Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України

Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України


 • Черкаси · вул. Онопрієнка, 8, 18034
 • (0472) 55-09-63
 • fire@fire.ck.ua
 • денна, заочна
 • бакалавр, спеціаліст, магістр
 • ЗВО (вуз) заснований у 1973 році. Статус державний. IV рівень акредитації. Диплом держ. зразка.

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Військова кафедра
 • Гуртожиток
 • Післядипломна освіта
 • Аспірантура, докторантура
 • Пiдготовче вiддiлення

1228
студентів
107
викладачів
102
кандидатів
наук
25
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Факультети

 • оперативно-рятувальних сил;
 • пожежної безпеки;
 • цивільного захисту та управління.

Спеціальності:

 • пожежна безпека;
 • цивільна безпека;
 • психологія;
 • екологія.

Абітурієнтам

Шановні абітурієнти!

Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м. Черкаси) здійснює підготовку курсантів, студентів, слухачів як за державним замовленням так і на платних засадах (за рахунок фізичних, юридичних осіб).

Якщо Ви вирішили у 2016році вступати до інституту на навчання за державним замовленням (курсант), Вам необхідно:

1) Починаючи з січня 2016року звернутися до органу або підрозділу ДСНС України, найближчого до місця Вашого постійного проживання та особисто подати заяву на вступ до інституту. Наголошуємо, що електронні заяви на вступ до інституту за державним замовленням не приймаються.

2) Пройти оформлення на навчання (службу) в ДСНС  України, який включає в себе:

2.1. професійно-психологічний відбір у комплектуючому підрозділі (психологічне тестування) за направленням ДСНС України;

2.2. надання до ДСНС України особистих документів для оформлення особової справи (копії свідоцтва про народження, паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду, військового квитка або приписного посвідчення, трудової книжки, документу про освіту, характеристики з попередніх місць роботи чи навчання, свідоцтва про укладення (розірвання) шлюбу, свідоцтва про народження дітей, довідки від житлово-експлуатаційної організації про склад сім’ї, документу про надання пільг (при наявності), інших документів за вимогою працівника ДСНС України);

2.3. ознайомчий період в одному з районних підрозділів ДСНС України (ознайомлення з характером майбутньої спеціальності, специфікою проходження служби в ДСНС України та нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність служби цивільного захисту);

2.4. медичне обстеження лікарсько-експертною комісією з метою визначення стану здоров'я та отримання висновку про придатність до проходження служби (навчання) в ДСНС України.

3) За направленням від школи, де Ви зараз навчаєтесь, у встановлені терміни зареєструватися для участі у Зовнішньому незалежному оцінюванні рівня якості освіти (ЗНО).

4) Прийняти участь у ЗНО з предметів, які відповідають обраному Вами напряму підготовки в інституті:

Відбіркова комісія:  тел. (0472) 55-09-46

5) Після отримання результатів ЗНО та атестатів про повну середню освіту надати до підрозділів роботи з персоналом ДСНС України копії цих документів та документів, які надають право на пільги при вступі на навчання (за наявністю).

6) Прибути до інституту у зазначений термін (орієнтовно це 25 липня) для реєстрації (з собою обов’язково мати паспорт громадянина України, оригінали документа про повну загальну середню освіту (з додатком), сертифікат ЗНО та документ, який надає право на пільги при вступі на навчання (за наявністю), проходження остаточного медичного огляду та складання вступного випробування з фізичної підготовки.

7) Дочекатися оголошення інформації щодо результату конкурсу на вступ за державним замовленням (згідно розкладу).

У разі виникнення питань при оформленні на навчання до нашого інституту рекомендуємо особисто звертатися за отриманням консультативної допомоги за телефонами:

(0472) 55-09-46 – відділ персоналу

(0472) 55-09-61 – навчально-методичний відділ

Для вступників на денну контрактну форму навчання (студенти)

Для вступу до інституту на денну форму навчання за рахунок фізичних, юридичних осіб (студенти) Вам необхідно:

1) Зареєструватись в Регіональному центрі оцінювання якості освіти для участі в тестуванні;

2) Взяти участь у встановлені терміни в тестуванні за конкурсними предметами у відповідності з обраним Вами напрямом підготовки:

3) Надати з 10 липня по 1 серпня до приймальної комісії інституту документи.

Для вступу до інституту на навчання за рахунок фізичних, юридичних осіб Ви можете подати заяву в електронному вигляді 

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: (0472) 55-09-55, (068) 710-05-05.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: (0472) 55-09-55, (068) 710-05-05.

Про ЗВО (вуз)

Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України є державним вищим навчальним закладомIVрівня акредитації. Інститут – один із кращих навчальних закладів України, якому більше 40 років. Починаючи із сімдесятих років минулого століття тут готують рятувальників, спеціалістів високого класу, серед яких гордістю інституту є Герої Чорнобиля, посмертно нагороджені Почесною відзнакою Президента України – зіркою “За мужність”, лейтенанти внутрішньої служби Володимир Правик та Віктор Кібенок, чиїми іменами свого часу був названий навчальний заклад, та Олексій Панченко і Ігор Бойко, які віддали своє життя, захищаючи Україну на її східних кордонах.

За роки існування навчального закладу майже чотириста осіб начальницького складу нагороджені почесними відзнаками, з них вісімдесят дев’ять – медаллю за відвагу на пожежі; понад тридцять осіб нагороджено відзнаками України.

За час, що минув наш навчальний заклад підготував понад чотирнадцять тисяч профільних спеціалістів, які нині працюють як в Україні, так і за її межами.

Навчальний заклад має потужний науково-педагогічний потенціал та міцну матеріально-технічну базу, що дає інституту можливість постійно розвиватися відповідно до вимог часу.

Для отримання якісної європейської освіти створено всі умови – навчання відбувається в сучасних інтерактивних аудиторіях та комп’ютерних класах, курсанти та студенти мають змогу користуватися електронною бібліотекою та просторим читальним залом.

Важливою складовою є практична підготовка, в тому числі й участь у міжнародних навчаннях разом з делегаціями профільних навчальних закладів європейських країн. Одна із додаткових переваг навчання тут – можливість отримання водійських прав. З цією метою обладнані спеціальні класи та отримана ліцензія.

Велику увагу в інституті приділяють розвитку спорту та питанню проведення дозвілля. У розпорядженні вихованців інституту один із кращих в області спортивно-оздоровчих комплексів. Серед працівників та вихованців навчального закладу багато переможців і призерів чемпіонатів Світу та Європи, як з пожежно-рятувального, так і з інших видів спорту, учасники Олімпійських ігор у Пекіні та Лондоні.


Залишити відгук

Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть Ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
Альона, 31.01.2021, 22:45

Гірше мабуть тільки у в'язниці, хоча, там , мабуть відношення навіть краще , ніж тут до курсантів. Не раджу нікому пройти це пекло, найгірший, найкорумпованіший заклад в Україні .

Володимир, 04.09.2020, 06:52

Найгірший заклад. Хочете змарнувати 4 роки життя, нерви, здоров'я (в першу чергу здоров'я) - ласкаво просимо, але якщо грошей на вступ вистачить.

Сергей, 02.06.2020, 20:02

Берут взятки, дерут три шеуры: за обучение, за обмундирование, за диплом... Люстрации на них не хватает.

Бывший сотрудник, 03.04.2020, 15:08

Заведение очень коррумпировано. Отношение к курсантам и, особенно, студентам - крайне надменное и неуважительное. Это очень мягко говоря. Не советую там учиться. БОльшая часть доцентов и профессоров свои научные звания купили. При ВУЗе работать остаются не лучшие выпускники, а те, кто больше заплатил. Они же и делают там наилучшие карьеры. Какой там уровень преподавания можно догадаться. Так что работать там тоже не советую, разве что вы чувствуете себя в такой среде, как рыба в воде.

Олег, 17.02.2020, 21:58

Дуже корумпований навчальний заклад, при мені хлопець який не може пробіжати кілометр і залісти по драбині на 2й поверх отримав автоматом по заліку 3, оцінки виправляли так само, прийшов, сказав які в тебе зв'язки і все, за навчання можеш не паритись, постійне рабство, стоїш мерзнеш з прапорами на всіляких заходах, на господарчих роботах, наряди і це все заради помийної їжі і смішної стипендії 620 гривень. Якщо вам таки вдалось потрапити сюди і скласти сесію, то будьте готові, що вас позве в кабінет начальник і поставить перед вами вибір(коли ви будете на курсі 3-ому) чи платиш гроші, суми різні, но десь в районі 40 тисяч гривень, або тебе валять на сесії. Тому хто бажає сюди поступати, гарно подумайте, так перспективи зараз в цій професії є, але задайте самі собі питання, чи готові ви пройти все це пекло, якщо да, то одразу готуйте гроші.

