Поселення в гуртожитки: загальні правила для вступників

16 серпня 2023
Поселення в гуртожитки: загальні правила для вступників

Після зарахування на навчання до закладів вищої освіти іногородні першокурсники можуть розраховувати на поселення до студентських гуртожитків. Пояснюємо, як це відбувається.

Правила поселення у студентські гуртожитки визначають такі нормативні документи:

Про своє бажання проживати в гуртожитку ви маєте повідомити приймальну комісію під час подачі документів на навчання. Якщо підтверджували вибір місця навчання в електронному кабінеті, тоді зверніться до приймальної комісії телефоном, щоб повідомити про те, що хочете отримати місце в гуртожитку. Вам підкажуть, як діяти.

Враховуйте, що проживання в гуртожитку є платним й розраховувати на вільні місця в першу чергу можуть іногородні студенти, зокрема пільгових категорій за квотою-2:

 • особи з інвалідністю;
 • діти військовослужбовців;
 • учасники бойових дій;
 • діти постраждалих Революції Гідності;
 • малозабезпечені;
 • постраждалі від Чорнобильської катастрофи;
 • діти-сироти та позбавлені батьківського піклування;
 • внутрішньо переміщені особи;
 • студенти з тимчасово окупованих територій;
 • діти з багатодітних сімей.

При цьому за погодженням з адміністрацією вишу деякі пільговики можуть отримувати знижку при оплаті проживання. Цю інформацію ви можете знайти у Положенні про студентський гуртожиток вашого університету або на сайті закладу.

Усі інші студенти заселяються за наявності решти вільних ліжко-місць. Місця розподіляють та затверджують у ректора ЗВО спеціальні комісії, до складу яких входять керівники факультетів та члени студентського самоврядування.

Поселення до студентського гуртожитку: ключові моменти

Для поселення до гуртожитку підготуйте необхідні документи та їхні копії:

 1. Паспорт.
 2. РНОКПП (ідентифікаційний код).
 3. Медична довідка із результатами флюорографії, відміткою дерматолога та зазначенням стану санітарно-епідеміологічного оточення. Цю довідку ви можете оформити у свого сімейного лікаря.
 4. Фото 3×4 — 4 шт.
 5. Квитанція про оплату за проживання в гуртожитку.
 6. Документи, які підтверджують пільги — за наявності.
 7. Військово-обліковий документ — для військовозобов’язаних.
 8. Копія паспорта одного із батьків — для неповнолітніх студентів.
 9. Заява на поселення.

У кожному виші прописані власні правила подання заяви на поселення в гуртожитки. У деяких закладах для цього розроблені електронні форми, в інших — потрібно написати заяву власноруч. У якому форматі потрібно подавати заяву на поселення у гуртожиток, ви можете уточнити у членів приймальної комісії університету, куди вступили на навчання.

Списки студентів, які рекомендовані комісією на поселення, університети оприлюднюють на своїх інформаційних ресурсах, зокрема на сайті студмістечка. Також вас можуть повідомити особисто: телефоном або поштою. Тому, коли писатимете заяву, вказуйте актуальні контакти.

Вам не потрібно зніматися з постійного місця проживання, тобто змінювати прописку для поселення до студентського гуртожитку. За бажанням ви можете прописатися в гуртожитку, і тоді зняття зі старого / реєстрація на новому місці проживання відбувається одночасно в паспортному відділенні університету або в найближчому ЦНАПі.

Коли адміністрація закладу погодить рішення про ваше поселення, з вами укладуть угоду. Направлення (ордер) на поселення вам видадуть після підтвердження оплати. Розмір плати та порядок здійснення розрахунків визначається в договорі. Наприклад, у Західноукраїнському національному університеті вартість за місяць у 2023 році складає 660 грн. У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича ціна для студентів залежить від типу кімнати та варіюється в межах 604–3200 грн. Вартість проживання в гуртожитку НТУ «Дніпровська політехніка» становить 800 грн, при цьому передбачена мінімальна передоплата за 5 місяців.

Процедура поселення першокурсників у гуртожитки починається після виходу наказу про зарахування до ЗВО. Зазвичай це припадає на другу половину серпня — початок вересня. Але точні дати та терміни кожен заклад ухвалює самостійно. Тож стежте за повідомленнями на інформаційних ресурсах свого вишу.

Коли поселятиметеся, вас ознайомлять із правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку та проведуть інструктаж з техніки безпеки. Якщо ви систематично порушуватимете ці правила, адміністрація гуртожитку може розірвати з вами договір. Також ви отримаєте спеціальну перепустку для входу.

У нашому розділі новини ви можете дізнаватися про поточні події у сфері освіти. Підписуйтесь на нашу сторінку в інстаграм, щоб вчасно отримувати актуальні повідомлення.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини