Факультети і спеціальностівгору

Інститут філології

 • українська мова;
 • українська література;
 • російське та загальне мовознавство;
 • зарубіжна література;
 • англійська мова;
 • германська філологія;
 • романо-германські мови;
 • іноземні мови.

 Історичний факультет

 • історія.

Фізико-математичний факультет

 • математика;
 • інформатики та обчислювальної техніки;
 • інформатика;
 • експериментальної та теоретичної фізики.

Природничо-географічний факультет

 • біологія;
 • хімія;
 • географія.

Навчально-науковий інститут педагогіки і психології

 • соціальна педагогіка;
 • практична психологія початкове навчання;
 • корекційна освіта (олігофренологія);
 • дошкільна освіта.

Факультет мистецтв

 • музика;
 • хореографія;
 • образотворче мистецтво.

Навчально-наукoвий інcтитут фізичногo виxовання

 • здоров'я людини;
 • корeкційна оcвіта (логопедія);
 • туризм;
 • фізичнe виxовання.
Абітурієнтамвгору

Довузівська підготовка:  тел. (054) 268-59-45.

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: (0542) 68-59-15.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: (0542) 68-59-15.

Докладніше про ВНЗвгору

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка є одним з провідних наукових і культурних центрів області. Це найстаріший вищий навчальний заклад III-IV рівнів акредитації в місті Суми.

Матеріальна база університету включає 14 корпусів і споруд, в яких розташовані, 5 навчально-лабораторних корпусів, бібліотека, 3 гуртожитки, стадіон, басейн, ботанічний сад та навчальна база в урочищі Вакалівщина.

В університеті є всі умови для оволодіння сучасними методиками викладання, педагогічними новаціями з широким вико-ристанням комп'ютерних технологій. Фонд бібліоте-ки університету, який нараховує більше 1 мільйона примірників, визнано одним з найунікальніших в області. Це навчальна, методична, художня література, наукові праці та періодичні видання. Працює 5 спеціалізованих читальних залів. У залі інформаційних технологій діють 10 автоматизованих робочих місць для користувачів. Існує електронний каталог; до послуг студентів велика кількість навчальних компакт-дисків, у тому числі з інформацією світової бази даних «Current Contents»; функціонує електронна пошта, Інтернет. Функціонує сім комп'ютерних класів, інформаційно-обчислювальний центр; завершується обладнання внутрішньої комп'ютерної мережі. Існує власне видавництво, де видаються наукові збірники ВАК України, підручники, посібники, методичні розробки.

З метою налагодження взаємовідносин, співпраці в науково-методичній сфері університетом підписана Угода про співробітництво з Польщею (Академія Свентокшизька ім. Яна Кохановського в Кєльцах).

Університет проводить науково-дослідну роботу з представниками фонду ім. Роберта Боша (Німеччина), стажування викладачів і студентів в університетах Німеччини за програмою Міжнародної служби академічних обмінів, співпрацює з Французьким культурним центром щодо нововведень у вивченні французькoї мoви, пpоводить спільні доcлідження в рамкаx Єврорeгіону "Яроcлавна".

Підготовка і навчaння іноземниx гpомадян, підвищeння кваліфікaції, вчeна радa із захиcту кандидатcьких диcертацій.

Фотогалереявгору
Оцінка відвідувачів
(по 69 коментарям)
При заповненні форми була допущена помилка
Невірно заповнені поля відмічені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваша оцінка
Оберіть мишкою кількість зірок, на яку ви оцінюєте ВНЗ і натисніть, щоб зафіксувати результат.
Ім'я*:
Коментар*:
не більше 1000 символів (введено: 0)
Перевірочний код*:
5 англійських букв:
,

Не рекомендую спец туризм. Прошло более 5 лет, училась 2 с половиной семетра (отчислилась. сменила вуз). Потому что, никто при звонке преподователя! с кафедры!! мне не скзали что это Спортивный туризм, а не Менеджмент туризм. Никто мне не говорил на что обратить внимание. На практику за рубеж Не отправляют. на одной из пар куски потолка упали, аудитории в "спорт комплексе" холодно. (может сейчас отремонтировали) На момент моего обучения в главом корпусе бывали только на сторонних предметах. А подбор предметов странный! фитнес, рекреация (больше в сторону физиотерапии)..можно приплести к спорт туризму, но всё равно. Отношение ко мне было хорошим, но не всем кто со мной учился так повезло. Сходите на экскур, зайдите на кафедру, тщательно выбирайте вуз! Тур походы за ваши деньги, обувь кутки тоже, будете учавствовать в региональных соревнованиях (добровольно принудительно). (обидно что меня не предупредили о том, что это Спортивный туризм, тогда бы притензий и разачарования было меньше)

,

Закінчила ВУЗ в 1985 році. Дякую викладачам за отримані знання. Викладачі були найкращі ! Чайченко Н, Н. Стеблянко М.І. та інші Минуло 35 років. Та в пам"яті залишилися ті прекрасні роки навчання в ВУЗі.

,

Училась в конце 80-х., как студенты по обмену из Казахстана. ВУЗ был очень сильный. Таких преподавателей как Евграфова, Фокина (к сожалению имя и отчество забыла) Охрименко П.П. и Охрименко О.Г. и Борисова Т.В. помню до сих пор. У них было чему учиться и эта база осталась навсегда.

,

Пожалуйста,не поступайте в этот вуз, не повторяйте моих ошибок!Во-первых, знания-на нуле.Пользуемся книгами и методичками с прошлого века,которые давно нужно выбросить на свалку. Студенчесская жизнь только на словах,никаких мероприятий,и тому подобное.В 4 общежитие-жить невозможно+там еще и преподы живут, во 2-условия нормальные,жить можно.Но в общем негативное впечатление,вуз самыцй последний в рейтингах Сум, и в остальных тоже.Не повторяйте ощибок,а выберите нормальный стоящий вуз!

,

Вуз хороший. Пускай он по внешнему виду не идеален, но на многих кафедрах начинают делать ремонт, пускай самый дешевый, но ремонт, глаз радует. Тех денег что плачу за учёбу не жалко, так как знаний дают достаточно. Если хочешь знать больше, то база уже будет и можно продолжать обучение. А так же есть не мало разных курсов вне пар. Преподаватели: есть те кто относится не очень хорошо к студентам, но у них скорее всё от настроения зависит, раздражает что у некоторых есть любимчики-студенты, но в большинстве преподаватели отличные, а некоторые просто поражают своими знаниями и умениями, они будто живут своей профессией и мечтают обучить студента, передать свои знания. Есть корупция немного, как и во многих вузах Украины, но всё зависит от студента, не заставляют давать деньги или носить "пакеты", можешь и хочешь сам сдать - сдашь, лень - будь добр твой вариант корупция. Всё зависит от нас самих - какое будущее университета будет, ведь мы - студенты меняем его с каждым годом своими идеями.

,

Закінчила університет у 2011 році, Інститут філології, бюджет. Дуже вдячна викладачам за отримані знання та навички. Зараз маю свій невеликий приватний навчальний центр, 7 років пропрацювала в школі.

,

Університет дає гарну базу, фахівці природничо-географічного досить конкурентні)

,

не знаю как сдать курсовую работу преподу который студентов-заочников за людей не считает

,

Тоже учусть на заочке ИПП, все устраивает. Смотря на одногрупников, вижу, что кто хочет учиться тот учится, а кто не хочет - тот поливает преподов грязью

,

Я тоже заочница. Преподы в этом институте обнаглели полностью. Деньги за экзамены лупят не меньше 500.

,

Учусь на заочном в ИПП С появлением нового директора взятки возросли в два раза , а знаний дают понолям. За каждый шаг студента-заочника надо давать в конверте приличную сумму . Вот где борьба со взятками, в этом институте можно поучиться сколько и как брать

,

Відповідаю на коментар нижче щодо гуртожитку та коменданта.Так дійсно гуртожиток не в найкращому стані,але жити цілком можливо,про тарганів також можу сказати:якщо не розводити безлад, вчасно мити посуд,виносити сміття то і тарганів небуде,комендант хороший !Просто людина нова ще не звикла,все стало набагато краще,людяно відноситься студентів,якщо і до неї нормально відносяться.

,

В університеті бюджетний дефіцит - 6 мільйонів гривень

,

Поки що не можу судити про сам універ, та одна з кімнат (бо інших не бачила) в гуртожитку №4 - це ЖАХ! На 8 поверх мабуть ніхто з робітників не "залізе". Такого срачу і занехаяності я ще не бачила(((( Не по-хазяйськи якось воно. Та зате комендант диктувала які ремонти потрібно робити. Там треба робити все з нуля... Величезний мінус-------- Про навчання поки що не можу сказати нічого

,

Університет хороший, але гуртожиток який вони надають портить його повністю. Хто поступає на природничо-географічний факультет не йдіть в гуртожиток. Таких тараканів нема даже на свалці. Комендант нема права зайти в кімнату. Вдягнута на 4000 а ума як у дитини 2 років, вміє тільки кричати та й порядок навести не може - це просто жах.

,

Заканчиваю 4й курс ин яза. Не могу говорить особо о других специальностях, но наш факультет - просто прекрасен. Мне очень повезло и все 4 года по профильным предметам у меня были прекрасные преподаватели, которые дали мне очень хорошие знания, хотя по отзывам других студентов может сложиться впечатление, что не всем так повезло, но опять же это субъективное мнение. Замечательный декан, преподаватели любят свой предмет, хорошо относятся к студентам. Очень рада, что получала бакалавра именно здесь, некоторые преподаватели особенно вдохновили, привили любовь к своему предмету буду долго вспоминать с любовью и благодарностью. Также много хороших преподавателей на других кафедрах, например на кафедре психологии.

,

Знания - отличные. Надо только взять. Сужу по 80-х прошлого столетия и 20-х 21. Учитесь !!! Вот и все.

,

Очень хороший ВУЗ ! Помню и люблю всех преподавателей . Помню и люблю город.Преподаватели дают очень высокие знания

,

Я закончила Исторический ф-т в 2005 году.Самый четкий факультет преподаватили отличные особенно Турков, Бугрий, Прыймак, Петренко.

,

Найкращий університет у найкращому місті для найкращих людей!

,

Приехала в Сумы из другой области за вторым высшим образованием. Группа не набралась, и я обучалась индивидуально. Тем не менее, за два года на взятку не намекнули ни разу, прекрасно обошлась своими знаниями :) Педагоги вежливые и компетентные, библиотека - зачитаешься! СтОящее учебное заведение!

,

Корупція зараз скрізь є! Викладачі є різні!
Щоб тут не казали про наш універ, я люблю його!
Він мені самий найкращій та самий найрідніший!
Тут мої найкращі дні :)

,

закончила ПЕД и не жалею еще и вторую специальность здесь получала

,

Закончила физмат в 1995 году. Живу далеко. Институт хороший. Жаль что сейчас можно учиться на коммерческом отделении, это портит репутацию. Помню и люблю всех преподавателей, особенно кафедры физиков.

,

честно сказать... университет ну очень хороший... преподаватели вообще умнички... за деньги здесь вообще нечего не надо говорить!!!! Студенты сами предлагают деньги за экзамены, зачеты..... ноют в кабинетах, при этом выходят с пустыми головами..... а смысл???? смысл учиться 5или 6 лет.... а потом по своей специальности, не где не работать.... и при этом занимая бюджетные места и кататься только на 3..... Преподаватели дают высокие знания !!!!!

,

В апреле 2014 года группа русского и зарубежной литература второго курса расформировали за недостаточным количеством студентов и детям ничего в замен не предложили кроме как поступать на 1 й курс или на платную форму обучения. Два года "коту под хвост". Теперь ребята будут начинать всё с начала вместе с абитуриентами. Класс?

,

Я работаю в спорте.Специальность очень хорошая.Друзей много в ИФК.Очень плохо - это коррупционеры в педуниверситете преподаватели.

,

Чудовий університет, як на мою думку!) Закінчила ф-тет іноземних мов. Жодного разу не пошкодувала, що тут навчалася!:) Знання дають класні! Викладачі дуже хороші!:) Якщо хочете вивчити іноземні мови - вступайте сюди й не зважайте на пропоганду політеху: вони тільки кічатся своїми регаліями, а якість низька; як тільки виникає потреба в перекладачах - шукають саме в Макаренко, а не в СумДУ. От і подумайте!) Словом - рекомендую!:) Дуже люблю свою Alma Mater!:))
P.S. Стосовно корупції: за 6 років навчання (з магістратурою включно) ні я, ні одногрупники жодного разу не стикалися з цією проблемою й ні за що не платили! Вчитись треба, а не йти корупційними манівцями, панове)

,

Жах ,університет дуже хороший але через деякого педагога діти йдуть з університету)))припеніть таке знущання дітей обража педагог,а це ж пристижний навчальний заклад!!!

,

Закончила университет в 2001году ,факультет физ.воспитания.Преподаватели очень хорошие были,хочу отметить Ежову О.А., Брижатого А.В., Лозу Т.А. Только очень жаль,что в жизни специальность не пригодилась.Работаю в другой сфере.

,

учится здесь классно)
хорошая атмосфера,хорошие преподы,красивый город.....

,

институт просто супер . в этои году поступил на физрука. всем советую сюда поступать . ГЛАВНОЕ БЫЛО БЫ ЖЕЛАНИЕ УЧИТЬСЯ.

,

продажный институт-если есть предварительный вступительный взнос 1000 доларов вперед,а нет .........но не известно кто потерял.лишний раз убеждаюсь в том что скоро не будет специалистов(врачей учителей у которых действительно должны быть знания-мозги за деньги не купишь)совет лучше купить диплом в метро будет одно и тоже что учиться в пед институте имени макаренко.

,

Закінчила цей ВУЗ у 2011 році.....і дуже дуже сумую. Звичайно в університеті багато проблем, дійсно є величезна потреба в дещо новіших підручниках та методичках. За 5 років навчання "заплатила" лише за один іспит, але й сама винна (треба було ходити на пари). Взагалі, дуже вдячна рідненькому СумДПУ за дорогу в життя, гарних викладачів, купу позитивних моментів, друзів, колег та звичайно ж за професію!!!!

,

ВУЗ не плохой, но хочу предупредить тех, кто хочет поступать в Институт физической культуры на специальность "Туризм". Если Вы помешаны на спортивном туризме, соревнованиях и походах - тогда "Добро пожаловать". Но если Вы хотите в будущем быть менеджерами - лучше сюда не поступать, не повторяйте моих (и не только) ошибок. С первого по четвертый курс Вы будете ездить в походы в Крым или Карпаты, естественно за свои деньги. Также Вы постоянно будете ездить на соревнования, участвовать в них и даже организовывать. И все это во время учебы или сессии. Не будете принимать в этом участие - наживете влиятельных врагов.
Поэтому сначала хорошо подумайте, стоит ли платить деньги (а бюджета на специальности нет) за такое обучение.

,

Очень хочется здесь учиться!

,

klasss

,

А мне нравится)

,

В наше время коррупции не было! Было желание учиться и весело жить: мы умели и то и другое!Замечательное было время и прекрасные преподаватели на музпеде!Не все были гениальными.Но многие очень талантливыми и человечными!

,

ВУЗ дійсно гарний! Підготовка пречудова. Корупція хоч і є, але для тих, хто дійсно не ходить на заняття, нічого не учить і не робить!!! І в порівнянні з іншими ВУЗами тут дійсно чогось навчають.

