Як записати дитину у дитячий садок: електронна черга та необхідні документи

18 серпня 2023
Як записати дитину у дитячий садок: електронна черга та необхідні документи

Щоб потрапити до державного садочка, батьки мають стати в електронну чергу та подати документи дитини. Розглянемо, як відбувається електронна реєстрація, де встати у чергу у дитсадок та які документи для запису підготувати.

Оскільки в державних закладах місць бракує, радимо ставати в чергу в дитячий садок одразу після народження дитини. Вже у віці від 1,5 років ваша малеча зможе відвідувати ясла. Отже, реєструючи дитину в дитячий садок, основне — зробити це якомога раніше, тоді і шанси отримати місце у дитсадку будуть вищими. Подати заяву ви можете дистанційно — спеціально для вас ми зробили цю інструкцію.

Після того, як ви вибрали дитячий садок, ви маєте стати в електронну чергу, щоб вашу дитину до цього садочка зарахували. Зареєструвати дитину в електронній черзі може адміністрація дитсадка, якщо ви особисто ходили до садочка і залишили свої контакти та необхідні документи. Якщо працівники цього не зробили чи ви хочете зареєструвати дитину самостійно, повідомте керівника дитячого садочка, що плануєте або вже зареєстрували дитину в електронній системі. Пояснюємо, щоб для цього необхідно зробити.

Крок 1. Оберіть дитячий садок

Для пошуку скористайтеся розділом Дитячі садки України, щоб подивитися контакти та місцерозташування садочків. Також можете переглянути мапу закладів освіти свого населеного пункту на порталі електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти, яка містить відповідні позначки про розташування найближчих дитсадків. Можливо, у вашому регіоні є портали, які показують вільні місця у садочках міста, наприклад, як це реалізовано на інтерактивній мапі від «Лун Місто» для Києва.

Подивіться інструкцію від Education.ua про критерії вибору дитячих садочків — з її допомогою ви оберете найкращий варіант.

Крок 2. Зареєструйтесь в електронній черзі в дитячий садок

Скористайтеся програмою електронної реєстрації дітей, яку пропонують ваші місцеві органи управління освітою. Ось перелік програм у містах, в яких є така можливість:

Якщо ви мешкаєте в інших областях — зареєструйтеся на загальнодержавному порталі електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти.

як подати заявку до електронної черги в дитячий садок

Під час створення заявки, після того як внесете у систему особисту та контактну інформацію, вам потрібно буде вказати бажаний дитсадок. Зверніть увагу: різні сервіси мають різні вимоги до кількості заявок. Хоч в Україні загальноприйнято, що подати електронну заявку можна лише в один заклад дошкільної освіти, та на деяких порталах місцевих органів управління освітою можна подати більшу кількість заяв. Наприклад, на сервісі електронної черги до закладів дошкільної освіти Львівщини можна подати загалом до трьох заявок. Тож уважно читайте вимоги того сервісу, через який реєструєте дитину в електронній черзі.

Під час реєстрації вкажіть:

  1. Персональні дані дитини згідно зі свідоцтвом про народження. Якщо дані не співпадають зі свідоцтвом — вашу заявку відхилять.
  2. Тип групи. Якщо у вашої дитини немає висновку психіко-медико-педагогічної комісії, то ви маєте обрати групу загального розвитку. Якщо такий висновок є, то оберіть або спеціальну, або санаторну групу (залежно від медичних показань).
  3. Бажаний рік зарахування.
  4. Пільги, якщо їх маєте. Обов'язково вкажіть реквізити документа, який це підтверджує. Можете прикріпити у відповідному полі сканкопію.
  5. Дані про одного з батьків або опікунів. Вкажіть контактні дані, щоб з вами могли зв’язатися щодо зарахування дитини.

Покрокову інструкцію, як заповнювати поля при реєстрації, дивіться у посібнику від порталу електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти.

Крок 3. Перевірте, що заявку зареєстровано

Після перевірки інформації працівники відділу освіти вашої громади поставлять вашу заявку у чергу. У своєму електронному кабінеті ви побачите статус «Прийнята» / «Зареєстровано в черзі» — залежно від системи, яку ви використовуєте для реєстрації. Також про те, що заявку зареєстровано, вам повідомлять листом на електронну пошту, яку ви вказали при реєстрації.

як перевірити статус заявки в електронній черзі в дитячий садок

Крок 4. Відстежуйте просування у черзі

Щоб переглянути чергу в дитячий садок і відстежувати статус реєстрації, періодично заходьте у свій електронний кабінет у розділ «Заявки». У деяких системах для перевірки статусу заявки потрібно вказати серію і номер свідоцтва про народження дитини. В онлайн-режимі ви з’ясуєте порядковий номер у черзі до обраного дитсадка. Також у своєму кабінеті ви можете підключити на свій номер смс-повідомлення, щоб вас проінформували про зміну статусу вашої заявки. 

як перевірити чергу в дитячий садок 

Крок 5. Отримайте повідомлення про зарахування

Коли з’являться вільні місця, навпроти вашої заявки з’явиться статус «Видано направлення» / «Є можливість зарахування» — залежно від системи, яку ви використовуєте для реєстрації. Це означає, що вам запропонували місце в дитячому садочку, який ви обрали. Також ви отримаєте повідомлення та подальші інструкції на свою електронну пошту, яку вказували під час реєстрації.

повідомлення про можливість зарахування до дитячого садка

Крок 6. Підтвердіть свою згоду та подайте документи у садочок

У термін, який вам вкажуть у листі (зазвичай це 10 робочих днів), вам потрібно прийти до закладу дошкільної освіти або місцевого відділу освіти, щоб подати документи очно. Якщо ви цього не зробите, ваша черга автоматично анулюється і ви втратите своє місце.

Пакет документів для зараховування в садок до груп загального розвитку:

Якщо у дитини відсутні щеплення не через медичні протипоказання, вам можуть відмовити в прийомі до дитячого садку. Якщо ваша дитина має протипоказання до вакцинації, то разом з іншими документами ви маєте надати відповідну медичну довідку з висновком лікарсько-консультативної комісії.

Для зарахування до спеціальних або санаторних груп до цього пакета документів додайте ще направлення місцевого органу управління освітою, а також відповідні висновки комісій:

  • висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;
  • довідка територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру;
  • медичний висновок про інвалідність дитини віком до 18 років та копію індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю. 

Коли ви подасте всі документи дитини, статус вашої заявки зміниться на «Зараховано».

коли зараховують дітей в садок

Крок 7. Розпочніть відвідувати дитячий садок

Вашу дитину приймуть до дитсадочка протягом року.

Якщо протягом року до вас не дійшла черга, з’ясуйте у працівників дитсадочка про можливі причини. Якщо керівник відмовляє у записі до садочка, попросіть у нього письмову відмову. Із цим документом зверніться до управління освіти — там вам допоможуть знайти місце в іншому найближчому закладі дошкільної освіти.

Якщо ви ще тільки шукаєте дитсадок для своєї дитини, прочитайте інструкцію Як вибрати дитячий садок.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини