Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту (ПДАФКіС)

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту (ПДАФКіС)

Приднепровская государственная академия физической культуры и спорта (ПГАФКИС)

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Гуртожиток
 • Аспірантура, докторантура
 • Військова кафедра
 • Післядипломна освіта
 • Пiдготовче вiддiлення

766
студентів
115
викладачів
60
кандидатів
наук
22
професори
і доктори наук

Спеціальності

Факультети

 • Факультет фізичного виховання
 • Факультет фізичної реабілітації
 • Факультет фізичної культури і спорту

Направлення спеціальностей:

 • 014 Середня освіта: предметна спеціальність 014.11 Середня освіта (фізична культура) (ступень вищої освіти бакалавр, магістр);
 • 017 Фізична культура і спорт: тренерсько-викладацька діяльність, фізичне  виховання (ступень вищої освіти бакалавр); фізична культура і спорт, фізичне виховання різних груп населення (ступень вищої освіти магістр);
 • 227 Фізична терапія, ерготерапія:фізична терапія, ерготерапія (ступень вищої освіти бакалавр, магістр).

Абітурієнтам

Вступникам
Вступні випробування:
Ступень вищої освіти бакалавр:

 • спеціальність 014 Середня освіта – українська мова (мінім. – 100 балів), математика
  (мінім. – 100 балів), за вибором вступника: або історія України або географія, або
  біологія, або хімія, або фізика (мінім. – 100 балів з кожного предмету). Середньоарифметична сума балів за три предмета становить 130 балів для участі в
  конкурсному відборі на місця державного замовлення;
 • 017 Фізична культура і спорт – творчий конкурс (мінімальна кількість балів 130 для
  участі в конкурсному відборі на місця державного замовлення). Реєстрація на творчий
  конкурс через особистий електронний кабінет вступника.
 • 227 Терапія та реабілітація – українська мова (мінім. – 100 балів), математика
  (мінім. – 100 балів), за вибором вступника: або історія України або географія, або
  біологія, або хімія, або фізика (мінім. – 100 балів з кожного предмету). Середньоарифметична сума балів за три предмета становить 130 балів для участі в
  конкурсному відборі на місця державного замовлення;

Ступень вищої освіти магістр:

 • спеціальність 014 Середня освіта – ЄВІ з іноземної мови (мінім. – 100 балів),
  фаховий вступний іспит - Теорія та методика фізичного виховання (мінім. – 100
  балів);
 • 017 Фізична культура і спорт – ЄВІ з іноземної мови (мінім. – 100 балів), фаховий
  вступний іспит – Теорія та методика фізичного виховання/Теорія та методика спорту
  (мінім. – 100 балів);
 • 227 Терапія та реабілітація – ЄВІ з іноземної мови (мінім. – 100 балів), фаховий
  вступний іспит – Фізична терапія, ерготерапія (мінім. – 100 балів).

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому,
іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей
звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти](056) 731-97-12.

Ступень вищої освіти доктор філософії:

 • 017 Фізична культура і спорт – співбесіда (мінім. – 100 балів); вступний іспит із
  спеціальності (мінім. – 100 балів); вступний іспит із однієї іноземної мови (англійська,
  німецька, французька) (мінім. – 100 балів).

Про ЗВО/ВНЗ

У відповідності з наказом Комітету з фізичної культури і спорту при Раді Міністрів УРСР від 2 квітня 1980 року № 413 інститут розпочав свою діяльність та у 2017 році наказом Міністерства освіти і науки України від 14.02.2017р. №220  був перейменований у Придніпровську державну академію фізичної культури і спорту (ПДАФКІС).

Академія підпорядкована Міністерству освіти і науки України, форма
власності - державна, рівень акредитації І - V.

ПДАФКІС є центром Придніпровського регіону з підготовки фахівців галузі фізичної культури і спорту, має великий вплив на розвиток фізичної культури і спорту у Дніпропетровській, Запорізькій,  Херсонській та Миколаївській областях.

Підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється на першому (бакалаврський), другому (магістерський) рівнях вищої освіти за спеціальностями 014 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура і спорт та 227 Терапія та реабілітація і на третьому (освітньо-науковий) рівні вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.

Освітній процес забезпечується за денною та заочною формами
навчання.

За часи свого існування підготовлено понад 20 тис. фахівців, які працюють у загальноосвітніх школах та закладах вищої освіти, колективах фізкультури і спортивних клубах, дитячо-юнацьких та спеціалізованих спортивних школах, Міністерстві внутрішніх справ України, Збройних силах України.

Вихованці академії поповнили викладацький склад університетів України, стали тренерами збірних команд України з футболу, волейболу та баскетболу.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту має матеріально-технічну базу, що дає можливість проводити навчальну, наукову та спортивну роботу студентів і викладачів на сучасному рівні. Загальна площа приміщень складає – 33277,65 м2, з них використовується в навчальному процесі – 22621,67 м2, у тому числі площа навчально-лабораторних приміщень для проведення аудиторних занять (лекційні зали, аудиторії, спортивні зали,
лабораторії ) – 2614,5 м2.

Матеріально-технічна база включає два навчальних корпуси, спортивні комплекси «Славутич», «Олімп», легкоатлетичний манеж, стадіон, водноспортивну базу, спортивний майданчик. Академія має студентський гуртожиток на 500 місць. Медичну допомогу студентам надає комунальний заклад «Студентська лікарня №18», диспансеризацію проходять у комунальному закладі «Дніпропетровський лікарсько-фізкультурний диспансер "Дніпропетровської обласної ради". Студенти академії неодноразово становились стипендіатами Кабінету Міністрів України. Щорічно студенти є переможцями та призерами ІІ тура Всеукраїнських олімпіад зі спеціальностей «Фізичне виховання», «Спорт (за видами)», «Фізична терапія, ерготерапія», «Фітнес та рекреація». Щорічно академія проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Основні напрямки розвитку фізичної культури, спорту та фізичної терапії, ерготерапії».

В академії видається журнал «Спортивний вісник Придніпров’я», який включено до переліку фахових видань України. Тематична спрямованість журналу – висвітлення результатів науково-дослідних робіт у сфері фізичної культури і спорту. Журнал індексується у спеціалізованій міжнародній науко метричній базі Index Copernicus, включено до PBN (Polish Scholarly Bibliography) та зареєстровано в Google Scholar. З 2015 р. в академії підвищують кваліфікацію:

 • тренери ДЮСШ, СДЮШОР І та II категорії;
 • директори спортивних шкіл;
 • тренери, які працюють зі спортсменами з особливими потребами;
 • фітнес-тренери.

Традиції спортивної слави вузу складались протягом всього існування навчального закладу. За цей час наші випускники прославляли Україну на Олімпійських, Паралімпійських іграх, чемпіонатах та кубках світу і Європи, міжнародних змаганнях з різних видів спорту. За цей час понад 90 випускникам за видатні спортивні досягнення присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту».

Серед видатних випускників чемпіони та призери літніх та зимових Олімпійських ігор: Савченко В. – бокс; Рахманов С. – важка атлетика; Кравець І., Антонова О., Повх. – легка атлетика; Лютий В., Чередник О., Тищенко Вадим – футбол; Браславець Євген, Матвієнко Ігор, Таран Р., Шайдуко Г. – вітрильний спорт; Ронжина О., Фролова І., Міфтахутдінова Д., Ликов О., Пухаєва О., Тарасенко К., Омельянович В. – веслування; Ярощук Вадим —плавання.

Понад 20 вихованців академії є багаторазовими чемпіонами і призерами Паралімпійських ігор.


Відгуки

Керівництво цього навчального закладу ухвалило рішення не дозволяти оцінки та коментарі.


Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Дніпрі, коледжі в Дніпрі, курси в Дніпрі, репетиторів в Дніпрі, тренінги в Дніпрі, роботу в Дніпрі.