Всі матеріали про Вступ 2024
Освітні ресурси для підготовки до НМТ

Освітні ресурси для підготовки до НМТ

Не маєте змоги вчитися із репетитором та відвідувати підготовчі курси? Використайте на повну безплатні можливості — сайти та платформи для підготовки до НМТ! Пробні тести, курси лекцій та розважальний освітній контент у соцмережах вам у поміч. Ми зібрали популярні та перевірені матеріали для підготовки, щоб ви могли обрати для себе найкращі.

У цій статті:

Українська мова

Вдала підготовка до НМТ з української мови починається з оцінки об’єму знань, які потрібно мати для іспиту, та якості тих знань, які ви вже маєте. Простою мовою: потрібно подивитись програму НМТ 2023 року та зрозуміти, які теми ви знаєте, тому їх потрібно лише повторити, а які теми ще потребують ретельного вивчення.

Тестування

Щоб зорієнтуватися, що готувати на тестування та скласти план підготовки, подивіться програму ЗНО минулих років, адже мультипредметний тест створюється на її основі. У програмі зазначено, що вступник має знати теми: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія», «Лексика. Фразеологія», «Будова слова. Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис», «Стилістика» та «Розвиток мовлення».

Далі варто перевірити свої знання. Для цього можна використовувати онлайн-тренажер від УЦОЯО. Як користуватися тренажером: на головній сторінці обираєте «Українська мова», далі — потрібний вам для перевірки розділ чи «Підсумкове тестування», та тисните кнопку «Продовжити».

Ще один тренажер, вартий уваги, — тестування від освітнього медіаресурсу Osvita.ua, де можна пройти тести ЗНО попередніх років та тести за конкретними темами програми.

Також учасникам тестування буде корисний демонстраційний тест з української мови, який створив Український центр оцінювання якості освіти у 2023 році. Цей тест можна пройти онлайн або ж завантажити файл та виконати за відсутності доступу до мережі. Цей тест підійде і для підготовки до НМТ 2024.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з української мови:

Некласичні форми підготовки

Можна займатись українською за допомогою тіктоку — проходити програму з української мови з учителем Андрієм Шимановським.

Застосунки для підготовки до НМТ з української мови

 • Просте ЗНО — застосунок, який може замінити всі посібники з підготовки до тестування та легко здати НМТ. Він має конспекти та завдання для перевірки з 5 тем: синтаксису, морфології, лексикології, будови слова та фонетики. Також застосунок має тренажер тестування — можна пройти тести ЗНО, а також мультитест 2022 року. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — застосунок, спрямований виключно на тренування вміння проходити тести. Як зазначає розробник застосунку, такі тренування допоможуть запам’ятати тести минулих років і завдяки цьому підготуватись до цьогорічних. Є на App Store та Google Play.
 • ZNOMOVAA — застосунок, який готує до тесту за 3 місяці. Спочатку ви читаєте матеріали, потім переглядаєте урок, закріплюєте практичним завданням і працюєте над помилками. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Математика

Щоб правильно готуватися до НМТ та зосередитись на тих темах, які будуть на іспиті, потрібно зробити дві речі:

 1. Дізнатися, що буде в тестових завданнях.
 2. Зрозуміти, який рівень знань маєте сьогодні.

Тестування

Подивіться блок завдань НМТ 2023 з математики, щоб зрозуміти особливості тестових завдань. Як зазначає УЦОЯО, варто підготувати всі теми з алгебри та геометрії, які вивчаються в школі. А саме: «Числа і вирази», «Рівняння, нерівності і їх системи», «Функції», «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків», «Планіметрія» та «Стереометрія».

Щоб оцінити, наскільки добре ви знаєте шкільний курс математики та почати готуватися до НМТ, радимо пройти тестування на тренажері від львівського осередку УЦОЯО. Шлях до тесту займає три кроки: 1) у списку предметів оберіть математику, 2) оберіть розділ чи підсумкове тестування, 3) натисніть «Продовжити».

При підготовці до НМТ також зверніть увагу на тренажер від Osvita.ua. Крім тестів ЗНО попередніх років це тренажер пропонує тестування до кожної окремої теми курсу математики.

Для учасників тестування минулого року фахівці УЦОЯО підготували демонстраційний варіант НМТ з математики. Можна пройти тест онлайн або завантажити файл із завданнями та пройти його без підключення до мережі. Демонстраційний тест — це можливість подивитися на структуру та зміст тесту, оцінити його складність, знайти прогалини в знаннях та розпочати правильно готуватися до НМТ. Тест 2023 року підходить і для підготовки до НМТ 2024, оскільки тестування всіх років розробляється на основі програм ЗНО.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з математики

Застосунки для підготовки до НМТ з математики:

 • Просте ЗНО — це застосунок, де готуватися до НМТ можна комплексно, адже у ньому є конспекти та інші теоретичні матеріали з усіх тем алгебри та геометрії, тести до тем, лайфхаки проходження ЗНО. Важливо: має всі тести ЗНО до 2021 року включно та демонстраційний тест 2023 року. Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, в якому можна знайти невелику бібліотеку книжок та матеріалів для самостійної підготовки до тесту з математики. Також має тренувальний тест ЗНО на 20 змінних питань. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • ЗНО: математика — застосунок виключно для підготовки до НМТ з математики. Має розділи з темами з алгебри та геометрії, тести ЗНО попередніх років, а також тренажер «Турнір» — набір тестів з таймером, які можна пройти лише один раз. Застосунок є в Google Play.

Довідкові матеріали

 • На НМТ з математики зазвичай дозволено використовувати довідкові матеріали. Раніше вони були у тестових зошитах вступників, та у 2023 році вони були доступні на платформі для тестів. Чекаємо на узгодження використання довідкових матеріалів у 2024 році.

Щоб зробити тест з математики, можна «підглянути»:

 • формули з геометрії;
 • логарифми;
 • таблицю квадратів від 10 до 49 тощо.

Збережіть матеріали собі та використовуйте для підготовки.

Історія України

Поза всяким сумнівом, добре підготуватися до НМТ з історії України — це важка задача, адже цей предмет передбачає знання багатьох дат та подій, причинно-наслідкових зв’язків, історичних діячів та культурних пам’яток. Тим паче, що у 2024 році історія України входить до трійки обов'язкових предметів, отже почати правильно готуватися до НМТ потрібно якомога раніше.

На НМТ 2024 учасники мають підготувати теми, які стосуються історичного періоду «XVI століття — дотепер» та відповідають чинній програмі ЗНО.

Перевірити свої знання з цих тем можна завдяки пробному тестуванню на сайті УЦОЯО. На головній сторінці виберіть предмет «Історія України», потім потрібний розділ, та натисніть «Продовжити».

На сайті освітнього медіаресурсу Osvita.ua можна потренуватися на тестах ЗНО попередніх років, а також пройти тести за окремими предметними темами.

Також радимо потренуватися на демонстраційному варіанті НМТ з історії України зразка тесту минулого року. УЦОЯО підготував не тільки онлайн-варіант, а й як файл, який можна завантажити та пройти за відсутності мережі. Демонстраційний варіант допоможе зрозуміти зміст та складність і цьогорічного тесту, що варто врахувати при підготовці до іспиту.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з історії України

Застосунки для підготовки до НМТ з історії України

 • Просте ЗНО — застосунок, про який ми неодноразово згадували в цьому матеріалі, адже в комплексі з іншими видами підготовки ви зможете легко скласти НМТ. Має конспект до всіх тем з історії від найдавніших часів до 2014 року, тренувальні тести ЗНО та мультитест зразка 2022 року. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, який має добірку термінів та основних дат, пам’яток архітектури, портретів відомих діячів, атласів та інших матеріалів для самостійної підготовки до НМТ. Також є тренажер ЗНО. Є на App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — простий за своїм функціоналом застосунок-тренажер, який дозволяє тренуватися проходити тести будь-де і будь-коли. Застосунок можна знайти на App Store та Google Play.

Українська література

Щоб підготовка до ЗНО/НМТ з української літератури була результативною, спершу потрібно подивитися програму ЗНО з української літератури, щоб зорієнтуватися в темах, на основі яких укладаються завдання НМТ 2024.

Програма містить такі розділи: «Усна народна творчість», «Давня українська література», «Література кінця XVIII — початку XX століття», «Література ХХ століття», «Твори українських письменників-емігрантів», «Сучасний літературний процес (кінця ХХ — початок ХХІ століття)».

Потім складіть план-календар — послідовність, за якою ви будете читати / перечитувати твори, біографії письменників. Та розпочніть підготовку за допомогою тренувальних тестувань, навчальних курсів, відео та аудіоуроків, застосунків у смартфоні.

Тестування

Щоб оцінити, наскільки добре ви знаєте шкільний курс та готові до НМТ 2024 з української літератури, використовуйте онлайн-тестування від УЦОЯО. Шлях до тестів непростий, та вартий зусиль: на головній сторінці обираєте «Українська мова та література», далі — потрібний розділ для перевірки знань та внизу натискаєте кнопку «Продовжити».

Перевірити знання можна за допомогою тренажеру від Osvita.ua — тут теми розділені у хронологічному порядку, окремо є блок з теорії літератури. Це дуже зручно, якщо ви повторюєте матеріали у хоронологічній послідовності.

Потрібно більше тестів? Ось тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з української літератури. Зручно, що тести розділені за творчістю конкретних авторів, тобто можна проходити тестування одразу після прочитання творів. Але попереджаємо, що велика кількість реклами на сайті може вас відволікати від тестів.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з української літератури

Застосунки для підготовки до НМТ з української літератури

 • Укрліт від МОН, Мінцифри, Дія.Освіта та MEGOGO — аудіоконтент з понад 250 творів з української літератури для учнів 5–11 класів. Окремі твори пропонуються у форматі коротких переказів.
 • ЗНО на ізі — дозволяє не тільки проходити тестування та одразу перевіряти результати, а й робити роботу над помилками. Застосунок є в App Store (для iOS) та Google Play (для Android).
 • Просте ЗНО — це застосунок з тестами, які були від 2010 до 2021 року. Можна обирати режим «Рандомна двадцятка»або «Відповідності» та проходити тестування за першої вільної хвилини. Можна завантажити з App Store (для iOS) та Google Play (для Android).
 • Складу ЗНО — містить таблиці, картинки, схеми, книги, роз'яснення тем, а також тести для підготовки до НМТ 2024 безкоштовно. Весь матеріал подано за хронологією, а отже співпадає із програмою. Застосунок є в App Store (для iOS) та Google Play (для Android).

Додаткові ресурси

У підготовці до ЗНО/НМТ 2024 вам стануть у пригоді опорні конспекти та таблиці. Допоможуть пригадати сюжети та головних героїв окремих творів фільми, зняті за мотивами творів української літератури. Але врахуйте, що перегляд екранізацій не замінює читання.

Іноземна мова

На НМТ 2024 року здавати можна англійську, іспанську, французьку або німецьку мову. Рівень складності завдань — В2, який відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям з мовної освіти.

Тестування

Перед тим, як почати готуватися до НМТ, врахуйте, що цьогорічні тести зроблені на основі програми ЗНО 2021 року. Згідно з цією програмою, учасник тестування має вміти:

 • розуміти на слух зміст автентичних текстів;
 • читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту;
 • здійснювати спілкування у письмовій формі в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою;
 • критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб;
 • обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Щодо аудіювання та завдань з розгорнутими відповідями: у 2023 році їх не було, а як буде проходити НМТ 2024 з іноземної мови незабаром повідомить УЦОЯО.

