Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (ЧНУ)

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (ЧНУ)


 • Чернівці · вул. Коцюбинського, 2, 58012
 • (0372) 58-47-07
  (0372) 58-48-10
 • news@chnu.edu.ua
 • денна, заочна
 • бакалавр, магістр
 • ЗВО (вуз) заснований у 1875 році. Статус державний. IV рівень акредитації. Диплом держ. зразка.

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Військова кафедра
 • Гуртожиток
 • Аспірантура, докторантура
 • Пiдготовче вiддiлення

15416
студентів
1148
викладачів
752
кандидати
наук
156
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Факультети

 • Інститут біології, хімії та біоресурсів
 • Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук
 • Факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва
 • Економічний факультет
 • Географічний факультет
 • Факультет іноземних мов
 • Факультет історії, політології та міжнародних відносин
 • Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
 • Факультет математики та інформатики
 • Факультет фізичної культури та здоров’я людини
 • Філологічний факультет
 • Філософсько-теологічний факультет
 • Факультет фінансів, підприємництва та обліку
 • Юридичний факультет

Відгуки238

Залишити відгук

Залишити відгук

Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть Ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
,

Колись був хороший ВУЗ, але після введення навчання за контрактом, перетворився на заурядне ПТУ з великою кількістю спеціальностей, які нікому не потрібні. Сотні істориків, географів,різних міжнародників [туризм, торгівля, відносини і т.д] випускаються кожний рік. Знання дає дуже слабі,практики зеро. Що це за навчання, коли у день дві пари?Дуже жалію,що 2 роки тому сюди поступив син.І вже другий рік вчиться дистанційно.Цього року викладачі умудрилися не вакцинуватися, і всіх відправили додому.Напевне переживали щоб їх не чіпували масони. Тепер у них море вільного часу, економія на комунальних послугах, а ціни на навчання підняли.Думаю,що я заплатив гроші даремно.

,

Це треш( Умови жахливі. Общага - клопівник. Показують усім головний корпус, а пари там не ведуться - розводняк. Краще тікайте

,

Не рекомендую вступати на біофак в ЧНУ!!! База матеріальна - пролетарська, практичні навички отримаєте 1 з 10, ну будете вміти плр ставити, і то - з цим навиком Вас не прийме жодна лабораторія, якщо ви без медичної освіти або без сертифікату про лабораторну діагностику. На магістратурі предмети взагалі ніякі, робота наукова та сама, без прогресу, методи нові не опрацьовуються, просто немає на чому. Завідувачі кафедр будуть проводити чудові піар-промови, так натхненно, що аж очі сліпить від майбутнього успіху. А реальна картинка повна розчарувань і жалів... Тай місто таке собі...якщо би ще місцева влада зробила його охайним + люди не так захаращували, було би дуже ошатне містечко. Якби 5 років тому воно було б таке як зараз, я би нізащо туди не повернулась. Ніколи не розуміла однокурсників, які приїхали майже з Києва в це місто на біофак! Ну і наостанок пару приємностей - взяток не беруть, теорія на вищому рівні, деякі викладачі - просто прелєсть.

,

Прочитала коментарі і вжахнулася. Так обливати брудом можуть лише ті, які згадують про університет перед екзаменами і хотять високих балів. Так не буває. Донька вчиться на практичного психолога. Але вчиться, опрацьовує кожну лекцію і здає. А це є праця. Викладачі пари не пропускають як тут пишуть, відношення до студентів вважаю нормальним, знання і дають і вимагають. Гроші не вимагають і це є доконаний факт. Матеріальна база і умови прекрасні. Лише бажання від вас вчитися. А розказувати тут , що вигнали перед самим закінченням бакалаврату нізащо, це трохи смішно читати. Можливо на інших факультетах інакше, є порушення прав студентів, то на це є відповідні органи, а не траскання анонімно. Поки що я не розчарована.

,

Навчався на хімічному факультеті. На 1 курсі читається вишмат, ми навіть не розглянули часткові похідні! Неорганіка була як мінімум поверхневою, на парах урівнювали овр шкільного рівня, але при цьому навіть не розглянули діаграми Латимера, Фроста, Пурбе. Тобто все зводиться не до глибинного розуміння процесів, а до заучування буквочок хім елементів і їх перестановок. На органіці взагалі не розглядали стереохімію, хімію металорганічних сполук, не були розглянуті сучасні методи доведення структур (ямр-, мас-спектроскопія, хроматографія і т д), ставили примітивні синтези (а-ля синтез етилброміду). Фізхімія прочитана дуже погано, не розглянута взагалі статистична термодинаміка, про кінетику і моделі ТАС, ТАК я взагалі мовчу. Квантова хімія – лектор не виводив рівняння, а просто показував їх з презентації, знов ж таки - все завчити. Цікавих спецкурсів не було, все примітвне і застаріле, для 50-х років ХХ ст може і непогано, але не для наших часів. Не рекомендую навчання на хімфаці чну.

,

Когда-то окончила этот университет, училась на биофаке. Впечатление неоднозначное...Главный корпус - это и правда что-то прекрасное! Но само обучение, ну такое. Есть, конечно, и положительные моменты: выездная практика после первого курса (воспоминаний на всю жизнь!), душевные люди вокруг (и одногруппники и преподаватели), теоретическая часть на высшем уровне, но обучение практическим навыкам хромает. Училась на кафедре молекулярной генетики и биотехнологии. Материальная база бедная. Современная молекулярка не держится только на выделении ДНК, ПЛР и клонировании. К сожалению, других методов учить на кафедре не на чем. Да и темы работ у них не имеют практического использования, так...наука ради науки, лишь бы что-то делать.

,

Жахливий Університет. ІФТКН позиціонує себе , як інститут де в пріоритеті дружні відносини між викладачем та студентом, що в будь-який час можна звернутися за допомогою до викладача. В на ділі навіть не соромляться показувати свою зневагу до студентів, за такі прогріхи студента як , наприклад, "неправильно " пронумеровані сторінки контрольної роботи знижує бали. Ви що готуєте спеціалістів з нумерації сторінок? Попередили б , вибрали б інший заклад, де до студентів ставлення як до людей, а не принижують при кожній нагоді. І згодна з коментарями, що пенсіонерів слід відправити додому, потрібно викорінити ці радянські методи навчання.Варто було б підтримувати кожного студента, цінувати їх, оскільки скоро лишитесь без студентів взагалі, бо судячи з результатів цьогорічної вступної кампанії, у вас явно недобір.

,

Навчалась на кафедрі журналістики. Практичні знання дають двоє викладачів. Впринципі, їх можна отримати в Youtube. Не марнуйте час. У жодну адекватну редакцію не беруть журналістів, які знають життєвий шлях Івана Франка або швидко підбирають п'ять синонімів до слова "депутат", а цього вас вчитимуть на кафедрі.

,

ЧНУ - це істинна любов!) А особливо геофак, дійсно найкраще, що сталось зі мною) викладачі, атмосфера (посвяти, поїздки, постійні виїзні лекції). Викладачі дають найкращі знання стараються аби пари були дійсно цікаві) всім рекомендую! А щодо гуртожитків то так як я проживала в гуртожитках Рівного і Києва і є з чим порівняти то Чернівці в цьому плані досить не поганий варіант)

,

Закінчила кафедру музики. Дуже хороша атмосфера і хороші викладачі! Все, що мріяла - отримала. Зараз працюю в школі і задоволена. Велика подяка і низький уклін!

,

Закінчував географічний ф-т (за часів деканатства Бурки Й.). Факультет живий, цікаві мандрівки, частина занять були нудні і не дуже потрібні... Але сама атмосфера факультету, традиції посвяти - то на все життя. Мешкав у гуртожитку (таргани, відсутність води і п'яні дебоші в коридорах - то класика). Знайшов друзів на роки.

,

Віддав бурсі 5.5 років (історичний фак). Учень/абітурієнт якщо в тебе ще є час, вчи німецьку, старайся і вали на безкоштовне в Німеччину або Австрію. Хочеш в медичне - підтягни чеську, в ЧР теж хороші універи. На крайняк за тіж гроші їдь в університети Польщі, можеш на рік піти в мовну школу при універі (у Чехії, Німеччині, Австрії, Польщі). Повір - різниця колосальна. Батьки - не вбивайте амбіції і мрії ваших дітей. Повірте їм в ЧНУ не місце, а якщо й заварили цю кашу, Прошу, не віддавайте студента в гуртожиток (якщо є така фінансова можливість). Туалети забиті, бруд, антисанітарія. В гуртожитках миші й таракани сформували свої республіки. Душ холодний, працює 1-2 кабінки на 5 поверхів. Шум, алкоголізм, наркоманія, хуліганство, крадіжки речей і тд. я тут можу роман написати. Така ситуація в більшій мірі по всіх гуртожитках ЧНУ, десь трошки краще, десь гірше. Єдине що показав мені універ, це несправедливість життя де бідний шкрябеться догори.

,

Привіт дорогий читач. Лаконічно. Сам знаєш якою є якість вищої освіти в Україні. Балачки про диплом європейського зразка - брехня. Організація життєдіяльності університету - жахлива. Дисципліна посеред викладацького складу- ніяка. Будь готовий вивалити пару пачок за навчання на початку року, а в кінці такого, підрахуй пари які викладач не провів через причину своєї неаргументованої відсутності, або ж доручив проведення бідним аспірантам. Корупція є, звичайно. На різних факультетах по різному. Деякі індивідууми змушують купувати свої книжечки, так скажемо: "для додаткової оцінки до модулю", десь папір принеси, десь фарбу, десь кави купи. Варіантів багато. Окремі особистості валять на екзаменах чи заліках і на пряму через старосту кажуть ціну "угоди". При чому це відбувається як у відношенні до ледацюг, які чимось і заслуговують на таке покарання так і до старанних студентів, що вчаться сумлінно з вірою в краще майбутнє.

,

Рекомендую, хороший ВНЗ. Скажу так:хто хоче здобути знання і дійсно вчится, той за викладачами не бігає і гроші не платить, а навпаки отримує вчасно стипендію. За 4 роки навчання жодного хабаря не давала і ніхто не просив. Викладачі віддаються на всі100%.Кафедра психології-молодці!

,

Дуже сумую, що вже закічила університет. Це найкращі роки мого життя 5 років пролетіли, як один день. Яскраві студентські роки, цікаві поїздки , концертні виступи. Любі мої викладачі - ви найкращі. Кафедра музики- дуже усіх люблю.

,

Вчися в ЧНУ кафедра музики. Ужасне хабарництво , деякі викладачі просто ніякого сорому витягають грошв з студентів а знань ніяких не дають.Не раджу сюди поступати!

,

Гнати в шию старі совдепівські кадри, які не орієнтуються в сучасній науці, пасуть задніх

,

Нічого не вчать, не раджу. Деякі викладачі ведуть себе жахливо, дуже самостверджуються за рахунок студентів, а самі погано володіють предметом. Дуже халатно відносяться до своєї роботи. Є звичайно хороші предмети і викладачі, але більшість не зрозуміло чому знаходяться на тому місці :(

,

Хто має знання і хоче вчитися на хіміка - це один із кращих варіантів в Україні, дешевше проживання ніж у Києві чи Львові. Якісні викладачі. Багато наукової роботи і міжнародних зв'язків. Програми подвійних дипломів. Є і багато інших переваг.