,

Замечательный ВУЗ! Помню всех преподавателей и только хорошее!!!

,

Вуз пойдет. Конечно дорого учится если ты на платном, если бы было дешевле больше людей бы поступало!Препады деньги берут, но не все и берут в том случае если ты сам не можешь закрыть предмет, я считаю это нормаль , а что лучше было бы если бы просто брали и выгоняли!!!!!??
Общежитие №4 вообще супер!!!

,

Вуз - супер! Не жалею, что студенческие годы мои прошли именно в его стенах!)) Огромное СПАСИБО всем без исключения преподавателям, которые учили и продолжают учить уму-разуму биологов-химиков!!!!

,

Закінчила цей ВНЗ у 1984 році. Ні про які побори у нас і мови не було. Люблю цей вуз, люблю Суми, хоча зараз далеко ї., останній раз була на зустрічі -10 років після закінчення.. - у 1994 році. Це частинка моєї юності, тому згадую тільки добре.

,

Природничий факультет - найкращий!!! Ніяких поборів, глибокі знання, досвідчені викладачі. Вчитися - одне задоволення. А дають хабарі ті, хто нічого не знає, не бажає знати та ще й кричить на кожному розі. Найкращі побажання!!!

,

Мій улюблений ВУЗ. Дає не тільки знання, а й путівник у життя.

,

Мой институт педагогики и психологии суперовский, там дают знания для жизни, а насчет коррупции, так платил и платит тот, кто не хочет учится,, гуляки или недалекие, я не плачу никому и никто у меня не требует. Поэтому все у меня с совестью хоккей!

,

В универе вчаться майбутні вчителі, чесно кажучи по-різному, хто хоче має знання, хто не хоче має проблеми. Найстрашніше, що процвітає стукачество і традиційні підстави. Тому побажання вчителям-гоніть їх всіх в бібліотеку, хай гризуть граніт науки. Подловатенький зараз студентський народ: всунул пачку бумаги, получил залік-і вперед в общагу побазикати, а вчив би нічку-другу- і не було б ГАНЬБИ.А моєму дорогому універу бажаю гарних та працьовитих, відданих студентів, а викладачам здоровя і гарних зарплат, щоб гади не чіплялися!

,

Гарний ВУЗ, особливо інститут педагогіки і психології, молоді викладачі хай самі вчаться, серед зрілих є багато просто людяних, котрі допомагають морально. А корупція, то не були в Київі чи Харькові, там все в у.е (100 у.е і т.п.). Краще їхали ви б туди, ніж паскудити сайти.

,

Вчилася на факультеті мистецтв. За час навчання жодної зайвої копійки не витратила, хоча вчилась заочно. Гроші ніхто не бере!!! Навіть із заочниками займаються так, як треба і навіть більше того!!! Вдячна всім викладачам факультету, що вчили мене, особливо Карпенко Є.В. - золота людина!!! А ще низький уклін Панасюку В.Ю. - класний спеціаліст, ходяча енциклопедія, цікава людина. Велика подяка Фоломеєвій Н.А. - висококласний спеціаліст! Також із вдячністю згадую Тарапату-Більченко Л.Г., Чарікову Л.А., Стахевича О.Г., Шевченко Н.Т. (якої на жаль вже немає). Справжні інтелігенти. Люди працюють на своєму місці.

,

The best of

,

Закінчила фізмат. Дякую моїм викладачам!!!! Про взятки там говорити не можна - вчитися складно, бо предмети непрості,туди йдуть ті, хто не боїться працювати постійно (інакше там не можна). Працюю в часному ліцеї в Києві. Мене обрали за конкурсом (дві дівчини-претендентки були із Рівного, одна - з Тернопіля), виявилося, що моя підготовка -найкраща (хоча відмінницею не була, але вчилася без трійок). Сестра - на істфаці, платить (тому що вимагають) постійно. Жінка брата закінчила СумДу (славетний, бо самі кричать про славу свою). Вчилася добре, але з неї також тягнули - там це політика. Брат - так само. Сусідка моїх батьків - в аграрному. Ну, це комбінат по витяганню грошей. "Ладика і Ко"

,

ВУЗ ничего. Но больше за годы учёбы запомнилось общежитие в котором прожила 5 лет. Знания тоже пригодились

,

як сказати..з одного боку вуз - фігня, є набагато кращі і престижніші і всі це знають, з іншого - хочеш вчитися-вчися й не хникай! а з третього викидати шалені гроші за навчання (близько 9000грн/рік) щоб стати педагогом який отримує 800 грн/міс. просто смішно. Ця професія зараз не цінується.

,

один із кращих вузів, хоча б тому, що готує педагогів, вчителів майбутнього покоління...

,

На гуманитарных факультетах (психология, филология, история) взятки гребут по полной. Кто хочет действительно учиться, и не опустошать свой карман, смело идите на физ-мат. Там преподаватели умнички

,

На физ-мате нет никакой коррупции. Преподают действительно толковые люди, фанаты науки. Мне кажется, берут взятки те, кто сам купил диплом, и пришел туда лишь-бы бабла срубить.

,

Поддерживаю выше изложеное!
Корупция и ВУЗ одно целое!

,

ВУЗ действительно имеет нехорошую славу, поскольку коррупция разрослась на столько, что на эти деньги можно было бы еще один ВУЗ построить. Но не смотря на коррупцию, приспособленчество, формализм, подлость, стукачество, есть еще преподаватели, которым можно низко поклониться за их талант, мастерство, человечность.

,

Плохие комментари явно написаны теми людьми, которые пропускали пары или не хотели учить требуемый минимум, вот и пишут о корупции. Сами же деньги и тыкали - что б облегчить свою участь. Да есть проблемы как и у всех вузов с книжным фондом (а муся просто, наверное, не знает где находится областная бибилиотека (там книг хоть одбавляй) или как скачать БЕСПЛАТНО нужную книгу в инете - и нет проблем. Вообщем как говорится "Плохому танцору....". Все кто действительно пришел за знаниями - их получил

,

найконченіший унівєр в усьому світі...
ненавиджу його..навіщо я туди вступала...


організації ніякої, роботи студентського деканату немає, одна п`янь в актовому залі...

підручників немає, не знаю про який фонд бібліотечний йде мова вище..

стипендію як хочуть падли так і мутять...мені наприклад завтра вже їхати на навчання, а в мене грошей 20 грн, бо стипендію, вибачте, не дали, бо універу гроші треба...****
і це вже не перший раз таке...
люди такі гроші за навчання платять, а вони навіть ремонт не можуть зробити, та підручники хоча б по педагогіці(яку до речі всі вивчають по одним і тим же книжкам)купити. грошей нема...

коротше нічого було сюди їхати...фігня ваш СумДПУ

,

Вуз супер !!!

,

А как по мне так это вуз для физруков,просто у людей другого выбора нет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Чесно Вуз фуфло!!! Зачем платить окло 40 000 грн . и куда вопрос с этой корочкой. Купите диплом дешевле ..... обойдется.

,

Прекрасный ВУЗ! Замечательные преподаватели!!!

,

Просто суперский университет!!!

,

ВУЗ мой дорогой-наглый корупционер, деньги тянут не по детски, единственное, что любила, 2-ю любимую общагу :))))

,

вуз- супер

,

ВУЗ..который дает не только профессию ..но и указывает дорожку по жизни.Я благодарна многим преподавателям ..которые меня обучали.!!!!!

Партнери сайту
Державний університет телекомунікацій (ДУТ)
Державний університет телекомунікацій (ДУТ)
Всі партнери | Стати партнером

Усі ВНЗ в Сумах, а також коледжі та технікуми в Сумах, курси в Сумах, репетитори в Сумах, робота в Сумах

Зворотній зв'язок