас "не прикриють". Чи варто зв'язуватись з такими "вчителями життя" і чому вони навчать - відповідь очевидна. Артюшенку - респект і уважуха. Старий воїн - мудрий воїн!

,

Фил фак отстой. Людям из собственным мнением там вообще нечего делать - зам деканы будут пытаться ставить на место каждый день. Те знания которые дают, можно и дома самостоятельно получить. Гробишь зрение, спину, нервы(пытаясь вытянуть на стипуху) толстеешь, деградируешь из колхозниками(98 % студентов из села) за 5 лет учебы. ПОдумайте хорошо прежде чем туда поступать !

,

Чесно кажучи, не розумію навіщо в такому "університеті" гаяти час. Розберіться з собою, що ви хочете отримати від такого "навчання". Затрати часу і коштів величезні у порівнянні з можливими бонусами. Якщо хочете ще побовтатися, щоб ніде не працювати сидячи у батьків на шиї - вам саме сюди. Вашими друзями будуть вищеописані ледацюги. Якість навчання -біляплінтусна через відсутність кваліфікованих викладачів (за деякими винятками, які лише підкреслюють безнадійне становище). Бібліотечний фонд жахливо малий і застарілий. Можуть допомогти інтернет-бібліотеки, але це вже самоосвіта, яка точно обійдеться дешевше. Якщо ваші інтереси настільки рішучі - краще здобудьте знання самостійно, не сподіваючись на дядька, який "вас навчить". Про тих, хто прийшов сюди з інших причин вже сказано вище. Не надто слухайте басні тих, хто "прийшов за дипломом". Він їм знадобиться по закінченню - коли будуть поповнювати в дощ і мороз рахунки мобільних (або "продовжать "навчання" ще де-небудь). Не помиліться.

,

Училась в даном университете....я не знаю как преподавателей с кафедры филфака допускают до работы. Они там процентов на 80 тупо ненавидят студентов, а особенно студенток. И аргументируют - не знанием предметов. Хотя ты и знаешь их но тебе в лицо говорят что ты - тупой и глухой. Разве преподаватель имеет право оскорблять студентов. Почему не сделать анонимные опросы о преподавателях как в Харьковских вузах. Там действительно всё открыть и прозрачно, а ПНПУ - гадюшник где ламают людей!!!

,

Я його просто обожнюю, наш ПНПУ ім. В.Г.Короленка найкращий!!!!!!!!!!

,

Живи. Люби. КПІ =)

,

Закінчила фізико-математичний факультет в 2004 році. Викладачі хорошо відносилися, хабарів не брали. Дуже вдячна ректорам Руденку та Москаленку. Дякую!!!!!! Я вас люблю!))))))))))

,

Більше мінусів ніж плюсів: немає організації в навчальному процесі, не вистачає аудиторій, багато прогалин та непродуманих моментів. Суцільний хаос, ніхто з викладачів толком нічого не пояснить - в упор не помічають студентів. Відношення більшості викладачів жахливе!!! Викладачі з кафедри світової літератури, мабуть, найгірші по відношенню до студентів. На факультеті філології працює більшість викладачів, яких взагалі не можна підпускати до педагогічної діяльності. Єдине, що викликає позитив - це спілкування з одногрупниками та диплом вищої освіти.

,

Відношення з боку викладачів до студентів - це якесь жахіття!!! Чула особисто, як два викладача філфаку обговорювали в непристойній формі особисте життя вагітної дівчини з п"ятого курсу..... Була в шоці!!! Мрію скоріше цей ВУЗ закінчити, бо сама від цього потерпаю. І не одна я....

,

Еще на вступительном экзамене вяснилось, что лучше меня английского не знает ни один из преподавателей. Но, поскольку я не платила, мне, натурально, влепили тройку, с немедленно последовавшим от экзаменатора вопросом "откуда у Вас такие глубокие знания языка?" и, несколько позже, ее же угрызениями совести, продемонстрированными мне во время курса латинского на первом курсе.

,

Навчалась в цьому вузі на історичному факультеті. Хороший ВУЗ. Чудові викладачі :Цехмістро Н.Я., Самойленко М.П., Жук В.Н., Бєсєдіна Н.В., Демиденко Т.П., Мельников О.П., Єрмак О.П., Лахижа М.І., Нестуля О.О. Це було років 20 назад. Мабуть зараз з них двоє-троє працює. ІСТОРИЧНИЙ - найкращий!!!!!

,

Закарина ( Касымова)Гульбаршин из Казахстана, Костанайской обл. закончила данный вуз в 1985 году. очень благодарна судьбе, что я там училась, спасибо все преподавателям филфака, дали прочные знания, до сих пор в памяти те далекие студенческие годы, проведенные в этом прекрасном городе. В памяти ректор Зязун Иван Андреевич , декан факультета Бондаревская Ольга Дмитриевн, куратор Крамущенко Л.В.., Марченко, Оголевец А.В.. Наш хор "Достык", друзья и подруги , наш любимый Октябрьский парк. Привет тебе, мой любимый институт.

,

Я закончила этот институт в 1980г.-естественный факультет. Воспоминания только положительные. Преподавательский состав был очень сильным. Многих уже нет живых, но мы их помним и любим(декан ф-та Каришин А.П.,который был для нас учителем, наставником, другом). Я ни минуты не жалею о том, что училась и закончила Полтавский педагогический институт им. В.Г.Короленко. Некоторые наши выпускники работают на кафедрах нашего факультета, многие-учителями. В те годы мы в институт шли за знаниями, чтобы эти знания передать детям в школе. Многие мои выпускники приводят своих детей ко мне в класс и это уже говорит о чём-то. Я считаю, что знания в любые времена даются не всем легко и если Вы пришли за знаниями, а не за дипломом, то приложите максимум усилий и труда!!! Будущим абитуриентам!!! Если у Вас душа и сердце лежит к детям-- тогда Вы на правильном пути. УДАЧИ ВАМ!!!

,

Университет не плох. Но, конечно, есть свои минусы. Учусь на английской филологии. Скажу откровенно, большинство преподавателей данной кафедры неизвестно как получили оную должность, ибо уровень английского у них низкий. К тому же, лично мой преподаватель ставит "5" только любимчикам. "4"-к в подгруппе вообще нету, остальные обходятся тройками. На счет других преподавателей... Кафедра педагогики просто ужасна. Остальные, кажется, ничего. Просто замечательный пед.состав на кафедре философии. Относительно взяток - не согласна. Большинство преподавателей ПНПУ взятки не берут, разве что иногда на помощь кафедре предлагают сдать. Зато отношение к студентам у большинства (особенно у руководства) просто свинское. Самым большим минусом является неорганизованность работы. Вот, к примеру, этот семестр сократили и у большинства из-за перегруза теперь хвосты. Расписание стабильное отсутствует... В общем, советую хорошенько подумать, прежде чем подавать сюда документы.

,

а чи знає хтось-"Манжелій бере хабарі?"

,

Я живу в Полтаве, недалеко от данного университета. Недавно закончила аграрную академию, имею диплом магистра ( бух учет и аудит). Но со временем поняла, что эта специальность не для меня. Очень интересуют последнее время факультеты- исторический и социальной педагогики( заочная форма обучения, так как работаю). Хотелось бы выучиться для себя, расширить мировосприятие, так сказать, под руководством профессионалов. Люблю детей, возможно, в перспективе могла бы работать в школе. Реально получить качественное образование в университете Короленка в моем конкретном случае? или в итоге я буду вынуждена каждую сессию тупо платить и на выходе не получу толковых знаний? Аграрная академия, к примеру, нормальный вуз, есть хорошие преподаватели, есть позорные. Но в целом, слабым я этот вуз не назову. Училась на стационаре. Буду благодарна за мнения касаемо моей ситуации.

,

Університет загалом нормальний!!! Але як би було людське відношення до студентів з боку викладачів!!! Взагалі з нахабніли, постійно їм, щось потрібно давати то гроші не зрозуміло на, що то ще щось!!! Це на прикладі історичного факультету!!! Про відношення окремих викладачів до студентів взагалі мовчу, взагалі з нахабніли, читаючи по передні коментарі, погоджуюсь майже з усіма, особливо за оцінки на екзамені, викладачі ставлят тільки обраним, тим хто заплатив декану, або ще комусь або по знайомству!!! А так вчи не вчи отримаєшь те, що вони вирішили самі тобто 3!!!

,

З великою вдячністю згадую alma-mater. Найкращі роки - там, найцінніші знання - звідти. Щаслива, що в моєму житті були Н.І. Зінченко, А.О.Виговська, Г.І.Радько, В.А.Мелешко, Я.Г.Вовк, О.Д.Кравченко, Л.Л.Бабенко, Ю.В. Бардакова, В.В.Кононенко. Надто вимогливі, але справедливі, професіонали своїє справи. Здоровя їм, талановитих студентів, творчих успіхів!

,

2006 р.-закiнчив фiзичне виховання.навчальний заклад-так собi.бiдна матерiальна база.вiдношення викладачiв щоб щось навчити слабе.загалом для полтави-"пайдет"!

,

Универ хорош! Требуют много, надо много сил, и старания! Хорошие аудитории, и общежития... учителя хорошие, но как говорится, в семье не без урода... а так отличный! я не жалею что поступила сюда!

,

Університет ЖАХ!!! НІКОЛИ СЮДИ НЕ ПОСТУПАЙТЕ!!!!! Після 1 курсу пішов до іншого унів. на щастя!!!

,

Есть порядочные Университеты,и среди них порой встречаются порядочные преподаватели!

,

Университет на все 100%

,

ПНПУ гарний університет.. особливо психолого-педагогічний факультет спеціальність культурологія)

,

университет супер!!!

,

Отношение свинское.Сдала красивый новый диплом после музучилища-получила назад портянку сложенную в 6 раз.Есть хорошие преподаватели которые не ведутся на коррупцию и ставят то что ты заслужил,но таких очень мало.Этот вуз не принес мне ничего кроме разочарований.Специально сюда в магистратуру не поступала,буду ее проходить в нормальном вузе,где дают знания=))Выводы-если ваш уровень ниже среднего или средний-поступайте сюда,вы здесь будете нормально себя чувствовать. Для тех кто хочет получить максимально образования- здесь нечего делать,ничему не научат.

,

1.2Преподы по индивидуальным занятиям вообще не занимаются с тобой,если придет раз в году на экзамен и то хорошо.Уровень ужасный,если вы музыкант вам нечего здесь делать,отупеете.На экзаменах как бы вы не отвечали все равно поставят то что они заранее решили,до вашего ответа.

,

1.1Я закончила полтавское музучилище,решила поступать в этот вуз.Несмотря на то что все мои преподаватели умоляли меня сюда не идти,у меня не было выбора,потому что моя мама не в состоянии была бы мне оплатить Киев или Харьков.У меня были призовые места на областных конкурсах по фортепиано и на всеукраинском удалось взять 4е.к чему я веду.Меня упрашивали поступить к ним,приходили преподаватели с хора "Калына" в мое училище искали жертв.Я наивная дурочка повелась.Как результат-5 год жизни в мусорку.Адекватные оценки у меня получалось получать только у преподов с других кафедр,кафедра музыки ставит оценки только избранным.Они делают с любого кого им нужно гения или дурака.Наглядный пример в моей группе-краснодипломница обделена слухом и голосом,еле играет,но хорошо платит-поставили 5 по вокалу и остальным предметам.

,

Якщо є бажання отримати знання з певних дисциплін у будь-якому ВУЗі потрібно ще багато працювати самому. Викладачі за 5 років були різні. Я навчалася на психолого-педагогічному факультеті. Дуже класна викладача - Федій О.А - єдина людина, яка дійсно вчила не лише теорії, а й практиці, англ.мову вивчили у Н.М. Величко (але вона вже не працює, нажаль), Волочай М.П. - дуже душевна, розумна людина. Решта - такі собі, нічого особливого. В деяких викладачів просто свої невирішені психологічні проблеми, які вони пробують вирішити на студентах. Звичайні люди ,які з таким самим успіхом могли би в магазині працювати, менше шкоди студентам від них би було.

,

Рівень викладання залежить від факультету і кафедри. А з тим, що якщо вступили на англійську мову, то доведеться її вчити самим, стовідсотково погоджуюся. Адже тих викладачів, які справді знають і можуть чомусь навчити, - одиниці, і викладають вони здебільшого на 4-5 курсах, по 2-3 пари на тиждень.. Великим мінусом була відсутність лінгафонного кабінету. Закінчила університет з відзнакою, навчалася на платному і нікому нічого неофіційно не платила за заліки і екзамени. Але ще раз би туди точно не вступала. Навчання там не коштує ні тих грошей, які за нього просять, ні витраченого часу.

,

вуз нормальный впрочем как и другие но с этим дипломом в полтаве только со связями устроишься так что пылится диплом а тупорылые работают с училищным образованием и типа учаться заочно

,

Моя универская подруга пишет очень красивые стихи. Когда мы поступали, на собеседовании она их читала перед большой аудиторией абитуриентов и у меня мурашки по коже бегали. Да что у меня - думаю, что у всех. Преподаватель Орлова, которая вела собеседование, поставила ее при всех "на место", потому что девочка так и не смогла ответить, ямбом или хореем написаны ее стихи. "Значит, не сама писала" - сделала вывод преподаватель. Госпожа Орлова, если вы читаете мои слова, задумайтесь пожалуйста. Есть люди, которых никогда не учили рисовать - и они создают прекраснейшие работы. Шедевры мировой литературы принадлежат перу летчиков и ученых-математиков. Есть такое понятие, как талант. Именно чтобы развивать его и учиться, и поступала к вам моя подруга. А вы в первый же день своими ножницами полезли ей в душу. А все только из-за вашего самолюбия.

,

ВУЗ - гірше нікуди! вимагають неможливого, але нічого не пояснюють! не місцевим тут робити взагали нічого, бо полтавці на квартири ціни не складуть! і, навіть, якщо отримуєш стипендію, то вона аж ніяк не перекривае затрати.... можливо, краще на заочній формі... словом, це не ВУЗ-а технікум, куди приходять на навчання мало забезпечені студенти, які за 50грн взмозі скласти іспит.

,

В усі часи навчання було індивідуальним. Цей вуз дає можливість навчатися. Дуже низький рівень корупції, все здеєш без обовязкових платежів. Едине що хвилює це тупість кожно нового покоління студентів. А з цим і падає середня планка знань.

,

Гарний дуже університет!!!!!! Викладачі просто чудові, але не всі! Я вважаю, що головне потрібно навчатися тих дисциплін, які дійсно тобі подобаються! Майбутні студенти не бійтеся вступати в цей ВУЗ))))))))))))

,

Закончила ВУЗ 16лет назад, вот теперь хочу чтобы и дочь туда поступила

,

Людоньки, прочитали багато думок і вражень від цього універа !!!!Вагаємось про вступ...Переплелось багато думок може знайдеться добра душа і розвіє наші сумніви правдивими свідченнями!!!((((((

,

не идите на гос. бюджет!!! поберегите нервы!!! все равно придется платить и быть должным.

,

Годы и средства, потраченные на учёбу в этом университете не окупаются в дальнейшем. Пока педагог и учитель будет прокладкой в государстве - не стоит хаять ВУЗ и его преподавателей, поскольку реально нормальные преподы там давно перевелись, а сельская быдлота, за сало и магарычи вылизавшая места на кафедрах, не внушает должного уважения своим непрофессионализмом.После первого курса понял, что на экзамен вообще можно не подготавливаться ибо готовиться на 5 баллов и сдать на 3 гораздо неприятнее, чем не готовиться и сдать на 4.))) Преподавателей сейчас таких, как раньше уж нет - в этом все проблемы...Но мы их помним, они для нас являются эталоном. P.S. выпуск 2000г.

,

Закінчив цей універ,але дійсно проблеми з літературою є та я з інтернета качав,на історичному ф-ті багато фахових викладачів,хоча треба сказати відверто мені було важкувато навчатись, інколи ночами писав реферати від руки, рекомендую навчатись тільки тим, кому дійсно треба знання і диплом спеціаліста. З роботою проблемно - зарплата низька!

,

В этом году заканчиваю 5 курс! Незнаю ребятки где Вы учились, но если ты знаешь на "5", то и получаешь такую оценку! Если не ходил на пары, то идешь на экзамен или зачет! Дружность группы зависит от самих студентов! Студентская жизнь организована - отлично! Преподаватели - разные, но хороших и умных больше!!!!училась на психолого-педагогическом и не жалею об этом!!!

,

нечего там делать... диплом этого университета вызывает улыбки , декан факультета дизайна позволяе себе хамить людям, очень невежливая и неприятная женщина..Отношение в этом университете к людям остасляет желать лутчшего....

,

закончила в 2009 психолого педагогический . не жалею .в.ф.моргун и юдина супер.

,

учусь на фил факе.заканчиваю 5й курс.отношение к студентам не особо. но есть и плюсы.рядом мои друзья с которыми прошли многое. спасибо огромное Плоткиной М.Г. она суперская!!! не представляю что буду делать без пнпу.

,

Супер ВУЗ!!!

,

Ребят вы или гоните по полой или ето ткпо правда)я теперь начинаю думать о том поступать ли сюда вобще)ето теперь сложный выбор для меня(((а было всё так легко и просто

,

Полтавський педінститут дав мені великий поштовх у житті. Вимогливість викладачів окупилася сторицею. Вдячна (нині покійним і живим) О. Ф. Ганич, М.Т Безкишкіній, П.К.Загайка, Л. Ф. Українец., Н.П. Лебідь, М. І. Герасименку, М. І. Степаненку, Г. М. Радько Я. Г. Вовку, Н. І. Казирод і багатьом іншим за те, що зробили з мене людину.

,

та нічого унівєр, як унівєр!!!! Класний, вчився з задоволенням, а професія добре не оплачується(((((((

,

я в шоке и кому верить?Сама учусь в педе,но не нравиться отношение преподователей к студентам,взятки это понятно,без них никак,но в пределах разумного.Большое желание стать учителем,хочу посмотреть Полтаву,но на сколько я поняла,что могут нормально учиться только местные?Возможно снять квартиру в этом городе недорого?Помогите не сделать ошибки!сама с Харьковской обл.,стоит ли проделывать столь далекий путь????????Буду благодарна в помощи!

,

Унiверситет хороший. Iсторичний факультет - найкращий. А декан iсторичного факультету Кравченко П.А. чмо рiдкiсне.

,

Очень многого просят преподаватели (материальной помощи)... а, если не даешь, то что просят, жизни не будет там... валят...тянешь на 4, и обещают 4, а потом вдруг не понравились альбомы для фотографий - все! на 4 ты уже не тянешь и с трудом натягивают 3...

,

Найкращій університет, просто обожнюю його

,

Прочитала коментарі, і сумно стало. Цей ВНЗ закінчила 25 років тому, але й досі згадую із вдячністю О.Д.Бондаревську, М.Т Безкишкіну, Г.П. Денисовець, В.О. Бабій, П.К.Загайка.... Прекрасні люди і викладачі. Друзі, не поспішайте з висновками. ВЕЛИКЕ БАЧИТЬСЯ НА ВІДСТАНІ. Дякую рідному інституту за знання і цікаву студентську молодість!

,

Закінчив історичний в 2007 році. Раджу вступати тільки тоді, якщо самі з Полтави (не треба арендувати житло) і якщо є можливість вчитися безкоштовно. Принаймні диплом про вищу освіту отримаєте. Працювати по спеціальності вчителем - ви ніде без знайомих не влаштуєтесь. А якщо є знайомі, то і вища освіта в багатьох випадках не потрібна. За останні 10 років усі розумні викладачі або пішли на пенсію або відійшли в кращий світ. На їх місце набирають колишніх студентів-жополизів, які є чиїмись синками і дочками. І коли ти знав цю людину, як старші курси в гуртожитку посилали її в "ларьок за водкой", а тепер оця тупиця з модним виглядом приходить "оцінювати" твої знання на семінар, це не дуже сприймається... А ось іще випадок. В одній група помер хлопчина від раку крові. Це був кінець 5 курсу, група мала готувати концерт для факультету. І коли вони пішли на похорони, то декан Кравченко висловився так: "Куди ви пішли? Люди кожен день вмирають, а такий концерт тільки раз у житті"...

,

Очень хочу здесь учится)

,

більшість викладачів педфаку не можна пускати викладати студентам бо нічого не навчать (тому що самі не знають предмет) та ще й відібють наснагу до навчання коли побачать, що студент намагається здобути більше знань самостійно. Процвітає корупція на кожному кроці. Мета Викладацького складу знищіти колектив в групі, підтримка бородьби за оцінку будь-яким способами, (брехнею, підлабузництвом, хабарями, звязками батьків, доносами на одногрупників, і т.д) а не знаннями. Нема розяснювальної роботи серед студентів, оголошення вивішуються за 2-3 дні після концерту, студдеканат не працює, а коли намагався працювати тих студентів гнобили викладачі, заставляючи робити їхню роботу та лишали стипендій за неуспішне навчання. Жодного культурного диття в вузі не ведеться. Сумно як ніде інде. Товаришів знайти можна тих які ніколи не зрадять, не продадуть, але зробити це важко.

,

Поганий університет і викладачі лише тим, хто не може, не хоче, не знає, і не вчить....спочатку закінчіть аспірантуру (мінімум), або, хоча б, належно підготуйтесь до семінару чи модульної (замість напитися з "друзями " в гуртожитку), ..... а потім наважтесь облити брудом alma mater.

,

найкращий університет!!!

,

Мда.....Ребята!!! Я просто в шоке от ваших слов! Абитуриенты, дорогие наши! Не слушайте никого.....идите и поступайте. Но только в том случае, если действительно стремитесь к знаниям и хотите в перспективе быть УЧИТЕЛЕМ, а не для корочки. Я учусь четвертый год и очень довольна, потому что действительно учусь!!!

,

кращі роки в моєму житті - це навчання в універі. привіт всім одногрупникам ІН - 58 2006 р. випуску.

,

не нравится мне универ вообще ничего не нравится там пока только один норм преподаватель повстречался на моем пути - Котух Наталия Ивановна

,

Н.П.Лебідь,В.В.Стрілець,Мелешко,Вовк - чудові викладачі і душевні люди.З жахом пригадую Тарасову і Сологуб. Не шкодую, що навчалася саме в цьому університеті,однак була надзвичайно щасливою,коли все скінчилося.

,

університет слабий - книг нема, аудиторій також, проте є такі чудові викладачі як Віра Анатолівна Мелешко, Людмила Анатолівна Чередник існує і Радько. Вчитель - це не професія, а покликання. подумай кому калічиш душу собі, викладачам чи чужим дітям!!!!

,

Люблю ПНПУ і хочу там навчатись!

,

як можна одночасно мріяти поступити і казати, що універ найкращий? я отрмала бакалавра і пішла звідти, бо робити там дійсно нічого! Вчилася на філолог. (англ.мова), більше забула, ніж вивчила. якісь освіти на 2! викладачі студентів зовсім не поважають! хіба що друзів можна знайти, але для цього не обов'язково вступати до ПДПУ!!!

,

блин, даже не знаю....... после всего прочитаного...........буду пробувать на психолога, если пройду на бюджет - учитимусь, а нет - значит не судьба...........

,

Це найкращий навчальний заклад. З раннього дитинства мрію здобувати освіту у ПНПУ ім. Короленка.Надіюся, що в цьому році моя мрія здійсниться. ПНПУ - супер!!! Кращого ВНЗ не знайти!!!

,

галимый универ,отношение к студентам отвратительное,похабное,кучу нервов оставила там перевелась

,

Универ норм, преподы дурные, на студентов пофиг. А так реально друзей найти можно

,

провінційний ВУЗ.

,

Жалкую, що там навчаюся, просто витрачені роки...(((

,

Люди, бегите от этого универа как можно дальше, а если проходите мимо - даже не смотрите в его сторону.... Я благодарна случаю, что не смогла туда поступить - это сломанная жизнь, потраченные зря деньги на взятки преподавателям, и заё..... время, которое никогда не восстанавливается!!!! Результат: выпускники-учителя, которые только долбят детей в школе, сходят с ума от зависти к другим профессиям и должностям, где можно зарабатывать большие деньги.... У меня была такая знакомая, которая училась здесь, а потом сошла с ума от зависти к чужим деньгам.... Она так и не научилась брать оброк от родителей чужих детей в школе (как педагог и авторитет для родителей)... и думать своими мозгами!!! Люди принимайте правильные решения не калечте свою жизнь в этом универе!!!

,

Универ отстойный!!! Преподы кроме принятия взяток в виде подарков и денежных гонораров (в виде материальной помощи) ничего делают, а студенты после "бурной ночи" в общежитиях и груповух по квартирам ничего не видят, не слышат и не понимают....(отходняк на утро)!!! И это образование ХХІ века??? Новые технологии в мастерстве преподавания??? Наверное здесь днем очень хорошо изучают камасутру и пикап технологии, а ночью по этим предметам здают экзамены... Уважаемые, на какое образование вы претендуете??? Чему здесь можно научится??? Введите государственный предмет камасутра, мастерство пикапа и искусство получения взятки, аттестуйте по ним студентов-выпускников на государственном экзамене и устраивайте их на работу в школы. После такого новшества школьников не выгонишь с уроков, и домашнее задание в школе будет выполнятся всегда на 5+ !!!

,

зараз здаю ЗНО.. хотіла до цього універа.. прочитала коменти.... і зрозуміла що краще йти на англійську в Макаренка... хто знає.. а вдруг по щастить =))

,

Тарасова - точно энергетический вампир, как я рада, что отуда слиняла! Там очень много взяточников, хоть и учишься на бесплатном...

,

Вообще ничего, учится можно!Только некоторые преподаватели за заслуженную *4* много крови выпускают. Но я не жалею о своём выборе!!!

,

the best universitet Ukraine

,

Толковый универ!!!Нет ума-нет и баллов:)

,

психологи отстой, ничего не знают, ничего не умеют и не хотят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Є такі викладачі, що від задоволення від їхніх лекцій "відпадає щелепа", а є.................Тарасова((((

,

найкращий ВУЗ! я залюбки ще на кілька років тут залишилася, але нажаль останній семестр....

,

что бы не говорили в предыдущих комментариях, вуз хороший. преподаватели прекрасные. знания английского, полученные в этом институте, помогли мне найти хорошую работу. так держать!

,

вуз дійсно гарний. Я там навчалася. Викладачі різні були, але Лебідь Н.П. - це ще й вчитель життя, вона має гарні знання і добре ставиться до студентів.

,

Університет гарний і треба навчатися! Дуже гарний викладач Віра Анатоліївна Мелешко - я їй дуже вдячна за все! Міцного їй здоров'я!

,

Самый лучший университет в Украине!!!Кто хочет учиться-научиться,а кто пришел ради высшего образования, то извините,но делать вам в этом прекрасном университете нечего!!!

,

Если вы поступили на иностранное отделение, то английский УЧИТЕ САМИ!!! Там осталось очень мало толковых преподов. Тарасова - просто энергетический вампир. Чем больше вы трясетесь, тем больше удовольствия она от этого получает. Ваши собственные мысли на парах по литературе - ДО ОДНОГО МЕСТА. Главное шариться в мыслях критиков, которых уважает препод.

,

Навчаюся на психолого-педагогічному факультеті, але вважаю найкращою кафедрою - кафедру фіз.вих., що в 2-му гуртожитку. З викладачами ф.в. дійсно легко спілкуватися.

,

николай, 23.05.2010, 09:08 из-за таких как тарасова даже учиться нету желания -ее к педагогике близко нельзя подпускать Это да!!! Я там училась и на первом же курсе она меня и выгнала. Не дала здать предмет ОДИН... Вроде ВУЗ ничё так...Но Наталья Ивановна - это что-то...=)))

,

очень хороший вуз,я там училась!!!!!!!

,

преподи требують взятки

,

Фізико - математичний факультет - супер. Я вдячна долі і горжусь, що навчалася в ПДПІ. Особлива подяка батьку факультета Руденко О.П.

,

Я сама педагог . Те ж закінчила

,

Учусь на психолого-педагогическом факультете. Хорошая подготовка студентов,большинство преподавателей прекрасные специалисты и просто замечательные люди!

,

я согласна с большеством этих людей: там действительно нечего делать. спасибо своему 6-му чувству проучилась только один год. и убежала оттуда подальше, куда глаза глядят. некоторым преподавателям по психологии там вообще делать нечего, потому что с нее преподаватель -- что с меня балерина. немогу понять родителей которые насильно отправляют туда своих детей, чтобы у тех просто были корочки. пока такие будут поступать в ВУЗы пока там будет цвести корупция и взяточничество. гоните пройдох куда польше с таких учебных заведений...

,

Навчальний заклад досить престижний та високого рівня акредитації.

,

нормальний вуз,а викладачі ,як і скрізь-є просто супер а є...

,

Практика показує, що якість знань,які я отримала в університеті, тоді ще був інститут, набагато вища від багатьох інших педагогічних інститутів. А "галячий", як тут "нєкоторі" висловлюються то мабуть того, що вчиться не хочеться.

,

Универ - галячий, нудно, скучно жить! Поступаьб не советую!!!!!

,

Спасибо судьбе, что учился в этом институте. Большое спасибо преподавателям филологического факультета. самые прекрасные годы юношества, большое спасибо всем полтавчанам , замечательные люди (я студент из Казахстана). Очень стыдно читать всякую ерунду про наш институт, постыдитесь, ребята, если Вы плохо учились, то преподаватели не причем.

,

из-за таких как тарасова даже учиться нету желания -ее к педагогике близко нельзя подпускать

,

А мені подобається. Викладачі на кафедрі психології суворі, але справедливі.

,

Исторический факультет-СУПЕР.Дикан,Петр Анатолиевич,замечательный человек.

,

если б я поступала еще раз,то это был бы ПДПУ.Там КЛАССНО

,

не дуже, тому що мало уваги до студентів. Але друзів можна знайти! Природничий кращий.

,

ПРОСТО

,

Природничий найкращий! Викладачі природничого цінують розум і бажання студента вчитися - приклад для всих інших викладачів!

,

Завдяки університету познайомилася з прекрасними людьми, але деякі викладачі настільки принизливо ставляться до студентів, що це відбиває бажання стати вчителем!

,

бегите отсюда,нечего здесь делать

,

не знаю,проучилась 5 лет,а такое впечатление что эти годы,проведенные в универе можно просто вычеркнуть из жизни.Прежде чем туда поступать,хорошо подумайте а стоит ли оно того....

,

Полный КАПЕЦ!!! Я не хочу сюда возвращаться! Литературы - нет, а учить нужно много. Издевательство!

,

ВСЕ ТО,ЧТО ЗДЕСЬ НАПИСАНО, К СОЖАЛЕНИЮ ЭТО ПРАВДА...

,

Особлива подяка Медведь Галині Михайлівні (викл. англійської мови І курс, група Ін-17)!!! Завдяки вашому професіоналізму, педагогічній майстерності і надзвичайно доброму серцю я з великим задоволенням відвідую наш університет і обожнюю ПКіМ.

,

Тяжело в учении-легко в бою!!!СПАСИБО моим преподавателям и куратору-АНДЕРШ Вере Павловне(нем.яз.)

,

підручників не вистачає, аудиторій також, окремі викладачі просто звірі

,

много требуют подарков, а взамен мало балов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Хай буде вiчною пам,ять про Денисовець як найграмотнiшого викладача!

,

Что и стоило ожидать от ректората: запрет на мысль не искоренилась за более чем 30 лет! Цензура не дремлет! Но преподаватели - КЛАСС!!!

,

Этот вуз дает отличные знания комплекта дисциплин, но отвратительно организавано изучение методик преподавания .

,

Люблю этот университет!!!!


Оставить отзыв

Все вузы в Полтаве, а также колледжи в Полтаве, курсы в Полтаве, репетиторы в Полтаве, работа в Полтаве