,

Колись навчався в ІБХБ ЧНУ (Біологія). Провчився до 4 курсу лишилось тиждень до держ екзаменів і вигнали, і не тільки одного мене з останіого року бакалаврата. Викладачі ніякі, поводять себе зверхніо таке враження що з Богом колеги (вибачте за порівняння ) особливо кафедра генетики. Методисти ніякі. У викладачів халатне відношення до своєї роботи...

,

База знань - нульова. Не раджу нікому цей університет. Канікули майже 3 місяці влітку і взимку. Плата за навчання необгрунтовно підвищується щороку. Викладачі часто відміняють пари. Замість практики - просто заповнення документів самостійно, без будь-яких пояснень. 2 пари в день при оплаті більше 10 тисяч - ганьба.

,

Мені цікаво як реагують на такі коментарі в Міністерстві освіти Це ж ЖАХ Як можна агітувати дітей вчитися якщо студенти пишуть такі коментарі викладачі професора майте совість Ви калічите психіку дітей і батьків Єдине слово яке повторюється це корупція

,

Все добре було, закінчила у 2013 році геофак. Оцінки чесні, ніхто нічого і ні з кого не вимагав. Правильно, легше платити за сесію, а потім на кожному повороті кричати: "хабарники!" Тільки позивні враження, працюю по спеціальності, жила в гуртожитку, вчилась за державним замовленням.

,

Хочу сказати майбутнім вступникам, вступаючи в цей ВУЗ на бюджет-не марнуйте свої пріоритети. Навіть ящо ви собі прорахували що вступаєте -реокмендації щодо вступу вам не надійдуть. Дзвонити марна трата часу. Я подавала в цей ВУЗ на 2 спеціальності- проходила по 2-х, на одну написали не рекомендовано на бюджет, на другу нічого. Всім іншим по списку все проставили мені -ні. Дзвонила в приймальну комісію- мені сказали чекати 1 серпня- прийде відповідь. На бюджет документи треба подати до 1 серпня. Сказали ви привозьте документи тут більше шансів буде поступити. Корупція вже на вступнй кампанії. Дякувати Богу, що так сталося на початку вступу. З самого початку була хорошої думки про цей ВУЗ, спілкування з співробітниками приймальної комісії залишило негативний слід, не дослухавши мене кидають трубку. Видумали свої правила вступу, тобто розглядають заяву на бюджет якщо в тебе посталений 1-2 пріоритет (у мене був 4-5), так як у мене 5 пріоритет значить я пролітаю . Про що далі говорити

,

Закінчила у 2016 році педагогічний факультет даного університету. Нічого поганого сказати не можу. Можна навчатися і без "взяток", як кому виходить

,

Навчаюся на біологічному факультеті, взяток не платила зовсім, якщо вчишся добре, оцінку поставлять без ніякого підкупу, не вчишся - маєш низькі бали. Проплатити там не прокатить. Звичайно є свої нюанси - жахливі гуртожитки, стара будівля корпусу, організаційні питання на неналежному у рівні, але це все можна пережити. На рахунок вивісок з написом не брати студентів з Ібхб ЧНУ на роботу маю свою думку - бути крутим спеціалістом можна закінчивши і ЧНУ, якщо є бажання вчитися і самовдосконалюватися, а можна вийти "нульовим" з Київського чи Львівського університету, якщо ти книжку відкривав два рази в рік, а може й не відкривав взагалі.

,

Не університет а бурсітєт взяти і взятки здати гроші заставили навіть на атестати позор!

,

На філологічному факультеті дещо завищені вимоги до студентів. Хоча деякі викладачі самі не дуже дотягують до високого рівня. Запам'яталася викладачка, що вела орфографічний практикум не могла пояснити, чому ми пишемо деякі слова саме так, а не інакше. Її аргументом було: ,,Ну бо так треба"))) Багато з них себе вважають ледь не пупом землі і зверхньо ставляться до студентів. Зате є й хороші, особливо декан, який до всього ставився з розумінням. Якщо робити більше нічого в житті, тоді запрошую на філологічний факультет ЧНУ писати мільярд непотрібних конспектів, працювати зі словниками і читати в "захльоб" не завжди цікаві книги. Скучати буде ніколи!

,

Один с лучших ВУЗов Украины.Хорошая столовая.

,

Хімічного факультету, як окремої одиниці, вже досить давно немає, тому "враження" анонімів від 10 липня, як мінімум не актуальні. Щодо табличок в Києві про те, що не беруть хіміків з ЧНУ - покажіть мені хоча б одну і отримаєте приз 1000 грн. Натомість за опитуваннями 85% випускників імічних спеціальностей бадилиб своїм знайомим вступати в ЧНУ. Це про щось та свідчить. Всі хто хоче дізнатися правду про навчання в університеті, зокрема на хімічних спеціальностях - звертайтеся.

,

Навчалась в ЧНУ ,жодного разу не платила . Раджу всім !!!!

,

Це взагалі, якась шарашкіна контора, а не університет. Корупція скрізь.При вступі на магістратуру списки змінюються і бали міняються щодня.Як може таке бути 28.07. в деяких вступників бали нижчі. а 30.07 - у цих же абітурієнтів -уже вищі, 28.07.- абітурієнтка 70 у списку. а 30.08.уже 16. Добре, що зберегли скан попередніх рейтингових списків, звернемося за поясненням у МОН України та прокуратуру, не віриться, що щось допоможе, але хоча би потріпаймо їм нерви. Шкода, що немає ЗНО для всіх факультетів на магістратуру, таким чином все-таки менша корупція.

,

Краще б у Київ поступала. Сплошне розчарування! Викладачі, куратори щороку міняються і вимагають дорогих подарунків на день народження! Жааах!!! Викладачі змушують купляти методики з неорганічної хімії! Погрожують що "вб'ють, задушать" якщо розб'ємо пробірку в ході експерименту. Збирають гроші на миючі засоби. Ми їх купляємо, а лаборанти з кафедри органічної хімії крадуть собі їх додому! Стидоба! Хімічний факультет ЧНУ - це продажні викладачі, крадії-лаборанти. В деканат і вічно нікого немає! А як є жіночка, то щось жує, п'є чай і зайнята. На прохання допомогти мені - назвала мене "жирною" і послала в спортзал. Прошу на це звернути увагу!

,

Раджу не поступати на хімічний факультет ЧНУ! ЯКЩО ви все-таки вирішили поступати -подзвони готуйте торби грошей за контрольні, екзамени,заліки , сесію загалом . Мені важливіше власна сім'я і її матеріальна стабільність, а не ваші знання і ТД. #сповідь

,

жахливий університет...((( Ужасне ставлення викладачів Хабарі вимагають і не красніють!! О знань і викладачів і в студентів! Це ПОЗОР! в Києві висять вивіски на місцях працевлаштувань з дипломом ЧНУ (ІБХБ) не турбувати!!! от і самі робіть висновки.

,

Платиш за навчання,даєш взятки,та ще треба ганяти за викладачами,бо то їх нема,то підійшли пізніше.Вони забули за чиї кошти живуть .Географічний факультет,це взагалі жах,наприклад одного професора треба вичікувати тижнями,бо він любитель печер,їздить в експедиції а діти здати не можуть.Хамлять студентам.Гуртожитки це взагалі ,говорити не переговорити.В бурсах гуртожитки кращі.Гроші платимо ,а умови жахливі.

,

Началася в ньому 10 років тому на економічному факультеті, до сих пір жалію, що потратила роки на безкінечну писанину рефератів. Знань ніяких факультет не дає, все настальки поверхнево(( Коли викладачам задаєш конкретне питання, вони кажуть знайди сам, а це ніде не написано, бо у всіх підручниках - все в теорії. Виходиш з цього факультету - нікуди не хочуть тебе на роботу брати. Якщо в тебе спеціальність не бухгалтерія - то максимум, на що тебе візьмуть, - касир в банку. Сказали б мені піти туди ще раз - ніколи в житті! 5 років! Та за ці роки скільки всього можна було вивчити кориснооогооо для роботи! Грошей купу деруть за навчання, а воно тільки нерви тріпає. Окремо слід згадати про корупцію. Це просто жахливо. Деякі викладачі перед екзаменом говорили: якщо ви не вивчили, то батьки вам допоможуть. Думаю, що вище описані проблеми відносяться до всіх вузів України. Сумно.

,

Низький рівень освіти, бо викладачі не уміють зацікавити і не хочуть. Взятки за заліки, екзамени, курсові, практику....... Обирати ЧНУ імені Федьковича нікому не рекомендую, бо дуже я розчарована, що послухала батьків і подала документи. Аудиторії жахливі, пилюка і таракани, у туалетах вонь. Декан займається своїми справами, а не факультетом, він більше відсутній ніж присутній, а кришує його проректор, бо мають свій бізнес. Ректор чомусь цього бардаку не бачить. Не подавайте документи до ЧНУ імені Федьковича !!!

,

Корупція на кожному кроці

,

За роки навчання на економ факультеті самі розчарування. Викладачам не важливо, чи знаєте ви предмет, важливими є ваші зв'язки з деканатом і гроші. Корпус і гуртожитки в поганому стані. Корпус не ремонтований належним чином, аудиторії з обідраними партами, старими вікнами, в кабінетах надто душно і неприємно знаходитись. Гуртожитки це самі муки. За 2300 грн і додатково 100 грн за сміття та електроенергію вам може "пощастити" з хорошою кімнатою та нелінивими сусідами. В іншому випадку вас чекають вічні проблеми з водою, санвузлом та тарганами. Враження за роки проживання в гуртожитку та навчанні на факультеті лише негативні.

,

Насамперед, хотів би порадити обирати саме спеціальність, а не факультет. Сам факультет сильний особистостями, що викладають і зачаровує відношенням до студентів, проте там є відверто нікудишні спеціальності як от "Міжнародна інформація" чи "Док-во та музей.справа" Студенти цього факультету проживають у 1,6,7 гуртожитках. Тут пощастило, тому що 4 і 5 гуртожиток наприклад це ад.

,

Навчалася на філологічному факультеті. Про хабарництво не чула, хіба у тих випадках, коли ставили оцінку за покупку книжки викладача (ну треба ж їм нещасним чимось на життя заробляти). Проте це не єдиний мінус. На стипендію я постійно тягнула. Це було важко і вимагало колосальних зусиль, адже вимоги у викладачів просто ненормальні. До того ж, одним із завдань було постійне тупе переписування конспектів та читацьких щоденників, за які нам ставили оцінки. Чого може навчити тупе переписування, я не знаю. Ще, простим смертним студентам доводилося немилосердно пахати на стипендію, у той час, коли старости групи або студпарламенту часто отримують п'ятірки просто так. І звичайно ж, багато що тут вирішують зв'язки. Так що, якщо маєте знайомих тіток, бабусів, дідусів у ЧНУ, то можете з легкістю закінчити філологічний факультут ЧНУ. А так не раджу йти вчитися сюди, адже все,ж що ви отримаєте - це знання з предметів, які вам у подальшому не знадобляться та нервові зриви.

