Посттравматичне зростання
Як наша психіка схильна до самолікування та чому те, що ми відчуваємо, не завжди є ознаками ПТСР.
#мивпораємося
І я кажу то не для гарного слівця, я дуже хочу, щоб ми пам‘ятали про феномен посттравматичного зростання* (про нього нам кажуть дослідження, зокрема Tedeshi &Calhoun, 2004). Ми можемо зростати через цей досвід який ми зараз проживаємо разом. І ми зростаємо.
*Постравматичне зростання — це досвід якісних змін, які виникають в результаті долання надзвичайно складних життєвих криз. Постравматичне зростання це про зростання самоусвідомлення — розуміння і визнання свої сили, мужності, краще і глибше розуміння себе, посилення здатності проживати глибокі почуття як болю і смутку так і радості і щастя. Постравматичне зростання це про більшу якість міжособистісних стосунків, глибші, тепліші стосунки, зростання здатності до чуйності, близькості. Посттравматичне зростання це про мудрішу філософію життя, усвідомлення цінностей
💛💙 Ми народилися зростати. Будьмо свідомі свого потенціалу)
І ще декілька слів про нормалізацію.
Все що б ми не відчували, все що б з нами не відбувалося — нормальна реакція психіки на ненормальну ситуацію. Нормально тривожитися, нормально боятися, нормально злитися, нормально плакати, нормально не плакати, нормально сміятися, нормально не.
Я би дуже закликала казати собі — моя психіка нормально реагує на ненормальність. І бути добрим до себе і бути добрим до того, хто поруч мене тут і зараз — чи то хтось мій рідний, чи продавчиня в магазині, чи випадковий перехожий. Ми в різний час і спосіб можемо вивалюватися в непрості переживання і я дуже вірю, що важливо, щоб в цей момент ми могли зустрітися з добрими очима когось, хто якраз в цю хвилину дещицю більше в силі і опертися в тих очах на «Ми разом. Ми впораємося».
Слава Україні!
Коментарі
Залишити коментар
При заповненні форми була допущена помилка
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Дякуємо!
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Психологія, емоційний інтелект