Денис, 09.10.2019, 18:32

Чудовий навчальний заклад.

Олександр, 15.07.2019, 15:12

Університет не зацікавлений прийняти на держ. замовлення розумних людей. Якщо ти не заплатив при вступі - валять на комісії або ФІЗО. Серед курсантів дуже багато проплачених. На рахунок корупції у закладі - на кожному кроці, починаючи зі вступу. Так що результати ЗНО при вступі не грають вирішального результату.

владимир, 12.12.2018, 14:46

выпускник 1977 года , второй призыв с момента создания ЧПТУ . Кроме учебы занимались еще и строительством помещений , учебных аудиторий. Разве могли мы тогда предполагать что единой страны нашей не будет и то что учеба будет за деньги .УЖАС . Очень благодарен преподавателям тех лет, Командиру дивизиона Барановскому и замполиту Галезнику.

mrx, 11.12.2018, 06:29

закончил 5 курсов курсантом .. должен признать все что здесь плохое написано все правда... отношение начальства просто скотское... питание ужас... условия проживания после того как мы сделали ремонты хорошие... правда по 25 чел кубрик..горячая вода это миф мы купались холодной а иногда ледяной водой... постоянные наряды у меня было и по 12 шт в мес.. уборка всей територии все делают курсанты.. свободы передвижений нету вообще... ты постоянно в наряде или просто тебя не выпустят.. по поводу обучения хочешь учись не хочешь не учись.. спорт только для избранных... но если ты хорош то пожалуйста.. не знаю как сейчас.. но когда я учился нас возили работать по стройках в Черкассах и обл.. про сесии и тд. писать не буду тут понятно.. много строевой подготовки.. много всего не нужного.. а по пожарному делу мало знаний.. хотя мне и они на роботе не пригодились.. всем кто прошел или собирается пройти этот не простой путь.. желаю удачи и терпения.. респект всем кто помог выжить в этом Аду.. =)

лариса, 25.10.2018, 08:56

зачем в пожарные училища набирают женщин-они смогут реально потушить пожар?

Колишній викладач, 26.08.2018, 22:20

Неадекватне керівництво, корупція на кожному кроці. Нажаль, тих хто хоче вчитись і кому ці знання потрібні - той не платить. Більша частина платить за все. Абітурієнти платять за вступ (хто не платить - валять або на ФІЗО, або на співбесіді з психологом), кому пощастило вступити без грошей - начальник курсу виставляє таксу на кожну сесію (за 8 сесій буде така ж сума), не платиш - три незадовільні оцінки і заочка, або забирай документи. Після закінчення навчання необхідно "викупити місце" в гарнізоні. Курсанти, які десь накосячили, платять начальнику курсу, "щоб не дійшло до керівництва". Так, хто хоче співати, танцювати, займатись спортом, підтримують (але це, реально одиниці)

анонім, 06.06.2018, 01:23

я пробував на курсанта поступить, на ФІЗо завалили став студентом А там ужас на студентів всім все одно ми нікому не потрібні наші пропизиції ігноруються але навчання доволі непогане, норм пояснюють хотілось би щоб всю увагу не тільки курсантам а й студентам також

Игорь, 04.11.2017, 22:34

А почему не написали что Кибенок и Правик Герои Советского Союза? И что они были навечно зачислены в списки личного состава первого дивизиона ЧПТУ? Я сам окончил ЧПТУ в 1992 году, Академию в 2008 и могу сравнивать как обучали при Союзе и при Украине. Качество обучения курсантов упало ниже плинтуса. Хотя кто учится хочет и кому профессия нравится - тот и учится.

Виталий, 27.08.2017, 09:35

Хороший институт, хорошие преподы та и ваще норм. респект и уважуха.

сергей, 18.05.2017, 16:52

очень сильно корумпировано заведение

Марина, 26.02.2017, 01:48

Стыд и позор!!!!!!

Инкогнито, 29.07.2016, 15:30

Университет ужас!!! Мой знакомый, когда у него дома был пожар, вызвал пожарную службу. Из-за того что огонь охватил единственный выход, а он жил на 9 этаже, у него просто сгорели лёгкие. Пожарная служба в свою очередь приехала только через 50 минут. Когда они потушили огонь, то вынесли с дома все драгоценности которые уцелели. Итоги каковы: человек задохнулся, квартира ограблена самими же пожарными. Позор!!! Вам и вашим ученикам должно бить стыдно!!!

Анна, 04.05.2016, 11:23

Училась в академии... Ничего не платила.. Окончила с красным дипломом магистратуру! Очень яркая, насыщенная студенческая .жизнь была!!!!! Кроме пар было очень много экскурсий, концертов, конкурсов!! Если ты участвуешь в жизни вуза- то тебе не скучно 5 лет учится!!! Так что за всех говорить не надо!!! Если человек по-жизни активный и хочет развиваться, то в этом вузе он все свои таланты сможет реализовать.. как по науке, так и по спорте.

Сергей, 31.03.2016, 14:47

Отучился пять лет, закончил в 2002. Платили за поступление и за зачёты экзамены и сессии. Кто не платил "тракторили". Можно и самому конечно все сдавать, если зубрить и не гулять. Были и хорошие моменты, и плохие. Диплом при окончании стоил 300$. Сейчас все на взятках. Только суммы вырасли. Инфляция. А гордое звание пожарный-спасатель не ценится в нашей стране. Учеба не окупится если быть тушилой, а не инспектором. Решение за Вами. Сам работаю и сейчас в этой структуре. Звание подполковник. Зарплата до января 2016 была 3400 гр. Это оплата за риск жизнью. Постоянные подработки. Осталось чуток до 20 лет выслуги и решать по больничке на пенсию. Пока и это не отменили. Решайте, думайте. Удачи всем

***, 04.08.2015, 13:57

Кому как повезет, училась знакомая- за всё платила, даже сказали заплатить за поступление, учится брат- сам поступил на государственное, учится нормально.

плутарх, 22.07.2015, 16:39

профессия - благородная, а ВУЗ - очень корумпированый, беднякам не по карману

Артём, 21.05.2015, 17:25

Учился и Сейчас работаю !!!!! Отличная Академия!!!! Точно 100% круче чем Львов и Харьков !!!!!

Алексей, 07.12.2014, 15:10

Закончил в 1985г., когда это заведение называлось "Черкасское пожарно-техническое училище МВД СССР им. М.С, Урицкого". Прослужил в пожарной охране более 20л. Что бы сдавать экзамены за деньги? Или откупиться от наряда? Да такое просто в голову не могло никому прийти! Теперь понятно почему современные выпускники приходят на работу ничего не зная и не умея. Не зря говорят что советская система образования была лучшая в мире!

Костя, 06.10.2014, 16:52

Учился там 3 года назад, и жил 4 года на казарме, до сих пор сниться в страшных кошмарах. Кинуть не мог, потому что родители денег не мало вбухали в поступление. Учиться в принципе там не так и сложно, но вот времени, как здесь уже писалось абсолютно нет. Сплошные хозяйственные работы, то в городе траншеи рыть, то с прапором на митинг переодевшись в гражданку, то кому-то из еще чего-нить помогать. Времени порой нет на то чтобы помыться и постирать. Воды горячей в основном нет. Некоторые курсанты так и ходят грязными. Никому до этого дела нет. Если поставят в наряд то всегда можно за деньги откупиться либо у начальника, либо купить другого курсанта. Взятки процветают, хотя не так и дорого по сравнению с другими ВУЗами ( по общению с друзьями) Там еще есть такое понятие как трактор* У меня тоже был. Это офицер который за деньги решает тебе сессию, отпуск домой, увольнение и пр. % 90 курсантов имеют тракторов. Такой себе гадюшник, с отменной внешней рекламой, на которую ведутся многие.

romario, 02.08.2013, 12:58

буду поступать

Катя, 14.07.2013, 16:29

Поступить при желании можно и без денег. Качество обучения на достаточно высоком уровне, но на самоподготовку к парам не дают времени. Бесконечные уборки территории, наряды за нарядами (очередные и не очередные (без веских на то причин)). Для чего вообще непонятно: 4 спортивных комплекса, загородный учебно-спортивный лагерь - если спорта, как токового там вообще не существует. Зарядка проводиться без всякого учета основных требований физ-ры и то иногда. Что касается спорта, касается только единиц. Одна показуха.

