
Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)
-
Харків
· просп. Л. Ландау, 27
На мапі - www.univd.edu.ua
-
Щоб зв'язатися із закладом, відкрийте телефон і ел. пошту.
- Безкоштовне навчання
- Платне навчання
- Військова кафедра
- Гуртожиток
- Післядипломна освіта
- Аспірантура, докторантура
- Пiдготовче вiддiлення
наук
і докторів наук
Спеціальності
Факультети
Факультет 1
Навчання на факультеті здійснюється за спеціальністю «Право» на основі повної загальної середньої освіти.
Факультет здійснює підготовку фахівців для органів досудового розслідування (на посадах слідчого) Національної поліції України.
По закінченню навчання курсантам видається диплом ступеня вищої освіти «бакалавр» та присвоюється спеціальне звання «лейтенант поліції».
Термін навчання – 4 роки.
На факультеті також здійснюється підготовка працівників Національної поліції України ступеня вищої освіти «магістр» за спеціальністю «Право» на базі ступеня вищої освіти «бакалавр».
Термін навчання – 1 рік 6 місяців.
Підготовка фахівців на факультеті здійснюється за державним замовленням на денній формі навчання.
Відповідно до відомчих нормативних актів факультет був та залишається базовим із підготовки слідчих серед закладів вищої освіти Міністерства внутрішніх справ України зі специфічними умовами навчання.
За роки функціонування факультету з його стін вийшло більше п’яти тисяч випускників, які успішно працюють на посадах слідчих, прокурорів, суддів у різних регіонах України, значна їх кількість обіймає керівні посади в Національній поліції України, а також інших органах державної влади та місцевого самоврядування.
Факультет пишається своїми курсантами та слухачами, які мають високі результати у службі, навчанні, науково-дослідній роботі, спорті тощо. Неодноразово курсанти факультету були переможцями всеукраїнських та регіональних олімпіад із права, творчих конкурсів із юридичної тематики. На факультеті навчаються курсанти, які за час навчання мають більше тридцяти наукових публікацій, готують власні наукові проекти з правової та соціальної тематики, є переможцями всеукраїнських, міжвідомчих та відомчих конкурсів наукових робіт, отримують міжнародні та національні стипендії, гранти на реалізацію власних проектів, зокрема міжнародних. Пишається факультет творчими та талановитими курсантами та слухачами, які пишуть вірші, виставляють свої роботи на виставках творчих робіт.
Пишається факультет своїми здобутками у науково-дослідній сфері, завдяки яким вирішуються важливі проблеми у правоохоронній сфері. Науково-педагогічний склад Харківського національного університету внутрішніх справ бере активну участь у законотворчій діяльності. Основним напрямом діяльності у даній сфері є взаємодія з Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України.
Факультет пишається своїми спортсменами, серед яких майстри та кандидати в майстри спорту, багаторазові переможці міжнародних, всеукраїнських та регіональних змагань.
Організаційна, навчально-методична, наукова та виховна робота на факультеті здійснюється у тісній взаємодії з практичними підрозділами, що є одним із напрямків практичної спрямованості освітнього процесу.
На факультеті створені всі умови для всебічного розвитку особистості. Курсанти постійно відвідують кінотеатри, художні галереї, музеї, виставки, театри. Особлива увага приділяється розвитку фізичної культури та спорту. На факультеті створені команди з футболу, рукопашного бою, гирьового спорту тощо. Курсанти факультету мають можливість брати участь у роботі літературної та художньої студії Харківського національного університету внутрішніх справ.
Факультет 2
Факультет готує фахівців для проходження служби в підрозділах стратегічних розслідувань, карного розшуку, оперативно-технічних заходів, оперативної служби, боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, організованою, економічною злочинністю, незаконним обігом наркотиків, зі ступенем вищої освіти «бакалавр» (базова вища освіта) за спеціальностями: 081 «Право», термін навчання – 4 роки; 262 «Правоохоронна діяльність» термін навчання – 3 роки.
