Що відомо про Вступ 2024

29 серпня 2023
Що відомо про Вступ 2024

Фактично з серпня МОН планує наступну вступну кампанію. Розповідаємо, що нині відомо про Вступ 2024 і до чого готуватися майбутнім вступникам.

У 2024 році МОН знову проведе НМТ — національний мультипредметний тест. Цей тест триватиме 4 години (проти трьох годин на НМТ 2023), матиме перерву та складатиметься із 4 предметів. Про це на пресконференції для Укрінформ повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Щодо предметів, то наступного року вступники складатимуть тести з 3 обов’язкових предметів та 1 предмета на вибір, тобто діятиме модель 3+1.

Серед обов’язкових предметів:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України.

Предмети на вибір:

  • іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська);
  • українська література;
  • біологія;
  • географія;
  • фізика;
  • хімія.

Тестування учасники складатимуть в 1 день у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Всі тести будуть розроблені на основі програм ЗНО попередніх років, тому ви вже можете скористатися тестами минулих років для підготовки до тестування. Також відомо, що цього року теж проведуть дві сесії НМТ — основну та додаткову. А саме тестування запланують раніше, ніж минулого року, у період з травня по липень.

Для вступників з тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії, збережуть вступ за результатами співбесіди. Тобто таким вступникам не обов'язково складати НМТ.

Також МОН розробило нову концепцію фінансування вищої освіти: запровадити гранти на навчання замість 100% фінансування бюджетних місць, про що також заявив Михайло Винницький. Згідно з рекомендацією МОН, повне державне фінансування збережеться лише для бакалаврського рівня для певних спеціальностей (освіта, медицина, природничі науки тощо). Вступникам на інші спеціальності запропонують грантову підтримку, яка покриватиме частину вартості навчання. Ті ж умови запровадять і для пільгових категорій вступників — вони зможуть отримати фінансову підтримку після вступу до закладу освіти замість гарантованого бюджетного місця незалежно від результатів вступних випробувань.

Гостро стоїть питання про скасування звільнення від мобілізації для деяких категорій студентів. До Верховної Ради внесли текст законопроєкту, за яким можуть мобілізовувати студентів, які здобувають нижчий чи такий самий рівень вищої освіти, який вже здобули раніше, і яким на момент вступу виповнилося 30 років. У МОН роз'яснюють цей момент так: «відстрочення не буде розповсюджено на чоловіків після 30 років, які вступають до закладу освіти й здобувають непослідовну вищу освіту». Нагадуємо, звільняються від мобілізації лише ті студенти, які навчаються на денній чи дуальній формі навчання. Бюджет чи контракт — значення не має. 

Як тільки будуть відомі деталі вступної кампанії 2024 року, ми розкажемо їх у наших новинах Вступу та у телеграм-каналі для вступників.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини