Всі матеріали про Вступ 2023
Освітні ресурси для підготовки до НМТ

Освітні ресурси для підготовки до НМТ

Не маєте змоги вчитися із репетитором та відвідувати підготовчі курси? Використайте на повну безкоштовні можливості — сайти та платформи для підготовки до НМТ! Пробні тести, курси лекцій та розважальний освітній контент у соцмережах вам у поміч. Ми зібрали популярні та перевірені матеріали для підготовки, щоб ви могли обрати для себе найкращі.

У цій статті:

Українська мова

Вдала підготовка до НМТ з української мови починається з оцінки об’єму знань, які потрібно мати для іспиту, та якості тих знань, які ви вже маєте. Простою мовою: потрібно подивитись програму НМТ 2023 року та зрозуміти, які теми ви знаєте, тому їх потрібно лише повторити, а які теми ще потребують ретельного вивчення.

Тестування

Щоб зорієнтуватися, що готувати на тестування та скласти план підготовки, подивіться програму ЗНО минулих років, адже мультипредметний тест створюється на її основі. В програмі зазначено, що вступник має знати теми: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія», «Лексика. Фразеологія», «Будова слова. Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис», «Стилістика» та «Розвиток мовлення».

Далі, варто перевірити свої знання. Для цього можна використовувати онлайн-тренажер від УЦОЯО. Як користуватися тренажером: на головній сторінці обираєте «Українська мова», далі потрібний вам для перевірки розділ чи «Підсумкове тестування», та тисните кнопку «Продовжити». Зверніть увагу, що у 2023 році в програмі мультипредметного тесту української літератури немає. Тому ці тести проходити не обов’язково.

Ще один тренажер, вартий уваги, — тестування від освітнього медіа-ресурсу Osvita.ua, в якому можна пройти тести ЗНО попередніх років та тести за конкретними темами програми.

Також учасникам тестування 2023 року корисний демонстраційний тест з української мови, який створив Український центр оцінювання якості освіти. Цей тест можна пройти онлайн або ж завантажити файл та виконати за відсутності доступу до мережі.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з української мови:

Некласичні форми підготовки

Можна займатись українською за допомогою тіктоку — проходити програму з української мови з учителем Андрієм Шимановським.

Застосунки для підготовки до НМТ з української мови

 • Просте ЗНО — застосунок, який може замінити всі посібники з підготовки до тестування. Він має конспекти та завдання для перевірки з 5 тем: синтаксису, морфології, лексикології, будови слова та фонетики. разом з тим, застосунок має тренажер тестування — можна пройти тести ЗНО, а також мультитест 2022 року. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — застосунок, спрямований виключно на тренування вміння проходити тести. Як зазначає розробник застосунку, такі тренування допоможуть запам’ятати тести минулих років і за рахунок цього підготуватись до цьогорічних. Є на App Store та Google Play.
 • ZNOMOVAA — застосунок, який готує до тесту за 3 місяці. Спочатку ви читаєте матеріали, потім переглядаєте урок, закріплюєте практичним завданням і працюєте над помилками. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Математика

Щоб скласти ефективний план підготовки до НМТ та зосередитись на тих темах, які будуть на іспиті, потрібно зробити дві речі:

 1. Дізнатися, що буде в тестових завданнях.
 2. Зрозуміти, який рівень знань маєте сьогодні.

Тестування

Цьогоріч вступнику знадобиться блок завдань НМТ 2023 з математики. Як зазначає УЦОЯО, варто підготувати всі теми з алгебри та геометрії, які вивчаються в школі. А саме: «Числа і вирази», «Рівняння, нерівності і їх системи», «Функції», «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків», «Планіметрія» та «Стереометрія».

Щоб оцінити, наскільки добре ви знаєте шкільний курс математики та готові до іспиту, радимо пройти тестування на тренажері від львівського осередку УЦОЯО. Шлях до тесту займає три кроки: 1) в списку предметів оберіть математику, 2) оберіть розділ чи підсумкове тестування, 3) натисніть «Продовжити».

Також зверніть увагу на тренажер від Osvita.ua. Крім тестів ЗНО попередніх років це тренажер пропонує тестування до кожної окремої теми курсу математики.

