Национальная академия внутренних дел

  • Наличие бесплатного обучения
  • Наличие платного обучения
  • Наличие военной кафедры
  • Наличие общежитий

Специальности

О вузе

За 95-річну річну історію Національна академія внутрішніх справ по праву стала флагманом відомчої освіти. Плинув час, змінювались назви навчального закладу, втім одне залишалось незмінним – його авторитет.

Історія становлення академії бере свій відлік від 11 червня 1921 р., коли почали функціонувати місцеві курси міліціонерів Харківської губміліції. І саме ця дата стала днем народження Національної академії внутрішніх справ.

Через рік на базі курсів була створена Школа старшого командного складу робітничо-селянської міліції УСРР. На засіданні РНК УСРР 25 грудня 1922 р. було вирішено реорганізувати школу міліції у Всеукраїнську школу і прийняти її на державне забезпечення. На підставі цього рішення Наркомат внутрішніх справ протягом 1923 р. здійснив необхідні організаційні заходи, і наказом по міліції і кримінальному розшуку УСРР від 23 жовтня 1923 р. навчальний заклад було перейменовано на Всеукраїнську школу міліції і кримінального розшуку. Таким чином, навчальний заклад набув статусу республіканського і почав готувати старший командний склад для органів міліції усієї України.

У 1925 р. Всеукраїнська школа була передислокована з Харкова до Києва, де для неї було виділено приміщення на Батиєвій горі (нині – це приміщення середньої школи № 60). З 1936 р. навчальний заклад отримує нову назву – Школа старшого начальницького складу робітничо-селянської міліції імені В.А. Балицького. Через рік навчальний заклад одержав назву «Київська школа удосконалення начальницького складу робітничо-селянської міліції». У такому статусі школа проіснувала до літа 1941 року.

Наприкінці Другої світової війни Школа відновила свою роботу. Згодом вона зазнала низку реорганізацій і перейменувань.

Наказом МВС СРСР від 20 серпня 1956 р. була організована Київська спеціальна середня школа міліції МВС СРСР, яка почала готувати фахівців для основних служб міліції зі строком навчання два роки (на заочному відділенні – три роки). Школа розмістилася у приміщенні побудованого в повоєнні роки за проектом архітектора О. А. Плєшкова пожежно-технічного училища, переведеного до Львова.

У 1957 р. на її базі було створено відділення заочного навчання Вищої школи МВС СРСР, а 1958 р. – Київський філіал ВШ МВС СРСР за наказом МВС СРСР від 21 березня 1958 р. 11 квітня 1960 р. була прийнята урядова постанова про створення Вищої школи МВС УРСР шляхом об’єднання філіалу Вищої школи МВС СРСР і Київської спеціальної середньої школи міліції.

У 1962 р. дещо змінилася назва навчального закладу, що було пов’язано зі зміною назви Міністерства. Школа стала іменуватися Вищою школою Міністерства охорони громадського порядку УРСР.

У 1966 р. через зміни у структурі Міністерства школу було підпорядковано безпосередньо союзному міністерству, і вона дістала назву Київської вищої школи МОГП СРСР. З 1968 р. навчальний заклад став іменуватися Київською вищою школою МВС СРСР.

Після проголошення незалежності України у 1991 р. навчальний заклад став іменуватися Київською вищою школою МВС України, а у 1992 р. на його базі було створено Українську академію внутрішніх справ.

У грудні 1996 р. Указом Президента України їй надано статус Національної, і вона стала називатися Національною академією внутрішніх справ України.

Приєднання України у травні 2005 р. до Болонського процесу зумовило необхідність перебудови системи навчальних закладів вищої освіти, у тому числі й відомчих. У цьому зв’язку академія згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 р. була реорганізована в університетський заклад і набула найменування Київський національний університет внутрішніх справ. Статус національного університету було підтверджено Указом Президента України «Про збереження статусу національних за деякими вищими навчальними закладами» від 15 вересня 2005 р.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 1709-р «Про реорганізацію деяких вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ» КНУВС реорганізований у Національну академію внутрішніх справ. Указом Президента України «Про Національну академію внутрішніх справ» від 31 серпня 2010 р. № 887/2010 за вищим навчальним закладом збережено статус національного.


Оставить отзыв
Ваша оценка
Пожалуйста, выберите количество звезд
Пожалуйста, введите ваше имя
Пожалуйста, введите комментарий.
1000 символов
или Отменить

Пока никто не дал оценку этому вузу, и вы можете поставить свою оценку первым.


Все вузы в Киеве, а также колледжи в Киеве, курсы в Киеве, репетиторы в Киеве, тренинги в Киеве, работа в Киеве