Тернопольский национальный медицинский университет им. И. Я. Горбачевского (ТНМУ)

Тернопольский национальный медицинский университет им. И. Я. Горбачевского (ТНМУ)


 • Тернополь · пл. Воли, 1, 46001
 • (0352) 52-44-92
  (0352) 52-41-83
 • university@tdmu.edu.ua
 • дневная, заочная, дистанционная
 • бакалавр, магистр
 • Вуз основан в 1957 году. Статус государственный. IV уровень аккредитации. Диплом гос. образца.

 • Наличие бесплатного обучения
 • Наличие платного обучения
 • Наличие военной кафедры
 • Наличие общежитий
 • Последипломное образование
 • Аспирантура, докторантура
 • Подготовительное отделение

6338
студентов
642
преподавателя
479
кандидатов
наук
99
профессоров
и докторов наук

Специальности

Факультеты

 • Медицинский;
 • Фармацевтический;
 • Стоматологический;
 • Учебно-научный институт медсестринства;
 • Учебно-научный институт последипломного образования;
 • Иностранных студентов.

Специальности:

 • Медицина;
 • стоматология;
 • Фармация, промышленная фармация;
 • Физическая терапия, Эрготерапия;
 • Медсестринство (медсестра, парамедик).

Абитуриентам

https://vstup.tdmu.edu.ua/

Для получения полной и детальной информации касающейся сроков, условий приёма, экзаменов и необходимых сертификатах центра оценивая для выбранных специальностей, обращайтесь в приёмную комиссию по тел.: [открыть контакты](0352) 25-15-72, [открыть контакты](093) 589-18-78, [открыть контакты](068) 771-06-35.

При подаче заявления в бумажной форме абитуриенту могут понадобится следующие документы

 • оригинал и копия документа о ранее полученном образовании и приложения к нему;
 • оригинал и копия сертификатов ВНО;
 • оригинал и копия документа, удостоверяющего личность;
 • 4 одинаковые цветные фотографии размером 3х4 см;
 • для юношей: оригинал военного билета или удостоверения о приписке;
 • оригиналы документов, подтверждающих право на участие в конкурсе, зачисление по собеседованию, зачисление по квотам (при наличии).

Окончательный список всех необходимых документов и форму подачи (оригинал или заверенная копия) уточняйте в приёмной комиссии по тел.: [открыть контакты](0352) 25-15-72, [открыть контакты](093) 589-18-78, [открыть контакты](068) 771-06-35.

О вузе

Тернопольский национальный медицинский университет им. Горбачевского - ведущее учреждение высшего образования Украины, в котором обучается более 6000 студентов, работает более 640 преподавателей. Функционирует 4 факультета (медицинский, стоматологический, фармацевтический и факультет иностранных студентов), 6 учебно-научных институтов, 57 кафедр, университетская больница, стоматологический отдел университетской клиники. Это единственный университет Украины, в котором существует дистанционная форма обучения для иностранных и отечественных медсестер-бакалавров и магистров. Действует учебно-практический Центр симуляционного обучения, 6 аккредитированных научно-исследовательских лабораторий, есть собственное издательство «Укрмедкнига», учебно-оздоровительный комплекс «Червона калына».

ТНМУ - член Европейской ассоциации университетов, присоединился к Великой Хартии Университетов, участвует в Балтскойуниверситетской программе, сотрудничает с 75 зарубежными партнерами.


Отзывы195

Оставить отзыв

Оставить отзыв

Ваша оценка
Пожалуйста, выберите количество звезд
Пожалуйста, введите Ваше имя
Пожалуйста, введите комментарий.
1000 символов
или Отменить
,

Була думка декілька разів уже закинути це все але шкода потрачених на ніщо грошей...плата за навчання космічна, навчання ніяке...працюю фармацевтом,що можу сказати в аптеці за 1 місяць я навчилася усього що не можу сказати про університет,нерви тріпають настільки сильно а знань ніяких..дуже багато інформації а по суті нічого ..викладачі ботаніки це взагалі окрема розмова..ставляться до студентів як до пустого місця...

,

Лучшие , особенно Ястремская Светлана Александровна , медсестринство , классная американская дистанционная программа , новый уровень обучения , получил бакалавра и поступаю в магистратуру. Ищите проблемы сами в себе , а то у нас как обычно все плохие ,а я Дартаньян

,

Я ,Галина Суха ,матір студентки ,яка у 2021 закінчила 6 курс. Ставлю цьому ВУЗу тверду «5» За шість років навчання ,моя донька здобула хороші знання ,які були оцінені в клініках Польщі (лікарні в Польщі з радістю приймають студентів ТНМУ,так як багато хороших лікарів ,що залишились там на роботу ,власне з ТНМУ).За інтернатуру можна не хвилюватись ,її можна відпрацювати в Польщі або в Тернополі . Тут Ви забудете,що таке «взятка» Нехай щастить з вибором! Я вдячна Богу,що обрали Тернопіль!

,

Корона внесла зміни у життя кожного, але я вважаю, що університет робить все для того, щоб ми були добрими лікарями. Рекомендую ТНМУ випускникам шкіл.

,

До проведення. Дистанційного навчання в умовах карантину зауважень немає. Але 2 й курс за рік ні разу не визивали на пари до закладу. А на екзаменах, що у формі співбесіди через телефон початок проходить із жорстких зауважень- відсунутися від телефона (не у всіх є комп'ютери з новим програмним забезпеченням), питання ставляться швидко, відповідати вимагають без обдумування, оскільки відстань від телефона далека погано чути, тільки задумався як сказати фразу, як іде зауваження. Процес зауважень як сидиш і опитування триває 3 хвилини. І ти не здав. Це при тому що відповіді на два питання були достатні а третьому екзаменатору студент не сподобалося бо відповідав своїми словами

,

Мій відгук для батьків.У цьому ВУЗі потрібно навчатись-самому.Підготовка зі сторони ВУЗу-0.Такий важливий момент,як складання КРОКУ і студенти- не готові.З групи, половина не здає.Проте, до здачі КРОКу їх переводять на наступний курс і не відмовляються від оплати за навчання,яке тим, що не здали ,уже не потрібне.До того ж ,поновитись на навчання у ТДМУ виявляється-не можливо.У інших медичних ВУЗах до КРОКУ готують краще і серйозніше.Добре думайте куди вступати і чи може ваша дитина готуватись самостійно, особливо,якщо гроші з неба Вам не сипляться.Особисто я, ТДМУ-не рекомендую.

,

Щоб стати лікарем треба багато вчитися. Часи, коли позначали прочитати від сторіцнки до сторінки закінчилися давно. Тому дорогенькі студенти вчіться, читайте багато, аналізуйте, звертайтеся до клінічних протоколів і настанов, запитуйте у викладачів і не пишіть, що замість Вас викладачі щось не зробили. Ніколи лінивий нічого не досягнув.

,

Як випускник ТДМУ, можу сказати, що система, яка існує на даний момент, не є поганою чи хорошою. Це не ідеальна система "запихання" знань в студента. Задумка системи одного дня створена для студента, щоб він не літав по місту як скажений з кафедри на кафедру, а заглибився у роботу відділення. Щоб пройшов умовний шлях від моменту поступлення пацієнта до надання йому рекомендацій при виписці. І це все можна реалізувати під час навчання. Потрібно лише вирватись з "підступних лап" небажання, ліні та слів самовиправдання, мол нас ніхто не хоче навчити. Однозначно, є багато викладачів, які не дуже хочуть проводити заняття на тому рівні, на який всі розраховують. Як показувала практика, це часто на словах. Хоча є різне. Викладачі майже кожен день зустрічають групи, які вибирають посидіти в коридорі замість того щоб поцікавитись медициною. Багато хто за ширмою звинувачення когось ховає своє небажання щось зробити, і справа не в книжках. З таким доступом до інформації як є зараз, можливо все.

,

Звертаюся до абітурієнтів: вступайте, вчіться і будете добрими лікарями. Рекомендую ТНМУ!

,

А от щодо мінусів "життя" в ТНМУ детальніше: були викладачі, які не приходили на пари, були і такі пари, коли приходили, але самі пари вели абсолютно без толку. Матеріали підготовки то жах, але тут винний універ зі своєю навчальною програмою, яка заставляє викладачів цілу книжку розбити на 5 занять і якось втиснути в тих нещасних 5 пар. Було і таке коли викладачі казали з матеріалів не читати, читати з конкретної книжки (чому ж тоді не можна зробити для студентів, які не мають книжки гарні матеріали, які не забракують на парі під час відповіді?) Ех сесія... неадекватні тести по 3-4 тисячі на 1 предмет і усних 200-300 +- на кожний предмет Тести орієнтовані не на навчання, а на тупу зубрьожку, тому подумайте чи ви справді хочете саме таких "знань" Симуляційний центр. Якщо викладач забув вас відвести, то вже і не заведе) А ще, відпрацювання, болюча тема, оскільки якщо пропустите день навчання в універі, то заплатите

,

Як студент, який закінчує цей університет і пройшов і Крим і Рим і все що завгодно, скажу одне - всі ці негативні відгуки, на жаль, правда. Не пишу це на негативних емоціях, як написано в попередньому відгуку, а лише констатую факт. З чим можна погодитись, це щодо кафедри внутрішньої медицини і інфекційних хвороб (багато хороших викладачів, доступні пояснення), а щодо акушерства і педіатрії можна виділити лише деяких викладачів, але не хочеться цим інших ображати) Хірургія на дистанційному трохи реабілітувалась, але на парах в лікарні на вас швидше за все заб'ють, як це і було завжди) Щодо того, що третій курс найважчий - не погоджуюсь (хіба наявність КРОКу ще крім основних екзаменів), а от 5 курс був справді важким, багато предметів, багато інформації, тести, усне, але це моя думка. От щодо навчальної програми і того, як універ ускладнює життя студентам - чиста правда. Самонавчання, додаткові пари і т.д. Загалом, не рекомендую Якби можна було повернути час назад, не поступав би сюди.