Якщо ви готуєтесь до НМТ самостійно, радимо зосередитися на тестуванні. Ви можете попрактикуватися у проходженні тестів за допомогою онлайн-тренажера від львівського осередку УЦОЯО. Користуватися тренажером доволі просто: в розділі «Іноземні мови» потрібно обрати відповідну мову, далі — підсумкове тестування, на якому бажаєте попрактикуватися, та натиснути «Продовжити».

Схоже тестування можна пройти на сайті освітнього медіапроєкту Osvita.ua: обираєте англійську, німецьку, французьку чи іспанську мову та тренувальний тест будь-якого року.

Також для підготовки до НМТ 2024 радимо потренуватись на демонстраційних тестах НМТ 2023. Їх можна проходити онлайн, або завантажити на пристрій та пройти без підключення до мережі.

Англійська мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Німецька мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Французька мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Іспанська мова: пройти онлайн чи завантажити документ.

Англійська мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з англійської мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з англійської мови:

 • Просте ЗНО — застосунок, де зручно готуватися до НМТ, адже тут можна вивчати теорію, виконувати практичні завдання та тренуватися проходити тести. Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок, який має тексти для попередньої підготовки, словник та власний тренажер тестів ЗНО. Застосунок є в App Store та Google Play.

Німецька мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з німецької мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з німецької мови:

 • Babel — застосунок, завдяки якому можна підтягнути німецьку до рівня В1. Має короткі та ефективні уроки, аудіювання, розмовні заняття та письмові завдання. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • Duolingo — застосунок для вивчення іноземної мови, зокрема німецької. Та зверніть увагу, що мова інтерфейсу та уроків німецької — англійська. Завантажити застосунок можна з App Store та Google Play.

Іспанська мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з іспанської мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з іспанської мови:

 • LinDuo: Spanish — застосунок для вивчення іспанської мови для початківців. Можна практикувати вимову та поповнити словниковий запас. Завантажити можна з App Store та Google Play.
 • Reword. Іспанська мова — застосунок, який допоможе поповнити власний словниковий запас. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • Duolingo — застосунок для вивчення іспанської мови. Мова викладання — англійська. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Французька мова

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з французької мови:

Застосунки для підготовки до НМТ з французької мови:

 • Reword. Французька мова — застосунок, який допоможе поповнити власний словниковий запас. Застосунок є в App Store та Google Play.
 • LinDuo: French — астосунок для вивчення французької мови для початківців. Можна практикувати вимову та поповнити словниковий запас. Завантажити можна з App Store та Google Play.

Фізика

Підготовку до іспитів варто почати з оцінки власних знань та вимог, які стоять перед учасниками НМТ 2024 року.

Тестування

Як вже відомо, програма НМТ 2024 з фізики базується на програмі ЗНО минулих років. Відповідно до неї, учасники тестування мають знати 5 основних тематичних блоків: «Механіка», «Молекулярна фізика та термодинаміка», «Електродинаміка», «Коливання та хвилі. Оптика» та «Елементи теорії відносності. Квантова фізика».

Якщо маєте достатньо часу на підготовку, радимо підготуватися грунтовно та комплексно. Часу обмаль? Тоді «закривайте діри» в знаннях. Щоб зрозуміти, де болить та як почати готуватися, та заодно потренуватися проходити тестування, скористайтесь тренажером підготовки до ЗНО від УЦОЯО. Користуватися ним дуже просто: в списку предметів вибираєте фізику, далі — потрібний розділ та переходите до тесту, натиснувши кнопку «Продовжити».

Аби учасники НМТ найкраще підготувались до тестування, УЦОЯО минулого року представили демонстраційний варіант тесту з фізики. За допомогою цього тесту можна зорієнтуватися у структурі та складності завдань. Також доступний до завантаження файл з тестовими завданнями, щоб була можливість пройти цей тест без доступу до мережі.

Радимо ще один тренажер, розроблений освітнім медіаресурсом Osvita.ua. На ньому можна пройти всі тести ЗНО минулих років, а також проходити тести за окремими темами.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з фізики

Збережіть собі формули, які знадобляться під час підготовки до НМТ з фізики.

Застосунки для підготовки до НМТ з фізики

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку доступні для вивчення 5 тем з фізики, додаткові розділи та лайфхаки. Можна потренуватися проходити тестування на тренажері ЗНО (є всі тести до 2021 року включно). Можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — застосунок має книги, конспекти, формули та малюнки з усіх тем, що входять до тестів ЗНО. Також має власний тренажер ЗНО, але з обмеженим функціоналом. Застосунок є в App Store та Google Play.

Довідкові матеріали

 • На НМТ із фізики зазвичай дозволено використовувати довідкові матеріали.

Зокрема:

 • таблицю префіксів до одиниць SI;
 • таблицю значень тригонометричних функцій деяких кутів.

Ці матеріали можна переглянути на сайті УЦОЯО.

Біологія

Перший крок успішної підготовки до НМТ — перевірка власних знань та оцінка масштабу задачі. Або ж простими словами: потрібно подивитись, що треба знати на НМТ з біології та які теми потребують при підготовці максимальної уваги.

Зміст НМТ 2024 року той самий, що і у 2023 році — в основі програма зовнішнього незалежного оцінювання із біології, затверджена Міністерством освіти і науки (МОН) у 2018 році. Учаснику НМТ потрібно знати наступні теми: «Вступ. Хімічний склад, структура та функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації», «Закономірності спадковості і мінливості», «Біорізноманіття», «Організм людини як біологічна система», «Основи екології та еволюційного вчення».

Тестування

Щоб перевірити свої знання з біології та почати готуватися до НМТ, радимо рекомендований МОН тренажер ЗНО. Щоб перейти на тестування з біології, оберіть на головній сторінці предмет «Біологія», далі потрібний розділ і натисніть «Продовжити». Також можете пройти тестування за окремими темами — такий тренажер розробив освітній медіаресурс Osvita.ua

Учасникам НМТ доступний демонстраційний варіант тесту з біології, який створив УЦОЯО минулого року. Його можна пройти онлайн чи завантажити файл з тестом.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з біології

Застосунки для підготовки до НМТ з біології

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку є конспекти до тем та завдання, які дозволяють перевірити засвоєні знання. Також для тренування доступні тести ЗНО включно до 2021 року. Застосунок можна завантажити з App Store та Google Play.
 • ЗНО на ізі — застосунок-тренажер для підготовки до тестування, з яким можна потренуватися проходити тести та зафіксувати прогалини в знаннях. Цей застосунок можна знайти App Store та Google Play.

Хімія

Для початку потрібно зрозуміти, що потрібно знати на НМТ з хімії та які теми варто «підтягнути». Організатори НМТ 2024 зазначають, що зміст завдань НМТ з хімії відповідатиме програмі ЗНО із цього предмету і ґрунтуватиметься на таких темах: «Загальна хімія», «Органічна хімія», «Неорганічна хімія» та «Обчислення в хімії».

Тестування

Щоб оцінити свій рівень знань та готовність до іспитів і спланувати підготовку до НМТ з хімії, радимо пройти онлайн-тестування за допомогою тренажеру від УЦОЯО. Щоб перейти до тесту, оберіть «Хімія», потрібний вам розділ та натисніть кнопку «Продовжити».

А на сайті Osvita.ua можна потренуватися проходити завдання за конкретною темою: можна вибрати розділ та тему, яку бажаєте перевірити. Наприклад, розділ «Неорганічна хімія», тема «Загальні відомості про металічні елементи та метали», — і дивитесь, як добре ви опанували цю тему.

