Що чекає на школярів ВПО в новому навчальному році

МОН вніс зміни до наказів щодо дистанційного навчання під час війни. Діти внутрішньо переміщених осіб, які були змушені переїхати з рідних міст, з 1 вересня мають вчитися там, де фактично проживають, якщо дозволяє безпекова ситуація. Це означає, що для багатьох школярів із прифронтових територій дистанційне навчання у своїй рідній школі може стати недоступним.
Ситуація склалася довкола нових правил формування дистанційних класів і політики «Школа офлайн», яка передбачає повернення якомога більшої кількості учнів за шкільні парти.
Батькам дітей ВПО тепер доведеться шукати нові школи на місцях, навіть якщо діти досі навчались онлайн у рідному місті. Через це школи, які не можуть працювати очно, можуть втратити значну кількість учнів.
Ситуація викликала занепокоєння громадськості, тож у соцмережах шириться флешмоб, де батьки й педагоги просять МОН не забирати у дітей можливість вчитися у своїй школі онлайн. «Ми хочемо навчатися разом, хоч і через екран. Залиште нам це право і нашу школу. Не відрізайте нас від дому. Без дітей онлайн сьогодні — це Донеччина без людей офлайн завтра», — закликають батьки та освітяни.
Варто розуміти, що якщо стане менше учнів, втратять педагогічне навантаження й вчителі. Для таких освітян МОН передбачив кадровий резерв, з виплатою середньої зарплати, але ця підтримка не діятиме, якщо вчитель, прикладом, виїде за кордон більш ніж на 30 днів.
Ми звернулися за коментарем до вчительки однієї зі шкіл на Донеччині, яка також має двох власних дітей шкільного віку, щодо нових правил дистанційної освіти. «Так, діти зі статусом ВПО з 1 вересня мають сісти за парти там, куди переїхали. Але не всі школи можуть прийняти стільки нових учнів. Багато батьків постійно переїжджають і не хочуть щоразу переводити дитину — це стрес. Мої учні просто хочуть вчитися зі своїм учителем і класом. Хто хоче, може залишати статус ВПО та відвідувати школу за місцем перебування. Діти, що хочуть залишитись у рідній школі, мають відмовитися від статусу ВПО. Прикро, що ми не маємо права обрати, де вчитися. Так знищується шкільне життя Донеччини», — пояснила педагогиня.
Нагадаємо, що мінімальна наповнюваність дистанційних класів тепер має становити 20 учнів. Водночас для прифронтових, а також сільських шкіл, МОН зробив пом’якшення, дозволивши відкривати дистанційний клас від 10 учнів.
Дізнайтеся також, хто з батьків майбутніх першокласників може отримати грошову допомогу на збори до школи.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.