Національна академія Національної гвардії України (НАНГУ)

Національна академія Національної гвардії України (НАНГУ)

 • Безкоштовне навчання
 • Платне навчання
 • Військова кафедра
 • Аспірантура, докторантура
 • Гуртожиток
 • Післядипломна освіта
 • Пiдготовче вiддiлення

1500
студентів
272
викладачі
180
кандидатів
наук
47
професорів
і докторів наук

Спеціальності

Факультети

Навчання в Академії проводиться на факультетах:

 • командно-штабному за спеціальністю Військове управління за спеціалізаціями  «Службово-бойове  застосування підрозділів НГУ» та «Забезпечення управління діями підрозділів НГУ засобами  зв’язку» та за спеціальністю Державна безпека за  спеціалізацією «Службово-бойове  застосування  підрозділів спеціального призначення НГУ»;
 • логістики за спеціальністю  Озброєння та військова техніка за спеціалізаціями « Експлуатація та відновлення  ракетного, артилерійського та стрілецького озброєння НГУ» та «Експлуатація  та відновлення автомобілів  та бойових  машин НГУ», Забезпечення військ (сил) за спеціалізацією «Продовольче та речове забезпечення підрозділів НГУ»;
 • гуманітраному  за спеціальністю  Забезпечення військ ( сил) за спеціалізацією «Військовий  переклад та стратегічні комунікації» та Психологія за  спеціалізацією «Психологічне забезпечення службово-бойової діяльності підрозділів НГУ»; 
 • Київському  факультеті за  спеціальністю Право за спеціалізацією «Службово-бойова діяльності  підрозділів НГУ» та Державна безпека за  спеціалізацією «Службово-бойова  діяльність підрозділів  НГУ».

Абітурієнтам

До Академії приймаються громадяни України на конкурсній основі  за державним замовленням (курсанти).

За державним замовленням на денну форму навчання приймаються особи, які мають повну загальну середню, професійно-технічну або вищу освіту віком від 17 років до 30 років, у тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік початку військової служби, та не мають військових звань офіцерського складу.  

Вступники з числа цивільної молоді, які бажають навчатися  в Академії, повинні звернутися до військових частин  НГУ або до військових комісаріатів для оформлення особових справ.

На вступників з числа військовослужбовців особові справи оформлюють кадрові підрозділи військових частин. Військовослужбовці здають вступні іспити в  Академії. Вступники з числа цивільної молоді надають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання.

З кандидатами на вступ до  Академії додатково проводяться:  

 • конкурс фізичних здібностей;
 • професійний психологічний відбір;
 • медичне обстеження.

Курсанти, зараховані за спеціальністю Право та Державна безпека, навчання будуть проходити на Київському факультеті, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Оборони Києва.

Вступники з числа цивільної молоді надають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання:

За спеціальністями Державна безпека, Військове управління та Право:

 • українська мова та література;
 • історія України.

За спеціальністями Озброєння та військова техніка та Забезпечення військ (сил) за спеціалізацією «Продовольче та речове забезпечення підрозділів НГУ», Психологія:

 • українська мова та література;
 • математика.

За  спеціальністю  Забезпечення військ  (сил) за спеціалізацією «Військовий переклад та стратегічні комунікації»:

 • українська мова та література;
 • іноземна мова.

До Академії приймаються громадяни України на конкурсній основі на денну та заочну форми навчання (слухачі та студенти).

За кошти фізичних та юридичних осіб (студенти) на денну та заочну форми навчання до Академії приймаються:

 • для здобуття ступеня «бакалавр» за спеціальностями «Філологія» -  особи, які мають повну загальну середню освіту;
 • для здобуття ступеня «магістр» за спеціальностями «Автомобільний транспорт», «Менеджмент» та «Філологія» - особи, які мають ступінь «бакалавр» або рівень «спеціаліст».

За державним замовленням на заочну форму навчання для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» (слухачі) приймаються особи рядового,  сержантського і старшинського складу, які мають повну загальну середню освіту. 

Кандидати з числа цивільної молоді до приймальної комісії надають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання; військовослужбовці Національної гвардії України та інших військових формувань мають право складати вступні випробування в Академії.

Кандидати на вступ за кошти фізичних та юридичних осіб (студенти) конкурс фізичних здібностей не проходять.

За бажанням студенти Академії мають можливість навчатися на військовій кафедрі за програмою підготовки офіцерів запасу.

На час навчання студентів Академія гуртожитком не забезпечує.

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: [відкрити контакти](057) 732-87-58, [відкрити контакти](057) 739-26-79.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: [відкрити контакти](057) 732-87-58, [відкрити контакти](057) 739-26-79.

Про ЗВО/ВНЗ

Національна академія Національної гвардії України – потужний багатопрофільний військовий заклад вищої освіти, який здійснює цільову підготовку військових фахівців.  

Майже 90 років Академія готує військових  спеціалістів різних спеціальностей. Наш навчальний заклад є єдиним в системі Національної гвардії, який здійснює підготовку офіцерів для гвардійських підрозділів. Тому, ми приділяємо значну увагу постійному розвитку та впровадженню нових технологій та підходів в процес підготовки професійних військових.

За останніх п’ять років, враховуючи події, які відбуваються у нашій країні, навчальний заклад зазнав кардинальних змін. Це дало змогу підняти підготовку офіцерів на новий якісний рівень.

Головних змін зазнала система занять з майбутніми офіцерами. Відтак, основний акцент під час підготовки – це практична складова занять, командно-штабні навчання, бойові стрільби у складі підрозділів, комплексні польові виходи, тренінги та заняття з інструкторами.

Важливу роль в цьому процесі відіграє навчальний центр Академії. Тут створено необхідні комплекси для практичної підготовки особового складу, як індивідуальної так і у складі підрозділу. Тут функціонує комплексна смуга перешкод для фізичної та психологічної підготовки особового складу, гірське та десантно-штурмове містечко, блок-пости, інженерне містечко, побудовані сучасні приміщення для проживання особового складу та викладачів, проведено капітальний ремонт приміщень для занять та їдальні.  Більшість польових виходів проводяться на тактичному полі Академії. Воно включає комплекс споруд та інженерних засобів, що надає змогу відпрацьовувати практичні питання в умовах наближених до бойових, автодром. Активно використовуються під час занять найновіші зразки техніки та озброєння, що надходять на оснащення Національної гвардії України. Крім того, щороку курсанти взводів спеціального призначення виконують стрибки з парашутом.

Практичній підготовці передує важливий етап навчання за допомогою інтерактивних засобів. В Академії активно використовуються динамічні тренажери сучасного бронетранспортера БТР 4-Є та його бойового модуля БМ 4 ПАРУС, симулятори ПЗРК «Ігла», «Фагот» та «Стугна». Крім того, на базі навчально-тренувального комплексу з вогневої підготовки військовослужбовці трен ують навики стрільби у мультимедійному, мультиекранному та бойовому тирі. Навики водіння тренують на спеціалізованому тренажері  «КРАЗ». Для відпрацювання навиків з тактико-спеціальної підготовки активно використовується клас ситуаційного моделювання з можливістю використання реальних камер спостереження, які встановлені в містах України. Всі заняття проводяться з використанням комп’ютерної техніки, мультимедійних проекторів та інтерактивних бордів.

Курсанти та офіцери Академії беруть активну участь у заходах міжнародного співробітництва. Тренінги, семінари, курси та обмін досвідом за останні роки стали невід’ємною частиною навчального процесу. Великим досягненням в цьому напрямку стало і те, що два роки тому голова представництва НАТО в Україні визначив Академію головним майданчиком для проведення всіх навчань НАТО в Східному регіоні країни. Це дає нам змогу, щороку проводити в Академії не менше 12 курсів за участю міжнародних фахівців. На постійній основі ми співпрацюємо з двома програмами НАТО – професійного розвитку та розбудова доброчесності.

Активне провадження міжнародної співпраці стало наслідком уважного ставлення в навчальному закладі до вивчення іноземних мов. На постійній основі впроваджено інтенсивні курси з вивчення англійської та французької мови для військовослужбовців гвардії. Заняття проводяться на базі сучасних лінгафонних аудиторій. Остання, відкрита за підтримки міжнародних партнерів з Швеції.

Ще одним з чи не найважливіших нововведень стало використання в навчальному процесі досвіду антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. Майже 90 відсотків офіцерів Академії є учасниками бойових дій і активно використовують свій досвід під час проведення занять.

Окрім навчального процесу, значні зміни відбулись і в логістичному забезпеченні. Покращено питання харчування особового складу, на кожний прийом їжі курсанти мають змогу обирати страви, до раціону додано майже 100 блюд, введено святкове меню та меню вихідного дня. За останні п’ять років проведено реконструкцію більш ніж 20 000 квадратних метрів навчальних та адміністративних приміщень, створено нові аудиторії, введено в експлуатацію триповерховий корпус та завершується будівництво шестиповерхового корпусу, значна частина якого призначена для поліпшення умов проживання особового складу.

На сьогодні рівень підготовки наших випускників, рівень оснащення та забезпечення новітніми зразками озброєння та техніки надає нам змогу готувати офіцерів відповідно до стандартів країн-членів НАТО. Це відзначають, зокрема, міжнародні військові експерти та інструктори, які регулярно беруть участь в навчальному процесі Академії.


Відгуки

375
Залишити відгук
Залишити відгук
Ваша оцінка
Будь ласка, виберіть кількість зірок
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
,

Закончил эту академию в этом году.Что сказать, 4 года учебы были самым настоящим адом, отношение к курсантам ужасное, постоянно лишают свободы и держат на казарме. И если у тебя есть девушка или жена которая тебя ждёт, никого это волновать не будет.Командиры орут постоянно, матами тебя облаживают за любую мелочь, даже незначительную.А если ты начнёшь им что-то отвечать и отстаивать свою позицию, тебя будут очень жёстко ломать морально и создадут тебе невыносимые условия службы.И вообще, к тебе 4 года относятся как к бесправному рабу.Еще очень много можно написать, но места не хватит.В общем, спасибо блин.Лучше б не тратил 4 года своей жизни и нервы, а поступил бы в нормальный вуз.Очень жалею что закончил, но уже слишком поздно...

,

Академія Нацгвардії дійсно гідний вйськовий виш. Звичайно спочатку сину було важко адаптуватися після школи, але викладачі та командири зробили своє діло,навчання гарного рівня. Командири розумні, вони вистапають прикладом для підлеглих, і я бачу, світогляд сина помінявся набагато в кращу сторону. Гарне та професійне навчання - це все, що можу сказати, а діти стають дійсно чоловіками та відповідальними людьми!!

,

Отакої, читаю комментарі і дійсно, нічого не змінилося, з моменту мого проходження тут служби та навчання. Насправді втратив 4 роки свого життя тут, але звільнившись потім встиг виїхати за кордон до відомих всім подій та повертатись не планую, бо потрібно буде служити, а з тими ж командирами, що були в мене, то не дай Боже...

,

Розкажу трокши зрозуміліше Якщо ти хочеш втратити молодість то тобі сюда.Тут вкрадуть твої особисті речі від цивільного одягу до військових трусів.Любиш бути закритим як пес?Будь ласка! Любиш коли тебе обложують матами і заставляють пахать як раб?Ти вірно йдеш! Здоров‘я поправить?Та ви нитіки і ніякий мед заклад не положено. Температура 38.4?Так це ще нормальна! Їжа як в свиней?Єсть! Не раджу нікому і дуже жалію що сюди поступив!

,

Слава Богу скоро заканчиваю это исчадие ада.Я не знаю как смог терпеть академию все эти годы.До войны держали 2 года на казарме на карантине,при этом офицеры постоянно ходили домой.Смысл тогда этого карантина был? Отношение скотское нечеловеческое,курсантов считают грязью и нелюдьми и издеваются над ними как им только вздумается,закрыли как собак,за все 4 года учебы пожил дома только 2 месяца.Учиться сюда мало кто хочет идти из за ужасного обращения с курсантами,дошли до того,что стали набирать тех у кого нет полного среднего образования, учатся заочно в вечерней школе.Если тебя здесь что-то не устраивает,то ты можешь только стерпеть это,иначе тебя будут жестоко ломать морально.Еще очень многое можно написать про эту академию,но места не хватит.Сюда надо идти если ты не хочешь учиться и если ты полный 0.Однозначно не рекомендую.Лучше поступите в нормальный университет,нечего тут делать.Потом выйдете отсюда тупым ослом и всю жизнь жалеть будете про зря прожитые годы


Залишити відгук

Усі ЗВО/ВНЗ в Харкові, а також коледжі в Харкові, курси в Харкові, репетитори в Харкові, робота в Харкові