Як перейти в інший коледж: план дій для студентів
Студенти закладів фахової передвищої освіти можуть за певних умов перевестися до іншого коледжу. Переведення відбувається під час канікул. Студенти, які вступали після 9 класу, також можуть повернутися до школи.
Що потрібно для переводу в інший коледж
Правила переведення студентів коледжів регулює Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах фахової передвищої освіти, та надання їм академічної відпустки. У ньому зокрема йдеться про наступне.
- Переведення з одного закладу освіти до іншого можливе, якщо це погодять керівники обох закладів.
- Переведення між коледжами відбувається під час канікул. Але якщо йдеться про переведення студентів першого курсу, які вступали на основі 9 класів, до школи чи училища, то це можна зробити протягом навчального року.
- Студент може перевестися на таку саму або схожу спеціальність і на той самий чи нижчий курс, крім першого. Якщо студент переводиться на нижчий курс, то тільки на контракт.
- При переведенні зважають на результати навчання, тобто оцінки з попереднього коледжу. Якщо в новому коледжі визначать, що студент не готовий до навчання, йому можуть відмовити в переведенні. Те, як проходить оцінювання, кожен заклад прописує у своїх положеннях.
- Студенти-контрактники можуть перевестися до іншого закладу за згоди того, хто оплачує навчання. Це батьки / опікуни чи якась юридична особа, яка брала на себе фінансові зобов’язання.
- Щоб мати змогу перевестися до іншого закладу, студент має скласти академічну різницю, тобто надолужити ті предмети, які він не вивчав. На це він матиме 6 місяців після переведення. При цьому академрізниця не повинна перевищувати 20 кредитів ECTS. Тобто якщо буде більший навчальний розрив, вам можуть відмовити в переведенні.
Як перейти з одного коледжу в інший: покрокова інструкція
1. З’ясуйте, чи є вільні місця в коледжі, куди хочете перевестися.
Переведення до іншого закладу можливе, якщо там є вільні місця, тобто не заповнений повністю ліцензійний обсяг, тому радимо для початку зв’язатися з коледжем, де хочете продовжити освіту. Якщо всі місця зайняті, вам можуть відмовити в переведенні. У такому разі ви можете підібрати інший коледж — для вашої зручності всі контакти ми зібрали в розділі Коледжі.
2. Зверніться із заявою до свого коледжу.
Подайте на ім’я керівника закладу, де ви навчаєтеся, заяву про переведення. Зразок заяви вам мають дати в адміністрації коледжу. Також вам потрібно взяти академічну довідку, де буде зазначена інформація про навчальний план, який ви встигли опанувати. Цю довідку для вас мають сформувати в деканаті / навчальній частині.
3. Подайте заяву та академічну довідку до іншого коледжу.
Одержавши згоду від керівника свого коледжу, зверніться із заявою та академічною довідкою до керівника закладу, де ви хочете продовжити навчання. Вашу заяву мають розглянути протягом 5 робочих днів та сповістити вас про умови переведення або причину відмови.
4. Дочекайтесь переведення.
Якщо вас приймуть на навчання, керівник видасть наказ про ваш допуск до занять, а до вашого попереднього коледжу направить запит на вашу особову справу. Попередній коледж, отримавши цей запит, має впродовж 7 робочих днів відрахувати вас у зв'язку з переведенням, та протягом 10 робочих днів від дати наказу надіслати ваші документи до нового коледжу. Цю інформацію також вносять до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
5. Підпишіть договір про навчання.
Коли керівник коледжу отримає вашу особову справу, вам або батькам, якщо ви неповнолітні, потрібно підписати договір про навчання, а також договір про надання платних послуг, якщо йдеться про переведення на контракт. Після цього коледж протягом 7 днів видає наказ про переведення і фіксує цю інформацію в ЄДЕБО.
Читайте також про правила безпеки у коледжах під час повітряної тривоги.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.