Національний університет «Запорізька політехніка»

Національний університет «Запорізька політехніка»


 • Запоріжжя · вул. Жуковського, 64, 69063
 • (061) 764-25-06
  (061) 764-21-41
 • rector@zp.edu.ua
 • денна, заочна
 • бакалавр, магістр, доктор філософії/доктор мистецтва
 • ЗВО (вуз) заснований у 1900 році. Статус державний. IV рівень акредитації. Диплом держ. зразка.

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Військова кафедра
 • Гуртожиток
 • Післядипломна освіта
 • Аспірантура, докторантура
 • Пiдготовче вiддiлення

9478
студентів
679
викладачів
400
кандидатів
наук
155
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Факультети

 • Факультет: Будівництва, архітектури та дизайну
 • Факультет: Гуманітарний
 • Факультет: Економіки і управління
 • Факультет: Електротехнічний
 • Факультет: Інженерно-фізичний
 • Факультет комп'ютерних наук і технологій
 • Факультет: Машинобудівний
 • Факультет: Міжнародного туризму та економіки
 • Факультет: Радіоелектроніки і телекомунікацій
 • Факультет: Соціальних наук
 • Факультет: Транспортний
 • Факультет: Управління фізичною культурою та спортом
 • Факультет: Юридичний

Абітурієнтам

Робота з майбутніми абітурієнтами здійснюється в Навчально-науково-виробничому комплексі «Запорізький регіональний центр політехнічної освіти».

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти](061) 764-24-63, [відкрити контакти](061) 769-82-26, [відкрити контакти](061) 769-82-29.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти](061) 764-24-63, [відкрити контакти](061) 769-82-26, [відкрити контакти](061) 769-82-29.

Про ЗВО (вуз)

На сьогодні Національний університет «Запорізька політехніка» є сучасним закладом вищої освіти з інноваційними технологіями освітньої діяльності, унікальним лабораторним оснащенням для практичної і наукової підготовки студентів та високими показниками економічної ефективності і фінансового добробуту.

Основним пріоритетом і стратегічним напрямом університету є забезпечення якісної вищої освіти, яка дозволяє гідно конкурувати випускникам Запорізької політехніки на вітчизняному та світовому ринках праці, що підтверджується багаторічною схвальною оцінкою професійних стейкхолдерів.

Університетом щорічно здійснюється моніторинг потреб роботодавців щодо рівня кваліфікації та професійної спрямованості фахівців з вищою освітою і постійно розширюється спектр перспективних спеціальностей.

Навчання здійснюється за понад 40 спеціальностями та 75 освітніми програмами бакалаврської та магістерської підготовки.

Образовательно-научный процесс осуществляется высококвалифицированным преподавательским составом из которых более80 профессоров, докторов наук и 400 доцентов, кандидатов наук, которые постоянно работают над повышением квалификации, в том числе по программам стажировок.

Освітньо-науковий процес здійснюється висококваліфікованим викладацьким складом з яких 70 професорів, докторів наук та 500 доцентів, кандидатів наук, які постійно працюють над підвищенням кваліфікації, у тому числі за програмами закордонного стажування.

Освітній процес в НУ «Запорізька політехніка» здійснюється з використанням широкого комплексу науково-дослідного обладнання, яким оснащені навчальні лабораторії випускових кафедр університету.

НУ «Запорізька політехніка» має сучасну наукову бібліотеку, яка є науково -інформаційним центром, що бачить свою основну місію у виконанні завдань освітнього процесу та сприянню науково-дослідницькій роботі, у підготовці висококваліфікованих фахівцівів, забезпечення доступності документів та інформації на основі якісного і оперативного бібліотечно-бібліографічного обслуговування читачів і користувачів бібліотеки відповідно до їх інформаційних запитів.

Університет має 62 чинні угоди з університетами, освітянськими організаціями та підприємствами Бельгії, Республіки Білорусь, Грузії, Німеччини, Великобританії, Польщі, Румунії, Словаччини, Туреччини, Чехії, з яких 25 угод це тристоронні угоди між НУ «Запорізька політехніка», українським ЗВО та Британською компанією Delcam plc, де координатором роботи з ЗВО на території України є Навчальний центр «НУ «Запорізька політехніка»-Autodesk».

Вчені НУ «Запорізька політехніка» останнім часом досить плідно беруть участь у роботі міжнародних наукових конференцій як в Україні, так і за кордоном. У минулому році до зарубіжних країн було направлено 60 науково-педагогічних працівників. Мета поїздок участь у семінарах, конференціях, виставках, наукове стажування.

Студенти та аспіранти проходять практику та стажування за профілем підготовки у закордонних ЗВО та організаціях.

НУ «Запорізька політехніка» відвідують представники зарубіжних організацій з Австрії, Бельгії, Великої Британії, Казахстану, Німеччини, Польщі, Іспанії, Ізраїлю. Вони брали участь у міжнародних конференціях, семінарах, що проходили на базі університету, проводили майстер-класи, читали лекції, зустрічалися з керівництвом університету.

Викладачі, наукові співробітники та студенти беруть участь у міжнародних конкурсних освітніх програмах, зокрема у Програмі обміну для студентів Global UGRAD, програмі ДААД, програмі ім. Фулбрайта, програмі Еразмус +.

В результаті виконання міжнародних проектів розроблені практико-орієнтовані навчальні плани і модулі програм підготовки магістрів з інженерії; розроблено навчальний план магістерського курсу «Програмна інженерія», який дає можливість отримання двох дипломів магістрів українського та польського. Завдяки участі у проектах в НУ «Запорізька політехніка» створена лабораторія передачі інформації, лабораторія CAD/CAM/CAE-систем, створений комп'ютерний клас, відкрито лабораторію з вбудованих систем та віртуального інжинірингу.

Викладачі, співробітники і студенти пройшли стажування в університетах Бельгії, Великобританії, Італії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії, Німеччини і Іспанії

Університет - єдиний у Запорізькому регіоні заклад вищої освіти, що має кафедру військової підготовки. Щороку кафедру закінчують близько 400 студентів, отримуючи військові спеціальності командирів взводів.

Студенти мають можливість за бажанням займатися різними видами спорту: легкою атлетикою, баскетболом, гандболом, волейболом, футболом, футзалом, спортивною аеробікою, кульовою стрільбою, боротьбою, настільним тенісом, туризмом тощо. В університеті функціонують професійні спортивні колективи: чоловіча гандбольна команда Суперліги; студентська збірна з баскетболу триразові переможці Студентської ліги; команда зі спортивної аеробіки, які є чемпіонами Європи та неодноразовими призерами Світових першостей.

В центрі культури та дозвілля студентів кожний може знайти заняття за бажанням: хорові, музичні та танцювальні ансамблі; студентський театр естрадних мініатюр; клуб винахідливих та кмітливих; огляди-конкурси художньої самодіяльності факультетів, святкові концерти; різноманітні конкурси, фестивалі міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Між університетом та потенційними роботодавцями: для подальшої взаємовигідної роботи укладаються договори про спільну діяльність, предметом яких є сприяння працевлаштуванню студентів та випускників університету в штаті конкретного підприємства (заводу, компанії), створення умов для реалізації надання першого робочого місця для випускників університету, поетапної реалізації надання молодих висококваліфікованих спеціалістів, які відповідають потребам роботодавця в умовах сучасного ринку праці.

Наразі НУ «Запорізька політехніка» має 42 укладених договори з найбільшими підприємствами (АТ «Мотор Січ», ПАТ «Запоріжсталь», ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод», КП НВК «Іскра», ДП «ЗМКБ «Прогресс» ім. академіка А.Г.Івченко, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ТОВ ЗНА «Лідер Електрик», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «Запоріжавтотранс» тощо) та різноманітними приватними підприємствами Запоріжжя, які дають змогу знаходити як постійну роботу за спеціальністю для випускників, так і тимчасову зайнятість для студентів НУ «Запорізька політехніка».

НУ «Запорізька політехніка» активно залучає до освітнього процесу потенційних роботодавців для адаптації майбутніх фахівців до сучасних вимог на ринку праці, надання студентам можливості стажування, набуття ними нових знань та практичних навичок з питань пошуку роботи, сприяння професійній орієнтації та побудові успішної кар’єри. У рамках таких зустрічей проводяться серії тренінгів, майстер-класів, семінарів, відбувається спілкування з провідними фахівцями для кращого розуміння специфіки роботи на профільних підприємствах.

Для забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти Національним університетом «Запорізька політехніка»:

 • здійснюється моніторинг та періодичний перегляд освітніх програм;
 • забезпечується підвищення кваліфікації педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників;
 • забезпечується публічність інформації про освітні програми, ступені вищої освіти та кваліфікації;
 • забезпечується дотримання академічної доброчесності працівниками університету та здобувачами вищої освіти, у тому числі створення і забезпечення функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату;
 • щорічно оцінювання здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних і педагогічних працівників НУ «Запорізька політехніка» та регулярне оприлюднення результатів таких оцінювань на офіційному веб-сайті Університету, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб;
 • забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, у тому числі самостійної роботи студентів за кожною освітньою програмою;
 • забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління освітнім процесом.

Відгуки

Керівництво цього навчального закладу ухвалило рішення не дозволяти оцінки та коментарі.


Усі ЗВО (вузи) в Запоріжжі, а також коледжі в Запоріжжі, курси в Запоріжжі, репетитори в Запоріжжі, робота в Запоріжжі