По закінченню навчання курсантам видається диплом ступеня вищої освіти «бакалавр» та присвоюється спеціальне звання «лейтенант поліції».
Навчальний процес забезпечує потужний науково-педагогічний колектив, у складі якого працює 6 докторів наук і 4 професори, 34 кандидати наук, 25 доцентів та 3 старші наукові співробітники.
На факультеті реалізовані всі умови для всебічного розвитку та збереження здоров’я молоді. У користуванні курсантів – сучасні, оснащені мультимедійним обладнанням аудиторії, комфортабельні кімнати для проживання, спортивні зали та полігони.
Спортивна команда факультету – чемпіон Спартакіади ХНУВС останніх років, курсанти займаються у різноманітних секціях та беруть участь у змаганнях на кубок ректора з футболу, волейболу, баскетболу, військового багатоборства, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики, тайського боксу, панкратіону, гирьового спорту.
Курсанти факультету – активні учасники міжнародних, всеукраїнських та місцевих змагань: олімпіад форумів, квестів та конкурсів. З метою виховання високих моральних та естетичних якостей та культурного рівня курсантів, розширення світо уявлення та громадських почуттів систематично керівництвом факультету та кураторами груп проводяться різноманітні заходи з відвідуванням музеїв, виставок, стадіонів, творчих проектів та зустрічей з ветеранами органів внутрішніх справ, започатковано факультетську традицію проведення «Театрального вечора».
У курсантському середовищі активно працюють Рада громадського самоврядування, Рада відмінників, спортивно-оздоровче товариство, редакційна колегія факультету.
Щомісяця друкуються факультетські видання - газета «Оперативник», «Курсантський вісник» на кожному курсі, які яскраво та цікаво висвітлюють події та досягнення колективу, ближче знайомлять читачів із народними традиціями, святами та історичними фактами з життя міста та держави. Постійно оновлюються факультетські сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.
Контактна інформація:
Телефони для довідок факультету №2:
[відкрити контакти] , [відкрити контакти]
Наші сторінки в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/fkphnuvs/, http://www.instagram.com/criminal_police2
Факультет 3
Факультет готує фахівців для проходження служби в підрозділах ювенальної превенції, інспекторів превентивної діяльності, фахівців-психологів для підрозділів ювенальної превенції, для кінологічних підрозділів, управлінь кадрового забезпечення, центрів зв’язків з громадськістю зі ступенем вищої освіти «бакалавр» за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» (спеціалізація – Правоохоронна діяльність), термін навчання – 3 роки, та за спеціальністю 053 «Психологія» (спеціалізація – Практична психологія) - термін навчання – 4 роки.
Навчальний процес забезпечує потужний науково-педагогічний колектив. Під час проведення навчальних занять з профілюючих дисциплін постійно залучаються працівники практичних підрозділів поліції.
Курсанти факультету беруть активну участь у проведенні загальноуніверситетських заходів, відвідують наукові гуртки, гуртки художньої самодіяльності, є активними учасниками спортивних змагань
Курсанти факультету – активні учасники міжнародних, всеукраїнських змагань, олімпіад, форумів, квестів, тренінгів.
У курсантському середовищі активно працюють Рада громадського самоврядування, Рада відмінників, спортивно-оздоровче товариство, редакційна колегія факультету.
Контактна інформація:
Телефони для довідок факультету №3:
[відкрити контакти] (Viber, Telegram), [відкрити контакти] , [відкрити контакти]
Наша сторінка в Instagram:
http://www.instagram.com/hnuvs_f3
Факультет 4
Факультет здійснюється підготовку фахівців з вищою освітою для підрозділів Національної поліції України, що займаються протидією кіберзлочинності, злочинам у сфері торгівлі людьми та моральності, у міжнародній сфері та транснаціональній злочинності за ступенем вищої освіти «бакалавр» за спеціальностями: 081 «Право», термін навчання – 4 роки; 262 «Правоохоронна діяльність», термін навчання – 3 роки, 125 «Кібербезпека», термін навчання – 4 роки.
На факультеті в навчальний процес активно впроваджується практична орієнтація в підготовці курсантів. З цією метою при факультеті діють:
1) навчально-тренувальний центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору на громадських засадах (http://cybercop.in.ua).
Учасниками та консультантами якого стали курсанти та працівники університету. Основним напрямком діяльності центру є вивчення питань протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору;
2) навчально-тренувальні полігони:
- з протидії кібератакам.
Випускники факультету відповідно до спеціальностей та спеціалізацій отримують необхідні знання та навички, засвоюють методи та засоби, що забезпечують:
- розкриття та протидію кіберзлочинів;
- побудову комплексної системи захисту інформації;
- пошук та аналіз інформації оперативно-розшукового, довідкового та управлінсько-адміністративного характеру в інформаційних системах та мережах;
- використання інформаційних систем та технологій у роботі правоохоронних органів;
- технічну складову інформаційно-управляючих систем та комп’ютерних мереж.
- Після закінчення навчання випускники факультету отримують ступінь вищої освіти «бакалавр», їм присвоюють спеціальне звання «лейтенант поліції» та вони можуть працювати:
- інспекторами та спеціальними агентами підрозділів Департаменту кіберполіції;
- слідчими (які спеціалізуються на розслідуванні кіберзлочинів) підрозділів ГУНП в областях;
- оперуповноваженим підрозділів Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;
- оперуповноваженим підрозділів Департаменту захисту економіки;
- в підрозділах Національної поліції, які забезпечують режим та технічний захист інформації, зв’язок та телекомунікацію, спеціальний зв’язок, кримінальний аналіз, організаційно-аналітичне та оперативне реагування тощо.
На факультеті проводиться науково-дослідницька робота із загальнотеоретичних та прикладних проблем в галузях кібербезпеки, інформаційної безпеки та інтелектуальної власності. Проводиться практична робота щодо створення відповідних технологій та методик протидії кіберзлочинності.
Факультет 5
На факультеті здійснюється підготовка на заочній формі навчання фахівців для органів внутрішніх справ України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» з терміном навчання 4 роки (на базі повної загальної середньої освіти).
Також на факультеті здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» з терміном навчання 1 рік 8 місяців (на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» або «магістр» та освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»).
Освітній процес на факультеті здійснюють доктори та кандидати юридичних, педагогічних, економічних, філософських, філологічних та історичних наук. Вчені університету органічно поєднують фундаментальні теоретичні знання з досвідом роботи в органах внутрішніх справ України.
Співпраця з комплектуючими підрозділами ОВС – невід’ємна складова освітнього процесу факультету. Зокрема, факультет плідно співпрацює з Головним управлінням Національної поліції в Харківській області, а також з провідними закладами вищої освіти України, які готують фахівців за заочною формою навчання.
Сьогодні на факультеті навчається понад 800 слухачів з усіх регіонів нашої держави. Для слухачів створені всі умови для навчання: сучасні лекційні зали, аудиторії для проведення семінарських та практичних занять, комп’ютерні класи. Сучасна освіта не можлива без створення належного інформаційного середовища. Тому до послуг слухачів – сучасна загальна бібліотека ХНУВС: десять читальних залів, великий фонд наукової, навчальної та періодичної літератури, літератури іноземними мовами.
Контактна інформація:
Адреса: Україна, м. Харків, пр-т Льва Ландау, 27
E-mail: [відкрити контакти]
Факультет 6
Факультет № 6 здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія», «Кібербезпека», «Фінанси, банківська справа та страхування» за рахунок фізичних та юридичних осіб за денною та заочною формами навчання.
