Що таке QA і як стати тестувальником

Що таке QA і як стати тестувальником

Найважливіше, що треба зробити перед тим, як вести розмову, що таке Quality Assurance (QA), — це розібратися з термінологією.

Більшість не розрізняє між собою терміни Quality Assurance (QA), Quality Control (QC) та просто Тестування та вважає їх синонімами. Що таке QA та як опанувати професію тестувальника ПЗ, щоб реалізувати себе в IT-галузі?

Забезпечення якості (Quality Assurance) — найширше з усіх понять та являє собою сукупність заходів, що охоплює абсолютно усі етапи розробки, випускає та експлуатації програмного забезпечення. Це активності на усіх етапах життєвого циклу ПЗ, які вживаються для забезпечення необхідного рівня якості випускаємого продукту.

Контроль якості (Quality Control) — це дії, які проводять над продуктом у процесі розробки, для отримання інформації про його актуальний стан: наскільки продукт готовий та чи відповідає він вимогам якості у кожний конкретний проміжок часу.

Тестування програмного забезпечення (Software Testing) — це одна з технік контролю якості, яка містить активності по плануванню тестових дій, дизайну тестів, виконанню цих тестів та аналізу отриманих даних.

Забезпечення якості — це процес навчання, дослідження того, що працює не так та, як це виправити; вивчення того, що працює правильно та при яких обставинах, а також того, як робити свою працю краще з кожним новим проєктом.

Якщо говорити більш простою мовою, то QA навчання містить контроль над якістю усіх процесів організації, навіть на пряму не пов’язаних з продуктом. Іншими словами, то, наскільки ефективно працює відділ продаж виробництва, теж входить у компетенцію QA.

Як стати тестувальником і з чого почати кар'єру QA інженера

Будь-яка організація, яка включена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту.

Як же стати QA-інженером та з чого варто починати? Так от, почати варто із занурення у теорію забезпечення якості. У першу чергу треба навчитися використовувати IT-терміни та QA зокрема. Для цього необхідно розібратися з тим, що таке забезпечення якості та з основними поняттями з тестування ПЗ. Краще за все піти на спеціалізовані IT-курси, бо читання усіх «технічних талмудів» є повільним джерелом інформації. Набагато простіше та швидше це зробити, отримуючи знання від кваліфікованого фахівця, який прочитав десятки книг та сотні статей за вас.

В першу чергу потрібно навчитися говорити на мові IT і QA зокрема.

Що потрібно знати тестувальників

Попри те, який спосіб навчання професії ви оберете, ось той мінімум, який повинен знати QA-інженер (QA engineer) перед тим, як шукати свою першу роботу в IT:

  • що таке забезпечення якості;
  • що таке тестування;
  • які види тестування бувають;
  • які рівні тестування бувають;
  • які тестові артефакти є та навіщо їх використовують;
  • що таке тест-дизайн;
  • як повинен виглядати процес тестування;
  • що таке автоматизація тестування та її основні види;
  • які метрики тестування бувають та для чого вони використовуються.

Робота тестувальником в IT

Що ж собою являє пошук роботи в IT? Безумовно, це більш технологічний процес, ніж в інших галузях. Він складається з декількох етапів: співбесіда зі співробітником відділу кадрів, співбесіда з менеджером по забезпеченню якості, співбесіда з керівництвом/власником компанії. До такого випробування необхідно заздалегідь підготуватися, наприклад, продумати відповіді на питання, які найчастіше ставлять, чи пройти тестову співбесіду, як це звичайно робиться на курсах по QA. Таким чином більш досвідчений фахівець допомагає підготуватися та підказує слабкі місця у відповідях.

Найголовніше — це пам’ятати, що успіх будь-якого QA-фахівця складається з постійного навчання та самовдосконалення. Бо якщо фахівець з якості не розвивається, це означає, що не розвивається і його продукт.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії IT, програмування, розробка