Для учасників цьогорічного тестування фахівці УЦОЯО підготували демонстраційний варіант НМТ з математики. Можна пройти тест онлайн або завантажити файл із завданнями та пройти його без підключення до мережі. Демонстраційний тест — це можливість подивитися на структуру та зміст тесту, оцінити його складність та знайти прогалини в знаннях.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з математики

Застосунки для підготовки до НМТ з математики:

 • Просте ЗНО — це застосунок, в якому є конспекти та інші теоретичні матеріали з усіх тем алгебри та геометрії, тести до тем, лайфхаки проходження ЗНО. Важливо: має всі тести ЗНО до 2021 року включно та мультитест 2022 року. Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, в якому можна знайти невелику бібліотеку книжок та матеріалів для самостійної підготовки до тесту з математики. Також має тренувальний тест ЗНО на 20 змінних питань. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • ЗНО: математика — застосунок виключно для підготовки до НМТ з математики. Має розділи з темами з алгебри та геометрії, тести ЗНО попередніх років, а також тренажер «Турнір» — набір тестів з таймером, які можна пройти лише один раз. Застосунок є в App Store та Google Play.

Довідкові матеріали

 • На НМТ математики дозволено використовувати довідкові матеріали. Раніше вони були у тестових зошитах вступників, та у 2023 році будуть доступні на платформі для тестів.

Щоб зробити тест з математики, можна «підглянути»:

 • формули з геометрії;
 • логарифми;
 • таблицю квадратів від 10 до 49 тощо.

Збережіть матеріали собі та використовуйте для підготовки.

Історія України

Поза всяким сумнівом, добре підготуватися до НМТ з історії України — це важка задача, адже цей предмет передбачає знання багатьох дат та подій, причинно-наслідкових зв’язків, історичних діячів та культурних пам’яток.

На НМТ 2023 учасники мають підготувати теми, які стосуються історичного періоду «Друга половина XVI століття — початок ХХІ століття» та відповідають чинній програмі ЗНО.

Перевірити свої знання з цих тем можна завдяки пробному тестуванню на сайті УЦОЯО. На головній сторінці виберіть предмет «Історія України», потім потрібний розділ, та натисніть «Продовжити».

На сайті освітнього медіа-ресурсу Osvita.ua можна потренуватися на тестах ЗНО попередніх років, а також пройти тести за окремими предметними темами (але поки до тестування доступний період «Історія України ХХ — початку ХХІ століття»).

Також радимо потренуватися на демонстраційному варіанті НМТ з історії України зразка 2023 року. УЦОЯО підготував не тільки онлайн-варіант, а й як файл, який можна завантажити та пройти за відсутності мережі. Демонстраційний варіант допоможе зрозуміти зміст та складність цьогорічного тесту, що варто врахувати при підготовці до іспиту.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з історії України

Застосунки для підготовки до НМТ з історії України

 • Просте ЗНО — застосунок, про який ми неодноразово згадували в цьому матеріалі. Має конспект до всіх тем з історії від найдавніших часів до 2014 року, тренувальні тести ЗНО та мультитест зразка 2022 року. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, який має добірку термінів та основних дат, пам’яток архітектури, портретів відомих діячів, атласів та інших матеріалів для самостійної підготовки до НМТ. Також є тренажер ЗНО. Є на App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — простий за своїм функціоналом застосунок-тренажер, який дозволяє тренуватися проходити тести будь-де і будь-коли. Застосунок можна знайти на App Store та Google Play.

Іноземна мова

На НМТ 2023 року здавати можна англійську, іспанську, французьку або німецьку мову. Рівень складності завдань — В2, який відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям з мовної освіти.

Тестування

Цьогорічні тести НМТ зроблені на основі програми ЗНО 2021 року. Згідно з цією програмою, учасник тестування має вміти:

 • розуміти на слух зміст автентичних текстів;
 • читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту;
 • здійснювати спілкування у письмовій формі в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою;
 • критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб;
 • обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Та на відміну від іспитів попередніх років, цього року в НМТ не буде аудіювання та завдань з розгорнутими відповідями.

Якщо ви готуєтесь до НМТ самостійно, радимо зробити акцент на тестування. Ви можете попрактикуватися у проходженні тестів за допомогою онлайн-тренажера від львівського осередку УЦОЯО. Користуватися тренажером доволі просто: в розділі «Іноземні мови» потрібно обрати відповідну мову, далі — підсумкове тестування, на якому бажаєте попрактикуватися, та натиснути «Продовжити».

Схоже тестування можна пройти на сайті освітнього медіа-проєкту Osvita.ua: обираєте англійську, німецьку, французьку чи іспанську мову та тренувальний тест будь-якого року.