Жанн, 29.12.2012, 10:20

Закончил ЧПТУ в 1988 проработал в пожарной охране 20лет, получил увечье, сейчас на пенсии. Сейчас из пожарной охране сделали дополнительный зароботок. Поступать плати, учись плати, на работу тоже плати, а зарплата 2000 гр.Я очень рад судьбе что попал в пожарную охрану, а то что довели до ручки ведомство сами виноваты.

ваня, 27.11.2012, 17:58

ето класно

Данько, 28.08.2012, 14:09

Класно!!!!!

ИГОРЬ, 14.08.2012, 22:20

Учеба в высшем учебном заведении требует самостоятельной работы с учебной литературой. Без этого не будешь профессионалом и востребованным на работе. А если просиживаешь на занятичях то то и получишь. Знающих всегда уаважали.

ИВАН, 13.06.2012, 21:38

То, что работа мало оплачиваемая-это правда, но вуз нормальный, если есть голова-закончишь без проблем.

п\п-к.Казимиров В.В., 04.06.2012, 18:19

Закончил училище в 1982г. учился в одной группе с Правиком Володей сам участвовал вликвидации аварии на ЧЭС в1986г. и хочу выразить благодарность всем преподавателям ,которые сделали с нас мальчишек настоящими мужиками,и только через года поймут выпускники что такое настоящая дружба. С праздиком нас друзья-братья 30 летием выпуска! А абитуриентам которые решили стать полноценными людьми желаю удачного поступления и неслушать неудачников.

Аня, 04.06.2012, 11:02

такой бред эта академия!

Руслан, 03.06.2012, 20:30

буду Поступать Академия супер

Ірина, 18.03.2012, 19:21

класний ВУЗ

браян, 11.03.2012, 14:02

супер!!!!!!!!

женя, 09.02.2012, 23:41

Академія супер...

Инкогнито, 20.01.2012, 17:56

Профессия мужественная и ответственная....А оплачивается низко и не по уровню!!! 5 лет нарядов , берц и казармы... В Польше 2-я по высокооплачиваемости профессия в стране!!! а в Украине... шляпа полная!!! а ещё и 5 лет к пенсии прибавили с 2012!!!Дембелей подсаживать в ЗиЛ приходиться!!! Вот и делайте выводы нужна вам такая работа,где каждую смену рискуете жизнью за 2 000 гроблей или нет?!

Олег, 16.01.2012, 18:22

Капец ну бобла надо много!!!

Маринка, 08.01.2012, 22:25

Я уже на втором курсе,но очень жалею что поступила.Очень много обещают,но мало получаем...

тет, 01.01.2012, 19:22

отлично

Тоня, 16.12.2011, 09:42

Сама мужня і сама героїчна професія. Приклоняю голову перед вам.

матвей, 14.12.2011, 17:59

я учился в ЧИПБ сейчас работаю. дослужил до капитана и все. денег нет. 2000 грн. зарплата. нечего там делать молодым ребятам. не гробьте свою судьбу. с таким дипломом или пожарка, или охранник - Бородач.

Alex, 19.11.2011, 20:07

хороший вуз, учеба легкая, учиться нравиться, но как выше было сказано, ребята, не думайте, что поступите на курсанта без денег, можете даже и не пытаться!это НЕ РЕАЛЬНО!и никаких поблажек тем кто закончил какие либо военные лицеи и.т.п. Вузу 5, обучение 5, вступление 2, а в общем во всем остальным хороший вуз!)

Алексей, 14.11.2011, 10:45

Как могут преподавать в ВУЗе люди, которые не участвовали ни в одном ЧСе? Лейтенанты приходят не подготовленные!!!! Как может быть преподавателем капитан????? Его самого учит надо!!!! Стыдно перед старшим поколением!

оленка, 03.11.2011, 11:23

супер вуз!!! подобається тут навчатись бо тут не тільки на заняття ходим а і на гуртки різні!!!!

Viktoriy, 06.07.2011, 09:29

Понад десят років пропрацювала в цій структурі. З юридичною освітою для мене атестованої посада так і не знайшлося. Коли була молода, кадри казали. що ви жінка, вам ще народжувати, чоловіками важко керувати. Набравшись досвіду, вміння керувати - всеодно, врешті сказали, що юридичної освіти замало. Ризикнути та здобути другу вищу, за кваліфікацію..., що мені тоді скаже наш головний кадровик? От весело буде, якщо знову викину гроші на вітер.

олена, 15.06.2011, 23:31

все класно

владимир павленко, 26.05.2011, 21:32

Поступил в 1984, закончил в 1986. Перевелся в МО, и не жалею, горжусь этой профессией - смелых и решительных пожарных спасателей. А плохие отзывы - это слабаки и слюнтяи.

vlastina22, 22.04.2011, 12:16

Ребята, это и почетно и классно! У меня муж много лет прослужил , они такие дружные, эти "господа пожарные", это школа, закалка и это на всю жизнь! Они же друг другу жизни свои доверяют! А много есть в вашей жизни людей, которым вы доверили бы свою???

Ветеран, 08.03.2011, 13:39

Никто, из тех кто в 1973 году стоял у истоков этого учебного заведения, не думал, что будут такие отзывы (особенно связанные с деньгами). А это все пришельцы (пиджаки) которые о пожарной охране знают только визуально, когда проходят по ул. Крещатик, вдалеке от пожарной части и взглядывая ее. А гонора у одного больше чем у десяти настоящих специалистов, отдавших себя пожарному делу.

Богдан, 28.01.2011, 23:31

Класно.

сергей, 20.11.2010, 15:22

вообще структура полный дурдом!

Дмитрий, 15.11.2010, 16:11

А если у меня все нормально со всем и знакомый маер.То какие шансы при поступлении и окончании

ПАШ@, 20.10.2010, 20:13

як на мене нормальний навчальний заклад ,тим більше виховав героїв Правика і Кібенка.

Ирина Ливак, 02.10.2010, 17:36

The Best

иван, 21.09.2010, 11:58

-пожарник - это поджигатель, а пожарный это гордо!

Оленка, 30.07.2010, 09:41

Ребятки! Классная в городе природа, сосны...но чтобы поступить нужны деньги! Это никто не скрывает! Никому нет дела до выпускников военных лицеев - все "нищие" - равны! В тебе видят только кошелек! не завалят на медкомисии, так выведут с физо! Будьте умными, не учитесь на ошибках других! Справедливости -нет!

Катеринка, 23.07.2010, 08:41

Работник МЧС- самая достойная професия!!!

ихтияр хакбердиев, 07.07.2010, 14:58

я 1987-88 годах цчилься в ЧПТУ и всем препод составу благадарью за все

Полинка, 23.06.2010, 16:07

У меня дядя там сейчас учить и все окЭ)))незнаю как вам))денего конеччно очень много уходит ну за то в будущем будет все зашибись!*)))

Сергей, 15.06.2010, 13:09

МЧС - Полная ... Не лезте в Крым, пожалеете. Засунут в северные степи и будете сусликов гонять до посинения :):):)

едик, 22.04.2010, 20:24

просто высасуют деньги а учить некому

актриса, 15.03.2010, 14:17

не поступайте, не вздумайте!!!!!! лишняя трата денег!!!!!!

rozdob@mail.ru, 16.02.2010, 11:50

Я окончил ЧПТУ в 1979 г, и ни о чем не жалею. Больших звезд не заслужил, одну среднюю-да, и то в 39 лет-пенсион. Молодежь даешь МЧС. Это круто.

Влад, 18.12.2009, 16:21

МЧС ето сила!!!!!))))

Vityi, 05.11.2009, 21:41

Ох ребятки что бы вы знали что это такое.......!!!!!!!!!! Никакого респекта - только ж..па....

андрей, 04.11.2009, 19:29

супер

Татьяна, 19.10.2009, 11:29

уважаю))))

надюшик, 02.08.2009, 09:31

пожарник - это гордо)))))))))))))))


Залишити відгук

Усі ЗВО (вузи) в Черкасах, а також коледжі в Черкасах, курси в Черкасах, репетитори в Черкасах, робота в Черкасах