Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ (СФ ХНУВС)

Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ (СФ ХНУВС)

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Військова кафедра
 • Гуртожиток
 • Післядипломна освіта
 • Аспірантура, докторантура
 • Пiдготовче вiддiлення

849
студентів
38
викладачів
21
кандидат
наук
6
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Абітурієнтам

Інформація для абітурієнтів на навчання за державним замовленням Денна форма навчання (курсанти).

Для оформлення особової справи кандидата на навчання необхідно особисто звернутися до рекрутингового центру Національної поліції за місцем реєстрації (проживання), зареєструватися та подати online заяву на веб-порталі, який призначений для електронної реєстрації кандидатів на навчання у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (https://osvita.np.gov.ua/) на сайті Національної поліції України.

Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ надає консультативну допомогу кандидатам на навчання за державним замовленням в заповненні online анкети для реєстрації на сайті https://osvita.np.gov.ua та початковому зборі документів для формування особових справ.

Наша адреса: м. Суми, вул. Миру, 24, телефони приймальної комісії: [відкрити контакти](054) 233-03-18, [відкрити контакти](054) 233-51-71.

Контактна інформація для звернення щодо оформлення особових справ підрозділів організації відбору кандидатів на навчання (рекрутингового центру) Головного управління Національної поліції в Сумській області:

Адреса для прийому документів: 40000, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 23.

Контактні телефони: [відкрити контакти](099) 417-70-22, [відкрити контакти](068) 564-82-48, [відкрити контакти](054) 266-70-46, [відкрити контакти](054) 266-71-13.

Електронна адреса: [відкрити контакти][email protected]

Інформація для абітурієнтів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

Денна форма навчання (студенти)

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи:

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти](054) 233-03-18.

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти](054) 233-03-18.

Про ЗВО/ВНЗ

Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ започаткувала свою діяльність у 1995 році як відділення заочного навчання в м. Суми Університету внутрішніх справ.

Відділення заочного навчання в м. Суми являло собою структурний підрозділ Університету внутрішніх справ для підготовки фахівців за спеціальністю 7.060101 «Правознавство» з присвоєнням випускникам кваліфікації юриста.

У вересні 1995 року перші 56 слухачів розпочали навчання на І курсі заочної форми навчання за державним замовленням (спеціалізація слідчо-криміналістична).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. № 173-Р на базі відділення заочного навчання було створено Сумську філію Національного університету внутрішніх справ. Згідно наказу МВС України від 19.06.2001 р. № 465 «Про заходи щодо удосконалення структури Національного університету внутрішніх справ та інших вищих закладів освіти» та наказу ректора Національного університету внутрішніх справ від 04.07.2001 р. № 792 «Про організаційно-штатні питання» вперше був проведений набір студентів за денною формою навчання на платних засадах на перший курс в обсязі 100 осіб.

На сьогоднішній день Сумська філія ХНУВС здійснює свою освітню діяльність на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти за спеціальностями 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність». У 2019 році організовано перший набір курсантів.

За двадцять п'ять років діяльності було створено потужну навчально-матеріальну базу, накопичено значний досвід організації та забезпечення освітнього процесу, сформовано кваліфікований колектив науковців і викладачів-практиків, готовий до постійного спілкування, обміну досвідом і співпраці, розроблено і втілено у практичну діяльність новітні технології навчання.

У 2018 році до філії приєднано Сумський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції», який здійснює освітню діяльність за спеціальністю 5162 «Поліцейський (за спеціалізаціями)».

Сьогодні у філії працюють 38 науково-педагогічних працівника, серед них 21 кандидат наук, доцентів та 4 докторів наук, 2 професори, та 17 педагогічних працівників. Також є безкоштовний гуртожиток для курсантів на 175 місць та для студентів на 57.

Підготовку фахівців здійснюють три кафедри:

 • Кафедра юридичних дисциплін.
 • Кафедра соціально-економічних дисциплін.
 • Кафедра гуманітарних дисциплін.

Науково-педагогічний склад та здобувачі вищої освіти філії постійно приймають активну участь у різноманітних наукових, науково-практичних конференціях, семінарах, засіданнях круглих столів та інших наукових заходах. Викладачі філії є авторами багатьох підручників, навчальних та методичних посібників, наукових статей.

Студенти-юнаки мають можливість закінчити військову кафедру, яка діє при Сумському державному університеті.

Філія має бібліотеку з загальним фондом понад 69 тис. примірників навчально-методичної літератури. Здобувачі освіти мають можливість у процесі навчання користуватися двома загальними читальними залами (одна — з періодичних видань). 

Змістовне культурне життя філії спирається на Студентське самоврядування, Студентський клуб, низку спортивних секцій. Регулярно випускається газета «Verum verbum».

На базі Сумської філії ХНУВС з 2004 року працює юридична клініка, діяльність якої спрямована на допомогу отримання практичних навичок студентами 2-4 курсів шляхом надання юридичної допомоги малозабезпеченим верствам населення. В роботі юридичної клініки задіяні викладачі кафедри юридичних дисциплін.


Відгуки

22
Залишити відгук
Залишити відгук
Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
,

Сам ВУЗ супер, знання даються в повній мірі, а ось комендант гуртожитку м'яко кажучи не дуже

,

Цена обучения, дневна?

,

Дуже хочеться запитати, що ж Ви, терпіли ті усі побори весь час? І чи справді були студенткою Сумської філії? Особисто закінчила цей ВНЗ і досі навідуюсь і до викладачів, і до адміністрації закладу. Ті знання, які отримала - неоціненні. Жодної зайвої гривні, окрім сплати за навчання, нікому не заплатила, тому що за це і розмови не було. Приємно, що рідна альма-матер не стоїть на місці, а розвивається. З 2019 року вже розпочали набір курсантів, навчання яких за державний кошт. І за три роки не тільки Сумщина має підготовлених офіцерів поліції. Викладацький склад-суперовий. Якби знов стало питання вибору, де отримати освіту, обрала б саме Сумську філію ХНУВС!!!!

,

Хто хоче навчатися, той буде навчатися, незалежно від будь-яких факторів Викладацький склад дуже потужний; студенти разом з викладачами працюють над науковими роботами та тезами; постійна підтримка методистів студентам; у філії завжди панує позитив та гарний настрій

,

Лучший ВУЗ, который я знаю!!!


Залишити відгук

Усі ЗВО/ВНЗ в Сумах, а також коледжі в Сумах, курси в Сумах, репетитори в Сумах, робота в Сумах