Також радимо потренуватись на демонстраційних тестах НМТ 2023. Їх можна проходити онлайн, або завантажити на пристрій та пройти без підключення до мережі інтернет. Наразі є тест з англійської мови, та ми доповнимо список, як тільки УЦОЯО випустить нові демонстраційні варіанти.

Англійська мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Німецька мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Французька мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Іспанська мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Англійська мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з англійської мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з англійської мови:

 • Просте ЗНО — застосунок, в якому можна вивчати теорію, виконувати практичні завдання та тренуватися проходити тести. Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, який має тексти для попередньої підготовки, словник, та власний тренажер тестів ЗНО. Застосунок є в App Store та Google Play.

Німецька мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з німецької мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з німецької мови:

 • Babel — застосунок, завдяки якому можна підтягнути німецьку до рівня В1. Має короткі та ефективні уроки, аудіювання, розмовні заняття та письмові завдання. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • Duolingo — застосунок для вивчення іноземної мови, зокрема німецької. Та зверніть увагу, що мова інтерфейсу та уроків німецької — англійська. Завантажити застосунок можна з App Store та Google Play.

Іспанська мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з іспанської мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з іспанської мови:

 • LinDuo: Spanish — застосунок для вивчення іспанської мови для початківців. Можна практикувати вимову та поповнити словниковий запас. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • Reword. Іспанська мова — застосунок, який допоможе поповнити власний словниковий запас. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • Duolingo — застосунок для вивчення іспанської мови. Мова викладання — англійська. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Французька мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з французької мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з французької мови:

 • Reword. Французька мова — застосунок, який допоможе поповнити власний словниковий запас. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • LinDuo: French — астосунок для вивчення французької мови для початківців. Можна практикувати вимову та поповнити словниковий запас. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Фізика

Підготовку до іспитів варто почати з оцінки власних знань та вимог, які стоять перед учасниками НМТ 2023 року.

Тестування

Як вже відомо, програма НМТ з фізики базується на програмі ЗНО минулих років. Відповідно до неї, учасники тестування мають знати 5 основних тематичних блоків: «Механіка», «Молекулярна фізика та термодинаміка», «Електродинаміка», «Коливання та хвилі. Оптика» та «Елементи теорії відносності. Квантова фізика».

Якщо маєте достатньо часу на підготовку, радимо підготуватися грунтовно та комплексно. Часу обмаль? Тоді «закривайте діри» в знаннях. Аби зрозуміти, де болить, та заодно потренуватися проходити тестування, скористайтесь тренажером підготовки до ЗНО від УЦОЯО. Користуватися ним дуже просто: в списку предметів вибираєте фізику, далі потрібний розділ та переходите до тесту, натиснувши кнопку «Продовжити».

Аби учасники НМТ найкраще підготувались до тестування, УЦОЯО представили демонстраційний варіант тесту з фізики 2023 року. За допомогою цього тесту можна зорієнтуватися у структурі та складності завдань. Також доступний до завантаження файл з тестовими завданнями, щоб була можливість пройти цей тест без доступу до мережі.

Радимо ще один тренажер, розроблений освітнім медіа-ресурсом Osvita.ua. На ньому можна пройти всі тести ЗНО минулих років, а також проходити тести за окремими темами.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з фізики

Збережіть собі формули, які знадобляться під час підготовки до НМТ з фізики.

Застосунки для підготовки до НМТ з фізики

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку доступні для вивчення 5 тем з фізики, додаткові розділи та лайфхаки. Можна потренуватися проходити тестування на тренажері ЗНО (є всі тести до 2021 року включно). Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок має книги, конспекти, формули та малюнки з усіх тем, що входять до тестів ЗНО. Також має власний тренажер ЗНО, але з обмеженим функціоналом. Застосунок є в App Store та Google Play.

Довідкові матеріали

 • На НМТ із фізики дозволено використовувати довідкові матеріали.

Зокрема:

 • таблицю префіксів до одиниць SI;
 • таблицю значень тригонометричних функцій деяких кутів.

Ці матеріали можна переглянути на сайті УЦОЯО. Цього року вони будуть доступні на платформі для тестів, тому роздруківки та шпаргалки можете залишити вдома.

