Лінгвіст

Загальна характеристика професії

Фахівець-мовознавець.

Посадові обов'язки

Лінгвістика тісно пов'язана з багатьма спорідненими науками. У цьому можна легко переконатися, ознайомившись зі списком досліджуваних предметів. Основні напрямки — практичні курси іноземних мов (як мінімум двох, а часом і більше), практика перекладу, історія України, — тут легко простежити зв'язок з перекладацькою справою. Чимала увага приділяється філософії, основам економічної теорії, основам права, — а як же без цього, адже при розгляді судової справи про образи честі і гідності не обійтися без лінгвістичної експертизи. Щоб краще дізнатися особливості мови тієї чи іншої країни, студенти вивчають лінгвокраїнознавство. А для того, щоб орієнтуватися у сучасних інформаційних технологіях, майбутні лінгвісти відвідують уроки інформатики, вчать основи програмування, теорію ймовірності і матстатистику, основи фундаментальної і прикладної математики, знайомляться з базами даних та системами автоматизованого перекладу. Ну і, звичайно ж, до списку дисциплін внесені політологія, релігієзнавство, соціологія, основи екології та психологія. Щоб витримати конкуренцію численних перекладачів і тих же мовознавців, лінгвіст повинен бути всебічно освічений і добре знати свою справу. Зате кваліфікованому фахівцю будуть раді всюди.

Кваліфікаційні вимоги

Вища філологічна освіта.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Гуманітарні науки»