Підготовка за спеціальністю «Право» на базі повної загальної середньої освіти здійснюється протягом 4 років на денній та заочній формах навчання; за скороченими програмами: на базі ступеня вищої освіти «молодший бакалавр» здійснюється підготовка протягом 2 років за денною та заочною формами навчання; на основі раніше здобутою вищої освіти здійснюється підготовка протягом 2 років за заочною формою навчання. По завершенню навчання студентам присвоюється кваліфікація «бакалавр права». На базі ступеня вищої освіти «бакалавр» здійснюється підготовка магістрів за вибором студента з спеціалізації «цивільно-правова» чи «кримінально-правова», термін навчання за денною формою – 1 рік 6 місяців, за заочною формою – 1 рік 8 місяців, по закінченню присвоюється кваліфікація «магістр права, юрист».
Студенти заочної форми навчання мають змогу навчатися з використанням елементів дистанційного навчання.
Підготовка за спеціальностями «Психологія», «Фінанси, банківська справа та страхування» на базі повної загальної середньої освіти здійснюється протягом 4 років на денній та заочній формах навчання; за скороченими програмами: на базі ступеня вищої освіти «молодший бакалавр» здійснюється підготовка протягом 2 років за денною та заочною формами навчання; на основі раніше здобутою вищої освіти здійснюється підготовка протягом 2 років за заочною формою навчання. На базі ступеня вищої освіти «бакалавр» здійснюється підготовка магістрів, термін навчання за денною формою – 1 рік 6 місяців, за заочною формою – 1 рік 8 місяців, по закінченню студентам за спеціальністю «Психологія» присвоюється кваліфікація «практичний психолог, викладач ЗВО», студентам за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» присвоюється кваліфікація «магістра з фінансів, банківської справи та страхування».
Підготовка за спеціальностями «Правоохоронна діяльність», «Кібербезпека» на базі повної загальної середньої освіти здійснюється протягом 4 років на денній формі навчання за спеціальністю «Кібербезпека» та 3 років за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» та 4 років на заочній формі навчання. На базі ступеня вищої освіти «бакалавр» здійснюється підготовка магістрів, термін навчання за денною формою – 1 рік 6 місяців, за заочною формою – 1 рік 8 місяців, по закінченню студентам за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» присвоюється кваліфікація «магістр правоохоронної діяльності», студентам за спеціальністю «Кібербезпека» присвоюється кваліфікація «професіонал із організації інформаційної безпеки».
Навчальний процес забезпечується 7 кафедрами, які мають потужний науково-педагогічний колектив, у складі якого працює 39 докторів наук і 25 професори, 142 кандидати наук, 67 доцентів та 2 старші наукові співробітники.
На факультеті особливу увагу приділяють практичному навчанню студентів, проводяться виїзні заняття до установ, організацій та практичних підрозділів та інших. Запрошуються провідні фахівці, судді, кваліфіковані працівники, практикуючи адвокати та психологи, співробітники фінансових установ до проведення бінарних занять. Студенти направляються на проходження практики до судових органів, підприємств, організацій, установ, приватних нотаріусів, органів місцевого самоврядування, прокуратури, навчальних закладів (ліцеї, технікуми, ЗОШ, ДНЗ, ВНЗ), відділів поліції, центрів соціального обслуговування та надання соціальних послуг, реабілітаційно-адаптаційних центрів, суспільних організації, комерційних банків, органів Державної фіскальної служби.
На факультеті створені всі умови для розвитку та самовдосконалення студентів. Навчальні аудиторії оснащені мультимедійними обладнанням, заняття проводяться в спеціалізованих навчальних аудиторіях. У користування студентів бібліотечний фонд університету з великою кількістю електронних матеріалів. На факультеті працюють наукові гуртки та товариства. Студенти залучаються до науково-дослідної діяльності, приймають участь у олімпіадах, конкурсах та науково-практичних конференціях.
Студенти факультету за бажанням можуть приймати участь у спортивно-масових та культурних заходах факультету та університету. На базі факультету працює студентське самоврядування.
Контактна інформація:
Телефони для довідок факультету № 6:
Абітурієнтам
Інформація для абітурієнтів (підготовче відділення)
Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти] , [відкрити контакти] - Viber, Telegram, WhatsApp.
Підготовче відділення забезпечує підготовку всіх категорій абітурієнтів до вступу в Університет. Пропагує освіту загалом і фундаментальну правову університетську освіту зокрема. Популяризує досягнення юридичної науки. Підтримує розвиток творчого потенціалу молоді й підвищення її освітнього рівня. Здійснює пошук та підтримку обдарованих дітей та сприяє їх подальшому навчанню. Під час навчання максимально використовується сучасна матеріально-технічна база та розвинена інфраструктура університету.
В підготовчому відділенні навчаються:
1.Учні випускних класів та особи з повною загальною середньою освітою для підготовки до:
а) зовнішнього незалежного оцінювання з дисциплін:
- історія України;
- українська мова та література;
- математика;
- іноземна мова (англійська);
б) складання вступного іспиту до університету для навчання за державним замовленням:
- творчий конкурс;
- іспит з фізичної підготовленості.
Термін навчання – 7,6,5 місяців.
До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи
- оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
- оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
- оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
- 6 однакових кольорових фотокарток розміром 3x4 см;
- для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
- оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).
Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте на сайті Харківського національного університету внутрішніх справ або в приймальній комісії університету за тел.: [відкрити контакти] , [відкрити контакти] , [відкрити контакти] - Viber, Telegram, WhatsApp
Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти] , [відкрити контакти] .
До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи
- оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
- оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
- оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
- 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
- для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
- оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).
Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти] , [відкрити контакти] .
Про ЗВО/ВНЗ
Харківський національний університет внутрішніх справ – заклад вищої освіти системи МВС України, заснований 22 листопада 1994 року. 2 березня 2001 року указом Президента України Університету внутрішніх справ було надано статус національного. Рeктор ХНУВС доктоp юридичниx нaук, профеcор, заcлужений юриcт Укpаїни, генeрал пoліції трeтього рaнгу Валeрій Сокурeнко.
Колективом університету визначено пріоритети, яких він дотримується у своїй діяльності: національно-патріотичне та культурне виховання, здоровий спосіб життя, оволодіння ІТ-технологіями, поглиблене вивчення іноземних мов.
Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін.
В університеті створено сучасну матеріально-технічну базу. Діють навчально-тренувальні полігони – криміналістичний, відділ поліції, центр боротьби з кіберзлочинністю та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, центри корекційної та психодіагностичної діяльності, гендерної освіти, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету, відкрито Центр Українсько-Польського розвитку. Працюють унікальні навчальні аудиторії – зала судових засідань, «зелена кімната» для надання психологічної допомоги постраждалим від насильства, юридична клініка, в якій курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню. Спортивна база університету – це борцівські, тренажерні та спортивні зали, літній багатофункціональний спортивний комплекс, який включає в себе майданчики для виконання гімнастичних вправ, гри в міні-футбол, волейбол і баскетбол та смугу перешкод. Відкрито тренувально-спортивний комплекс стадіон «Динамо-Арена», який побудовано за сучасними європейськими стандартами. Він є багатофункціональним спортивним майданчиком для проведення тренінгів і занять зі спеціальної фізичної й тактичної підготовки. Проводити навчальні заняття та грати у футбол тут можна за будь-якої пори року. Стадіон обладнаний сучасним освітленням і синтетичним покриттям, є прес-центр, центр психологічної допомоги, душові та роздягальні.
Фото



Відгуки
Керівництво цього навчального закладу ухвалило рішення не дозволяти оцінки та коментарі.
Усі ЗВО/ВНЗ в Харкові, а також коледжі в Харкові, курси в Харкові, репетитори в Харкові, тренінги в Харкові, робота в Харкові