Work.ua 16 років! З днем народження! Сховати банер

Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка (ЛНМА)


 • Львів · вул. Остапа Нижанківського, 5, 79005
 • (032) 235-82-68
 • ldma@mail.lviv.ua
 • денна, заочна, вечірня
 • бакалавр, спеціаліст, магістр
 • ЗВО (вуз) заснований у 1853 році. Статус національний. IV рівень акредитації. Диплом держ. зразка.

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання

524
студенти
195
викладачів
60
кандидатів
наук
43
професори
і доктори наук

Спеціальності

Факультети

 • фортепіанний;
 • теоретико-композиторський;
 • оркестровий;
 • вокальний;
 • диригентський.

Спеціальність

 • музичне мистецтво.

Про ЗВО (вуз)

Матеріально-технічна база: навчальний корпус 7984,7 кв.м., гуртожиток на 300 місць.

Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка є одним з найстаріших у Європі та найстарішим в Україні музичним навчальним закладом.

Нині у Львівській національній академії працює плеяда визначних музикантів. Досить лише назвати відомих далеко за межами України композиторів - народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, члена-кореспондента академії мистецтв, голову Національної спілки композиторів Мирослава Скорика, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, голову Львівського відділення національної спілки композиторів Віктора Камінського, доктора мистецтвознавства Олександра Козаренка; диригента - народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Т.Шевченка, професора Юрія Луціва; співаків - народних артистів України, професорів Марію Байко, Володимира Ігнатенка, Ігоря Кушплера; скрипалів - народних артистів України, професорів Лідію Шутко та Ігоря Пилатюка; піаністів - народних артистів України, професора Олега Криштальського та Марію Крушельницьку, заслуженого діяча мистецтв України, професора Марію Крих, заслужену артистку України, доцента Етелу Чуприк, заслуженого артиста України, лауреата премії ім. Л.Ревуцького Йожефа Ерміня та багатьох інших.

Серед видатних випускників найстарішого в Україні і в усьому пострадянському просторі музичного навчального закладу - знамениті музиканти, які представляли українську культуру в світі й увійшли в історію національної культури як її гордість. Це диригент Степан Турчак, композитори Євген Станкович та Геннадій Ляшенко, співаки Ольга Басистюк, Андрій Шкурган, музикознавці Стефанія Павлишин і Всеволод Задерацький та інші. Дуже багато випускників академії успішно працюють в країнах Європи, Америки, Азії та Австралії, виступають на престижних сценах та концертних естрадах світу.

Особливою сторінкою історії Академії є виховання ряду визначних виконавців української естрадної пісні. Хоча в навчальному закладі ніколи не було спеціального естрадного відділу, в Академії навчались такі зірки української естради як Народні артисти України Оксана Білозір, Руслана Лижичко, Заслужений артист України Олександр Пономарьов, члени ансамблю „Пікардійська терція", Тарас Чубай, Павло Табаков та інші.

Високий рівень професійної підготовки в Академії підтверджується тим, що за останні роки десятки студентів й випускників стали лауреатами національних і міжнародних конкурсів, в тому числі в таких країнах, як Японія, США, Канада, Іспанія, Італія, Франція, Австрія, Фінляндія, Німеччина, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина.

Після закінчення навчання, випускники з честю представляють Академію, працюючи за фахом і на конкурсних засадах, як це загально прийнято в мистецькому музичному світі, успішно виборюючи право працювати не тільки у філармоніях і театрах України, але й у найпрестижніших оркестрах і театрах Європи і США. Так, Олександр Теліга та Наталія Дацко виступали на сцені Віденської опери, Андрій Шкурган - на оперних сценах Варшави та Брно, Степан П'ятничко - Нью-Йоркської міської опери, Зоряна Кушплер - на оперних сценах Відня, Берна, Кельна, Валенсії, Інсбруку, Софія Соловей - у театрах Італії.

Більшість випускників-хормейстерів очолюють відомі хорові колективи, професійні та самодіяльні капели, учбові хори, церковні хори Львівського та інших регіонів; викладають хорові дисципліни, працюють директорами, завучами, завідувачами кафедр і відділень у музичних навчальних закладах.

Випускники-симфоністи працювали або працюють у Київському, Львівському, Харківському, Одеському, Донецькому, Запорізькому, Чернівецькому та інших симфонічних оркестрах головними та черговими диригентами, керівниками та диригентами народних ансамблів, керівниками симфонічних оркестрів музичних училищ та музичних шкіл. Серед випускників-симфоністів Ігор Догович - головний диригент оперного театру у Кошіце (Словаччина), Василь Гнатовський - головний диригент капели „Думка" у Нью Йорку.

З честю представляють Академію випускники виконавських факультетів: Т.Мазепа, В.Корунний (Польща), О.Граваріс (Греція), Ж.Микитка (Австрія), В.Микитка, Я.Боженко (Німеччина), О.Каськів (Швейцарія), А.Пилатюк (Іспанія), М.Брилинський (Франція), та багато інших.

Усі, без винятку, випускники-музикознавці працюють за фахом. У зв'язку з потребою фахівців, окремих студентів вже на 3-4 курсах запрошують на роботу (на неповну ставку) як у навчальні заклади, так і в наукові установи. Десятки випускників стали народними, заслуженими артистами України, лауреатами державних премій та міжнародних конкурсів.

Після закінчення навчання понад вісімдесять відсотків випускників працевлаштовані за фахом. Ряд випускників, які отримали дипломи спеціалістів, продовжують навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня маґістр на платно-договірній основі (за контрактом). Частина випускників продовжує навчання в аспірантурі/асистентурі-стажуванні, окремі з них працюють викладачами та концертмейстерами в Академії.

Нині Львівська національна музична академія ім. М.В.Лисенка є провідним державним вищим музичним навчальним закладом України IV рівня акредитації, унікальним надбанням національної культури, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання. Академія підпорядковується Міністерству культури і туризму України.


Залишити відгук

Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть Ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
,

Навчалась в цьому закладі. Хочу сказати, що викладачі, які мене навчали, це професіонали своєї справи. Зокрема, мені пощастило з викладачем по спеціальності. Навчанням задоволена!

,

Корупція: при вступі на деякі фкультети так. А загалом, протягом навчання про такі випадки не чула. Магістратура лише "для своїх". Викладачі-справді,залежить до кого потрапити. Є такі світила, від яких хочеш взяти все що тільки зможеш,а частина пофігістів, типу "принесеш заліковку вкінці семестру". Мені дуже пощастило з викладачем спеціальності, тому не все видалось таким плачевним. Рівень багатьох предметів був НИЖЧИЙ аніж рівень ідентичних в муз.училищі.Також протягом навчання були випадки навіть таких собі "емоційних тортур" від деяких з "вищих". Предметів багато,є кредити на вибір, розвивайся донесхочу, якби не одне але: часто вони або на папері,або група не набирається... З іноземної мови навіть не удостоїлися хоча б одне заняття провести по муз.термінології! Загалом справді, постсовковий заклад, з такими ж підходами. Довго виходила з депресії опісля. вважаю найгіршим муз.закладом України. Точно не рекомендую. З плюсів: - їдальня =))))

,

Якщо коротко, там є атмосфера музики і хороші викладачі (мені їх шкода), в мене хороших спогадів з академії дуже багато. З іншої сторони - типовий (пост)совковий заклад, де стоїть сморід корупції, хамства, деяких викладачів, що АБСОЛЮТНО не компетентні у своєму предметі.

,

Корупція корупцією поганяє.

,

Чудовий навчальний заклад,з гуртожитком теж усе в порядку.Ні на хвилинку не пожаліла,що тут навчаюсь.

,

В кожному закладі є свої плюси та мінуси!!! Так цей заклад не ідеальний але достатньо хороший! Я провчилася тут 4 роки і з радістю продовжую навчання!!! Ні з ким ні за що не домовлялася, ніде ніколи не платила!!! Так тут з тобою не панькаються!!! Таким займаються в муз.школах або училищах, тут тобі зробили зауваження і ти маєш працювати. Це є вищий навчальний заклад куди поступають люди які вже мають певний досвід за плечима! А перекладанням пальців тут не будуть займатись! Але якщо є бажання то студента не відгонять, а пояснять!!! Тому тим кому не повезло поступити то це не заклад поганий а можливо просто у вас проблема!

,

У кожному навчальному закладі є свої плюси та мінуси. Але, на жаль, даний навчальний заклад мене розчарував....і з викладачами..як кому пощастить. Бог їм суддя

,

Як кому пощастить з викладачем. Загалом атмосфера дуже важка і неприємна.

,

Дно, а не навчальний заклад. Корумпований, зашорений, жахливий. Звісно, є хороші і цікаві викладачі, але в основному всім на тебе байдуже. Ніхто тебе вчити не збирається. За вступ треба платити, існують "схеми", за якими пропихують своїх. Якщо до вступу ти не "готувався" у викладачів, будь готовий, що твоє державне місце випадково "перекинуть" на інший факультет. Я забрала документи з другого курсу і дуже тому тішусь. Поступати сюди було помилкою. Нікому не раджу. Хочете стати музикантом - вчіться дома, менше втратите часу і нервів на цей "навчальний заклад".

,

Дуже низький рівень навчання. Деякі викладачі і справді є такі, що можуть нахамити

,

До останнього думала,що все негативне-неправда.Але ,на жаль,це більше ніж правда.Всі місця давно "забиті" і без грошей і без знайомих ти туди не пройдеш.За перші два екзамени тобі ставлять високі бали,ти вже починаєш в щось вірити і тут починається............Треба ж їм якось взяти своїх.Оті вони це і роблять.Повне розчарування.Ніхто не дивиться на твої знання і твій диплом.За ці роки в плані корупції Львів так і залишився найбільш корумпованим містом.Дуже шкода....................

,

Не знаю нічого за гуртожитки, тому не буду брехати, щодо викладачів то так, більшість з них зарозумілі і високомірні, але є і прекрасні спеціалісти, які поважають себе,спілкуються культурно і толерантно і не заглядають по чужих кишенях,я мала справу з такими прекрасними людьми. І не на всі факультети щоби поступити треба заплатити, але моє ставлення до цього закладу дуже негативне. Мала необережність рватися туда поступати, але вчасно схаменулась, прийшла на вступний по спецу , відіграла, подивилась на той цирк, коли тобе зупиняють посеред твору через одну не ту ноту не словами "дякую, достатньо" , а хаотичними махами рук і викрикуваннями "щьо це?" і коли тобі дають право взяти свого концертмейстера, а поттім за то "пхають палки в колеса"Одним словом, на наступні екзамени я просто не пішла, з самого початку на мене академія справила дуууууже погане враження , я там не вчилася і Слава Богу)

,

хамлять в прийомній ректора,деканаті,оригінал додатку до диплому бакалавра не можливо забрати навіть на початку жовтня(робіть собі самі),копію видали з проблемами.

,

Не поступайте якщо хочете грати а не страждати дурницями..

,

Нічого хорошого сказати не можу. Таке враження, що цей навчальний заклад існує тільки для того, щоб викладачам було де працювати. Ті студенти, що дуже добре грають - це випускники шкіл-десятирічок (в основному - ім. С. Крушельницької). Там вони тільки тим і займаються, що вчаться грати, в той час як інші діти (яким батьки не обрали майбутнє з народження) вчаться у звичайних муз. школах та училищах. І, звичайно, частіше за все, діти, у яких крім музики в житті не було нічого, мають більшу технічну базу. І що стосується ЛНМА, то якщо ти вже вмієш добре грати - все ок, а якщо ти вступаєш до навчального закладу з метою НАВЧИТИСЬ, то готуйтесь до того, що ніхто тут вас вчити не буде. Ви прийдете на урок, заграєте, вас скажуть декілька зауважень, не виходячи з-за столу, і все. "Урок" в середньому триває 20-30 хвилин. Викладачам абсолютно все одно на студента. Деякі навіть поводять себе по-хамськи. Я ще радію, що вчуся безкоштовно, тому що платити за таке "навчання" гроші - це просто маячня.

,

Класна Академія! Можна поступати! Люблю дуже музику, люблю співати...

,

жах

,

не можу дочекатись коли закінчу цей сраний навчальний заклад. ненавиджу усією душею

,

Корупція для тих, хто лінивий. Я вчилась 5 років і ні копійки нікому не платила. А з викладачами - як повезе.

,

Мій син закінчив цю прекрасну академію , ще й на відмінно, ніхто і нікому нічого не оплачував ,тут ще йому допомогли знайти себе, тобто вдруге він вступає, але на інший факультет і теж закінчує відмінно. Я вдячна викладачам які його вчили бо бачу його покликання. Потрібно працювати над собою дуже і дуже багато. Хто шукає -знайде !

,

ЛНМА ім.М.Лисенка єдиний в Україні справді фаховий навчальний заклад. Добре навчені абітурієнти, в першу чергу зі школи ім. С.Крушельницької, вступають до академії без жодних проблем і тим більше хабарів. А дуже слабі абітурієнти після музучилищ Ів.Франківська, Дрогобича вишукують всілякі можливості вступу до академії і коли їм це, раптом, вдається, вимагають щоб професор перетворився на репетитора і поклав своє творче життя заради їхнього сумнівного майбутнього. Не ображайте ректора словом корупція!

,

Там дійсно дуже велика корупція! моя донька тепер поступає, але вже до іспитів студенти платили, щоб їх взяли, вже наперед знали навіть прізвища тих, хто буде там вчитись. Без хабара там нема що навіть пробувати

,

...це стосується в основному індивідуальних занять.Я,наприклад, вчився в одного викладача...Одразу скажу -- якщо ви хочете чомусь навитися,то до нього краще не іти.Як виконавець і музикант він хороший,безперечно,але як викладач повний 0. Він звик до того,що студент має вивчити все сам,а йому приносити вже майже готовий варіант.ну урок в кращому випадку буде тривати 30хв,а зауваження він просто скаже(якщо попросите зіграти твір,який він не грав ніколи і не знає,то відповідно і його гри не почуєте.Він скаже:"Я того твору не грав,не можу тобі зіграти".от і все.а про роботу над звуком....взагалі і мови йти не може.Нетерплячий.Зривається.Приниження з його сторони це цілком нормально.Тож якщо ви ще не відчули себе повним нулем - вам до нього.

,

Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка --- звучить дійсно непогано.Але тому все хороше майже закінчується. Я провчився тут вже 4 роки, сам піаніст. Те що люди пишуть про корупцію і ті махінації які тут відбуваються - дійсно правда. З гуртожитком теж лажа.Здавали по 1300грн на меблі,бо виявляється в академії закінчилося фінансування, а в ректора раптом з.явився ще один особняк в одному з районів Львова. Тільки поселилися(є горем пополам),одразу закрили на ремонт душеві(і це після капітального 5ти річного ремонту),перероблювали підлогу,бо вода затоплювала нижні поверхи.Про плити на кухнях можна забути,бо проклали проводку,яка не витримає навіть 2х штук на поверх. Тепер про сам заклад.Викладачі в основному дійсно "пихаті хами",які про себе занадто високої думки.І коли приходиш до них на уроки,то складається таке враження,що приходиш туди не для того,щоб щось навчитися. Але не у всіх звичайно.

,

тут працюють страшні хами. які в очі тобі мило посміхаються... Жахливий заклад! Корупція тут не аби яка.Одним словом, не поступайте сюди, щоб не розчаруватися в професії!!!! Не всі в культурі такі люди як тут!

,

Корупція є тільки для тих,хто не хоче вчитися,а я вже рік провчилася і нічого нікому не платила.Про корупцію пишуть ті,хто не поступив і злиться.Не поливайте брудом,якщо не знаєте 100%

,

Поступати в цей заклад це брєд і лохотрон! Зараз поясню вам чому: Навчання в цьому закладі коштує 17000-18000 гривень на рік.Це денна форма навчання. У Львівській області є 2-а вищі заклади: У Львівській області є 4-ри музичні училища: У Львові є 12-ть музичних шкіл і у Львівській області є 61 музична школа. У Львові є 10-ть Театрів і один цирк. При цьому робота для музиканта є лише в 3-4 театрах і в цирку. У Львові є ще філармонія. Тепер беремо статистику в музичній академії кожного року випускають приблизно 100 студентів це разом із заочниками. При цьому заробітна плата у музиканта приблизно 2000 гривень Тепер уявіть собі що ви поступили в цей заклад і за 5-ть років заплатили 85000 - 90000 гривень потім закінчили цей заклад вас привітали вручили диплом і викінули на вулицю на смітник...!

,

Все не как у людей.В общагу поселяют,где даже мебели нет

,

таке враження, що ректор домагався звання Національної, щоб в рази збільшити суму хабарів,.... ще декілька років, і там не буде у кого навчатись, та й напевно кому.....шкода....колись це був справді заклад мистецтва , який надихав, розвив не тільки професійно, а і духовно........

,

мені подобається)Я б хотіла поступити)))

,

Мені подрбається цей заклад!

,

В академії нажаль не так багато професорів залишилось в яких можна щось навчитись

,

корубція страшна

,

крім корупції більше нічого там нема

,

Напевно дальше Львова ніхто з дописувачів не посувався

,

просто супер!

,

Прекрасная академия которая работает на результат.

,

Гарна школа

,

академія найкраща

,

Прекрасний навчальний заклад,мені подобається в ньому навчатися.

,

любимый вуз,не могу без него жить

,

Мені вона дуже-дуже подобається!!!...

,

в памяті лише найкращі спогади про студентське життя в академії

,

академія найкраща

,

все добре тільки шкода що не працює гуртожиток


Залишити відгук

Усі ЗВО (вузи) у Львові, а також коледжі у Львові, курси у Львові, репетитори у Львові, тренінги у Львові, робота у Львові