Перша Психологічна Допомога в кризових ситуаціях собі та близьким

Перша Психологічна Допомога в кризових ситуаціях собі та близьким

Запрошуємо на авторський тренінг по кризовій допомозі (першій психологічній допомозі) та технікам саморегуляції.

Припало мені увімкнути телевізор (не дивлюсь новин давно) і потрапила на репортаж про самопідпал шахтаря в міністерстві енергетики. Молода журналістка брала коментар у свідка події, і я, як кризовий інтервент з практикою «в полях», відразу оцінила стан цього чоловіка. Він потребував допомоги, але журналістка спритно підсовувала йому листочок з інформацією, коли він забував, що йому потрібно казати. Дівчина гарно впоралась зі своїми професійними обов’язками, впевнено тримала лінію репортажу, задавала питання і дотримувалась «плану відповідей». Але її герой таки не витримав і в завершення виплеснув свій біль та страх в єдину фразу: «Я бачив як він горів», і його відразу ж витиснули з кадру. Репортерка з гідністю завершила своє включення в прямому ефірі, а я залишилась перед телевізором у роздумах.

Добре, якщо із журналісткою все добре. Тому, що я бачила в якому стані були журналісти після Майдану, після «екскурсій» в Слов’янськ – вони потребували допомоги, але самі не знали якої. І, нажаль, не всім їм пощастило хоч поговорити з психологом. Багато, з них, присіли на чарку. Та й герої їх репортажів також потребували допомоги.

Я не проти гостроти в меседжах для аудиторії перед телевізором і в цьому полягає професіоналізм журналістів. Але є ще громадська свідомість: допомогти тим, хто в біді «тут і зараз». Було б добре, якби журналісти володіли техніками само- та взаємо-допомоги в екстремальних ситуаціях та могли надати таку допомогу і собі, і колезі, і героям своїх інтерв’ю. Як показує світовий досвід: кризова інтервенція, яка надана в перші часи після події в рази зменшує ймовірність виникнення психологічних розладів в подальшому.

Тому запрошуємо на авторський тренінг по кризовій допомозі (першій психологічній допомозі) та технікам саморегуляції.

http://alltop.com.ua/1481-2/

Як визначено одним із принципів кризової інтервенції – ми можемо зробити тільки те, що можемо – ми можемо допомогти, якщо знаємо Як? Коли? Кому?
Ви навчитеся допомагати собі та своїм рідним, близьким, колегам в кризових ситуаціях. Будьмо живі та здорові!

Автор даного тексту Людмила Новіцька.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Психологія, емоційний інтелект Тренінги для тренерів