,

Не буду казати за рівень навчання у вузі, тому що мене турбує більше гуртожтки в яких проживають студенти, а саме Гуртожиток №4 (вул. Небесної Сотні, 4А). Я не розумію за що там така ціна - 480 грн за місяць, і коли приїжджаєш памятайте, у вас заберуть студентський і не повернуть поки не принесете чек за оплату! (такого вибачте маразму я ще не зустрічав), і це не найгірше, з вас ще додатково візмуть плату за користування холодильником, ноутбуком і іншої технікою, за семестр виходить з одного не багато (близько 130 грн) але сам факт, куди йдуть ті всі гроші адже умови там жахливі, особисто мене вразили ржаві труби в підвалі, через які в гуртожитку частенько (в осінньому семестрі 3 рази була відсутня вода, будь яка!), і знаєте як вирішується ця проблема? ВОНИ ПЕРЕМОТАНІ СКОТЧЕМ!!! Ганьба вузу, коли гуртожоток (конкретно за інші не знаю, але і одного такого достатньо щоби задуматись за рівень адекватності вищезгаданої особи) в такому стані!

,

Марік - на хімію - мову, хімію та математику, На біологію - мову, біологію та ще один залежно від спеціальності. Детальніше умови є на сайті Інституту біології, хімії та біоресурсів. Чекатимемо на навчанні. Можете підписатися на Фб групу ChemistryCV

,

бурса. не раджу

,

сплошне хабарництво.

,

До речі, хтось писав, що в Америку не пускають, брехня,була і я і багато наших з потоку, моя одногрупниця навіть зосталась на ПМП. Тільки сесію здавали достроково, а як інакше?

,

Тут багато пишуть про жахливий рівень знань на факультеті Іноземних мов, закінчила його 4 роки назад, не розумію, що все так помінялось? А я пам"ятаю захоплюючі заняття домашнього читання з Ольгою Василівною Мігорян(Вуєк), цікаві пари з волонтером з Америки Мішель, мою улюблену викладачку і розуміючу Ірину Володимирівну Сапожник, вимогливу і справедливу Заньковську, як ми інсценували Тома Сойєра з Тетяною Іванівною Попович, заняття з методики Тетяни Дмитрівни, завжди веселого Лукащука, чудову викладачку з граматики Мойсей Ліліанну Тарасівну,яка як дітям все розжує, а так ніхто вам з фанатизмом не розповідатиме історію мови, як Надія Василівна, вимогливий Орищук Сергій Васильович,заняття з німецької у Ольги Степанівни Лех, яка дає грунтовні знання, до тепер все пам"ятаю. А Зоя Григорівна, світла її пам"ять так вчила фонетики, що ще цитую Шекспіра. І найсправедливіша з усіх Надія Леонідівна Львова. І хтось тут говорить про поганих викладачів? Це тільки я сумую за ін"язом?

,

ЖАХЛИВО! Навчаюсь на факультеті іноземних мов. Застерігаю тих, хто хоче вступити саме на цей факультет, оскільки за інші факультети нічого не знаю. По-перше, дуже низька база знань. За кілька років ви навіть близько не будете підготовлені до своєї професії. У деяких викладачів жахлива вимова. Настільки жахлива, що навіть носії мови не зрозуміли б, а це стосується НАЙПРОСТІШИХ звуків. Основним предметам приділяють дуже мало уваги, замість цього викладають взагалі непотрібні речі. З таким успіхом можна вступити на будь-яку іншу спеціальність, яка є вдвічі дешевшою, бо ціна навчання на цьому факультеті аж 15000 грн в рік. А це абсолютно невиправдана ціна за такі знання, які дають в цьому університеті(якщо їх взагалі там дають). По-друге, якщо ви думаєте, що вступивши на іняз ви матимете змогу поїхати закордон, то ХА-ХА-ХА! Деканат, і взагалі ніхто, вам цього ніколи в житті не дозволить. Work&Travel? Забудьте, у вас екзамени. Загалом, не університет, а найбільша помилка в моєму житті.

,

Я б хотіла сюди поступити через 2 роки на факультет історії політології і міжнародних відносин. Хто б міг розказати з тих людей, котрі навчалися( чи навчаються) на цьому факультет про сам університет, про факультет, про гуртожиток і чи варто туди поступати? Буду дуже вдячна. Дякую на перед)

,

У 2017 році закінчила юридичний факультет(бакалавр).Найкращі роки пройшли саме у цьому вузі.Ні разу не платила хабарі,бо сама приділяла увагу навчанню,не сиділа до ранку звичайно за книжками но годину - дві читала..не зубарила...Закінчила з середнім балом диплома 4,3 бала.Дуже задоволена. Є всякі викладачі звичайно,як будь - де...але більшість адекватні та хороші люди які йдуть на зустріч. Щодо гуртожитку(я проживала у 2) то не кожен зможе там жити..оскільки душ на 5 поверхів тільки на першому поверсі по 4 кабіни,в останні роки з*явилися таргани..але самі кімнати можна зробити під себе затишною та комфортною......Засмучують тільки вахтери!!! Загалом,вирішувати кожному особисто звичайно,тому краще поїхати заздалегіть і все подивитися! Всім абітуріентам успіху)

,

Вуз більш-менш. Багато гарних викладачів, але і тут не без ложки дьогтю. Гуртожитки в жахливому стані. Саме місто маленьке і не дуже. Не раджу сюди вступати.

,

Цього року вступила на журналістику(мрія всього життя). На даний факультет краще іти після 11 класу. ЧНУ-найкращий .!!!!!!!!!!

,

Всім привіт. Я дуже хочу поступати сюди на факультет журналістики, але зі школи хочу йти після 9 класу. Так,так, я знаю що університет це вищий навчальний заклад, необхідно мати середню освіту. Але,можливо. хтось із вас знає на кого можна поступити після 9 класу і в який коледж, щоб потім перевестись в ЧНУ на журналістику. Наперед щиро вдячна!

,

Доброго дня усім. Наступного року я планую вступити в цей університет. Отож, хочу дізнатись які предмети потрібно здавати , щоб пройти на хімічний і біологічний факультети. Наперед дякую.

,

Вступайте на кафедру МАРКЕТИНГУ!!!! Це надзвичайно креативна, цікава та демократична кафедра. Існує безліч конкурсів у яких ти зможеш взяти участь вже з 1 курсу. Усі виклалачі аси своєї справи. Цього річ закінчив 2 курс. На власному досвіді скажу : "Хабарів нема"!(що дуже важливо). Вчитись цікаво та легко. Всім РЕКОМЕНДУЮ!)) ЧНУ ім. Ю.Федьковича кафедра МАРКЕТИНГУ

,

Раджу ЧНУ, дуже хороші викладачі і знання дають цінні. Звичайно, потрібно самому опрацьовувати матеріал. Але викладачі, професіонали свого діла і можуть знайти підхід до будь-якого студента. Сама навчаюсь уже на другому курсі на економі, дуже подобається. Університет дуже дорожить своєю репутацією, тому будь-які натяки на хабарництво зразу ж присікаються.

,

Навчаюсь на економічному факультеті)))економ відкриваю велику кількість можливостей для своїх студентів))мав змогу взяти участь в програмі Erasmus +) де здобув велику кількість нових знань і завів багато корисних знайомств)))

,

Кілька років назад закінчила економічний факультет)))не знаю , як для інших но для мене він найулібленіниш, найрідніший) на ньому працюють і самі чудові викладачі, вчаться самі класні студенти)))

,

Закінчив кафедру економічної теорії, менеджменту і адміністрування, отримав хорошу освіту, завдяки чому влаштувався на висооплачувану роботу.

,

Самий кращий економічний факультет. Чудовий викладацький склад, люди, які є професіоналами своєї справи, які захоплюються своєю роботую, завжди відкриті до спілкування, підтримують своїх студентів, . Навіть не роздумуйте чи варто сюди поступати.Тільки на економічний факультет, де Вас зрозуміють, навчать і випустять найкращими спеціалістами.

,

поступайте на кафедру маркетингу, дуже цікаві знання дають, багато цікавого і корисного матеріалу викладають, якщо маєш безліч креативних ідей щодо створення чогось нового і класного то тобі сюди, тут тобі не тільки дадуть базу знань а щей допоможуть реалізувати твої ідеї, за яких ти потім будеш мати хороші гроші, по власному досвіді суджу, сам закінчив навчання, працюю, зарплата - висока і ніколи не жалів про свою спеціальність

,

ЧНУ - найкращий,не знаю як там інші факультети, але скажу про економічний на якому навчаюся, закінчила 4 курс і дуже рада тому що поступила саме сюди, адже тут працюють висококваліфіковані викладачі, які є професіоналами своєї справи і до яких можна в любий час звернутися за допомогою і порадою, багато цікавих заходів на факультеті проводяться, на всі свята, студентське самоврядування на вищому рівні, хабарів не має, мені дуже сподобалося те, що тут до студентів відносять з повагою, поважають думку кожного, наш факультет неодноразово проводить міжнародну співпрацю з іншими вузами, кожного семестру студенти різних кафедр їздять на навчання в вузи інших європейських країн. Якщо хочеш досягнути високих знань, і відкрити свою власну справу, то тільки сюди поступати, на цьому факультеті допоможуть сформуватись як професіонал своєї справи, і почати будувати кар’єрну стежку вже на старших курсах навчання

,

Университет с базой обучения чуть выше среднего.Заканчивал почти 20 лет назад Физический факультет (Теор.физика),у нас НИКТО не брал взяток, кто пытался давать преподавателям смежных дисциплин, мог проскочить до 3 курса, ну а там -Теор.механика с Гуцулом.Молодец преподаватель, выгнал всех неучей. Если удавалось и его проскочить, то потом -Стат.физика Королюк.Этот чистил весь факультет от"непонятных людей".Особенно хотел бы отметить Иваночко М.- порядочный и образованный человек, всегда было приятно общаться с ним.Только Солончук - единственный не преподаватель,не понятно каким боком был зам.декана.Вот это все и формировало в нас будущих специалистов, которые могли учиться везде и всему в дальнейшем. На других фак-ах, например юр.фак.- это вообще нерукопажимиемые люди, все учились за взятки...Самые порядочные преподаватели,что и делает учебное заведение ВУЗом,а не ПТУ,были на нескольких факультетах,в том числе и на моем.Если же цель диплом и оценки,тогда идите на юр.фак. или геог.фак.

,

Юридичний факультет на 0-рівні. Викладачі не спеціалісти у галузі права, навчання на нулю, це пояснюється тим, що декан, старий дід, не юрист за фахом, а історик, а його жінка, яка заікається і нічого путящого не може сказати на лекціях без шпаргалок доктор юридичних наук. Зам декана бугалтер за спеціальністю, вивчіть резюме викладачів, вони є на сайті ЧНУ, і задумайтесь чи можуть вони вам щось дати у плані освіти

,

університет нормальний, знання дають, хабарництво присутнє, і деколи переходить усі межі!!!

,

Університет хороший. Навчаюсь на філологічному факультеті (кафедра журналістики) та заочно на юридичному факультеті. З упевненістю можу сказати, що здавати сесію тут можна без грошей, якщо дійсно вчитися. Цього року закінчила з червоним дипломом без жодного хабаря. Кафедра журналістики - переважно молоді викладачі з хорошим професійним рівнем, відношення до студентів чудесне. Юридичний факультет - знаю, що є студенти, які купляють сесію, проте також можна здати все без грошей. Дуже подобаються викладачі, на лекції часто приходять без жодних "шпаргалок", читають матеріал "з голови". Хоча і навчаюсь на заочній формі, рідко коли нас відпускають додому з пар. Лекції проводять навіть якщо вони закінчуються у 21,30. Щодо гуртожитків, то умови дійсно жахливі. Багато залежить від того як сам облаштуєш свою кімнату, сам університет не виділяє достатно коштів для ремонту. Багато хамовитих вахтерш, часто гуртожиток можна назвати тюрмою чи лікарнею, бо "відвідування" не завжди працює.

,

Університет дійсно має свої переваги, але все ж таки. Викладачі пояснюють доступно, бувають і на приколі, як без них. Хабарництво звісно присутнє і преподи хочуть, щоб за ними побігати. Умови в общазі - УЖАСНІ,всюди таракани, зимою цвіль, даж інколи мауси перебігають. ЧНУ має чистого прибутку 70млн, а тих грошей ніде не видно. Студенти в гуртожитках-боряться за виживання(можна сказати), на даний момент цей університет порівняти із закордонним, то потрібно трошки потрудитись для повного успіху. Хоча і прийнятий до ЮНЕСКО. От ще можу сказати, що гроші в "лєві" кармани люблять брати. На пряму неможливо договоритись із викладачем, лиш через десяті руки. Найбільш корумпований фак. ЮРИДИЧНИЙ, а більш-менш який тримається на плаву так це- ІФТКН(1-ий корпус на Університетській) . В загальному університет не оч, а місто це взагалі убожество, лиш те що є в Че. так це Кобилянська і будівлі старі. Тому як поступати краще подумайте чи вам буде комфортно, в лучше пожити пару деньків.

,

Кафедра маркетингу класна, заочно вчитись можна і своїми силами! Буднікевич взагалі класна жінка, завжди ввійде в положення студентів, підкаже і поможе за просто так. Є звісно свою недоліки посеред інших викладачів і ставленні до заочників, але в цілому непогано, поки що))

,

Факультет іноземних мов – це просто якийсь жах. Багато його рекламують – а насправді треба звідти тікати. Деякі викладачі ледве говорять англійскою і навіть ніколи не бували закордоном щоб почути як говорить носій мови. Знань ніяких не дають, якщо хочете зубрити тексти напамять тоді вам туди. А про інші предмети які викладаються як додатково –це взагалі інша історія. Кожен вважае що його предмет це саме важливе що тільки існуе і є невідмінною частиною вашої майбутьної карьери. Замість того щоб навчитися мови і переклади – будете довго і нудно зубрити багато непотрібного!! Тікати треба з цього факультету ! Знань- нуль, перспективи- нуль!

,

Що ж так як я навчалася на філософсько-теологічному факультеті, то можу описати його у всій його "красі". Якщо ви поступили на державне і думаєте, як же вам повезло безкоштовно навчатися ще й стипендію отримувати, то змушена буду вас засмутити, після першої ж сесії( за наказом декана) величезна частина людей злітає зі стипендії, постійно творяться махінації з модульними. І навіть якщо у вас високі модульні це не гарантує вам того що вас не зріжуть, особливо багато шансів злетіти коли екзамен усний. Часто у викладачів можна помітити відомості з уже заповненими результатами екзаменів, хоч ви й слова не встигли сказати. Також, якщо ви захочете взяти участь у якійсь програмі обміну чи соц. стажування з цим також виникнуть проблеми(може дойти до такого що вас просто виключать з університету). За хабарі можу сказати тільки на кафедрі філософії і то на заочній формі, а решта викладачів з інших кафедр ставлять нормально бали( якщо не брати до уваги деякі винятки).

,

Сама будівля заворожує..., але весь жах ховається за завісою дверей університету. Факультет іноземних мов (англійська філологія) не те що не дає путівки в життя, а взагалі нічого не навчає. Викладачі ставляться до студентів зневажливо, з презирством, хабарництво процвітає у всій красі. Вони не те що не дають ніяких знань студентам - гірше, вони відбивають все заохочення до знань! Найдзвичайно шкода марно витрачених впусту років!

,

Я про юрфак: багато викладачів з низьким рівнем знань, відповідно нічого і не навчать, інша частина полюбляють грошенята. Пацурківський там влаштував круту систему "домовленостей", а студенти тому і раді, що татко з мамою забашляли- спи спокійно сину. А все через те, що студенти в основному це Чернівецька обл., народ який привик за усе башляти, тільки б у діток була найкраща оцінка, бо ж на Калинку чи у сади з трійками не візьмуть... Одним словом, викладачі себе не поважають, не цінують розумних дітей, через те з кожним роком у цьому вузі їх все меньше. Люди!!!, країні потрібні зміни, а з такими розкладами їх ніколи не буде. Місто гарне, настрій у ньому також, але аж ніяк не у ЧНУ. Раджу іти вчитись у Київькі ВУЗи.

,

Не люблю багато писати, але не написати декілька слів неможливо. ЧНУ -це не тільки один з найпристижніших та красивих університетів України, а й вся історія Чернівців... Можна довго писати, що тут чудові викладачі, дають високий рівень знань, і т.д. Я відмітити Географічний факультет. Я не знаю людини, яка провчилася на Геофаці і шкодувала про це. Цей факультет завжди виділявся своєю особливою енергетикою, а про посвяту першокурсників (у горах) взагалі можна розповідати годинами... Геофак - це одна велика родина, в якій не важливо хто ти, звідки, на якому ти курсі та за якою спеціальністю навчаєшся головне що ти на Геофаці!) Геофак - Чемпіон!!!

,

Внз справді чудовий.викладачі дають якісні знання.є потужна навчальна база.гуртожитки повні тарганів і злих комендантів але то вже таке.саме місто неймовірно гарне,та спокійне.є кілька проблем з транспортом (5 вранці це просто пекло,через це часто запізнююсь на пари).я навчаюсь на фтф,але насправді це ттф(теологічно-теологічний факультет).теологи отримують все,і їм завжди все сходить з рук,щоб вони не робили(а роблять вони багато чого не "божого",в общім всі смерті гріхі ,а потім певно їх замолюють .деканат закриває на все очі.не солодко живеться студентам державникам,бо всємогущій деканат з всієї кількості державників скидає з стипендії рівно половину.при цьому робить це в доволі відкритій формі(деяким студентам додають лишніх 10-15 балів,а от деяким до стипендії невистачає 1.на все воля деканату і викладачі цього не приховують.

,

Закончила университет еще в 80-тых.факультет иностранных языков.С тех пор работала только по специальности.преподаю английский язык.Низкий поклон и самые теплые слова благодарности всей кафедре.преподавателям.Полученные знания всегда стараюсь усовершенствовать.Получила навыки работы с первоисточниками. произношения.требовательности .прежде всего к себе.интеллигентности.иронии.любви к работе над языком.уважения к Буковинской земле. Знания.полученные в этих стенах помогали и помогают мне всю жизнь.в любом уголке мира.Спасибо .

,

Навчалась на факультеті іноземних мов (англо-український переклад) моя небога (5 років, спеціаліст). Зараз вона проживає в Канаді, закінчила там коледж. Тут навчалася на бюдеті, нікому ні за що не платила, тому що вчилась дуже сумлінно і наполегливо. Але якість знань змогла оцінити лише в Канаді. Каже, що якби не канадський репетитор вряд чи вона потягнула б канадський коледж після ЧНУ. Її однокурсниця, яка після 4 курсу поступила у коледж в США, змушена була його покинути, не тягнула навчання. Отже думка людини, яка навчалась і має можливість порівняти і оцінити - якість знань гірше будь-якої критики, взагалі ніяка. Щодо хабарництва - беруть практично усі, існує практика заниження оцінок тим, хто намагається проскочити на шару, так би мовити. У неї були проблеми з франц.кафедрою (взагалі гадюшник). Єдина світла людина - декан. Згадує його з великою вдячністю. До речі, своїм близьким радить навчатися лише за кордоном і ні в якому разі не в ЧНУ. От так.

,

Навчаюся на філ фаці. Про вимагання грошей не чула ні разу від викладачів. Дають добрі знання. Викладачі досить вимоглив, особливо на першому курсі показують як потрібно готуватися до пар. Хто хоче отримати добру освіту - цей ВУЗ для них .

,

Ми обоє вчилися в ЧНУ дуже давно, тоді це дійсно був найкращий вищий учбовий заклад, з розумними, толерантними, освіченими, гарними викладачами-педагогами. На жаль, з 90-х років на факультеті іноземних мов було повністю втрачено чемність, інтелігентність, делікатність, тактовність і високий викладацький рівень. Замість цього закріпилися амбіційність, самовозвеличення і крайня неповага до студентів. Ми сповна стикнулися з цими негативними проявами. Жодного натяку на педагогічні норми!

,

Закінчив 4 курс на електротехніка та електротехнології викладачі від кафедри класні хабар не берут навіть мови не може бути всі такі людяні і поговорити можна і пожартувати і навіть розумні поради можуть дати вони як батьки але за те справедливі знання дают на високому рівні і на такому же рівні від студентів вимагают у біді не залишут навіть самому слебенкому помогают на екзаменів не завалеют і колектив у них дружній, не знаю як інші кафедри но електротехніки та електротехнології заслуговуют респект, такщо поважайте їх і вчить і все буде добре,,, Такщо СЛАВА ЧНУ І " ІфТКН"

,

факультет іноземних мов.якість знань - жахлива.викладачі,зачмирюють студентів,і не дають повірити в свої сили.корупція є.можуть прямо вимагати хабарі. одне що є хороше це декан.вам поклін.в цьому гадюшнику ви найкращі.

,

Не можу говорити за всі факультети, скажу за філфак. Корупція тут є! і досить серйозна, лише місцями вміло прихована. Прямо про гроші вам майже ніхто не скаже, але купити кілька методичок, журнали чи книги, які видає хтось на кафедрі - прийдеться, інакше залік (а буває, що й іспит, вам не скласти з першого разу). Викладачі - 60/40 у кращу сторону.Кажете, з ін'язу погані викладачі... В мене 2 роки викладала Бєлєнька Т. Л. - я буду обожнювати її все своє життя - розумна, вміє подати, пояснити, розуміюча, толерантна, життєрадісна і надзвичайно людяна! На кафедрі літератури настав час змінювати завідувача - він однозначно голова корупційного комітету. Однак є люди, які варті поваги - Кирилюк С.Д., Ковалець Л. М., Івасюк О. М., Романиця О. В. Про кафедру СУЛМ важко говорити - там своя атмосфера. Спасибі завідувачу - Кульбабська О. В. - дуже чуйна жінка і професіонал своєї справи. Щодо кафедри історії мови, то деяким викладачам, особливо завідувачу треба згадати, що студенти не мікроби!

