Замість спеціальності «Право» в коледжах: нові можливості для правничої освіти

З 2025 року в українські коледжі більше не можна вступити на спеціальність «Право». Але якщо ви хочете пов’язати своє навчання з юриспруденцією — є інші варіанти. Розповідаємо, куди тепер можна вступити замість «Права».
Як вступити на право після 9 чи 11 класу в коледж: напрями для правничої освіти 2025
Якщо ви хотіли вивчати право в коледжі, то можете розпочати свій шлях з вибору спеціальностей D6 «Секретарська та офісна справа» або K9 «Правоохоронна діяльність».
Спеціальність D6 «Секретарська та офісна справа»
Спеціальність D6 «Секретарська та офісна справа» належить до галузі знань D «Бізнес, адміністрування та право». Вступ на неї відбуватиметься вперше 2025 року, але саме вона здебільшого й замінила в коледжах спеціальність «Право». У програмах зустрічаються предмети, пов’язані із правом, зокрема:
- адміністративне та кримінальне право;
- нотаріальне провадження;
- організація діяльності секретаріату суду;
- документальне забезпечення офісного адміністрування тощо.
Якщо ви хочете, щоб ваше навчання на цій спеціальності було з максимальним фокусом на юриспруденцію, радимо звертати увагу на освітні програми коледжів. Саме в них заклади вказують предмети, які ви вивчатимете. Наприклад, у Фаховому коледжі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах цієї спеціальності пропонують освітньо-професійну програму «Правнича діяльність», яка містить багато дисциплін, пов’язаних з класичною юридичною освітою.
Спеціальність K9 «Правоохоронна діяльність»
Спеціальність K9 (262) «Правоохоронна діяльність» належить до галузі знань K «Безпека та оборона». Навчання за цією спеціальністю готує до роботи в поліції та інших державних службах. Але знання, які ви отримаєте, також можна використати в інших сферах, зокрема у юридичній діяльності. Освітні програми містять дисципліни, які дадуть вам розуміння, як працюють закони. Студенти коледжів спеціальності K9 вивчають основи різних видів права — наприклад, конституційного, сімейного, трудового, кримінального. Це допомагає сформувати цілісне уявлення про правову систему та підготуватися до роботи з документами, правопорушеннями й захистом прав громадян.
Що потрібно для вступу в юридичний коледж 2025
Алгоритм вступників:
- Визначитися зі спеціальністю.
- Обрати коледж за допомогою зручних фільтрів у пошуковому рядку.
- Зареєструвати кабінет вступника на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти: з 25 червня — випускникам 9 класів; з 1 липня — випускникам 11 класів.
- Подати заяви — усього можна подати 15 заяв, 5 з яких на бюджет.
- Скласти вступні випробування: пройти співбесіди та написати мотиваційні листи.
- Підтвердити місце навчання, виконавши вимоги до зарахування.
Дізнайтеся також про інші важливі умови й дати з матеріалу про затверджені правила вступу до коледжів 2025.
Щоб мати швидкий доступ до новин вступу, підписуйтеся на телеграм-канал для абітурієнтів.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.