Заочку скасували чи ні? Що відомо про прийняття законопроєкту 10092

10 листопада 2023
Заочку скасували чи ні? Що відомо про прийняття законопроєкту 10092

8 листопада Верховна Рада прийняла закон 10092, який регулює вступну кампанію 2024 року. Один пункт цього закону, а саме, чи відмінять вступ на заочну та вечірню форму, чи ні, виявився суперечливим: у новинах з’явилися повідомлення про збереження заочної форми, в той час як у самому тексті Закону пункт про скасування залишився. Розбираємося, все ж таки скасували заочку чи ні.

Одразу відповімо на питання: заочку не скасували. 

Чому з’явилися розбіжності в пресі? 

Тому що сам проєкт Закону, опублікований на сайті Верховної Ради, містить пункт про скасування заочної та вечірньої форми навчання. У проєкті написано: «з 2024 року не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти, а також для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра». Також після голосування у Верховній Раді МОН не випустило офіційного роз’яснення щодо цього законопроєкту. 

То як так сталося, що текст законопроєкту інакший?

При розгляді законопроєкту Комітет Верховної Ради України з питань освіти і науки був проти скасування заочки. Адже заочна та вечірня форма освіти є інституційними формами здобуття освіти, визначеними законодавством. І якщо їх скасувати у тому форматі, який запропонував законопроєкт 10092, це буде порушенням конституційних прав здобувачів вищої освіти та суперечитиме Закону України «Про освіту». Тож законопроєкт приняли з урахуванням цих зауважень, тобто заочну та вечірню форми навчання поки що не скасовують.

Нагадаємо, що законопроєкт 10092 затвердив модель НМТ 2024 (у форматі 3+1) та скасування вступу на освітній рівень молодшого бакалавра. 

Дивіться офіційну та перевірену інформацію про вступну кампанію 2024 у розділі Вступ. За важливими новинами зручно слідкувати в телеграм-каналі для вступників.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини