Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка (ЛНМА)
-
Львів
· вул. Остапа Нижанківського, 5, 79005
На мапі - lnma.edu.ua
-
Щоб зв'язатися із закладом, відкрийте телефон і ел. пошту.
- Безкоштовне навчання
- Платне навчання
наук
і доктори наук
Спеціальності
Факультети
- фортепіанний;
- теоретико-композиторський;
- оркестровий;
- вокальний;
- диригентський.
Спеціальність
- музичне мистецтво.
Про ЗВО/ВНЗ
Матеріально-технічна база: навчальний корпус 7984,7 кв.м., гуртожиток на 300 місць.
Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка є одним з найстаріших у Європі та найстарішим в Україні музичним навчальним закладом.
Нині у Львівській національній академії працює плеяда визначних музикантів. Досить лише назвати відомих далеко за межами України композиторів - народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, члена-кореспондента академії мистецтв, голову Національної спілки композиторів Мирослава Скорика, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, голову Львівського відділення національної спілки композиторів Віктора Камінського, доктора мистецтвознавства Олександра Козаренка; диригента - народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Т.Шевченка, професора Юрія Луціва; співаків - народних артистів України, професорів Марію Байко, Володимира Ігнатенка, Ігоря Кушплера; скрипалів - народних артистів України, професорів Лідію Шутко та Ігоря Пилатюка; піаністів - народних артистів України, професора Олега Криштальського та Марію Крушельницьку, заслуженого діяча мистецтв України, професора Марію Крих, заслужену артистку України, доцента Етелу Чуприк, заслуженого артиста України, лауреата премії ім. Л.Ревуцького Йожефа Ерміня та багатьох інших.
Серед видатних випускників найстарішого в Україні і в усьому пострадянському просторі музичного навчального закладу - знамениті музиканти, які представляли українську культуру в світі й увійшли в історію національної культури як її гордість. Це диригент Степан Турчак, композитори Євген Станкович та Геннадій Ляшенко, співаки Ольга Басистюк, Андрій Шкурган, музикознавці Стефанія Павлишин і Всеволод Задерацький та інші. Дуже багато випускників академії успішно працюють в країнах Європи, Америки, Азії та Австралії, виступають на престижних сценах та концертних естрадах світу.
Особливою сторінкою історії Академії є виховання ряду визначних виконавців української естрадної пісні. Хоча в навчальному закладі ніколи не було спеціального естрадного відділу, в Академії навчались такі зірки української естради як Народні артисти України Оксана Білозір, Руслана Лижичко, Заслужений артист України Олександр Пономарьов, члени ансамблю „Пікардійська терція", Тарас Чубай, Павло Табаков та інші.
Високий рівень професійної підготовки в Академії підтверджується тим, що за останні роки десятки студентів й випускників стали лауреатами національних і міжнародних конкурсів, в тому числі в таких країнах, як Японія, США, Канада, Іспанія, Італія, Франція, Австрія, Фінляндія, Німеччина, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина.
Після закінчення навчання, випускники з честю представляють Академію, працюючи за фахом і на конкурсних засадах, як це загально прийнято в мистецькому музичному світі, успішно виборюючи право працювати не тільки у філармоніях і театрах України, але й у найпрестижніших оркестрах і театрах Європи і США. Так, Олександр Теліга та Наталія Дацко виступали на сцені Віденської опери, Андрій Шкурган - на оперних сценах Варшави та Брно, Степан П'ятничко - Нью-Йоркської міської опери, Зоряна Кушплер - на оперних сценах Відня, Берна, Кельна, Валенсії, Інсбруку, Софія Соловей - у театрах Італії.
Більшість випускників-хормейстерів очолюють відомі хорові колективи, професійні та самодіяльні капели, учбові хори, церковні хори Львівського та інших регіонів; викладають хорові дисципліни, працюють директорами, завучами, завідувачами кафедр і відділень у музичних навчальних закладах.
Випускники-симфоністи працювали або працюють у Київському, Львівському, Харківському, Одеському, Донецькому, Запорізькому, Чернівецькому та інших симфонічних оркестрах головними та черговими диригентами, керівниками та диригентами народних ансамблів, керівниками симфонічних оркестрів музичних училищ та музичних шкіл. Серед випускників-симфоністів Ігор Догович - головний диригент оперного театру у Кошіце (Словаччина), Василь Гнатовський - головний диригент капели „Думка" у Нью Йорку.
З честю представляють Академію випускники виконавських факультетів: Т.Мазепа, В.Корунний (Польща), О.Граваріс (Греція), Ж.Микитка (Австрія), В.Микитка, Я.Боженко (Німеччина), О.Каськів (Швейцарія), А.Пилатюк (Іспанія), М.Брилинський (Франція), та багато інших.
Усі, без винятку, випускники-музикознавці працюють за фахом. У зв'язку з потребою фахівців, окремих студентів вже на 3-4 курсах запрошують на роботу (на неповну ставку) як у навчальні заклади, так і в наукові установи. Десятки випускників стали народними, заслуженими артистами України, лауреатами державних премій та міжнародних конкурсів.
Після закінчення навчання понад вісімдесять відсотків випускників працевлаштовані за фахом. Ряд випускників, які отримали дипломи спеціалістів, продовжують навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня маґістр на платно-договірній основі (за контрактом). Частина випускників продовжує навчання в аспірантурі/асистентурі-стажуванні, окремі з них працюють викладачами та концертмейстерами в Академії.
Нині Львівська національна музична академія ім. М.В.Лисенка є провідним державним вищим музичним навчальним закладом України IV рівня акредитації, унікальним надбанням національної культури, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання. Академія підпорядковується Міністерству культури і туризму України.
Відгуки
43Закінчила Академію в 2021 році. Виключно позитивні враження! Потрібно хотіти вчитися і вміти це робити. Професія музиканта вже обумовлює тяжку і довгу працю. Талан або є, або немає. Це не та професія, яку можна здобути з нуля!!!!
Навчалась в цьому закладі. Хочу сказати, що викладачі, які мене навчали, це професіонали своєї справи. Зокрема, мені пощастило з викладачем по спеціальності. Навчанням задоволена!
Корупція: при вступі на деякі фкультети так. А загалом, протягом навчання про такі випадки не чула. Магістратура лише "для своїх". Викладачі-справді,залежить до кого потрапити. Є такі світила, від яких хочеш взяти все що тільки зможеш,а частина пофігістів, типу "принесеш заліковку вкінці семестру". Мені дуже пощастило з викладачем спеціальності, тому не все видалось таким плачевним. Рівень багатьох предметів був НИЖЧИЙ аніж рівень ідентичних в муз.училищі.Також протягом навчання були випадки навіть таких собі "емоційних тортур" від деяких з "вищих". Предметів багато,є кредити на вибір, розвивайся донесхочу, якби не одне але: часто вони або на папері,або група не набирається... З іноземної мови навіть не удостоїлися хоча б одне заняття провести по муз.термінології! Загалом справді, постсовковий заклад, з такими ж підходами. Довго виходила з депресії опісля. вважаю найгіршим муз.закладом України. Точно не рекомендую. З плюсів: - їдальня =))))
Якщо коротко, там є атмосфера музики і хороші викладачі (мені їх шкода), в мене хороших спогадів з академії дуже багато. З іншої сторони - типовий (пост)совковий заклад, де стоїть сморід корупції, хамства, деяких викладачів, що АБСОЛЮТНО не компетентні у своєму предметі.
Залишити відгук
Усі ЗВО/ВНЗ у Львові, а також коледжі у Львові, курси у Львові, репетитори у Львові, тренінги у Львові, робота у Львові
Дійсно найгірший вищий заклад, на жодне питання Абітурієнта телефоном не отримали внятної відповіді,тільки зверхнє: почитайте на сайті! Коли хотіла дізнатися дату творчого конкурсу,сказав:я не зрозумів питання!? Добре що знають з порогу назвати суму хабаря шоб поступити