Медичний інститут «Харківської медичної академії пислядипломної освіти» (ХМАПО)

Медичний інститут «Харківської медичної академії пислядипломної освіти» (ХМАПО)
  • денна
  • магістр
  • ЗВО/ВНЗ заснований у 2020 році. Статус державний. IV рівень акредитації. Диплом Магістра.

  • Безкоштовне навчання
  • Платне навчання
  • Військова кафедра
  • Гуртожиток
  • Післядипломна освіта
  • Аспірантура, докторантура
  • Пiдготовче вiддiлення

100
студентів
700
викладачів
400
кандидатів
наук
140
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Факультети

Медичний.

Абітурієнтам

Підготовче відділення:

Навчання здійснюється згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/. На останньому занятті з кожного предмету абітурієнти проходять підсумкове оцінювання з використанням тестів бази ЗНО.

Програма курсів розрахована на 4 місяці та містить 3 кредити (90 годин). Форма навчання — змішана (аудиторна+дистанційна).

Заняття у дистанційному режимі можуть бути організовані за допомогою електронних платформ та веб-сервісів: Google Meet, Google Classroom, Zoom, Moodle.

При організації дистанційних занять викладачі курсів у повному обсязі надають навчальні матеріали, підтримують зв’язок зі слухачами, проводять підсумкові роботи, передбачені програмами, надають консультації.

Про ЗВО/ВНЗ

Медичний інститут ХМАПО створено при Харківській медичній академії післядипломної освіти, яка вважається одним із провідних навчальних закладів Міністерства охорони здоров'я України.

ХМАПО було засновано у далекому 1923 році. На той час установа називалась Харківським клінічним інститутом для удосконалення лікарів, а з 1927 року її було перейменовано на Український центральний інститут удосконалення лікарів.

Першим директором інституту став професор І. І. Фінкельштейн. У 1928 р. навчання проводилось за 13 спеціальностями, до 1935 року їх кількість зросла до 54.

Станом на 1940 р. в інституті працювало 180 викладачів, з них 30 професорів. З моменту заснування інституту до 1940 р. — перепідготовку пройшли 9825 лікарів.

Після визволення України від фашистських загарбників інститут відновив роботу. Усього у післявоєнний період (1944-1962) у інституті пройшли навчання 29 340 лікарів, що у три рази більше порівняно з довоєнним періодом.

Станом на 1967 рік кількість викладачів становила 187 осіб, у тому числі 25 докторів медичних наук і 136 кандидатів медичних наук. Після війни ректором призначений професор І. І. Овсієнко, який займав цю посаду до 1971р. За його сприяння було організовано нові кафедри, у тому числі психотерапії та психопрофілактики, яка стала першою на території Радянського Союзу.

До 50 річного ювілею у інституті діяло 40 кафедр і 2 курси — опікових хвороб і цивільної оборони. Кількість викладачів складала 227 осіб, у тому числі 33 доктори та 168 кандидатів наук. За 50 років діяльності в інституті було підготовлено 68 докторів і 249 кандидатів наук.

З лютого по листопад 1971 р. інститутом керував професор М.С. Пушкар, а після нього до 1976 р. — професор О. Г. Філатов.

Починаючи з 1977 р., коли ректором був призначений професор М.І. Хвисюк, в інституті було створено 24 кафедри з найпріоритетніших дисциплін, багато із яких стали першими у Радянському Союзі.

Матеріально-технічна база інституту також зазнала позитивних змін: побудовано новий навчально-лабораторний комплекс та гуртожитки на 1700 місць. Інститут перетворився у один з найбільших навчально-клінічних комплексів в Україні.

У 1999 році його перейменували на Харківську медичну академію післядипломної освіти. З 2004 року її очолював професор О.М. Хвисюк, за участі якого було засновано чи реорганізовано кафедри з найпріоритетніших дисциплін сучасної медицини.

Сьогодні у академії працює близько 700 викладачів та 11 наукових співробітників. Серед них 39 академіків галузевих АН України, 5 членів-кореспондентів Національної та галузевих академій, 14 заслужених діячів науки і техніки, 18 заслужених лікарів, 8 лауреатів державних премій. У складі науково-педагогічних і наукових співробітників працюють 144 доктори наук (з них 119 професори) та 464 кандидати наук (з них 273 доценти).

Академія здійснює всі види підготовки лікарів, провізорів та фахівців з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я, як для України, так і для зарубіжжя. Щорічно на її базі проводиться понад 1000 циклів підвищення кваліфікації, на яких навчається близько 17 тисяч слухачів. За весь період існування академії на її кафедрах пройшли підготовку і підвищили кваліфікацію понад 300 тисяч лікарів і провізорів.

Багаторічна історія Харківської медичної академії післядипломної освіти передусім знаходить відображення у видатних медичних школах, відомих далеко за межами України. Кафедри очолюють справжні корифеї лікарської справи, фахові знання і практичний досвід яких є надійним фундаментом академії.


Залишити відгук
Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити

Поки ніхто не дав оцінку цьому ЗВО/ВНЗ, і ви можете поставити свою оцінку першим.


Усі ЗВО/ВНЗ в Харкові, а також коледжі в Харкові, курси в Харкові, репетитори в Харкові, робота в Харкові