,

Чомусь знову погані відгуки. Я на 5-му. курсі, то вже щось можу сказати. Гарний заклад. Викладачі тут хороші, розумні, лояльне ставлення. І ще ніколи не було такого, щоб студент запитав чи попросив пояснити, а йому відмовили. До речі завжди йдуть на зустріч. Найважчий третій курс, реально, дуже важкий. Всі знання, які ви тут отримаєте рано чи пізно принесуть свої плоди. Кафедра внутрішньої медицини, ревмо, кардіо, нефрологія, матеріал розбирають, пояснють. Кафедра хірургії також, зі слайдами, картинками, прикладами розбирає теми ( в умовах дистанційного навчання). Педіатрії, всі нюанси по поличках розкладає. Кафедра інфекційних хвороб доступно подає матеріал, як лекціях так і парах. Акушерство, не гірше від інших, теж все чітко. Я задоволений, це особисто моя думка. Що не дуже добре, то для чогось додали ще три предмети на екзамен. Погані відгуки, очевидно написані в моменти, коли когось переповнюють негативні емоції

,

Ретельно обдумайте всі переваги, перед тим як поступати саме в цей вуз. Наперед - переваг нема) Університет хоче рейтингів, але не хоче робити щось не лише показово, а й на користь власним студентам ( а навіщо? головне ж щоб інші бачили, які ми класні. І знову ж таки наперед - нічого класного насправді немає) Дуже хочеться, щоб універ не ускладнював ще більше і так не легке навчання в медичному. Розчарування...

,

Без перебільшень - лишня трата часу і нервів. Полюбляєте самонавчання ночами в об'ємі інфи +- 100 сторінок? Тоді так, це ваше Медицина ніколи не була легкою, АЛЕ чому університет не намагається йти на зустріч студентам? Навіщо стільки непотрібних предметів на 1-2 курсах? Історія України, філософія, укр.мова, математика та повно того, що недавно вчилось в школі, але як доходить діло до клін. предметів на "старших" курсах, програма скорочується настільки, наскільки це можливо (в 5 пар стараються впихнути весь цикл, і добре ще якщо попадуться добросовісні викладачі, які постараються допомогти розібрати весь матеріал, а не піти по своїх справах, а потім тести вкінці пари Викладачів, які мають совість і розуміють важливість підготовки лікарів можна порахувати на пальцях, але такі є. Так, зі студентами няньчитись ніхто не змушений, але це МЕДИЦИНА, тут потрібно гарне пояснення від спеціаліста, який має великий багаж знань та ділиться ним, а не "Читайте матеріали, шукайте в інтернеті"

,

Справді складається таке враження =) Вчитися не легко, але це медичний унверситет, нічого дивного. Викладачі компетентні, розумні, вміють надати знання. А щодо рейтингу, мені здається, що будь який університет у ньому закікавлений, тому нарікати на ВУЗ не варто

,

Нормальний університет, все подобається. Рекомендую вступати і вчитися

,

Нормальний університет. А якщо прочитати негативні коментарі, то складається враження, що у всіх прослідковуються одні і тіж висновки і їх пише одна людина. Університет сучасний, модерновий. Можете вступати без вагань.

,

Огидний університет, задавати на сесію просто неймовірну кількість лишніх питань. Та ще й коли дистанційне навчання. Ми студенти і так переживаємо, бо іспити будуть онлайн, це ще невідоме для нас, вчимо, готуємося, а адміністрація бере і все ускладнює. Люди, навіть не думайте сюди поступати і нікому не радьте, адміністрацію цікавить лише рейтинг, в цьому університеті, керівництво вміє викликати відразу до навчання. Окремо дякую викладачам, які намагаються щось навчити, пояснити і по хорошому ставляться до студентів, дійсно приємні і добрі люди

,

Студенти, які які виразили вдячність ТНМУ за можливість самовиражатися і займатися чимось креативним, це звичайно добре. Але цей креатив не має ніякого відношення прямого відношення до вивчення медицини. Це ваша особиста справа і бажання. Мова йде власне про якість навчання, вимоги в університеті, сесію і так дальше. Викладачі справді завжди запитують чи щось не зрозуміло і обов'язково пояснять все, що цікавить. Дуже багато хороші і приємні люди. Проте деякі кафедри, зокрема неврології і акушерства, занадто вимогливі у порівнянні з іншими, ( ще м'ягко сказано, що занадто) вимагають таких знань, якими може володіти лише практикуючий лікар, а не студент, таке враження, ніби вони готують лише по своїй спеціальності. Універ ніби дійсно не такий поганий, нехай би сесію зробили лише усною чи тестовою

,

Тнму хороший університет, якщо хочете вчитись, то будете вчитись, ніхто з вами "панькатися " не буде. Бачила багато коментарів, що ніхто нічого не пояснює, тему ніхто не викладає, але не згідна, є лекції, де матеріал викладається + презентації, також всі викладачі вам можуть пояснити все, що ви не зрозуміли на парі, адже кожен питає чи є щось не зрозуміло. Потрібно розуміти, що це не школа, де вам будуть весь матеріал розжовувати і вкладати в голову. Звісно, є деякі й не приємні викладачі, особливо не задоволена кафедрою іноземних мов, але це не найважливіша кафедра. Загалом університетом задоволена, окрім навчання , прекрасне студентське життя, гуртки, спорт, волонтерство.

,

Взагалі не розумію деяких студентів,які настільки погано відгукуються про ТНМУ!! І починають вплітати туди дистанційне. Це не проблема нашого університету,а проблема усього світу і навпаки наш вуз не хоче наражати нас на небезпеку,впускаючі у лікарні.А щодо практичних навичок,викладачів і тд.,то я взагалі вважаю ТНМУ одним із кращих вузів України.Окреме дякую ТНМУ за прекрасну можливість студентам самовиражатись і займатись чимось креативним окрім медицини.Якщо деякі студенти незадоволені,то жалійтесь на українську освіту,а не на ТНМУ,який є прекрасним закладом освіти.

,

Погоджуюсь з кожним словом сказане нижче Випускником ТНМУ ! Паламар з кардіології і Кучма з акушерства це викладачі дійсно топового рівня. А є такі викладачі - це просто якесь покарання для ТНМУ, настільки неприємних людей я ще не зустрічав у своєму житті. Багато пишуть за взятки і корупцію. За 6 років я чув лише про одну людину яка бере гроші за сесію і все інше. Цього року я закінчую ТНМУ і мені шкода, що після закінчення я нічого хорошого не можу сказати про цей університет, для якого рейтинг набагато важливіше ніж навчання студентів. Мені шкода буде тих абітурієнтів які захочуть сюди поступати. Ганьба ТНМУ

,

Так, у попередньому відгуку сказано багато правди. В університеті самонавчання. Система єдиного дня, це суцільний жах. Тобто цілий тиждень ви вивчаєте наприклад лише акушерство, наступний тиждень, лише інфекції, ще наступний інший предмет, думаю принцип зрозумілий. Так і проходить рік. А на іспиті вимагають, так ніби, предмет тривав цілий рік чи семестр. Цей заклад хвилює тільки рейтинг і більше нічого, тут студентів відраховують десятками (сказано без перебільшення) Сесія- це справді окрема тема. Вона складається із заліків, це лише тести та екзаменів, де окрім тестів є ще усна частина. Тестів справді багато, кілька тисяч лише на один предмет. Заліки це ще пів біди, а от екзамен містить і усну і тестову частини, для чого? Чому не забрати якусь з них? Є і хороші викладачі і кафедри, називати не буду, щоб не образити інших. В жодному разі не рекомендую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Жахливий університет, жалію що поступив саме в ТНМУ. Тут вас нічого не навчаться, всі 6 років ви вчитесь самі, а на парах просто опитують що ви знаєте і це ще якщо викладач буде на парі, як правило цілими днями ми (група) сиділи самі, а викладач приходив на остані 10 хвилин і відпускав додому. За 6 років ніодин викладач не пояснив тему заняття. Найгірші кафедри на мою думку це кафедра хірургії №1, кафедра неврології. Сесія в ТНМУ це взагалі окрема історія, таку кількість тестів і питань які виносять на усну частину ви ще ніколи не бачили, в інших університет сесія здається набагато легше. Будьте готові заплатити чи немаленьку суму за пропущену пару (80 грн за пару 1.30год і 240 грн за пару коли система єдиного дня) і відробити її в повному обсязі. Ніодного викладача не можу згадати хорошим словом, за виключенням таких викладачів як Гудак з нейрохірургії і Маланчук з акушерства які прекрасно читають лекції, а також Паламар з кардіо і Кучма з акушесртва які дійсно вчать студентів!

,

Уже 4 рік навчаюся, скоро спеціалізація. Я ще не визначився, але те, як подають матеріал в університеті задоволений. Думаю, що стану хорошим лікарем, але потрібно багато вчитися і удосконалюватися. Не потрібно ні на кого нарікати, а брати від життя усе, що Бог дає.

,

Чудовий університет,рекомендую !

,

Не дай бог туда давати дитину. Вчи день і ніч всерівно не здаш. А декан фармакологічного то взагалі.....йому прийде кара колись. Все повертається бумерангом. Це пекло а не універ. Повірте.

,

Я навчаюсь у ТНМУ і вже знаю що до чого. Навчання дуже цікаве, незважаючи на те, що майже весь матеріал дається на самоопрацювання. З хабарництвом не стикалась. Викладачі висококваліфіковані. Єдиним мінусом вважаю те, що пропуски платні (80 грн пара). Але все ж я рекомендую поступати в ТНМУ.

,

Наразі я навчаюся у ТНМУ і вже сама знаю що тут до чого. Отже, 1)навчання з різних пар проводяться у різних корпусах 2)хабарництва не зустрічала 3)майже весь матеріал йде на самопідготовку( чого не слухав лекцію , тобі там ж пояснювали?)Хотілося більше поясненнь тем , а не лише слухати лекцію 4)оплата за пропуски (80грн одна пара), але якщо маєш довідку з лікарні то безкоштовно. 5)є дійсно хороші викладачі , а є ті , що не дуже 6)хороший стан навчальних корпусів 7)є так звані матрикулярні книжки. Великим мінусом вважаю самоопрацювання матеріалу

,

ТНМУ на дистанційному, тому що підстави є, пандемія, пари проходять у лікарнях, думаю цього достатньо. І це не примхливе бажання університету, зараз весь світ у схожих умовах, в тому числі що стосується навчання. А кому не подобається така форма навчання може спокійно взяти академку і чекати коли все стабілізується. Потрібно просто адаптовуватися до умов та сприймати нові реалії, які ми маємо.

,

Якби в Тернополі була б червона зона, це було б зрозуміло чому навчання дистанційно, а так немає ніяких абсолютно підстав залишатися вдома. Дистанційне навчання має безліч нюансів .Чому університет на дистанційній формі навчання , а в Тернополі тисячі людей без ЗІЗ святкували День міста? Чому всі інші тернопільські університети відкриті? Чому відкриті всі кафе, ресторани ? І так, ТНМУ дійсно один з університетів , які переведені на дистанційне навчання не маючи підстав , оскільки регіонам помаранчевої зони дозволене аудиторне навчання. Не потрібно забувати ,що це медичний університет і робота медиків напряму пов’язана з хворими пацієнтами і коронавірус не закінчиться 1 листопада, чи до кінця року , він буде тривати протягом довгого часу і потрібно з цим жити , а не закривати студентів дома.

,

ТНМУ не єдиний, який перейшов на дистанційну форму навчання, окрім нього є ще медичні заклади освіти, які також будуть або і вже навчаються дистанційно. Ще потрібно розуміти те, що університет навряд чи все вирішує самостінйо, адже він підпорядковується МОЗ та міністерству світи. Не потрібно звинувачувати ТНМУ. Особисто я лише проти того, що на екзаменах є тестова та усна частина, от якби зробили лише одну якусь, було б супер. А з заліками все добре, там лише тести

,

Ганьба ТНМУ! Чому ТНМУ єдиний серед всіх ВНЗ України переведений на дистанційне навчання ? Яка причина? Навіщо ви калічите долі молодих людей , які вирішили пов‘язати своє життя з медициною і вибрали ТНМУ?Чим вони винні? Шо вже говорити людям , які можливо останні гроші сплачують щоб їхні діти вчилися в університеті, за що тоді зараз платити ? Який сенс мають зараз рейтинги серед українських ВНЗ, світові рейтинги чи співпраці якщо ви єдині не можете забезпечити навчання в умовах карантину ? Про які знання йде мова , якщо вони здобуватимуться в домашніх умовах?Якби я хотіла сидіти дома , то я би не вступала б в медичний ВНЗ! Тому прошу вас і дуже сподіваюся , що ви все-таки переглянете своє рішення і подумаєте про студентів , батьків і абітурієнтів які вибрали ТНМУ , не знаючи великий нюанс .

,

Прекрасний ТНМУ. Якщо ти вирішив обрати медицину, то знай, що легко не буде ні в якому ВНЗ. Вчись і буде тобі добре. Радію, що студенти мають яскраве життя, до них ліберально ставляться викладачі, не вимагають хабарів, як в інших медах.

,

Університет зацікавлений лише у рейтингу, але аж ніяк у знаннях, (РЕЙТИНГ ПОНАД УСЕ). Також писали, що практичних навичок в університеті отримати не можна, але це було б ще пів біди, справа в тому, що їх вимагають на матрикулах і ОСКІ ( Об’єктивнй структурний комплексний іспит), які здаються під відеонаглядом, обмеженні в часі (по дзвінку зайти і по дзвінку вийти). Стосовно сесії, із заліками все ніби нормально, просто тести, а от з іспитами ні, вони складаються із тестової частини та усної. Що справді дуже важко підготувати на екзамен, тестову та усну частини, бази тестів по кілька тисяч запитань. Було б прекрасно, якщо б зробили або лише тести, або лише усну частину. На сесіях людей відраховують десятками. 30...50...90 спокійно і це тільки з курсу. В цьому університеті таке вважається в порядку нормальних речей. Є і плюси, але про них не буду говорити, оскільки на фоні вище сказаного вони навряд чи будуть помітні. З радістю би поміняв ВУЗ

,

Нормальний ЗВО, але вчитися нелегко. Закінчила 1 курс, відчула різницю у порівнянні зі школою. Є кафедри, де заставляють вчитися (кафедра гістології, іноземних мов), а на каф.анатомії - даремно затратила час (особливо у молодих викл.). Чекаю з нетерпінням нового навчального року

,

У цьому році закінчила медичний факультет ТНМУ. Задоволена отриманими знаннями. Звичайно, навички буду удосконалювати протягом усієї роботи лікарем, але багато отримала саме тут. Особливо, хочу подякувати викладачам і своїй групі, за якою вже сумую. Це були незабутні роки.

,

Медичний факультет. Не задоволена. Деякі кафедри - це жах! Залишають студентів самих, без жодного пояснення матеріалу, а вкінці пари прийдуть і опитають. Самонавчання це звичайно добре, але осилити і зрозуміти самостійно весь матеріал просто нереально, особливо, коли на одну пару дається більше 100 сторінок матеріалу. Практичні навички - окрема тема. На жаль, багато хто з викладачів забуває, що практика - це важлива складова навчання майбутнього лікаря, а тому, якщо ти самостійно не навчишся робити навіть елементарні ін'єкції та інші маніпуляції десь поза універом, то навряд чи на парах хтось цьому вас навчить, дуже мало уваги приділяється практиці. Корупція також присутня. Щодо оцінювання, дуже часто воно не є об'єктивним, так як багато викладачів практикують оцінювання "пальцем в небо". З плюсів - дякую тій мізерній кількості викладачів, які все ж сумлінно виконували свою роботу і старались чогось навчити, проте дуже шкода, що таких можна перерахувати на пальцях однієї руки.

,

Провчилась тут 6 років, жодного разу не платила за жоден іспит і завжди успішно складала. Одним словом, рекомендую.

,

Хороший університет, а там побачимо! Корупція фактично відсутня, лольні викладачі. З мінусів, те що треба платити за пропуски і є корпус, в який якщо вчасно не прийдеш - не пропустять. А в загальному задоволена. Також великою привілегією є те що пари ведуть різні викладачі, як правило.

,

Як людина яка закінчила стоматологічний факультет ,я вимагаю вигнати з посту діючого декана. Цинізм, безсовісніть, хамство та вибір своїх любимчиків це просто неприпустимо для настільки відповідального посту. Ректорат звертаюся до вас!!!!, зверніть увагу та пожалійте батьків та студентів які платять шалені гроші, як ви рахуєте це нормально коли 90% студентів після вручення диплому йдуть на курси із назвою " перші кроки в ендодонтії"? Можливо краще замінити навчання в університеті на курси якщо після них дійсно стають спеціалістами? Вам не соромно там?

,

Як тільки побачила , що пишуть за кафедру неврологія , одразу вирішила написати Так кафедра не з легким але це напевно найсильніша та найвідповідальніша з усіх Знання дуже високі , тому кожному своє

,

Я зараз на 3 курсі, готуюсь до КРОКу і знаю, що все залежить від мене. Викладачі по-різному проводять заняття, але лекції усі цікаві і змістовні. Хотілося б, щоб навчання було сучасніше. Я вважаю, хто вчиться, у того всі викладачі нормальні і оцінки хороші. Хто хоче пропускати і займається своїми справами, тому все буде не підходити.

,

Мені тут все подобається. Вірю, що я стану хорошим лікарем!

,

Уніерситет нормальний, але кафедра неврології занадто високо себе ставить, хто тут вчиться чи вчився, той зрозуміє про що я кажу. Сюди не варто поступати, лише через те, що вам доведеться вчитися на цій кафедрі

,

Все добре, викладачі лояльні, про взятки тут навіть не говорять. Але правда як писали є труднощі з опрацюванням матеріалу, його дуже багато!!!всі кафедри дуже таки хороші з висококваліфікованими викладачами. Кафедра Анатомії людини дуже суперова, але більше ніж малюночки та схеми внутрішніх систем органів студенти не бачать. І це йде не на користь тому що як можна вчитися на хірурга чи спеціальність пов'язану з хірургією бачивши це все на плакатах, цього мало!!!!!!

,

Жахливий університет (особливо після зміни декана). Матеріальна база дуже скудна , викладачі прямим текстом кажуть що вони не повинні нас вчити. Про якусь практику і мова не йде. Категорично не раджу цей ВИШ. Несправедливість на кожному кроці. Основне для цього університету свій рейтинг і досягання високих у ньому позицій буде не шляхом покращення якості освіти , а шляхом вигнання студентів. Наприклад на 3 курсі (перед КРОК-1) слабших студентів просто завалювали на сесії щоб не допустити до КРОКу тим самим збільшивши загальний відсоток тих хто його здав.

,

Тут ви будете вчити все самостійно.Вчителі взагалі нічого не пояснюють,лише приходять і питають на оцінку.Матеріал 70 сторінок на самоопрацювання.Викладачі приходять тільки привітатись і опитувати.Категорично не рекомендую,жалію,що поступив сюди!!!

,

Всіх студентів у медичному університеті можна поділити на 3 рівні групи: 1. Діти лікарів, стоматологів, тощо. Тобто ті у кого у родині є медик, і ці діти ідуть потім після закінчення університету на "нагріте" місце своїх родичів. 2. Студенти, які після закінчення університету не будуть працювати у медицині. Оскільки торгувати на базарі, або возити контрабанду до Польщі, або їхати збирати ягоди за кордон виявляється краще, ніж платити тисячі в доларах, щоб тебе влаштували на роботу в лікарні, без гарантій збереження місця, і працювати за мінімальну зарплату! 3. Люди альтруїсти, наївні діти, або пропащі мрійники, які хочуть бути лікарями, щоб допомагати людям, або мати споріднену працю, або свято вірять у те що будуть гарно вчитися і стануть хорошими лікарями. Багатьом студентам з цієї групи просто "відбивають" бажання вчитися за 1-2 курси, частина зневіриться в собі, частину "задавлять" перша група, забравши остані місця для роботи. А комусь, можливо, пощастить здійснити свою мрію!?

,

Провчившись до 5 курсу на факультеті Стоматогії, можу впевнено сказати, що найкращі роки моє юності, мого життя перетворилися на пекло. І це дуже прикро, коли всі з приємністю згадують університетські роки, а ти розумієш що успішно і безтурботно змарнував свої молоді роки. Однак про все по порядку: по-перше, континент людей (переважна більшість мажори, діти багатих батьків, які прийшли більше бухати і веселитися ніж вчитися; або дівчата, що годинами пересуджують всіх і все навколо, а як запитати щось по стоматології, то ні пари з вуст), по-друге, викладачі (90% просто байдуже на студентів, нічого не вчать, а інколи навпаки знущаються, принижують, забирають бажання вчитися у тих не багатьох студентів, які хочуть вчитися), по-третє, переважна більшість пар проходить так: заганяють групу в тісну аудиторію, викладач порахував студентів і пішов геть, ніякого навчання, а в групі нічого не реально вивчити, оскільки "любі одногрупники" здіймаються шум і гам, ніякого тобі спокою.

,

Я навчаюся на медичному факультеті, тому можливо в стоматологів і фармацевтів трохи гірше, але загалом не дуже погано. Із плюсів: корупції як такої немає; є дійсно хороші викладачі, що викладаються на повну Із мінусів: більшість викладачів нічого не вчать, і навіть не приходять на пари, тоді як пропуск для студентів коштує непоганих грошей і відпрацювання; пари абсолютно непродуктивні (хоча тут все залежить від студента); ставлення до студентів дійсно жахливе; матеріали підготовки зроблені на кількість( приблизно 100 ст.), а не на якість; сесія жах ( приблизно місяць кожен день я зубрю неадекватні тести по 9 год на добу, без перебільшення)

,

Добрий день!Цього року вступаю на факультет медицини,поки не можу нічого сказати про університет з власного досвіду,тому зараз не про це.Дуже вдячна приймальній комісії за чуйність і розуміння до абітурієнтів.Телефонувала 2 рази для вияснення незрозумілих мені питань,можливо тупих,але з цим хвилюванням цілком виправданих,дякую за повагу і професіоналізм,вступаю з приємним хвилюванням і очікуваннями!)

,

Корупції кажете немає? Загнули 7 тисяч доларів за вступ. Люди да ви здуріли? В мене навіть таких грошей немає, я не міліардер!

,

Я вибираю Тернопільський медичний, бо тут немає корупції, добре вчать та прислухаються до думки студентів. Всіх Запрошує встапати в Тернопільський медуніверситет!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Щоб бути добрим лікарем, потрібно наполегливо вчитися. Хто вчиться, той здає екзамени, пише тести, не боїться КРОКів. ТНМУ для мене - найкращий.

,

Заочно точно сюди не потрібно поступати. Всі кр які дають вчителі, то в них потрібно ці кр і купляти,бо інакше перечерунуть всю контрольну і заставлять інший варіант писати і так пока не заплотиш. Вчителі всі погані, ставлять себе вище всіх ніби вони царі. Екзамени практично всі платні і не дешево. Вчителям все одно як все робиться в медецині в реальності їм кажи як в книжці пише і пофіг шо там все по другому. Не інститут а бред. Нікому не советую сюда поступати.

,

я лише закінчила другий курс. Вчитися важко, але потрібно, а інколи й цікаво. Є викладачі, які стимулюють студентів до навчання, проте є і винятки. З фактами корупції ще не стикалася. Мої однокурсники пробували дати цукерки викладачу перед парою (іноземна мова), щоб не питала. Не проконало. Ці цукерки їли всі разом наприкінці пари :)

,

Найкращий заклад вищої освіти в Україні. Мудре керівництво, правильно організований процес, досить насичене матеріальне забезпечення. Кияни, приїжджайте і вчіться як треба працювати, а не лише самі собі стверджуйте, що ви з київських вузів, Це приклад того, що і в найменшому обласному центрі можна мати найкращий мед ярий університет. Доганяйте ТНМу бо втече!

,

Універ супер. Нехай так і буде, все інше наживне. Тут добрі викладачі особливо на социках Пискливець Таня. Моделька.

,

Що сказати можна, все добре або дуже добре. Одне зле що ше вчитися треба. Так любою до не можу щоб не вчитися.

,

Я - мама студентки 3 курсу медичного факультету. Недавно прочитала, що університет має 1 місце за студентські олімпіади. Якби викладачі не вчили студентів, то ніхто б нічого не виграв. Хочу подякувати викладачам і керівництву університету за те, що заставляють вчитися, вимагають дисципліни і порядку, привчають до дорослого життя.

,

Гарний виш, все для студентів. Створено багато навчальних матеріалів. Дуже добре працюють деканати, готують студентів до Кроків. Мені імпонує демократичний клімат, який є в університеті. Є можливість студенту в любий час прийти до ректора чи проректорів і поспілкуватися з любих питань навчання. Вуз супер.

,

ТДМУ - це найкращий серед усіх університетів і не тільки медичних! Я навчаюся тут і жодного разу не пожаліла,що поступила саме сюди. Іншими словами ,мрія ,а не університет! Всі ті,хто пишуть погані коментарі ,просто не оцінили ТДМУ до кінця.Мені здається,що якщо людина хоче вчитися ,то вона буде старатися , а у цьому університеті дають дуже гарні знання і це не лише моя думка ,а й тих,хто вчилися тут раніше.

,

Доброго дня!Я мати трьох дітей ,проживаю у Львові.Хочу розказати Вам за університет!Моя дитина закінчила третій курс-лікувальна справа!І за ті три роки ніхто НІ КОПІЄЧКИ не сказав за щось заплатити!!!Я дякую Богу ,що коли ми обирали університети зупинились саме на ТДМУ!Зараз обираємо польську клініку для проходження практики,так як сертифікат (пройшли КРОК-1)дозволяє це зробити!Бажаю Вам батьки та вашим дітям зробити правильний вибір!

,

Не університет, а заклад з вибивання грошей. Не важливо чи ти маєш знання чи ні, головне щоб ти мав гроші і був готовий ними ділитися.Цілковито погоджуюся з усім, що описано в попередніх коментарях: Матрикули, тести на сесію понад 15000 + усні Сесія біль всіх студентів. Тут принцип такий маєш закріплену за собою людину здаєш сесію ні то до побачення( або платиш бакси і все гуд) Зверхність викладачів, хабарництво, хамство та вічні нерви - 100% правда. При чому всі відверто знають куди, кому і скільки треба занести. Якщо маєте власне відчуття гідності - Боже збав Вас сюди втикатися. 10000 разів пошкодуєте.

,

в ТДМУ порібно тільки рейтинг!! Зверхність викладачів, хабарництво, та вічні нерви. Викладачі які перед парою перечитують матеріал пари. Або ж такі як навіть задачки не можуть вирішити,"- ой ну самі дома зробіть а я на наступній парі перевірю" Є звісно "любимчики - магнати" які заплатили і в них все в шоколаді. Декан - хам ще той. Ти для нього " нижчий сорт" Матрикули, тести на сесію понад 15000 + усні

,

Реально не раджу поступати сюди! Під час семестру ніби все норм, але є одне але 1."матрикулярні книги" через які вас можуть допустити\не допустити до сесії. Не здав всіх матрикулів здаєш то тих пір поки не буде підпис. 2.Викладачі є такі що хочуть навчити ТАК але більшості часу денної форми навчання, студенти на парах сидять а викладічі ні.То зайшли привітались, і пішли в свій кабінет пити каву, потім наприкінці прийшли сказали шо вчити на наступний раз все пака. 3.Якщо маєш нб по довідці відпрацювуєш без оплати, але не так просто її ще відпрацювати, потірібно (не у всіх але більшості)сидіти пару або ж дві, залежить від того скільки год. пропустив з того чи іншого предмету. 4.Декан (фарм факультету) хам хамом ще такої людини не зустрічала. 5.Сесія біль всіх студентів. Тут принцип такий маєш закріплену за собою людину здаєш сесію ні то допобачення( або платиш бакси і все гуд)

,

Підписуюсь під кожним словом попереднього дописувача. Зверхність, нахабність, пихатість,приниження і хабарництво. Гидко до нудоти.

,

Не знаю як на інших факультетах, але на фармації стаціонарі навчатись жахливо(на заочному легче, там вчаться за вас:)). Починаючи від бидло декана і деканат який студентам не помогає взагалі, а тільки закочує очі , закінчуючи, як написали вже нижче непослідовною системою навчання , більшість викладачів некомпетентні в своєму предметі Корупції немає , викладачі і декан в нас чесні, аж занадто

,

Здирники і хабарники викладачі. Низький рівень підготовки. Жахливе відношення до студентів.

,

Найкращий медичний в УкраЇні ТДМУ ім І.Я.Горбачевського!!!Пишаюся тим ,що тут навчалась!Сама з Одеси ,поступила легко в всі 5мед вузів по Україні коли подавала документи ,але зацікавила система навчання саме в Тернополі.тут дають знання,тут чудове студентське життя!Зараз лікар-інтерн вчуся в Одесі 3 рік ,жалію що не залишилася ще на післядипломну освіту в Тернополі!Так склалося!Безмежно ціную 6 років студентсва саме у файному місті Тернопіль!

,

Навчався 3 роки в БДМУ. По особистих обставинах перевівся у ТДМУ і знаєте не жалкую зовсім.Досить багато розумних і цікавих викладачів,які гарно пояснюють, є звичайно і винятки,все ідеальне не буває.Досить зручні цикли на старших курсах.Університет -це лише теоретичне навчання!! Хто який напрямок вибере для себе в подальшому вже на інтернатурі зрозуміє,що таке справжнє навчання. Хороші гуртожитки,але у них важко попасти дуже досить багато нюансів

,

Дуже хороший університет. Вчитись не легко,але якщо це подобається і ти дійсно цього хочеш то справишся без проблем.Багато матеріалу який потрібно вчити самому.Щодо викладачів є різні одні вимагають і до них соромно не вивчити,а іншим просто байдуже .Але все залежить 100% від самого студента

,

Читаю, коментарі і розумію, що більшість позитивних відгуків від людей, які закінчували університет 10-20 років тому. Тому й потрібно розуміти, що, в більшості це просто ностальгія, а зараз це просто Університет. Є хороші викладачі, які прагнуть навчити корисної інформації яка пригоди ся в майбутній праці, але в більшості це розумово відсталі, неврівноважені люди. А саме головне, що деякі викладачі, декани(про фарм. це точно) принижують морально студентів, можуть обманювати і це для них нормально. Я б хотів попросити ректорату, хоча б спробувати вирішенню цієї проблеми.

,

Дуже гарний універ!

,

25 років не був в альма-матер, за ці роки відбулися відчутні зміни. Відвідав кафедри, був у науковій лабораторії. Все супер. Так тримати мая альма-матер.

,

Жахливий університет, якщо бажаєте автономно вчитись - поступайте сюди. Так як, по другому тут не вміють: існують матеріали по 60 сторінок з інформацією, котру викладачі не приймають, так як вона застаріла. Про що тут можна далі говорити... Хоча ні, ще можна розповісти про медичний деканат, котрого студенти бояться як вогню(де на вас будуть дивитись як на розумово відсталого та всіляко страшити, а "блатних" студентів перед вашими очима чаєм вгощати та питатись як справи у їхніх батьків(викладачів)). Тому дійно НЕ РЕКОМЕНДУЮ сюди поступати(віддавати вашу дитину). На питання: "куди тоді поступати" - відповіді не можу дати, тому що не знаю про ситуацію у других медичних вишах. Надіюсь, когось мій відгук застереже від цього потворного навчального закладу.

,

Приймальній комісії сто балів молодці повідомляють усе, допомагають і підказують велика повага до дітей диципліновані та інтелегентні щиро дякуємо!!!

,

Жахлива приймальна комісія. Ніхто не дозволив задати запитання, одразу вигнали за межі закладу. Хоч і пройшов на 2 курс, ніколи сюди не поступлю.

,

Выпуск 1989г. Пишу отзыв 2 раз. Институт (ныне университет) прекрасный, в симпатичном городе. Жить и учиться в нем было интересно и забавно. Беззаботная и развеселая жизнь в общаге - все больше ночами. Зубрешка и сон в читальных залах. Лекции, пары, треугольники (кто побывал в них, тот поймет), лабы: списываешь ты, списывают у тебя. Целый поток общественных наук - потом все пригодилось: в жизни, в работе, в общении с пациентами. А они понимают, что ты не лепило, а широко образованная личность и стремятся к тебе не только за таблеткой, но выговориться, выслушать совет не сколько медицинский сколько жизненный. На парах, на лекциях нас учили не столько медицине, сколько учили смотреть на жизнь широко открытыми глазами и понимать ее и делать правильные шаги! Учили держать удар! Огромное спасибо и низкий поклон всем преподавателям родного ВУЗа. Находясь далеко за пределами Украины, понимаешь, что являешься обладателем, по сути, уникальным дипломом. Нет такого ни у кого! Социальный лифт!

,

Дякую всім викладачам та керівництву університету за добрі знання. У червні я отримала сертифікат акушер-гінеколога. Випускники ТДМУ показали найкращі знання серед всіх інтернів (а це не в Тернополі). Дякую долі, що навчалася в ТДМУ. Сподіваюся, що нарешті і міністерство належним чином оцінить діяльність Тернопільського медичного і присвоїть йому статус національного. ТДМУ кріпись, розвивайся в нас ще діти є, вони також хочуть отримати гарну освіту!

,

Чудовий заклад з гарною системою освіти. Не корумпований. Сюди варто вступати!

,

Це досить хороший навчальний заклад. Якщо вибирати медичний - то тільки Тернопіль. ТДМУ - це круто!!!

,

the best univercity in world

,

Викладачі на фармації постійно принижують студентів, тебе запросто можуть обматюкати, казати шо тебе виженуть, бо ти не сподобалась.

,

Планую поступати цього року на фак.іноемних студ. Перше враження від унів. дуже приємне. Дуже швидко відповіли на пошту, приємна дружня бесіда, взнала все, що потрібно. Хоча ще не вчусь та навіть не була в унів. особисто, позитивні відгуки також складають хороше враження, буду подавати документи саме сюди.

,

Поступила в цей ВУЗ в 2016 році на спеціальність фармація. Була дуже приємно здивована - університет чудовий! Шикарні викладачі які і пояснять і опитають нормально. Хороша база і виклад інформації студентам. (Знала англійську на рівні 5 класу, зараз уже майже вільно володію нею завдяки "муштрам" викладачів :D). Корупція хоч і є, але зовсім невелика. Складно найти викладача, якому можна було б всунути гроші, скажуть відробляти все своїми силами. Гуртожити розміщені близько до корпусів університету. Зроблений ремонт, хороші вахтери. Хоч родом я з Черкаської області - зовсім не жалію, що навчаюсь саме тут, хоч і дуже далеко від дому. Однак не проміняла б ТДМУ на якийсь інший ВУЗ. Не думаю, що ще в якомусь університеті є така дружня і приємна атмосфера. Не жалійте, подавайте документи саме сюди.

,

The best medical university

,

а вуз мені подобається, правда, стара система навчання (6-ти год) була ефективнішою - наявною була глибина інформації з предмету. Як на мене, сьогодні дещо поверхнево і без вправляння. Запам"яталися заняття з латини (не з кращого боку). А так - все нормально

,

За час навчання проблем не було. Особливо вразили своєю добротою та почуттям гумору багато викладачів. Заклад якраз для навчання, можна отримати і освіту і нормально відпочити, і різдво відсвяткувати. Все тут нормально. А тим, зто стогне безпричинно можу порадити перевестися в "бляхарню під мостом". Ок.

,

Знаєте, я лише на першому курсі, але хочу сказати, що університет мені подобається. Так, вчитись важко, але де тепер легко? Це медицина, а не ще щось там і вчитись тут потрібно, а не чекати халяви. А скаржаться тут ті, хто хоче хороші оцінки за просто так отримувати. Ясна річ, що буває несправедливість чи щось тому подібне, всі з таким зустрічались і будуть зустрічатись, але ну серйозно, візьміться за голову і вивчіть матеріал, бігати як в школі за вами тут не будуть, а тримати тим паче. Ходіть на гуртки, питайте окремо в викладачів, якщо щось не розумієте. Хто хоче вчитись, той вивчиться і знайде спосіб зрозуміти краще матеріал, а чекати, що знання самі впадуть вам на голову, ну вибачайте, не туди ви прийшли. У мене все.

,

Огидне ставлення до студентів, некомпетентні викладачі, надзвичайно непослідовна система навчання.Більшість викладачів вбачають конкуренцію в самих студентах і починають робити різні оказії. Нікому не раджу йти вчитись сюди. Ставлення до стоматологів надзвичайно байдуже , а об"єми та подача інформації навмисне розрахована на те щоб студентам відбивалося бажання вчитись. На кафедрі іноземних студентів ще гірше, багато з них незнають навіть англійської мови, як і більшість викладачів.

,

Знання, які сьогодні нам дають дуже потрібні будуть в майбутній практиці. Добре, що створили симуляційний центр. На сьогодні в ньому мають можливість тренуватися не тільки студенти медики, але й стоматологи, провізори. У майбутньому я б побажав керівництву звернути увагу на створення англомовних груп з вітчизняних студентів. Думаю, що бажаючі знайдуться. Той так зрозуміло, що при нашій зоробітній платі лікарів, більшість не проти працювати за кордоном, де заробітна плата лікаря відрізняється у десятки разів.

,

Прекрасний начальний заклад, прекрасні викладачі, вчуся на 4 - му курсі лікувальна справа на контракті, вчу та здаю все своїми силами, з корупцією поки не зустрічався, так важко здати екзамени, якщо не здав, можеш перездати без проблем своїми силами, уточнюю без хабарів. Бувають зустрічаються неприємні викладачі, аде рідко. Вчити важко всім, дуже багато матеріалу, осягнути стільки інформації важко, але справляємось. Оцінювання теж не високе, це не школа і не училище.

,

Навчався у Тернопільському медичному у кінці девяностих років. Багато чого змінилося на мою думку на краще. На перший погляд багато зроблено в частині матеріально-технічного забезпечення. Поспілкувався зі студентами. Вони задоволені навчанням, задоволені університетом. Бажаю університету подальшого процвітання а викладачам успішної праці.

,

Дуже добре, що в університеті розвивається демократія. Ніхто нікого не пресує, до ректора може попасти і студент і технічний працівник, до всіх одинаково добпе відношення. Студенти, як завжди раді, для них все - і вай-фай, і компютери, і манекени. На літніх школах особливими були спілкування з іноземними викладачами та студентами. Я ставлю ТДМУ - відмінно.

,

університет класний, а негативні коментарі пишуть ті, що нехотіли вчитися, їх тягнули за вуха тягнули і зрештою відрахували. Студент повинен вчитися а не думати, що він стоїть у черзі за дипломом. Університет класний. Віват ТДМУ

,

Чесно не варто сюди поступати. Будете враженi не людським ставленням до студентiв. Маю на увазi саме фармацiю, як на iнших кафедрах незнаю

,

Тут самi викладачi пишуть позитивнi вдlгуки? Тому що це не унiверситет , а зборище неврiвноважених викладачiв i сраколизiв студентiв, якi готовi маму продати, шоб оцiнка була трошки бiльша i плювати всi хотiли на те що це вже в медицинi не використовують. А те що насправдi потрiбне, нiхто не вчить.

,

Викладачi на фармацii некомпетентнi i принижувати студентiв для них е нормою. Хто поступае на стацiонар на фармацiю, шукайте якийсь iнший унiвер, будете сильно жалiти. Декан на фармацii просто неврiвноважений алкоголiк.

,

Університет нормальний. Сьогодні можна впевнено сказати, що ТДМУ з високо піднятою головою йде вперед, в європейський освітній простір. Сьогодні, як студенти так і викладачі задоволені освітнім процесом. Будемо спостерігати та допомагати цьому внзує

,

Дуже все не організовано, змінили систему єдиного дня на стрічкову і матеріал не поділили належним чином.Було так, що на заняття вчити 4 сторінки і ти добре їх запам`ятав, розібрав так як треба і будеш знати цю тему добре, а було так, що 40 ст. і ти тільки їх прочитаєш і з толком не розбереш, зазубриш і забудеш.Лекції йдуть після практичних, а на практичних нічого не пояснюють(не всі викладачі звісно).Кафедра анатомії просто жахлива, викладачі(більшість) нічого не пояснюють,не показують на препаратах, щось скажуть на початку пари, підуть десь і за 20 хв до кінця опитують.Подобається кафедра гістології, на цій кафедрі дуже хороші викладачі,які завжди пояснюють все детально.Так само і на латинській,там також хороший викладацький склад. Ті,хто кажуть,що хто хоче вчитися,то вчиться...Насправді дійсно,можна вчитися,але коли нічого не пояснюють,то ти просто зазубрюєш матеріал і забуваєш,в кого зорова пам`ять,то тому легко по такій системі.

,

Корда, єдиний серед ректорів цього наівчального закладу організував Великодній кошик для ветеранівта колишіх спіробітників, що знаходяться на пенсії. Дуже дякуємо.

,

Приємно, що університет, у якому я провів свої найкращі роки, отримав перше місце в галузевому рейтингу серед вищих медичних навчальних закладів України. Так тримати. Віват, Університет!

,

Привет всем кто помнит выпуск 95 года. Сейчас очень часто вспоминаю игститут, преподавателей. Все было хорошо, лишь годы назад не вернуть. Особенный привет зам. декана А.Х.Завальнюку.

,

На даний час працюю у США. Про свій інститут часто згадую. Знання, отримані під час навчання допомагають, а той життєвий досвід, який надбаний у Тернополі зводить нанівець старання "конкурентів". Заклад заслуговує на повагу. На сьогодні, в ТДМУ проводиться дистанційне навчання, яке користується великим попитом. МОЛОДЦІ!!!

,

випускниця1991 року.навчанням в ТДМІ задоволена.Ректором в був Сміян І С-чудова людина.Доставала кафедра марксизма-ленінізма.Пам"ятаю Климнюка С І,Ляпіса М О,Колову Н М,Яковенко М Я та багато інших викла дачив,котрі надали великий багаж знаннь.Багато з моїх однокурсників працює на високих посадах,а Віктор Шафранський-нині заступник міністра охорони здоров"я.Навчайтеся і любіть свою ALMA MATER!

,

Університет нормальний, хто хоче вчитися той має всі можливості. Я вчуся на медичному, кажуть стоматологія слабша. Матеріальна база прекрасна, а хто не згідний то поїдьте до Львова і порівняйте, там як в минуле століття попадаєш. Ті кому не подобається, то неучі і лінюхи, їм ніде і ніщо не подобається.

,

Найкращий університет Тернополя. Пора йому давати статус національного. Респект!!!

,

МЕНІ ВУЗ ПОДОБАЄТЬСЯ. Університет дійсно хороший - якщо хотіти вчитися... Дуже гарно проводиться навчання.

,

Найкращі роки - студентські роки. У цьому університеті багато можливостей для реалізації студентами своїх творчостей, а також міжнародного стажування. Нещодавно я повернувся з піврічного навчання у Вільнюсі. Хочу сказати, що у Тернополі теж добре поставлено навчання. Я задоволений, що вступив до ТДМУ

,

Хочу відмітити позитивні зміни в навчальному процесі. На кафедрах сьогодні можна дійсно отримати потрібні лікарю знання. Ставлення до студентів добре, у кожному корпусі є можливість харчування. Особливо мені сподобалось на Калині відпочивати. Зараз на другому курсі вже почалися заняття в лікарні.

,

Багато хто шокований,що їх,не навчають,а вони мають самі все вчити. Так це не тільки в Тернополі так,але і в Києві,Вінниці і т.д. Знаю,бо розпитував тих,хто там навчається. Кафедра латинської - це єдина кафедра,на якій вчитель майже весь урок щось пояснює,а потім дає самостійну. Щодо анатомії,то зазвичай дві пари підряд в один день. Пара складається з того,що вчитель ,близько 10-15 хвилин щось пояснює,іноді на музейних експонатах(не завжди,але ми зазвичай самі просио),потім дає нам час на підготовку,сам кудись пропадає,приходить коли йому захочеться і начинає опитування кожного окремо. Музей забезпечений всім необхідним. На кафедрі хімії заняття складаються з таких частин: a) вчитель начинає опитування б) пояснює хід практичної робити в) ділимся по групам і виконуєм роботу г) здаєм зошити д) пишем самостійну. Щодо фізики,то пара буде як треба тільки тоді,коли її буде читати зав кафедри. Обладнання тут на належному рівні. Не маю змоги написати більше,бо обмеження по символам.

,

За кордоном в Европі, коли на початках вивчала мову при університеті, а без вищого знання мови і сертифікату, дозволу на перездачу медицини не дають. Приіджала до нас комісія з Украіни, щоб налагодити стосунки поміж університетами, тобто наші хотіли обмін досвідом організувати. Декан мого факультету організував мені зустріч з укр. делегацією, так як він прочитав в моіх документах, що я навчалася в Тернополі. Там були люди з Києва і ректор Ковальчук ще з деякими викладачами з університету. Люди з Києва були раді мені і говорили зі мною привітно, тому що я землячка. А от тернопільські викладачі з ректором колишнім були дуже здивованні, що я там , але раді зовсім не були.Зовсім непривітно говорили зі мною. Це дуже якось негарно виглядало. Я чужа людина для европейців, але вони добрі , хороші люди, а наші показали себе, так як весь час. І я навчалася в Тернопільському університеті і диплом мені видав тернопільський університет. Хто ж після цего щось добре скаже про такий університет.

,

Навчалася в цему університеті, зараз працюю лікарем в Європі. Дуже задоволена, що доля таки усміхнулася і усміхнулася не в Украіні, а в нормальній цивілізованій державі. Все, що вмію, мову медичну, практику, курси дали мені без корупціі і взяток іноземні лікарі і завідуючі лікарнею люди.Підкреслюю, зовсім без блату, знайомств і майже все за кошти лікарні. Чи я задоволена тернопільським університетом. ні , зовсім не задоволена. Тому що знання дають не крепкі, дуже велика гірархія,людей ділили на блатних , тобто діти викладачів весь час мали перевагу перед простими дітьми не в знаннях, а в походженні. Цим дітям не обовязково вчитися, ім і так все без великих зусиль тато з мамою організовували, вони і залишалися далі працювати викладачами в університеті. Хабарництвом теж пахло.Організація, секретаріат університету не були добре організовані і ніколи не були любязними до нормальних студентів.

,

закінчила універ..Універ такий як і усі..викладачі діти професорів більшість просто кафедрали-не практики.Проф-хочуть легких грошей самі створюють проблеми щоб їх вирішити за гроші...деякі колишні декани --це їхня фішка--сама попала на гачок(перездача))ну що поробиш не лікарі а канцеляри...-мені не подобається!!!

,

Університет дійсно хороший - якщо хотіти вчитися!!! А ті хто пише що універ жахливий, то краще би навчались, а то нічого не вчать і хочуть гарну оцінку, а потім ще обурюються типу що це за навчання, чому нас не належно навчають, за що я гроші плачу і т.д.. Ось це глобальна проблема тих студентів які в коментарях відбивають бажання інших абітурієнтів!!!Ось так!!!

,

І що це за навчання таке, що викладачі нічого не навчають, а треба все вчити самому? Я за що гроші плачу? Як це так? Що це за університет, коли гроші за навчання справно хапає, а діти повинні самі собі вчитися. Нащо тоді створили стаціонарне навчання? Не хочете, шановні викладачі, ділитися з дітьми знаннями , чи вже лінь від власної величі рот відкрити, то ідіть в колгосп. Там фізично попрацюєте.Зверніть, пане ректоре, свою увагу на те, як викладачі пари відвідують, а не лише студенти.

,

стомат факультет тут звсіно про те що він жахливий то це ще далеко слабо сказано ну а взагалом на лікувальну справу чи фармацію ще нормально

,

В цьому університеті багато можливостей, просто треба самому цікавитися,система навчання (система єдиного дня ) шокує на першому курсі, але потім нормально.

,

Поступив сюди після закінчення Чортківского медичного колледжу одразу на ІІ курс. Нагрузили матеріалами та темами та так, що фізично це або потрібно бути або дуже фортовим щоб буквально випрошувати оцінку або розумово обдарованним, часу на опрацювання його не вистачає! Інколи коли готуюся то зовсім нерозумію матеріал та просто зазубрюю його а коли опитують не можу збагнути, що відповісти. Викладачі нічого не пояснюють по матеріалу , а якщо пояснюють то лише так , аби відстрілятися зате дужее вправно а буває і нагло опитують)) В таких викладачів якщо ти хлопець то вище ніж 4-7 по 12 бальній системі в них за свої знання можна навіть не розраховувати і то переважно майже завжди виставляють мінімальну оцінку студентам (4-5) Викладачі які дійсно дуже добре пояснюють щось стараються навчити по матеріалу тим самим даючи стимул студентам навчатися із цікавістю нажаль можна порахувати лише на пальцях рук, що не є дуже позтивно.

,

комерційникам говорять платити за пропущені пари!!!брєд((( з навчанням повна фігня викладачі дають весь матеріал на самоучку а питають як ніби то ми прошли практичну підготовку 5 курсу!це все про 1 курс! кароче оцінка -5

,

заклад жахливий. Викладачі неуки, у викладацькому колі - сімейні клани, і з кожним поколінням все гірші та тупіші... не ВМНЗ, а просто - конюшня!!!

,

Закончила в 1995 ,тяжело иногда было ,знания были кто учил.Но так назад охота.Докторами становятся на интернатуре ,после первого года работы.

,

Дуже хороший універ

,

Є різні люди-одні приходять на пару,щоб відсидіти,і,може,5-10%,щоб вчитися. Система оцінювання луже своєрідна:(знову ж таки "людський фактор")часто студенти,які ні бум-бум мають вищі оцінки,ніж "відмінники",після цього зовсім відпадає бажання вчитися(((( І,найголовніше: нащо "вбухувати" стільки грошей на ремонти і плазмові телевізори на кафедрі біоетики,коли на біохімії чи мікробіології-пробірок і реактивів нема... Але є відповідальні викладачі,які вимагають,щоб(як в школі вчителі)))) вчилися добре,одне ЕКГ в Папінка,що варто здати)))))

,

Університет хороший. Вчитися важко. Є дуже хороші викладачі, які дійсно щось хочуть навчити і пояснити. Боднар,Андрейчин,Голод,Федорців,Синицька,Івахів. До таких на заняття йшлося як на свято. А є і такі сво...!!! Особливо молодше покоління. Вони ще тільки асистенти, а ведуть себе ніби вже є академіками. Вони просто принижують студентів, хамлять.На рахунок хабарництва- було таке. Але якщо ти дійсно вчився - сесію можна було здати самостійно,проте не на високі оцінки.Я вчився ще за старою системою а вже на останні 2 роки ввели нову.Мені здається,що стара система давала більше знань.Ти вчив матеріал 3 рази: на пару , на підсумкову і на екзамен.Ти,відповідно,його краще запам'ятав. А коли тобі на одне заняття дають великий об'єм інформації -ти його просто встигаєш раз перечитати.Де ті знання візьмуться?Хоча хто хотів- той навчився.

,

дуже неорганізовано все.....викладачі ніц не пояснюють....зате справно питають...матеріалу дають кучу,так шо часу хватає лише перечитати...на наступний день вже мало шо пам"ятаєш....ті хто ше не забив,шось вчать...а так(((((((((а сесія-то просто космос)

,

Дуже слабенький ВНЗ!

,

Порівняйте за 10 останніх років розвиток Вінницького, Львівського і нашого рідного Тернопільського медичного. З такими темпами розвитку як у нас, важко конкурувати з сусідніми вишами. Матеріальна база слабенька, стоматології немає взагалі. Тести і комп"ютери не замінять практичних навичок. Шкода, що цього не розуміє керівництво...

,

Закінчила ТДМУ у 2005 році.Працюю акушер -гінекологом.ВУЗ гарний,дає знання чудові для тих хто хоче вчитися.Чомусь у Вінницькому і інших вишах про курс лапароскопічної хірургіїї на той час ніхто і не чув,а ми повним ходом вже вивчали інструментарій й дивилися операціі онлайн,чомусь мої колеги лише недавно почули такі слова як"троакар","інсуфлятор"-а ми це ще вчили в універі...Знання з неонатології,отримані Павлишин,щодня допомагають у робочих суперечках з неонатологами)))Як часто я згадую улюблену пару з ендокринології,яку вела Франчук -про інсуліни ми слухали на одному подиху...А судєбка Завльнюка-це шедевр викладацької майстерності,чого тільки коштує саморобний комп.ютер,де треба було натискати ручкою..Творко ,Волков,Герасимець,Дейкало-чудові викладачі!!!.ВУЗ дисциплінує,це добра школа виживання,яка допоможе потім не тільки у роботі,а й у житті!!!P.s.А таких гуртожитків немає по всьому місту!!!

,

Дуже класний університет)))))) Мені тут дуже подобається навчатися)))) І тут дають великі знання=)))))

,

І день іде, і ніч іде, і голову схопивши в руки дивуєшся...... Чому Ковальчук, Ковальчук, Ковальчук....... Де нові молоді науковці, амбітні з новими ідеями, які можуть просунути медичну науку і освіту не лише в межах Тернополя та області.....

,

на фармацію вистачить і хімії

,

Університет не є поганим , але наявність величезної кількості тестів не робить йому ні найменшої переваги над іншими)) Справжній лікар повинен мати практику спілкування з хворим, а тут все навчання проходить винятково по тестах)))І 10 місце в рейтингу медичних ВУЗів України теж багато про що говорить)) Стоматологічної бази немає взагалі))Вінницький, Київський, Харківський є найкращими ВУЗами в медичній сфері)) Вчитись тут варто тільки для того аби не їхати далеко від дому))

,

Випуск 1984 р. Дякую за все те ,чому навчився в цему чудовому ТДМI. Дякую професорам,викладачам,лаборантам.Доброго Вам здоровья !

,

Я закончила Тернопольский мединститут в 1981 году. Вспоминаю наших профессоров с большим уважением и ностальгией. Проф. Гудэ З.Ж. -зав.каф.биохимии , проф.Локай,Ковешников, проф.Маркова, Скакун,Сытник, Григорян,Герасименко. Как ответственно они проводили занятия и читали лекции!!! Какими требовательными были ! Дай бог всем студентам иметь таких учителей! А кафедра анатомии и патанатомии как требовала со студентов ! Зато потом не стыдно было за свой институт! Такие знания нам давали в моей любимой ALMA MATER!

,

Мені дуже подобається цей ВУЗ моя сестра уже навчається 4 рік каже що класно......скажіть а яку кількість балів потрібно набрати щоб поступити у Тернопіль......?

,

Університет класний.....!!!.........Мені дуже подобається тут навчатися...)

,

На фармацію потрібна біологія, чи вистачить хімії?

,

ВУЗ класний,і справді справедливий,лише сюди я зміг вступити на державну форму навчання своїми знаннями,та без хаборів!!!!!!Вчитися і справді важко,але хто хоче той реалізує себе,викладачі супер!!!!!!!!!!рекомендую всім!!!!!!!!!!!

,

Отакий собі - непоганий, але і не огого! хороший. 50% - те до чого іншим університетам рости й рости, інших 50% - також потрібно підтягувати. Системуодного дняварто вдосконалити, бо поки доекаєшся наступного заняття-то попереднє вжезабуваєтьс, особливо, якшо занять всього 3 на симестр. А так - прекрасне обладнання, хороша бібліотека, розробці сайту взагалі нема рівних в Тернополі, і мабуть у всіх найближих містах. Хотілись би лише, щоб викладачі більше працювали зі студентами, адже все що потрібно знати студенти опрацьовують самі.

,

Моя дочка цього року закінчила перший курс.Ми не дали нікому жодної взятки.Система навчання подобається.Дочка каже,що це робить її відповідальною.

,

Тернопольский институт - достойный уважения.Профессора Бергер ,,,Кованов и мн. др. оставили воспоминание и подражание многим выпускникам.Низкий поклон традициям и выпускникам этого Вуза.

,

він класний на перший погляд,ціни космічні,а куди вони діваються не відомо....тому що на кафедрах ніколи нічого немає і якщо хочеш щось знати то повинен або сам купляти або вчитись у батьків-лікарів((((головне що вони камери понаставляли всюди а матеріали купити то стоматологічна кафедра дуже бідна(((((а тепер подумайте чи варто?

,

ну да хороший я зараз тут вчусь..)

,

випуск 1993р , випуск котрого не любили у вузі деякі викладачі , але навіть з не червоним дипломом , під час інтернатури, спілкувався з випускниками інших вузів( і Одеса, і Вінниця , і Дніпропетровськ, і Київ , і з Мінська були випускники на інтернатурі ) і був приємно здивованим , що випускники цих престижних вузів знали те, що мали вчили у вузі на посередню трієчку , а усі випускники ТДМІ мали солідну базу , як з фармакології , так і з хірургії чи терапії і легко знаходили спільну мову з солідними викладачами на професійну тему , так що усім що не вгодили звиняйте!!!

,

Выпуск 89г. А я вспоминаю проф. Локая, доц. Творко, проф. Ахметшина, Зоря, проф. Григорян!!!, проф. Тумашова!!!, словничок-Завальнучок!!!, наш куратор Штабровский, спасал группу от профессорского гнева. А еще были Двуногий, Собачка, Конь, Гениталий, Электрончик, Хромой Жофрей. За многие годы забылось плохое, осталось в памяти только хорошее. Институт был не хуже других, а в чем то даже и лучше. Лучше, потому, что не было нигде такой разнообразной, разнохарактерной палитры преподавателей. Доцент Жура,,,!!! Объяснил основы ЭКГ за 5 минут!!! Не верите!? Было!!!Встречаясь и общаясь с коллегами, выпусниками других вузов, слушая их студенческие воспоминания, было понятно, ну нет у них таких ярких личностей.

,

я все таки вступила в цей університет і скажу чесно,що вчитись важко. Викладачі є різні. Хабарництвом тут пахне. Але я не жалкую що навчаюсь саме тут. Мені подобається.

,

Університет супер!!!!!! і не хайте тут його!

,

"Университет" (на самом деле ИНСТИТУТ был, институтом остался) после введения "болонсокой" и "венской" систем от учёбы осталось одно название. Но впечатляющее всего СИСТЕМА "ЕДИНОГО ДНЯ", по которой студенты весь день "изучают" ОДИН ПРЕДМЕТ, так что по анатомии напр., могут задать весь череп, так что выучить весь материал за ночь НЕВОЗМОЖНО и ужаснее всего НЕОБЯЗАТЕЛЬНО!!! Вот как всё устроено:Учебный день состоит из самостоятельной работы "самосознательных" студентов, которая состоит в безделии, играх в карты и распивании пива, 1 часа общения с преподавателем и контрольной работы - 10 тестовых задач, которые ВСЕ СПИСЫВАЮТ, но на "5" написать практически невозможно, так как часто бывают вопросы, которых нет в учебниках. Всё это приводит к тому, что преподаватели часто не знают студентов, самим студентам ОЧЕНЬ ТРУДНО проявить свои знания (ответив на 10 вопросов со списыванием), а между оценками САМЫХ ТУПЫХ ПОФИГИСТОВ И САМЫХ УМНЫХ ЗУБРИЛ разница стёрта!!!

,

универ супер

,

Говорить о вузе плохо, который Тебе пришлось осилить не хорошо-єто раз.Восхвалять,также не стоит потому -что таковым ( в смысле супер) он не является. Базовые знания, особенно но первых курсах на твердую 4.Вспоминаются: проф.Кованов,проф, Бергер, проф.Полянкин,доц.Конопелько и многие другие.Есть-ли будущее у этого вуза? Наверное, но необходимо уделить значительное внимание клиническим дисциплинам,теоретически это понятно всем.А вот на практике, все наоборот.Объясняю: критерий отбора не знания и практические навыки,а умение правильно воспринимать политику "Партии" К сожалению строители "коммунизма" еще не скоро уйдут из этого вуза,впрочем, и не только из этого.

,

Муштра в наше время (1968-72) была избыточной. О взятках догадывались, затем ректора посадили. Занятия проводились на хорошем уровне. Первых четыре тернопольских курса стали хорошей для дальнейшей учебы и работы. Преподаватели молодцы.

,

Вчилася тут на платному, коли це була Медична Академія. Зараз працюю лікарем по внутрішніх хворобах в Голландіі.Здала Апробаціон на лікарський захист в Европі,працюю в інтенсиві (akut Therapie). В перший день роботи в лікарні в Европі мене вже вчили в інтенсиві робити центральний венозний катетер і коронарографію.Помню, як було важко чергувати вночі спочатку по лікарні одній.Коли в кармані телефон і дзвінки медсестер з різних відділень цілу ніч і з іншого боку весь інтенсив з важкими хворими.Закордонні колеги дали мені ці знання,причому безплатно.Проте хороші викладачі теж були в Академіі, які давали не погані знання-Андрейшин, Кузів, Гребеник,Марків, Завальнюк був хорошим і чесним викладачем,Федорців могла чомусь навчити.За кордоном лікарі з великим досвідом більш відкриті для того, щоб навчити нових колег чомусь. Жалко, що в Украіні таких хороших і відкритих викладачів мало.Всім удачі! Гроші і звязки не основне, хто хоче , той досягне !

,

супер

,

This university is not very good.

,

Я дуже хочу навчатись саме тут,але я не впевнена в тому,що здала ЗНО.Усі говорять,що універ класний...ще не знаю,надіюсь що поступлю і все буде добре!

,

Льстить не надо!!! Университет совсем не относиться к сильным, а молодвская Болонско- Виденская система вообще оставляет желать лутшего.... Хотя спорить не буду, может теоретическая база и сильноватая, но практическая база оставляет желать чено- нибудь хорошего. Хотя университет хорошый(всмысе, по тиру какя симпатичная киса).Но ето не смешно. І Я не москаль, просто шифруюся)))))))).Описывать можно и дальше, но смыслу, от ктого ничего не изменится.

,

Випуск 2007 університет супер.Хто хоче вчитися тому хабарів давати не потрібно.А тепер студенти хочуть халяви та ще й безкоштовної.

,

і вдійсності хто хотів вчитися то вчився і ні за які іспити не платив..по собі знаю ..я вже 4 роки тому закінчив університет..і я ше жодного разу не заплатив за іспит ..і поступив по тестах ніяких грошей не платив..викладачі там розумні і толкові..всі знання передадуть вам..не пожалієте..і я не жалію що там вчився..а хто хоче постійної халяви і легкості..то навіть в ПТУ будете казати шо важко..а це медичний..ви після нього рятуєте людям життя..в ваших руках людське життя..!

,

Класний ВНЗ, дає хороші знання, звичайно, якщо студент не лінується їх брати)

,

хороший універ,викладачі і взагалі місто,тільки сесії дуже напряжні!!

,

syper..

,

я зараз на 6-му курсі. Кажу вам чесно, хто хоче халяви, той вічно жаліється на щось. Знання, здобуті у ТДМУ, сильні і багато допоможуть у житті. Вимагають тут дуже. Хто хоче вступити - халяви не ждіть. Її не буде. Якщо не вчишся, тобі покажуть на двері. Але знання тут здобувають гідні. А ректор дуже підняв інститут. Він просто держить дисципліну. Так і має бути. Ректор дійсно дбає про університет, його співробітників і студентів.

,

дуже-дуже класний універ, я рада що тут навчаюся))) а кому не подобається - хай шурує в бурсу!!!

,

мені університет подобається,і викладачі супер!!) харчування також класне,ціни і справді низькі. правда про багато чого дізналася після того як підписала контракт...але вже було пізно відмовлятися..хоча не шкодую про те що поступила.

,

як на мене , то краще всього - це харчування . ціни низькі , готують смачно .

,

мені дуже подобається.... буду поступати універ супер

,

The best!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Університет престижний і база знань там хороша.

,

Може в 84 році не бралди хабарів але в 2000-х роках хабарництво процвітає аж гай шумить! щоправда є пару викладачів котрі справді не беруть хабарів-і навіть допомагають двієчникам натягнути своє три.Але хабарі беруть.І принижують.і погодьтеся-якщо людина не хоче вчитися і здобувати знання то жоден викладач в голову їх не запхне-чи то в ПТУ чи то в ТДМУ))))))))))))

,

1984 рік випуску - хто бажав навчитися, навчився. Ніхто не платив. Викладачі - супер!

,

Галіма бурса...я радий,шо цього року вжен звідси випустився!

,

гарний вуз....тільки грошей вимагає...і я не вірю тим, котрі кажуть, що вчилися і не платили)))

,

База, як на мене, прекрасна.

,

супер...

,

дуже посередній навчальний заклад

,

На рахунок хабарників -неправда.Я вчилась і не платила за жоден істит.

,

випуск 2010.школа супер.але всі хабарники!

,

отл.

,

университет клевый и даже очень престижный

,

университет сам по себе класный,но база и знания здесь ужасные!

,

Выпуск 1989г. У нас был рекор Смиян. Ковальчук был зав. кафедрой хирургии в обл. больнице. Тогда в инстите был жесткий коммунистический моральный террор, но все плохое забылось, помниться только хорошее, а его было много. Институт классный, это правда.

,

Дуже хороший університет!!!Дуже гарно проводиться навчання.І це справді заслуга ректора Л.Ковальчука !!!!Я в ньому навчаюсь і тут справді гарно!!!!!!!

,

дякую рідному інституту за знання

,

Найкращий університет,найкращий ректор.Це єдиний ректор,хто допомагає студентам(чого тільки варта "Червона калина").Ці 6 років були найкращими в житті.

,

обожнюю та скучаю за своїм інститутом.

,

Універ класний і я в ньому дуже хочу навчатися, але я не здам тест по Біології=(

,

Універ то супер але ціни величенькі

,

Універ супер і то все завдяки ректору Ковальчуку!

,

А мені університет дуже-дуже подобається, цього року я там буду вчитися:)

,

Я тут вчився, школа класна

,

Універ то класний, але і плата за навчання тож нічогенька((

,

класний універ))))


Оставить отзыв

Все вузы в Тернополе, а также колледжи в Тернополе, курсы в Тернополе, репетиторы в Тернополе, работа в Тернополе