Розібратися в структурі завдань НМТ 2024 та потренуватися на пробних завданнях можна завдяки демонстраційному варіанту тесту з хімії від УЦОЯО.
Тест можна пройти онлайн чи завантажити як файл на свій пристрій.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з хімії

 • Навчальні вебінари з хімії на iLearn — серія вебінарів, яка допомагала готуватися учням до ЗНО із хімії у 2022 році.
 • Курс хімії з 7 по 11 клас від Всеукраїнської школи онлайн та Міністерства освіти та науки. На цій платформі доступні уроки хімії для кожного класу, які можна знайти за ключовим словом «Хімія» в формі пошуку. До уроків є навчальні відео та матеріали для самоперевірки.
Некласичні форми підготовки

Закріпити знання шкільної програми та готуватися до НМТ з хімії можна навіть за допомогою тіктоку, який веде пані Анастасія, репетиторка хімії з Чернівців.

Застосунки для підготовки до НМТ з хімії

 • Просте ЗНО — в цьому застосунку є навчальні матеріали із загальної, органічної та неорганічної хімії, а також завдання для самоперевірки. Хочете потренуватися проходити тести? Маєте всі тести ЗНО в тренажері застосунку. Застосунок можна завантажити з App Store та Google Play.
 • Складу ЗНО — цей застосунок, де готуватися до НМТ з хімії можна комплексно: він має великий вибір навчальних матеріалів: відсканованих книжок, довідників, схем та таблиць з усіх тем. Також є тест ЗНО з хімії для практичної підготовки. Застосунок є в App Store та Google Play.

Довідкові матеріали

 • Учасники НМТ зазвичай можуть користуватися довідковими матеріалами на іспиті з хімії.

Які саме можна використовувати:

 • періодичну систему хімічних елементів;
 • таблицю розчинності основ кислот амфотерних гідроксидів і солей у воді за температури 20-25°C;
 • таблицю ряду активності металів.

Ці матеріали можна переглянути на сайті УЦОЯО. Але на НМТ їх з собою брати не потрібно, бо довідкові матеріали мають бути доступні в самій системі тестування.

Географія

Перед тим, як почати готуватись до НМТ 2024 з географії, ознайомтеся із програмою тестів та оцініть власні знання з окремих розділів. Це допоможе вам зорієнтуватися, яким темам потрібно приділити більшу увагу. Для цього спершу подивіться програму ЗНО з географії. Організатори НМТ 2024 зазначають, що саме на її основі буде розроблені цьогорічні тести. Та розпочніть регулярно готуватися за допомогою тренувальних тестів, навчального відеоконтенту, курсів, мобільних застосунків.

Тестування

Щоб зрозуміти специфіку завдань НМТ 2024 з географії, потренуйтеся на онлайнових тестах від УЦОЯО. Щоб перейти до тестування, оберіть предмет «Географія» та потрібний розділ / тему. Далі натисніть кнопку «Продовжити». Коли буде програма НМТ 2024 і з’являться нові тести, ми доповнимо цей розділ.

Радимо також використовувати тренажер від Osvita.ua, де зібрані всі тестування основних і додаткових сесій минулих років, а також пробні тестування.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з географії

Застосунки для підготовки до НМТ з географії

 • ЗНО на ізі — застосунок-тренажер тестів, який додатково містить блок для роботи над помилками. Застосунок є в App Store та Google Play (для Android).
 • ЗНО 2024. Географія — містить теоретичний матеріал і тестові завдання. У кожному розділі є показник у відсотках, який показує, скільки матеріалу ви вже опанували. Застосунок доступний у Google Play (для Android).
 • Складу ЗНО — містить книги, атласи, словник термінів, а також тести. Застосунок є в App Store та Google Play (для Android).

Некласична форма підготовки

Поглиблювати знання з географії, щоб легко здати НМТ, можна за допомогою інстаграму, переглядаючи навчальний контент від педагогів.