,

Хм. Можу сказати точно лише про філфак. Перше - хабарі. Не платила за жоден іспит чи залік і не знаю чи хто платив (з профільних предметів). Ніхто не вимагав ніколи і не натякав на якісь гроші. Був проте один "книготорговець", який чи не на кожній парі замість занять і модулів проводив "впаювання" свого товару. Всі про це знають і ніхто нічого не робить - оце біда. Все вчила сама й отримувала заслужені бали. Проте (!!!) , якщо ти вчиш - то ти лише цим і займаєшся, можеш забути про те, що в тебе ще є якесь життя крім цього, якщо хочеш А. Вимоги - колосальні, але не завжди викладач сам відповідає тому рівню організованості, який вимагає від тебе. Готуйтеся до того, що більшість екзаменаційних і найскладніших предметів (Мовознавство, ССМ, польська, ІУМ) у вас будуть раз на 2 тижні, а деякі залікові раз на тиждень (давня література), - логіка відсутня. Рівень викладання літератури - дуже низький.

,

У даний час навчаюсь на біо-фаці.. Потрапити сюди мріяла давно. І скажу вам одне, у мене уявлення було зовсім іншим до вступу. Я приємно здивована системою свого факультету,яка є відмінною від інших систем факультетів ЧНУ. Вчишся - і тобі усі зароблені бали кладуть. Хабарі -це лише з не проф-предметів (при умові що ви взагалі не шарите предмет). Ніхто нікого не заставляє платити. Перший курс погано інформують та готують до студентського життя. Гуртожиток - ну це не так аж і смертельно. Умови необхідні для життя є. Головне душевні люди завжди поруч) Задоволена вибором))

,

зараз навчаюся на матфаці. дуже тяжко, але на стипендію витягую. поки що нічого не платила. але вчитися потрібно, якщо хочеш мати гарний диплом. Подобаються, майже, всі викладачі.

,

Відверто і по суті, університет не поганий, звісно що є гарні сторони, є й погані. Власне організаційний рівень пристосування першокурсників до умов життя студента- 0. Ніхто нікому нічого не пояснює, куратора більш ніж 2-3 рази за все навчання не побачете, навіть не сподівайтеся. Гроші заплатити- не біда. Хочешь без грошей, знаннями- теж не біда. Тут цінують і розумних і тих, хто любить платити. Є принципові люди, такі, які від початку дають зрозуміти що хабарів не беруть, такою я побачив викладачку іноземної мови, а от заступники декана юр фака( в більшості) до хабаря слабкі, люблять це діло. Що я чітко зрозумів, якщо ти прийшов за знаннями, інше тебе не цікавить, особистого життя нє маєш, з книжкою спиш,їш, миєшся, цілуєшся, тобі місце в ЧНУ( у всяк випадку юр фак). Якщо в тебе грошей багато, тобі теж на юрфак, але не до викладачів, а до декана. Людина яка може допомогти, може і зрозуміти, але як кажуть "за милі очі" нічого не зробить. Словом, універ такий собі, є в Україні краще!

,

Факультет історії, політолігії та міжнародних відносин - найгірший(особливо спеціальність *історія*). Знання закінчуються там, де з.являється купка грошей або "дядя, тьотя викладач". На кафедрі етнології вже взагалі обнагліли! Купляти їхні непотрібні збірнички стало обов.язковим!!! Не університет, а якась бурса. Знання дають декілька викладачів! І взагалі як таке може бути, коли ти за заліки отримуєш 4, 5 а за екзамени тобі ставлять лише 3 аби зрізати!! Це справді низько. У-тет не заслуговує IV рівня.

,

Факультет іноземних мов - одні хабарники,я розумію десь призент на свято за те щоб лояльно приймали екзамени,а тут навіть якщо знаєш то грогі вимагають відкритим текстом!Особливо викладач німецької мови по 400 гривень за 3 вимагала,сказала що вибору немає всі мають здати.2014 рік на дворі,а хабарництво процвітає

,

Закінчила ЧНУ і хочу сказати що не жалію про то, що вибрала саме його. Правда, після тогорічних змін в структурі університету хотілось якомога швидше закінчити, оскільки злили два факультети і утворився інститут біології, хімії. Директором - людина, яка не знає що таке повага до студентів, невихований і не компетентний в спілкуванні з ними. Неодноразово приходилось звертатись до нього і жодного разу це не приносило задоволення. Це люди на яка нікого крім себе не бачить, зухвалий егоїст. На його парах завжди скучно, матеріалу він не знає а ще дуже любить гроші.

,

Душ працює завжди, для навчання умови є,але все залежить від студента! бруд в кімнаті?а то може за тебе ще хтось має поприбирати,те що ти насвинив?І все тут нормально..і безпечно! Те що тут курять,ніяк не заваджає ніжити,ні навчатися!

,

Мріяла поступити у ЧНУ. Поступила. Вже жалкую. Факультет історії, політології та міжнародних відносин. До викладання - ніяких претензій. А гуртожиток - це середньовіччя. Тиснява, бруд, таракани. У гуртожитку п'ють, курять, навіть дівчата. Умов для навчання та відпочинку немає. Кімната для навчання зачинена, душ працює інколи. Чергові бабульки ніякого впливу на студентів не мають, пускають у гуртожиток всіх підряд, особливо, нетверезих. Ніхто не забезпечує безпеку неповнолітніх першокурсників. Це до першої надзвичайної події. А потім будуть шукати крайніх.

,

Це найкрасивіший та найкращий ВУЗ по всій Україні! Все свідоме життя мріяла сюди вступити і вступила. Дуже багато молодих викладачів, які нам дають дуже великі знання. У свої молоді роки вони вже такі різносторонні, з ними класно, з ними легко, вони розуміють тебе і відносяться із повагою до кожного студента. Це найкраще місце, це моя друга домівка! Обожнюю нашого декана, завжди вітається, чемний, вихований, ніколи не чула, щоб він комусь хоч слово "криве" сказав. Їхати на навчання мені дуже далеко, але повірте, що воно того варте! Обожнюю цей факультет і свій улюблений журфак - найкрутіші викладачі! Взятки? Хахаха, ходіть на пари і вчіться і платити нікому не доведеться! А ще обожнюю свій гуртожиток! Так, умови не найкращі, але постарайтесь самі створювати собі умови, а щось погане компенсувати веселою гуртожитською компанією! ЧНУ - найкращий, не вірте в протилежне!

,

2. Факультети: математичний, фізичний, комп`ютерні науки, біологічний - це ті де дають знання. А платити вам чи ні вирішуйте самі ( платять ті, хто не хоче вчитись). Мої знайомі ( ті хто вчились, а не просто прийшли за дипломом) працюють по спеціальностям десь 70% з 100%.

,

ЧНУ 1. Всі факультети типу Іняз, Філософії, Юрфак, Педагогіки та ін. гуманітарні - це низький рівень знань, беруть туди з грошима навіть розумово відсталих. Моїх особисто знайомі, хто закінчив ці факультети навіть з відзнакою, працюють на Калинці продавцями, офіціантами, вирощують в себе в селі овочі, таксисти. Вважаючи, що таких з 100% , тільки 10 % працюють по спеціальності ( це ті, хто іде в аспірантуру, ті кому тато-мама дадуть роботу 8%), і 2% які самі змажуть знайти роботу по спеціальності, бо навчались самостійно, окрім університету.

,

Найкрутiший у свiтi унiвер!!!! Хто хотiв той i вчив, смiшно читати про корумпованiсть закладу)) платили лиш тi, Хто сам цього хотiв!!!! Нiчого нi з кого не вимагали, за профiльнi точно нiхто не платив!!!! Викладацький склад факультету iноземних мов кафедри ТПП золотий!!!! Дякую вам за все!!!! А такого шикарного, чесного, справедливого, а головне людяного, з велико букви Декана i Людини ви навряд десь знайдете!!!! Кушнерик Володимир Iванович, щастя вам, натхнення та творчо наснаги!!!!

,

ЧНУ дуже хороший університет!!! ІФТКН найкращі!!! Система нашої освіти не дуже але тут надають більш-менш хороші знання! Можливо важко знайти роботу( але хто хоче той завжди знайде), знання які надаються дають білет в життя, з якими можна знайти роботу( в більшості випадків не по професії) але точно не пропадеш!!! На фізичному (ІФТКН) взяток не беруть по крайній мірі я ніколи не давав( прихожани, типу математиків беруть ще й як)! кафедра електроніки та енергетики взагалі the Best, викладачі в більшості молоді-кваліфіковані і з ними легко і приємно працювати!!!

,

Погана організація прийому документів. Всі в одну чергу. в інших навчальних закладах такого немає. Прийом документі ввідбувається відповідно факультетів . Це зручно

,

Университет поражает своей красотой. очень хочу, чтобі мой ребёнок учился именно здесь.

,

хабарництво просто зашкалює

,

Учился в ЛНУ им. Ивана Франка и в ЧНУ им. Ю. Федьковича. Даже не хочу сравнивать. ЧНУ - дно.

,

Дуже хочу вступити на факультет української філології,саме до цього університету.

,

закінчила 4 курс ЧНУ ІФТКН... ні на мить не жалкую, що пішла вчитися саме сюди... чудові викладачі... відчуття, наче приходиш додому... якщо маєш бажання вчитися, то вчись... закінчила з відзнакою , без жодного хабаря... і знання отримані тут є високими, тому ЧНУ найкращий!!!!!!!!!!!

,

ЧНУ- час де проходять найкращі роки!!!!цікаве навчання,доступне, хабарі-міф,лише ліниві мають можливість скористатись такою послугою, завжди студенти винні у тому,що типу плаятять хабарі, якщо їм лєнь вчитись. Тож універ чудовий,викладачі теж цікаві,демократичні, професіонали своєї справи)

,

Закінчую 4-й курс на факультеті іноз.мов. Здобув прекрасні знання і вільне володіння 4-ма іноземними мовами, але мушу визнати, що вчити приходилося колосально багато. Я вчився на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства і дуже радий цьому, оськільки як і кафедра, так і сам університет має безліч можливостей відправляти студентів на семестри по обміну закордон. Сам їздив 5 разів і навчався в Німеччині і Австрії. Не в образу нікому, повинен визнати, що навчаючись закордоном з українцями з інших вузів (особливо київських), студенти цих вузів особливими знаннями мов не хвастались. Тому висновок: якщо Ви дійсно хочете навчатися в класичному уні і мати можливість прекрасно розвиватися, їздити закордон і подоружувати, то фак. ін.мов був би не поганим вибором. Стосовно хабарів: за 4 роки не заплатив жодної копійки нікому і навчався на бюджені (при вступі не платив теж). Тому можу відверто сказати, що іняз тут один з найкращих в Укр!

,

Зараз закінчую другий курс філологічного факультету. Все, що можу сказати - ЧНУ найкращий. Не вірте тим, хто каже про хабарництво, платять ті, хто не вчаться. Сесії здаю на відмінно без жодної копійки. Викладачі цінять студентів. Дуже гарне ставлення. Маю друзів з усіх факультетів і усі дуже задоволенні. З упевненістю можу сказати, що викладачі ЧНУ професіонали вищого пілотажу, дуже поважаю їх. 2 гуртожиток - просто супер. Хто хоче вчитися - той буде, ніхто цього не забороняє. В гуртожитку навпаки поважають тих, хто вчиться. Звичайно, буває шумно, але на те воно і є студенське життя. Особисто я встигаю і веселитись, і вчитись, тому не звертайте увагу на те, що хтось критикує ЧНУ. Все залежить лише від Вас, Вашого ставлення до життя і бажання вчитися.

,

Також Чернівці - це вельми специфічне місто. Роботи та підприємст де можна було б проходити практики немає ( Одні салони краси на кожному кроці). Жити дорого. Квартири для зйому дорогі і в основному в неналежних умовах для проживання (не стосується квартир за 2500 і більше). Гуртожитки. Як потрапите... Можливо, що в вас будуть хороші мирні сусіди, ціль яких все-таки навчатися, а можете потрапити до пияк, які нічого не роблять, як бухають і дебоширять. Якщо ви людина тиха, бажаєте саме навчатися, а не розпивати чарчину з сусідами, то раджу вам шукати житло ще до вересня. Потім будуть з цим ділом проблеми. Всім іншим, хто може поєднувати ефективне навчання з п`янками, як кажуть "Йор велком". Також готуйтесь до "посв`ят" в гуртожитках і тому подібних дійствах))) Готуйтеся морально) Буває дууже весело :) А буває і не дуже. Висновок: Якщо не горите амбіціями "великого міста", та все-таки бажаєте отримати більш-меньш конкурентну освіту, тоді можете подавати документи.

,

Філософсько-теологічний факультет було б справедливіше назвати "теологічно-теологічним" факультетом. Вся "верхівка" і деканат стеляться під теологів і церковні потреби в часності. На потреби культурологів і філософів в основному всі забивають. Рівень організації на факультеті на "2". Рішення більшості важливих та нагальних питань в основному рішуче звалюються на всестерплюючі плечі старост. Коротше кажучи деканату плювати на нас, студентів. Єдине що утримує мене від двох зірочок в оцінці, це рівень організації роботи та знання, які надають викладачі ( звичайно не всі, але 80% дійсно зацікавлені в наданні знань студентам). Є також викладачі які абсолютно забивають на студентів( але така ситуація зараз у більшості ВУЗів нашої країни).

,

супер університет, особливо юрфак. Вчитися одне задоволнння, якщо звісно ти прийшов отримувати знання. Дякую викладачам старшим особливо !!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Полностью согласна с негативными отзывами про этот ,,ВУЗ". Самый плохой факультет истории, политологии и международных отношений! Работодатели как только слышат что ты выпускник этого факультета тут же отказывают в работе. Абитуриенты, не поступайте на факультет истории, политологии и м.о. в ЧНУ, потом будете только жалеть!!!

,

Не поступайте в ЧНУ!!! Особливо на факультет історії, політології та міжнародних відносин! Міжнародних відносин там ніяких, ніякої користі з 5 років навчання! Немає куди податись з їх дипломом, особливо із спеціальністю "Країнознавець"!!!! в музей хіба що! Працівники - хабарники!

,

учусь на юрфаке очень нравится то как важно преподаватели относятся к студентам! это настоящий дом где можно научиться юриспруденции!

,

Хотілося б повернутися на рідний геофак, жаль час так швидко минає, вже 10 років пройшло як я покинув ті стіни, тих викладачів

,

коли я навчалась, то реально платили лише за математику та економіку. За свої фахові предмети ніхто не платив, як вчили так і мали. А відносини з викладачами були дуже хороші. На біофаці вони - просто хороші Люди!

,

в общем ЧНУ прикольный, но фіз-фак ваще четкий

,

Перше, університет дійсно гарний (3 корпуса) має величну європейську історію та нищасне теперешнє... 2 - ге, якщо ти хочеш потратити Мамині гроші, відірватися наповну, а головне спустити 5р. то тоді вперед в ЧНУ. 3 - тє, відкрий очі. Поспілкуйся з випускниками, який результат, де вони... Моя рекомендація. Вступати як мінімум в польські ВНЗ. Бути не залежними від батьків - це означає працювати. Набувати життєвого та професійного досвіду. Не вір, Не бійся, Не проси.

,

ВУЗ-Найкращий!

,

Один з найкращих ВНЗ західної України та й держави в цілому. Не знаю за інші факультети, але щодо юридичного, то з впевненістю можу сказати, що це те місце, де поважають студентів як індивід, де можуть піти на поступки, але не забувають про хороший рівень знань. Це справжній, класичний університет з усіма потрібними елементами! Університет має великий штат професіоналів, які згодом шукають таланти серед студентів. Ті, хто каже, що беруть хабарі, а де їх не беруть, можна запитання? На жаль, час такий! Якщо студент, хоче вчитися, досягнути результатів, то йому це вдасться! Vivat, ЧНУ!

,

На жаль у Чернівцях була проїздом та місто вразило своєю архітектурою а зараз донька на майбутнє шукає ВНЗ у яких є факультети архітектури от і я хочу бути у курсі хоч і розумію що вибір за нею мені у вас замало інформації

,

Не вчилась тут, тому нічого не скажу, але про гуртожиток сама знаю - то прохідний двір наполовину з публічним домом

,

Дійсно хочу поступити на архітектора. Незнаю як та і що там,але гроші уже приготовив. Хотілося щоб в цьому році набір дівчат був більший ніж у минулому році.Отож дівчата чекайте...

,

Дійсно хочу поступити на архітектора. Незнаю як та і що там,але гроші уже приготовив. Хотілося щоб в цьому році набір дівчат був більший ніж у минулому році.Отож девчета чекайте...

,

The best of the best!!! =) Навчалась на факультеті іноземних мов. Дуже важко, не сперечаюсь, але це цього варто!!!=) Отримала море знань, володію 3 мовами. Можу похвалитися знаннями з різних галузь! отож зі мною точно скучно не буде;) Закінчила в цьому році. Пішла би ще раз) А на рахунок часу на особисте життя....Так я вспівала все. І вчилася чудово, і з особистим життям все прекрасно було. І, як то кажуть, "студентське диття" мала! Ось так от. Головне велике бажання усюди вспівати!!!=)

,

Пед. фак і гуртожиток №3 - найкращий в світі! Дуже розумні, мудрі, приємні, позитивні, порядні, ввічливі, хороші викладачі. З повагою і на "Ви" до кожного студента. Я вас всіх люблю!!!

,

Коли я поступала до університету,то усі твердили мені: "вчи,не вчи,а платити треба..."Було якось моторошно,оскільки я прийшла за знаннями,а не просто за дипломом. Зараз навчаюсь на третьому курсі, і здала сесію на 5 у тих викладачів,про яких ходять чутки,буцімто їм не важливі твої знання,їм тільки гроші подавай...Так от .. це все ВЕЛИКА маячня!!!!!!!Навпаки, коли викладачі бачать,що вони тобі дали хоть якісь знання,для них - це найбільша гордість. Згідна, є і специфічні викладачі,але то - не біда!!Якщо ти готуєшся старанно до їх предмету,вони неодмінно це оцінять! ..Провчившись зі своїми однокурсниками 3 роки,я зрозуміла,що студенти діляться на 2 групи: 1)ті,хто хотять вчитись і не бачать для цього перешкод; 2)ті,кому потрібен тільки диплом,тому,звичайно,їм потрібно платити за свої бали ...Єдине,що власне мене не влаштовує на моєму рідному геофаці,так це грибок у підвальних аудиторіях,тому керівництву потрібно прийняти якихось методів для боротьби з ним!!!

,

я не согласна с мнениями тех людей,которые говорят,что ЧНУ-Найгірше.Просто,Лена, может вы учиться не хотели,я учусь там и взяток не платила!!!Там очень хорошо и преподаватели там тоже супер!!!

,

Закінчила юрфак в 1998 році. Не думаю, що він змінився. Спогади різні: цікаві, навіть зараз багато на які речі дивишся по-іншому. Памятаю усіх викладачів, навіть тих, яких вже нема вживих. Стара школа була класна, якщо молодь перебирає на себе всі знання і досвід своїх наставників, то ЮРФАКУ жити і процвітати. Студентам: не думаю, що не можна довести без "гонорару" те, що ти готовий до семінару, те, що ти готовий до екзамену. Скільки б не було юристів-випускників, для тебе знайдеться робота, будь готовий до неї! Успіхів усім!

,

Юридичний факультет ЧНУ це просто жах. Знання тут не ціняться, все поділено. Студентам які і 2 слова зв'язати не можуть, але забашляли -ставлять високі бали, а ті хто навчаються з усіх сил спеціально занижують бали. Ось, наприклад, викладач Руденко Оксана Валеріївна хабарниця. Ви собі навіть не уявляєте. протягом 2-х модулів реально занижувала бали, спеціально для того щоб їй дали на лапу.

,

Я пишаюся тим, що з 1975 по 1980 р.р. навчався на факультеті іноземних мов цього чудового університету. Вступив і навчався безкоштовно. І без усяких хабарів!

,

Це найкращий університет!!!А тим хто незнає і нехоче знати тим і приходиться платити за все!!!!А в університеті справді дають хороші знання тим хто цього хоче!!!! На рахунок викладачів то на педагогічному найкращі викладачі,які тільки можуть бути!!!!За інших нічого неможу сказати бо я їх добре незнаю!!! І тим хто має знання.щоб поступити на державне,платити непотрібно....!!!! І за сесії на педагогічному я також неплатю...

,

Людии!!!! Не ведіться на це!! Так, можу погодитись, що ззовні університет дійсно гарний, але що робиться всередині.... оййй... краще б вам цього не знати... Можу привести декілька правил ЧНУ: 1) Якщо ви надієтесь вступити на державне замовлення, але при цьому нічого не платите - можете забути про це, без грошей шансів у вас немає! 2) При навчанні без грошей гарних оцінок ви теж не отримаєте! 3) Відношення викладачів - жахливе! А і ще чула від багатьх, що коледж ЧНУ - НАЙГІРШИЙ!!!!!!!

,

Що не говоріть, а ЧНУ - реально найкращий)) Якщо докласти зусиль та мати бажання вчитися тоді можна отримати великий багаж знань та застосувати їх на практиці)) Не хочу образити інші факультети нашого славетного університету, але 5 корпус, а саме ІН' ЯЗ є для мене найкращим, не тільки тому що я провчився на цьому факультеті 5 років, а тому що в ньому вчаться найкращі дівчата, і їх дуже багато)) І ці роки стали незабутніми з безліччю яскравих моментів та розваг)) ІН'ЯЗ -я люблю Вас) ІН'ЯЗ - forever))

,

Ззовні університет справді гарний і за це треба сказати дякую видатному архітектору Й. Главці та австріякам за чий рахунок він був збудований. Але те, що зараз в ньому твориться це просто жах з точки зору ПРОСТОГО студента. Викладачам спавді варто познімати корони з голови і зменшити(як мінімум) тарифи під час сесій. Але справді в університеті є дуже хороші та ПРОФЕСІЙНІ викладачі якщо ви вирішили все ж таки вступати в ЧНУ то я бажаю потрапляти виключно на таких.

,

треба пишатись тим, що ми вчимося в такому університеті

,

за архітектурою він незрівняний та взагалі він чудовий... ось поступаю зараз, сподіваюсь я не пошкодую про це)

,

Можливо, науковцям ЧНУ взяти книгу з педагогіки і ще раз перечитати, а можливо "корону" з голови зняти? І тоді, буде і студентам доступніше здобувати знання, а керівництву не так позорно за своїх підлеглих????? ЧНУ - це заклад який вартує поваги!!!! В першу чергу від самих викладачів, гордісттю яких повинен бути студент а не самі ж викладачі!

,

Перше враження-це просто дух захватує.......КЛАС!!!!!

,

Университет хорошый но учитца нада неучишся плати или уберайся прочь все просто

,

Будівля класна

,

Дійсно, наш університет один з найкращих, чесно кажучи, студенти з Київських ні в яке порівняння з нашими не йдуть. А їхні конференції, особливо Грінченка, ганьба! Той рівень на якому в нас все організовується їм і близько не снився. Наш вуз класичний, його рівень підготовки набагато вищий ніж в БДФА і тому подібних, той хто хоче вчитися буде вчитися, а той хто звик байдики бити...тут вже не у вузі проблема. Тому рекомендую.

,

Мої перші враження про ЧНУ найпозитивніші. він неперевершений!!!!!!!!

,

прекрасний університет)))Якщо говорити про будівлю. А якщо про факультети - то найрідніший філфак був і залишається на високому щаблі: хороший рівень знань (якщо не філонити) і без взяток. А про інші факультети не знаю. Втім, хто зараз без гріха? Все залежить від студента - якщо захоче вчитись, то всі умови для цього в ЧНУ вже створені. Успіху!

,

Юр.фак - супер!!! Студентські роки - НАЙКРАЩІ!!! Навчання можливе і без хабарництва! Поступайте сюди - не пошкодуєте!

,

Згадую студенські роки як найкращі у моєму житті, хто вчився на геофаці мене підтримає. Щоб здати сесію - потрібні знання, потрібно працювати. А про хабарі, на мою думку, пишуть ті, хто в життті найбільше цінує гроші. Велике СПАСИБІ викладачам!!!!!!! Універ найкращий!!!!!!!! ГЕОФАК- чемпіон!!!!!!

,

Університет хороший.на економ. ф. є дуже хороші викладачі.Навчатись легко,було б бажання у всіх.

,

Інна, я вчусь на державному на економі, і повірте мені, я ні копійки не заплатила, навіть не думала йти на державне, а коли себе в списках побачила, взагалі в шоці була)))) ну але це на економі, за решту факультетів я не знаю

,

Університет гарний. Я пишаюся що навчаюся в ньому)))))правда всяке буває, але якщо хочеш навчатися всі умови є))))))

,

я хочу тут навчатися, дуже хочу!але у моїх батьків немає можливості сплачувати великі гроші за навчання,а він скоріше за все не з дешевих...скажіть, є можливість вступити на безкоштовне чи тут такого взагалі немає?

,

Университет хороший. Сама заочно закончила эконом.фак. и за все 5 лет учебы ни дала ни одной взятки. Сейчас на физфаке учится сын, платил только те предметы которые не хотел тупо учить, а где хоть чуть-чуть занимался сдал без проблем на А-С(5,4) Нельзя всех преподавателей грести под одну гребенку, они разные, да есть такие которые берут не стесняясь, хотя в этом виноваты сами студенты, которые платят за оценку, лиш бы были корочки. Учитесь и тогда не придеться платить.

,

Університет хорошоший

,

Навчання в ЧНУ - найкращий період життя. При найбільшому бажанні не зможу перелічити всі позитивні моменти. Зараз навчаюсь на магістратурі (економ.ф.) і можу впевнено сказати, що наявність корупції - заслуга лише лінивих бездарів. Один з особливо позитивних фактів - постійний розвиток ЧНУ та розширення співпраці на міжнародному рівні. Щороку ми виграємо нові гранти, беремо участь в конференціях та співпрацюємо з міжнародними компаніями. Це дійсно європейський ВНЗ, який надає прекрасну підготовку, було б бажання вчитись. Всім колегам-студентам бажаю вдалого семестру і беріть максимум зі студентського життя ))) На 5-му курсі це особливо цінуєш. І велике "ДЯКУЮ" усім викладачам ЧНУ. Безмежно поважаю і люблю Вас.

,

Один з найкращих Університетів світу!!! Я вчуся на фізичному !!!!! Факультет просто супер !!!!!!

,

Самий класний факультет це- факультет історії, політології та міжнар. відносин! Велика шана таким викладачам, як Макар Юрій Іванович, Струтинський В.Є, Фісанов В.П. Добржанський О.В. Лупул Т.Я. у кого вони викладали, вам суперськи повезло)

,

угу,якраз юрфак і є одним із найкорумпованіших факультетів ЧНУ)

,

ЧНУ юридичний рулить всьо остальне фуфло!Ми юристи - гордість цього університету а всі інші заздрять нам!Не заздріть люди - кожен у житті має своє місце а юрфак збирає кращих з кращих студентів!Так шо розумні, творчі працьовиті ласково просимо в нашу велику сім'ю - обіцяю не пожалієтенаш факультет найкращий в світі!!!

,

Цей університет нагадує мені Калинівський ринок, прийшов купив оцінку і пішов!І не розумію хто там пише шо немає корупції ну як немає коли є!причому в дуже великих грошових сумах!поступають лише ті хто заплатять і закінчують ті які всі роки платять!гріш ціна тому диплому і таким спеціалістам...мені дуже жаль що я тут навчаюся і жаль тих дітей які не мають можливості платити, але без того там ніяк!

,

Ну 5 років навчання у цьому "тупому" вузі - це був найкращий час.

,

Університет...........,а особливо факультет іноземних мов!!!Викладачі не виховані!хамлять і говорять студентам,що ви тупі!!!!!!!!!!!а самі вчать з одного підручника 20 років!Коли студенти говорять,щоб їм пояснили дану тему,то відповідають,що ви в школі мали вивчити і самі вчіться!В їх це обов"язки не входить!Вони мають сидіти на кафедрі,пити чай і обговорювати всіх і все(від А до Я)!!

,

Університет красивий, але ректорат розплодив хабарництво. Сором.

,

Лиш старі викладачі дають там знання. І не треба говорити ; Ах да, и преподов поменять. а то эти старые зажранные свини, привыкшие гребти лопатой взятки, уже даже научить путёвому ленятся бо якраз вони дають нормальні хороші знання. якщо ви вчитесь то платити нізащо не будете. Платять ті, хто недовчив або дураки.

,

Я не вважаю його ні хорошим , ні поганим. Але є деякі факультети (не буду уточнювати які), де знання нормальних не дають. А викладачі іноді набагато менше знають ніж студенти, які прийшли з коледжів. І я багато знаю таких людей, (після тколеджів)які шкодують, що поступили в ЧНУ, бо не отримали ніяких нових знань.

,

Я зараз навчаюся на 1 курсі економічног факультету і скажу, що муштрують нас доволі непогано. Вчити треба полюбому, бо на халяву бали дуууже рідко можна зробити. Так що, народ, хочете знати свою спеціальність, йдіть до нас, не пожалієте))))) Міжнародники рулять))))))

,

Навчаюся зараз на юридичному факультеті - дуже задоволена, що вступила саме сюди. переді мною стояло з ВНЗ: КПІ, Шевченка та ААУ (всі в Києві) але все ж таки вирішила вступати сюди і не пожалкувала ні разу. надзвичайно кваліфікований викладацький склад. ЧНУ юрфак - найкращий!!!

,

Юридичний факультет 2003-2008. Заочне відділення. Магістр права. Не зважаючи на здобуття другої вищої освіти, особистий викладацький стаж, знання життя, намагався кожну сесію предмети вивчати і здавати самостійно. Відверто кажу, що за п"ять років не дав жодного хабара, а викладачі від мене ніколи їх не вимагали. Всі мої знайомі, які здавали сесії на моїх очах, за свої знання отримували позитивні оцінки. Інколи кращі, інколи гірші, проте ні разу я не був свідком ситуації, коли викладач "рубав" за те, що йому не дали на лапу. А я зазвичай йшов на здачу в середині групи, тобто реально бачив систему здачі. Не здавали ті, хто відверто "блєяв". Тай тих на моїх очах досвідчені викладачі просто витягували, задаючи десятки додаткових питань з одним проханням "скажи ж хоть що небудь близьке за темою". щиро дякую всім викладачам ЧНУ. А щодо того, що заочка, це не те, що очне відділення, то стояли ми під дверима класів, де навчались очники, дуже сміялись з деяких відповідей.

,

Університет сам по собі може і непоганий, але біофак - найбільше пекло, куди тільки можна потрапити, особливо суб"єктивним відношенням до студентів можна відмітити кафедру молекулярної генетики та біотехнології на чолі з маразматичним проф. Волковим. Не йдіть туди ті, хто справді хоче проявити свій талант. Затопчуть, викинуть і не докажете нічого. Без грошей і блату. Все своє життя шкодуватиму, що послухала батьків і вступила на цей ф-т.

,

найкращий внз України

,

красивий університет, кваліфіковані викладачі

,

Навчаюся на математичному факультеті, заочно. ДУЖЕ задоволена ВСІМ - викладачами, знаннями, які тут дають, ставленням до студентів, а найбільше - власне організацією того ж навчання. Я можу це казати тому, що вчилась рік в такому інституті, де ми не знали розкладу на завтра, не знали толком тривалості сесії, в документації було ПОВНО неточностей. І зіткнувшись з тим процесом навчання я зрозуміла, який височенний рівень організації в ЧНУ, математичний факультет. Тут повний порядок і в документах, і в розкладі, в усьому, що забезпечує успішну здачу сесії СВОЇМИ СИЛАМИ!!!!!!!!!!!! Про хабарі мовчіть, бо спочатку завжди дивляться на знання, а потім.... це вже цікавить лиш тих, хто шукає легкої дороги і хто не розуміє навіщо прийшов вчитись і для чого це йому. Одним словом - МАТФАК в університеті - СУПЕР! Заслужених 5 зірочок! Так тримати!

,

это самый красивый и самый лучший универ из тех что я видела.я из другого города но очень хотела бы сюда поступить

,

На мою думку, найкращий вуз у Чернівцях! Навчалася на філологічному факультеті. Не скажу, що було легко, але спогади лише найкращі... Це не лише спеціальність, це духовний розвиток... Дуже людяні викладачі (в переважній більшості). Особливої шани заслуговує декан, оскільки такої поваги (незалежно, чи це студент, чи викладач) і розуміння не кожного дня в житті зустрінеш...

,

Універ супер!!! Фізфак найкращий!!!

,

При бажанні, освіту можна здобути у будь якому навчальному закладі! А отримати диплом ЧНУ - це гордість!!!!!!!!!!

,

я поступив уна фізкультурника, і дуже задоволений цим, це найкрутіший університет)

,

дуже хороший університет. Особливо Юридичний факультет)))

,

Супер!

,

крутий університет!!!!!і якість освіти висока,якщо ти хочеш її здобути і докладаєш зусилля!!!!пед.фак,ти найкращий,3-тій гуртожиток-the best!!!!!!!))))))

