9 ознак того, що настав час міняти професію, а не роботу

9 ознак того, що настав час міняти професію, а не роботу

1. Часті думки про звільнення. 2. Вас уже не влаштовує заробітна плата. 3. Немає професійного зростання. 4. Робота лише через гроші. 5. Де шукати вихід?

Згідно з опитуванням порталу jooble, 85,6 % українців збираються змінити роботу найближчого року, 9% поки що не замислювалися про це і лише 5,4 % усім задоволені. Статистика невтішна. Розберемо 9 тривожних ознак, за якими можна зрозуміти, що настав час змінити не просто роботу, а й професію.

Часті думки про звільнення

Ви змінили вже кілька компаній, де робота була схожою. Якщо справа не в колегах, начальстві та заробітній платі — значить вас перестала влаштовувати конкретна посада. Небажання вставати вранці, відсутність настрою, дратівливість, втома — це перші «дзвіночки», що ситуація виходить з-під контролю. 

Вас уже не влаштовує заробітна плата

Як би сильно ви не любили те, чим займаєтеся, але гроші все ж таки мають значення. Є професії, де, як не крути, але вище за голову не стрибнеш. Якщо ви розумієте, що зарплати вистачає лише на базові потреби, а на відпочинок, хобі та інші «хотілки» — ні, тоді це вже серйозний привід задуматися. Будьте уважні!

Немає професійного зростання

Ви багато років займаєтеся одним і тим самим, але не бачите прогресу та зростання. Якщо людина відчуває, що зростає — робота в її руках просто «горить», вона затребувана, натхненна, із задоволенням навчається, стежить за трендами та розвивається. Якщо ви помічаєте, що робочі завдання перетворилися на рутину і «обязаловку» — настав час переглянути свій рід діяльності.

Робота лише через гроші

Ваша посада приносить добрі доходи, ви давно вирішили свої матеріальні проблеми: купили машину, квартиру, дачу, регулярно їздите на відпочинок тощо. Але те, чим ви займаєтеся, давно не приносить жодного задоволення. «Годує і добре» — такі думки відвідують вас щодо роботи. Ви помічаєте, що все частіше переглядаєте вакансії, а захоплені розповіді друзів про те, чим вони займаються, викликають у вас легку заздрість.

Часті лікарняні

Для вас лікарняна — як відпустка. Ви часто вболіваєте, але, знаходячись далеко від робочого місця, у затишних домашніх стінах, відчуваєте небувалий приплив енергії. Вам вистачає сил на все, незважаючи на хворобу: турботу про рідних, хобі, посиденьки з друзями на скайп-зустрічах, але тільки варто закрити лікарняний і повернутися на роботу — все змінюється. Ви стаєте втомленим, лінивим, все робите без бажання і з нетерпінням чекаєте, коли знову підете на лікарняний.

Немає планів на майбутнє

На співбесідах люблять ставити класичне питання: «Ким ви бачите себе через 5 років?». Час задуматися про зміну професії, якщо ви не бачите себе на нинішній посаді через 5 років, або навіть сама думка про це викликає наближення депресії. У всіх видах діяльності бувають періоди, коли є монотонні та рутинні завдання, але якщо це триває протягом тривалого часу, то настав час запитати себе: «А тим я займаюся?».

Ви не пишаєтеся тим, чим займаєтесь

Ви з тугою спостерігаєте, як люди навколо (знайомі, друзі, родичі) ведуть цікаве насичене життя, займаються улюбленою справою та отримують за це добрі гроші. А ви думаєте, що на загальних посиденьках навіть нічого розповісти. Тому що робота не престижна, ви не робите нічого, на вашу думку, важливого і корисного, зарплата маленька, а тут вас тримає лише соц.пакет і стабільність. Ваш рід діяльності давно не викликає жодних емоцій, крім зневіри та відчуття безвиході.

Постійна втома

Ви чекаєте щорічної відпустки як порятунку. Ви будуєте шалені плани, активно відпочиваєте та веселитесь на максимумі. І начебто має відбутися очікуване та потрібне перезавантаження, відновлення енергії та сил, бажання швидше побачити колег та приступити до своїх робочих обов'язків. Але цього немає. Після відпустки ви повертаєтеся на своє робоче місце ще більш стомленим, ніж до нього.

Ви ненавидите свою роботу

Цей пункт — найстрашніший з усіх вищеперерахованих. Це шлях у нікуди. Ненормально, якщо ви ненавидите те, чим займаєтеся, колег, працюєте з останніх сил, а зарплата та вихідні давно не тішать. Такий стан — це прямий шлях до вигорання та втрати себе. Потрібно терміново брати ситуацію під свій контроль. Не допускайте цієї стадії, адже тут зовсім недалеко і до депресії.

Де шукати вихід?

Якщо вам відгукнулися хоча б 2-3 пункти — значить настав час серйозно замислитися про зміну діяльності. Тут уже не йдеться про просте звільнення, проблема набагато глибша — необхідно міняти професію.

Як знайти своє покликання та роботу мрії, та як обрати професію — це тема іншої статті. Але якщо вас цікавить сфера IT — тоді читайте далі.

Комп'ютерна академія ШАГ дає можливість повністю змінити своє життя, освоївши популярну, високооплачувану та цікаву ІТ-професію. З усіма нашими продуктами ви можете ознайомитись за посиланням.

Якщо розумієте, що сфера IT вас приваблює, але не можете визначитися, яку професію краще засвоїти — запишіться до нас на консультацію за формою на сайті або приходьте на День відкритих дверей. Усі деталі можна дізнатися, зателефонувавши за телефоном [відкрити контакти]+38 (098) 909-88-08.

Не витрачайте своє життя на неулюблену роботу. Навколо безліч можливостей та варіантів спробувати себе у новій спеціалізації.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Новини IT, програмування, розробка Онлайн курси