Запорізький національний університет (ЗНУ)

Запорізький національний університет (ЗНУ)

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Гуртожиток
 • Післядипломна освіта
 • Аспірантура, докторантура
 • Пiдготовче вiддiлення
 • Військова кафедра

12000
студентів
600
викладачів
418
кандидатів
наук
92
професори
і доктори наук

Спеціальності

Факультети

Перелік факультетів і спеціальностей (освітніх програм) на бакалаврському рівні:

Біологічний факультет: біологія (біологія); екологія (екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування); лісове господарство (лісове і садово-паркове господарство); лісове господарство (мисливське господарство); хімія (хімія); середня освіта (біологія та здоров'я людини).

Економічний факультет: фінанси, банківська справа та страхування (фінанси і кредит); облік і оподаткування (облік і аудит); економіка (міжнародна економіка); економіка (економічна кібернетика); економіка (управління персоналом та економіка праці); маркетинг (маркетинг).

Історичний факультет: історія та археологія (історія); міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (країнознавство); середня освіта (історія); інформаційна, бібліотечна та архівна справа (архівна справа та документознавство). 

Математичний факультет: середня освіта (математика); середня освіта (інформатика); математика (математика); прикладна математика (прикладна математика); комп’ютерні науки (комп'ютерні науки); інформаційні системи та технології (інформаційні системи та технології); математика (комп'ютерна математика); прикладна математика (математичне та програмне забезпечення криптології); інженерія програмного забезпечення (програмна інженерія); середня освіта (фізика); фізика та астрономія (фізика); прикладна фізика та наноматеріали (прикладна фізика).

Філологічний факультет: філологія (українська мова та література); філологія (російська мова та література (друга мова)); філологія (слов'янський переклад (польський)); середня освіта (українська мова і література).

Юридичний факультет: право (правознавство).

Факультет журналістики: журналістика (журналістика); журналістика (реклама і зв’язки з громадськістю); журналістика (видавнича справа та редагування); інформаційна, бібліотечна та архівна справа (інформаційна справа). 

Факультет іноземної філології: філологія (мова і література (англійська)); філологія (переклад (англійський)); філологія (мова і література (німецька)); філологія (переклад (німецький)); філологія (мова і література (французька)); філологія (переклад (французький)); філологія (мова і література (іспанська)); середня освіта (мова і література (англійська)).

Факультет менеджменту: менеджмент (менеджмент зовнішньоекономічної діяльності); менеджмент (менеджмент організацій і адміністрування); підприємництво, торгівля та біржова діяльність (підприємництво та комерційна логістика); підприємництво, торгівля та біржова діяльність (агробізнес); менеджмент (менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу); менеджмент (менеджмент міжнародного бізнесу).

Факультет соціології та управління: соціологія (соціологія); політологія (політологія); соціальна робота (соціальна робота); філософія (філософія); публічне управління та адміністрування (публічне управління та адміністрування).

Факультет соціальної педагогіки та психології: соціальна робота (соціальна педагогіка); психологія (психологія); сценічне мистецтво (театральне мистецтво); дизайн (графічний дизайн); дошкільна освіта (дошкільна освіта); початкова освіта (початкова освіта)факультет фізичного виховання: фізична культура і спорт (фізичне виховання); фізична культура і спорт (спорт); фізична терапія, ерготерапія (фізична терапія, ерготерапія); туризм (туризм); готельно-ресторанна справа (готельно-ресторанна справа).

Перелік факультетів і спеціальностей(освітніх програм) на магістреському рівні:

Біологічний факультет: біологія (біологія); біологія (генетика); екологія (екологія та охорона навколишнього середовища); лісове господарство (мисливське господарство); хімія (хімія).

Економічний факультет: фінанси, банківська справа та страхування (фінанси і кредит); облік і оподаткування (облік і аудит); економіка (міжнародна економіка); економіка (економічна кібернетика); маркетинг (маркетинг); менеджмент (управління фінансово-економічною безпекою); менеджмент (управління проектами); економіка (економіка довкілля і природних ресурсів); економіка (управління персоналом та економіка праці).

Історичний факультет: історія та археологія (історія); історія та археологія (архівознавство); міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (країнознавство).

Математичний факультет: математика (математика); прикладна математика (прикладна математика); комп'ютерні науки (комп’ютерні науки); інженерія програмного забезпечення (інженерія програмного забезпечення); фізика та астрономія (фізика); прикладна фізика та наноматеріали (прикладна фізика); середня освіта (фізика).

Філологічний факультет: філологія (українська мова та література); філологія (російська мова і зарубіжна література (друга мова)).

Юридичний факультет: право (правознавство); правоохоронна діяльність (правоохоронна діяльність).

Факультет журналістики: журналістика (журналістика); журналістика (зв’язки з громадськістю); журналістика (реклама); журналістика (медіакомунікації).

Факультет іноземної філології: філологія (мова і література (англійська)); філологія (переклад (англійський)); філологія (мова і література (німецька));філологія (мова і література (іспанська)); філологія (переклад (німецький));філологія (мова і література (французька)); філологія (переклад (французький)).

Факультет менеджменту: менеджмент (менеджмент організацій і адміністрування); менеджмент (менеджмент зовнішньоекономічної діяльності); менеджмент (логістика); менеджмент (бізнес-адміністрування); менеджмент (менеджмент закладів освіти, культури та спорту).

Факультет соціології та управління: соціологія (соціологія); політологія (політологія); соціальна робота (соціальна робота); публічне управління та адміністрування (публічне управління та адміністрування); філософія (філософія).

Факультет соціальної педагогіки та психології: соціальна робота (соціальна педагогіка); психологія (психологія); освітні, педагогічні науки (педагогіка вищої школи); сценічне мистецтво (театральне мистецтво).

Факультет фізичного виховання: фізична культура і спорт (фізичне виховання); фізична культура і спорт (спорт); фізична терапія, ерготерапія (фізична терапія, ерготерапія); туризм (туризмознавство).

Абітурієнтам

Реєстрація студентів і аспірантів для навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності у Запорізькому національному університеті

До уваги студентів і аспірантів із закладів вищої освіти, які тимчасово не можуть здійснювати освітній процес через військову агресію РФ!

Запорізький національний університет пропонує долучитися до навчання в онлайн форматі за програмою внутрішньої академічної мобільності. До уваги здобувачів освіти — понад 200 освітніх програм на рівнях бакалаврату і магістратури, 27 програм на третьому (освітньо-науковому) рівні.

Кожен здобувач отримує повний доступ до інформаційних систем та освітніх ресурсів університету, електронної бібліотеки.

За результатами програми університет надає документ про результати навчання, обсяг кредитів та годин, які можуть бути визнані та перезараховані за основним місцем навчання.

Освітній процес стартує 28 березня відповідно до затверджених розкладів занять. Однак і після цієї дати можна долучатися до навчання. Програма академічної мобільності є безкоштовною.

Для зарахування слід:

 1. Обрати рівень вищої освіти.
 2. Натиснути зелену кнопку «Реєстрація» біля відповідної освітньої програми.
 3. Заповнити онлайн форму.

Після заповнення з Вами зв’яжеться представник відповідного деканату/навчально-наукового інституту.

У разі виникнення питань звертайтесь на email [відкрити контакти][email protected] або на тел. [відкрити контакти](096) 592-02-00.

Слава Україні!

Приймальна комісія:

Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування:

В університеті діють курси підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з різних предметів. Висококваліфіковані викладачі університету підготують слухачів до зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів, творчих конкурсів і творчого заліку.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися такі документи:

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь у конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти](061) 764-67-53, [відкрити контакти](061) 289-18-75.

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти](061) 764-67-53, [відкрити контакти](061) 289-12-96.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти](061) 764-67-53, [відкрити контакти](061) 289-12-96.

Про ЗВО/ВНЗ

Ректор: Фролов Микола Олександрович, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої освіти України.

Запорізький національний університет це заклад вищої освіти державної форми власності, літопис якого ведеться майже 90 років. Ще в 40-х роках минулого століття він посів одне з провідних місць серед педагогічних закладів України та досі залишається на позиції лідера освітніх послуг нашої держави.

До структури університету входить 15 факультетів математичний, фізичний, економічний, філологічний, біологічний, історичний, юридичний та факультети журналістики, іноземної філології, соціології та управління, менеджменту, соціальної педагогіки та психології і фізичного виховання, а також відокремлені структурні підрозділи Криворізький факультет та Економіко-гуманітарний факультет у м. Мелітополі, 2 коледжі Економіко-правничий і Торговий, Центр післядипломної освіти із сектором бізнес-освіти, Центр інтенсивного вивчення іноземних мов та інші мовні освітні центри, Школа Конфуція, потужна Наукова бібліотека.

Підготовка кадрів вищої кваліфікації здійснюється в аспірантурі та докторантурі.. У виші функціонує 7 спеціалізованих вчених рад, з них 3 докторські (з історичних, юридичних і педагогічних наук), 4 кандидатські (з фізико-математичних, економічних, філологічних і філософських наук).

В університеті діють курси підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з різних предметів.

Університет здійснює багатоступеневу підготовку фахівців: за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» за 14 спеціальностями, за освітніми ступенями «Бакалавр» 65 спеціальностей та «Магістр» 57 спеціальностей.

Навчання в Запорізькому національному університеті здійснюється за державним замовленням, за кошти державного бюджету; за кошти фізичних та юридичних осіб.

На міжнародному рівніЗНУпідтримує партнерські зв’язки з багатьма вищими навчальними закладами за межами України. Студенти мають можливість брати участь у міжнародних програмах обміну ERASMUS+, ERASMUS MUNDUS, MEVLANA та навчатись у вищих навчальних закладах Франції, Італії, Польщі, Естонії, Болгарії, Румунії, Туреччини та ін. Запорізький національний університет забезпечує освітню євроінтеграцію для студентів завдяки програмі подвійного диплома, за якою магістранти можуть водночас отримати вищу освіту та другий диплом.

Запорізький національний університет має потужну матеріально-технічну базу та розвинену інфраструктуру для комфортного навчання, проживання і дозвілля студентів: 8 навчальних корпусів, сучасний спортивний комплекс, 4 гуртожитки, наукову бібліотеку (книжковий фонд понад 1 млн примірників), електронну бібліотеку,музеї, відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, редакційно-видавничий відділ,прес-службу, Інтернет-радіо «Університет», локальну телевізійну мережу «Юніверс-ТБ»,інтернет-портал «Пороги», два оздоровчі пункти, бази відпочинку «Славутич» на узбережжі Азовського моря та на острові Хортиці.

Випускників 9-11 класів запрошуємо на навчання до коледжів ЗНУ:

Економіко-правничого коледжу ЗНУ — за спеціальностями (освітніми програмами):

 • Фінанси, банківська справа та страхування (Фінанси і кредит).
 • Облік і оподаткування (Бухгалтерський облік).
 • Менеджмент (Організація виробництва).
 • Інженерія програмного забезпечення (Розробка програмного забезпечення).
 • Право (Правознавство).
 • Туризм (Туристичне обслуговування).
 • Журналістика (Видавнича справа та редагування).
 • Соціальна робота (Соціальна педагогіка).
 • Соціальна робота (Соціальна робота).
 • Фізична культура і спорт (Фізичне виховання).

Телефони для довідок: (061) [відкрити контакти]228-75-39, [відкрити контакти]289-12-29, [відкрити контакти]289-12-21

Торгового коледжу ЗНУ — за спеціальностями (освітніми програмами):

 • Маркетинг (Маркетингова діяльність).
 • Харчові технології (Виробництво харчової продукції).
 • Облік і оподаткування(Бухгалтерський облік).
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Товарознавство та комерційна діяльність).

Телефони для довідок: [відкрити контакти](0612) 62-40-31, [відкрити контакти](0612) 62-44-41,63-37-79

http://tk.znu.edu.ua/


Відгуки

Керівництво цього навчального закладу ухвалило рішення не дозволяти оцінки та коментарі.


Усі ЗВО/ВНЗ в Запоріжжі, а також коледжі в Запоріжжі, курси в Запоріжжі, репетитори в Запоріжжі, тренінги в Запоріжжі, робота в Запоріжжі