,

Цікаві коментарі. Особливо людей, котрі за 5 років перебування (бо точно не навчання) у цьому універ-і так і не знайшли ні одного позитивного моменту в усьому процесі. Все було погане! Рівень викладання-ніякий, викладачі-хабарники і т.д. Напевно і час, проведений зі своїми друзями-студентами витрачений марно. Сором... В найближчому майбутньому кожен із вас, шановні, зрозуміє, що це були найкращі роки вашого життя, а викладачі-"хабарники" (бо тільки таких ви бачили!)-це люди, які вартують чи не найбільшої поваги з усіх ваших знайомих. А ще (для загального розвитку), зробіть невеличку екскурсію по ВНЗ Європи (хоча би) і побачите все те, чого вам так бракувало у рідних стінах: "високий" рівень викладання, а відповідно і "спеціалістів", котрих готують; ще "вищий" рівень культури студентів, не рідко і викладачів; приміщення "храмів науки", оповиті цигарковим димом і ще багато цікавих речей. Тай взагалі, хлопці і дівчата, комусь треба і з плугом працювати. Може там і без хабаря обійдеться...

,

дуже гарний університет найкращий)))))))))))))))))))))))

,

ЧНУ офігенний універ тут дають нормальні знання!!!

,

Красивые,сильный университет. Взятки есть как и везде. В Черновицкой области конечно же лучший вуз. И вместо того чтобы его обсирать,лучше поклонитесь и добывайте образование. Честно говоря просто бесит, что большая часть студентов и людей пишущих здесь плохие отзывы - это колхозники, которые забирают у наших места в универе. Продают коров,курей и с взяточкой поступают на какой то филфак или геофак. Да кстати, давно пора взяться за реорганизацию универа. По закрывать к чёртям -био-хим-физ-мат-факи, обьеденить в один ф-тет естественных наук и вместо них ввести новые специальности!!!в том числе и культурологию, искусствознание, человеческую журналистику, международный туризм, а то застряли на своих био-факах, куда бегут все кого не взяли на что-то востребованное. Вот и всё. Ах да, и преподов поменять. а то эти старые зажранные свини, привыкшие гребти лопатой взятки, уже даже научить путёвому ленятся

,

університет хороший, є свої плюси і мінуси. запам'ятайте ніхто недасть тобі знання якщо не захочеш ти сам...є багато викладачів тупих в знаннях свого предмету..і як можна брати таких на роботу..Жах!!!!

,

Меня удивляют комментарии о том,что сам униве-тет до безумия коррумпированный,или что он по качеству образования не дотягивает к некоторым киевским:)просто умиляет.Народ,вы еще коррупцию не видели в ярких ее выражениях и уровень образования ничем не уступает остальным.Многие киевские унив-теты раньше работали на авторитет,а сейчас авторитет работает на них,но знаю из собственного опыта-отношение к студентам В нашем ЧНУ,в среднем,намного лучше!и не встречается так в открытую,при поступлении или сдаче зачетов/экзаменов:открыл зачетку,увидел сумму,тогда начал преподаватель разговор.В Киеве,нынче,больше пафосности и уровня преподавания оочень мало чем уступает. ПОтому,ВУЗ и правда довольно хороший во многих аспектах!

,

Педагогічний факультет, заочне відділення + магістратура. Якість освіти на високому рівні. Викладачі дають хороші знання, кваліфіковані і мудрі. Лінивим студентам ніде не сподобається, а завзятий будь-де добре вчитиметься.

,

ЧНУ класний університет,я не жалкую що сюди поступила!!!!!! економічний факультет-----супер,ми молодці!!!!!

,

Не жалкую,що вступила до цього ВУЗу!!!...міжнародні відносини -СУПЕР!!!

,

реально хороший унівєр!!!*)

,

Готуйте гроші, якщо хочете вчитись тут.

,

Філологічний факультет найкращий !!!

,

колиска талантів , високої культури і незабутніх хвилин навчання., спілкування ....усе те . що називається гармонія ....дякую цьому храмові науки ., який заслуговує найвищої оцінки !

,

дуже корумпований!!!!!!!!гроші беруть, а оцінку не кладуть!!!!!!!!

,

Супер

,

Чудовий університет,освічені,кваліфіковані викладачі. Вчитися досить цікаво,хоча важко,без знань звідси важко вийти,певний рівень буде мати кожен студент) гордість Чернівцівнам є чим пишатися!

,

нормальний універ! і рівень навчання тоже - головне бажання вчитися! на філфаці навчання вроді не дороге!

,

підкажіть будь-ласка, хто знає... Я хочу вступати на фак. іноземних мов ( філологія (англ)) Який рівень навчання на цьому факультеті, вартість навчання...??? і які шанси вступити на держ.? Якщо можна допоможіть....please!!!!))) буду безмежно вдячна!!!!!!!

,

Чудовий університет....сама тут навчаюся і мені дуже подобається.... нінаякий інший його б не проміняла!!!!!!

,

Це суперовий універ!!!!! Обожнюю йог мій найкращий і найдорожчий філ.фак!!!! Викладачі цього факультету самі-мамі!!!!! Я вас всіх люблю і поважаю!!!!!

,

Дуже класний університет.Я навчаюсь тут і викладачі тут просто супер.Всі з розумінням ставляться до студентів!

,

Це найкращий університет!!!!!!!

,

шара-не хочете прикладати зусиль до навчання вам дорога сюди

,

ЧНУ-найкращий!!!

,

Хим фак ти супер.

,

ЧНУ є моєю мрією, яка здійснилася! Я теж пишаюсь тим, що навчаюсь саме у цьому витворі мистецтва з дуже хорошим викладацьким складом! Люди, тут гарно, я б навіть сказала - пречудово! Погоджуюсь, що це - школа життя, і тут студент у взаєминах з іншими студентами і викладачами стає людиною. А щодо хабарів, так таке явище існує, але я маю говорити за себе... тому ні, не існує... я навчаюсь на третьому курсі, і для мене - не існує! Обожнюю свій Геофак! І рада, що мрії збуваються!:)

,

то школа життя...особливо 1 гуртожиток 15 років тому. істфак-чемпіон факультетів. ми найкращі були - є -і будем. хіба не так думає кожен хто закінчив чернівецький істфак....

,

Істфак - the best!!!

,

нормальний.

,

Дуже корумпований!!!!!

,

ужасный универ.

,

Учится здесь и не давать взяток нереально. За всё нужно платить независимо от того знаешь или не знаешь. По уровню коррупции равных ЧНУ нет по всей стране. Абитуриенты, вы вспомните потом мои слова. Есть некоторые преподы нормальные, но их единицы.

,

Найкращий в Україні.....

,

ЧНУ - це наш український Оксворд

,

Лучший университет..как по подготовке специалистов,так и по архитектуре.. Я горжусь тем ,что имею честь учится в етом университете..

,

прикольно было учиться, незабываемо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,

Самый черновицкий университет! И никто с этим не поспорит! Даже Лаврентий Павлович)))

,

чудовий вуз

,

ЧНУ - це гордічть всіх чернівчан. Ми повинні пишатись таким університетом і багатьма викладачами, які в ньому працюють.

,

Не повірите, але я сюди перевелася із КНУ ім.Шевченка - народ це набагато крутіший універ!!!!Повірте Шевченка універ не такий чудовий як його описують, і не така вже там велика якість освіти я то точно знаю як не як 2 роки вчилася!!!!!!!!

,

дуже хороший університет ,закінчила у 1992р. радіотехнічний факультет ,прекрасні викладачі,сумую за студентськими роками.

,

Колись намагалася поступити в цей ун1верситет. Мала для цього вс1 умови , але мен1 на першому ж 1спит1 було недвозначно сказано, що в ун1верситет1 потр1бн1 студенти титульно1 нац11. Я здобула вищу осв1ту в 1ншому ун1верситет1. Шкода мен1 нац1онал1ст1в...

,

В цілому університет хороший, але до Шевченка, Могилянки, юридичної акдемії ім. Я.Мудрого однозначно сильно не дотягує! Якість освіти на факультетах різна: є багато висококласних викладачів, у т.ч. молодих, а є й хабарники та неучі. Хто хоче чомусь навчитися - повинен наполегливо працювати сам.

,

Дуже класний університет, шкода що я його вже закінчив, сумуватиму за фізичним факультетом...

,

ЧНУ - найкращий у світі університет!!!!!! Я його зі "сльозами" закінчила у 2008р. з безмірним багажем знань. Зараз маю класну роботу де ці знання і застосовую. А за ЧНУ страшенно сумую!!!!!!!!!!

,

дуже хочу сюди поступити))))))

,

cool

,

Дуже гарний університет, ті що кажуть що він тупий то мають мабуть на увазі за себе що вони тупі і негідні вчитись в ньому...

,

А я вообще из Запорожья.У нас учебок тоже хватает но учиться я хочу здесь.Моя мечта обязательно осуществиться-я еще улыбнусь вспоминая как писала эти строки=))))))) ЧНУ-самый классный универ!!!!!!!!!!

,

Капєц...я в шоці з тих, хто каже шо він галімий!!! Ну поясніть чим він поганий??? Програма у всіх інститутів одна і та ж...Наприклад,мій тато закінчив його і став обласним суддею)))) Я просто не розумію чим він відрізняється від Шевченка, Франка,Могилянки і тому подібне...Хіба тим,що Могилянка і ті всі беруть більше взяток,знаходяться у популярніших містах і тим вони такі ПРЕСТИЖНІ!!!

,

Дуже класний університет!!!

,

НАКРАЩИЙ УНЫВЭР!(ЧНУ)===================рулить

,

Я згодна, є і мінуси, але він вже став рідним для мене!

,

Я б дуже хотіла там вчитись!!!Тут вчилась моя мама,і це моя мрія!!!!

,

ЧНУ - лучший! А особенно - филфак!

,

на мою думкугарний унівевситет з хорошими знаннями!!!!!!!!

,

The best!!!!!Це найкращий університет!!!!!!!!!!!!!!

,

Напевно, "Найрозумніший" невдало склав сесію...... який ти, такі і люди.... просто десь тебе муштрують більше, а десь менше;) а вчитись та докладати зусиль ВАРТО!!!

,

Один з найкращих університетів, з високим рівнем викладацького і професорського складу. При бажанні можна отримати якісну освіту. Чернівецький національний університет є в списку претендентів на архітектурну пам"ятку ЮНЕСКО. Як архітектурна споруда не має аналогів на Україні.

,

Найкращий навчальний заклад!!! високий рівень знання ,високі вимоги до абітурієнтів,стуудентів , по праву на рівні ВНЗ Шевчкнко,Могилянки ...,входитьв 10 НАЙКРАЩИХ ВНЗ 2009

,

і цей найтупіший університет входить в 10-ку по Україні. Такий само як і інший, є свої плюси і мінуси.

,

Дуже гарний!!!

,

Найтупіший університет у всій Україні


Залишити відгук

Усі ЗВО (вузи) в Чернівцях, а також коледжі в Чернівцях, курси в Чернівцях, репетитори в Чернівцях, робота в Чернівцях