Пробний урок англійської: на що звертати увагу?

Пробний урок англійської: на що звертати увагу?

Початок вивчення англійської мови — відповідальний крок. А пробне заняття — чудовий шанс визначитись, чи підходить вам школа, викладач та методика. У цій статті ми хочемо виділити 5 основних речей, на які варто звернути увагу під час першого заняття.

1. Викладач 

Викладач — ключова фігура уроку, тож багато що залежить саме від нього. Зокрема, важливі такі речі як: 

  • Зрозумілі пояснення. 
  • Використання додаткових прикладів, вміння правильно підібрати спосіб подання матеріалу. 
  • Залученість до навчального процесу: готовність завжди відповісти на питання, допомогти у випадку нерозуміння чогось.
  • Якість підготовки до уроку (змістовні та доречні матеріали, наявність презентацій, відео/аудіо, картинок тощо).
  • Темп заняття: чи не має у вас відчуття, що ви кудись квапитесь або працюєте надто повільно?

Якщо здається, що вчитель «не ваш», ви завжди зможете звернутися до менеджерів та обговорити з ними перехід до іншого викладача. Або навпаки — одразу відчуєте, що з цією людиною легко та приємно вчитись! 

2. Методика

Методик багато, і не кожна підійде саме вам — це нормально. Ми всі по-різному сприймаємо інформацію, тому потрібно знайти підхід до навчання, що відгукнеться. 

Комунікативна методика — одна з найбільш популярних. Взаємодія учнів один з одним та з учителем є обов'язковою. Пильнуйте, аби заняття не були лекціями із «сухими» вправами. Вам має бути цікаво під час уроку. А якщо ви виходите з заняття з відчуттям, що воно просто «пройшло» — це поганий дзвіночок. 

Приходьте самостійно перевірити ефективність методики на пробному уроці, наприклад, в онлайн школу англійської мови Green Forest і переконайтеся, що сучасне навчання — зовсім не про монолог від учителя до учнів, а про спільну взаємодію заради результату. 

3. Атмосфера

Чи розуміють одногрупники вас, а ви їх? Це не лише про рівень мови, а також про особливості та думки людей. Якщо ви відчуваєте дискомфорт серед одногрупників, радимо не залишатись у несприятливому середовищі — поділіться враження із менеджерами курсу. Можливо, вам запропонують іншу групу, де на вас будуть чекати насправді цікаві розмови! 

4. Організація

Чи був урок логічно побудований та структурований? Чи пов'язані між собою правила, обговорення та пояснення? Чи не перестрибували ви з одного етапу уроку до іншого? А ці етапи взагалі на занятті були? Дайте собі відповіді на ці запитання.

5. Технічні аспекти

Онлайн-навчання принесло багато змін. Поява нових платформ вимагає час на їх засвоєння. Знаємо, новизна лякає, але до всього можна пристосуватись! 

Поставте собі питання: чи комфортно користуватись платформами для онлайн-зустрічей (наприклад, Zoom), чи зрозумілі алгоритми платформи, де ви матимете підручник та будете робити домашки? Чи маєте ви зручний гаджет для занять? 

З чим не треба одразу робити висновки?

Пробне заняття — не повна картина, а невелика її частинка. Перший урок — це знайомство та взаємне розуміння потреб, а не «ідеальний знімок» майбутнього навчального процесу. 

Наприклад, на першому уроці вчителі можуть не виправляти почуті помилки аби не налякати студентів, адже мета викладача — зробити початок шляху по максимуму комфортним. Це не значить, що він неуважний: вам давали разговоритися та подолати хвилювання. 

А ще — нервувати під час першого уроку можуть всі: і студенти, і викладачі. Перше знайомство — хвилююче. Разом з тим, дозвольте собі спокійно увійти в новий процес — і все складеться!

  • Залегко або заскладно за рівнем

Організаційні моменти можуть завадити попрацювати «в повну силу». Радимо не робити висновків щодо рівня лише після першого уроку. Але якщо ви помітили, що можете більше, порадьтесь з викладачем про те, чи залишатись далі, чи все ж варто спробувати навчання на іншому рівні. 

Дивіться за відчуттями — врешті-решт, це ваш і тільки ваш шлях, тож будьте уважними, аби зробити його максимально продуктивним та комфортним для себе. 

  • Щось було не зрозуміло або не комфортно 

Після пробного заняття питань буває багато, і для цього менеджери завжди поруч. Про навчальний процес, організаційні моменти, технічні штуки тощо. Щось не виходить або не сподобалось? Поділіться з менеджером! Не кваптеся ставити хрест на викладачі або школі: ви завжди можете звернутись до менеджерів, аби отримати чіткі відповіді на питання і пропозиції. 

Бажаємо цікавого навчання та класних результатів! 


Залишити коментар
Введіть ваше ім’я.
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Введіть ел. пошту.
або Відмінити

Інші статті в категорії Новини Мовні курси Онлайн курси