Біологія

Перший крок успішної підготовки до НМТ — перевірка власних знань та оцінка масштабу задачі. Або ж простими словами: потрібно подивитись, які теми будуть на НМТ цього року і які з них потребують при підготовці максимальної уваги.

Зміст НМТ 2023 року той самий, що і у 2022 році — в основі програма зовнішнього незалежного оцінювання із біології, затверджена Міністерством освіти і науки (МОН) у 2018 році. Учаснику НМТ потрібно знати наступні теми: «Вступ. Хімічний склад, структура та функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації», «Закономірності спадковості і мінливості», «Біорізноманіття», «Організм людини як біологічна система», «Основи екології та еволюційного вчення».

Тестування

Щоб перевірити свої знання з біології, радимо рекомендований МОН тренажер ЗНО. Щоб перейти на тестування з біології, оберіть на головній сторінці предмет «Біологія», далі потрібний розділ і натисніть «Продовжити». Також можете пройти тестування за окремими темами — такий тренажер розробив освітній медіа-ресурс Osvita.ua

Учасникам НМТ 2023 вже доступний демонстраційний варіант тесту з біології від УЦОЯО. Його можна пройти онлайн чи завантажити файл з тестом.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з біології

Застосунки для підготовки до НМТ з біології

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку є конспекти до тем та завдання, які дозволяють перевірити засвоєні знання. Також для тренування доступні тести ЗНО включно до 2021 року. Застосунок можна завантажити з App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — застосунок-тренажер для підготовки до тестування, з яким можна потренуватися проходити тести та зафіксувати прогалини в знаннях. Цей застосунок можна знайти App Store та Google Play.

Хімія

Для початку варто зрозуміти, до чого готуватися та які теми варто «підтягнути». Організатори НМТ 2023 зазначають, що зміст завдань НМТ з хімії відповідатиме програмі ЗНО із цього предмету і ґрунтуватиметься на таких темах: «Загальна хімія», «Органічна хімія», «Неорганічна хімія» та «Обчислення в хімії».

Тестування

Щоб оцінити свій рівень знань та готовність до іспитів, радимо пройти онлайн-тестування за допомогою тренажеру від УЦОЯО. Аби перейти до тесту, оберіть «Хімія», потрібний вам розділ та натисніть кнопку «Продовжити».

А на сайті Osvita.ua можна потренуватися проходити завдання за конкретною темою: можна вибрати розділ та тему, яку бажаєте перевірити. Наприклад, розділ «Неорганічна хімія», тема «Загальні відомості про металічні елементи та метали», — і дивитесь, як добре ви опанували цю тему.

Розібратися в структурі завдань НМТ 2023 та потренуватися на пробних завданнях можна завдяки демонстраційному варіанту тесту з хімії від УЦОЯО.
Тест можна пройти онлайн чи завантажити як файл на свій пристрій.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з хімії

 • Навчальні вебінари з хімії на iLearn — серія вебінарів, яка допомагала готуватися учням до ЗНО із хімії у 2022 році.
 • Курс хімії з 7 по 11 клас від Всеукраїнської школи онлайн та Міністерства освіти та науки. На цій платформі доступні уроки хімії для кожного класу, які можна знайти за ключовим словом «Хімія» в формі пошуку. До уроків є навчальні відео та матеріали для самоперевірки.
Некласичні форми підготовки

Закріпити знання шкільної програми можна навіть за допомогою тіктоку, який веде пані Анастасія, репетиторка хімії з Чернівців.

Застосунки для підготовки до НМТ з хімії

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку є навчальні матеріали із загальної, органічної та неорганічної хімії, а також завдання для самоперевірки. Хочете потренуватися проходити тести? Маєте всі тести ЗНО в тренажері застосунку. Застосунок можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — цей застосунок має великий вибір навчальних матеріалів: відсканованих книжок, довідників, схем та таблиць з усіх тем. Також є тест ЗНО з хімії для практичної підготовки. Застосунок є в App Store та Google Play.

Довідкові матеріали

 • Учасники НМТ можуть користуватися довідковими матеріалами на іспиті з хімії.

Які саме можна використовувати:

 • періодичну систему хімічних елементів;
 • таблицю розчинності основ кислот амфотерних гідроксидів і солей у воді за температури 20-25°C;
 • таблицю ряду активності металів.

Ці матеріали можна переглянути на сайті УЦОЯО. Але на НМТ їх з собою брати не потрібно, бо організатори запевняють, що довідкові матеріали будуть доступні в самій системі тестування.