Як пройде НМТ 2024: предмети, терміни та перебіг тестування

15 листопада 2023ДжерелоМОН
Як пройде НМТ 2024: предмети, терміни та перебіг тестування

Закон, який регулює проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році, вже затверджений Верховною Радою України. Отже, майбутні вступники можуть готуватися до тестування, адже вже точно відомо, як буде проходити НМТ 2024.

Як і заявляли раніше представники Міністерства освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти, НМТ 2024 пройде за моделлю 3+1 — учасники складатимуть тести з 3 обов’язкових предметів та одного предмета на вибір.

Серед обов’язкових предметів:

 • українська мова;
 • математика;
 • історія України.

Предмети на вибір:

 • англійська мова;
 • німецька мова;
 • французька мова;
 • іспанська мова;
 • українська література;
 • хімія;
 • фізика;
 • біологія;
 • географія.

Якщо ви вже визначилися зі спеціальністю, час почати готуватися до НМТ. Безплатні та перевірені матеріали, які допоможуть самостійно підготуватися до тестування, дивіться на сторінці Освітні ресурси для підготовки до НМТ.

Якщо ви ще не знаєте, на кого вступати, подивіться інструкцію Як вибрати, на кого вчитися

Терміни проведення та дати НМТ 2024

Оскільки потрібно враховувати безпекову ситуацію, а саме можливість обстрілів, учасники складатимуть усі 4 блоки тесту в один день. Але, звісно, тестування відбуватиметься як в Україні, як і за кордоном, у різні дні протягом кількох тижнів у травні-липні 2024 року. Коли саме пройде НМТ, УЦОЯО оголосить згодом. Наразі відомо, що, як і у 2023 році, буде 2 сесії тестування — основна та додаткова.

Як тільки стануть відомі дати проведення НМТ 2024, ми повідомимо про це в новинах на сайті та в телеграм-каналі для вступників

Тестування триватиме 4 години: буде два блоки по 120 хвилин із перервою, орієнтовно по 60 хвилин на один предметний блок. У разі повітряної тривоги тестування призупинять і учасники пройдуть до укриттів.

Пробне НМТ 2024

У 2024 році пробне тестування не проводитимуть. Натомість УЦОЯО опублікує демонстраційні тести НМТ напередодні тестування, щоб учасники ознайомилися зі структурою та видом завдань. Втім, ви можете зробити це вже сьогодні, подивившись демонстраційні тести 2023 року. Адже завдання 2024 року, як і 2023 року, будуть створені на основі затверджених програм ЗНО попередніх років. 

Демонстраційні тести:

українська мова;

математика;

історія України;

англійська мова;

французька мова;

німецька мова;

іспанська мова;

хімія;

фізика;

біологія.

На основі прикладів тестувань попередніх років можна також завчасно підготуватися до української літератури та географії.

НМТ 2024 за кордоном

Українці, які проживають за кордоном, але хочуть вступати до українських вишів, зможуть скласти тестування у деяких містах за кордоном. УЦОЯО розраховує, що у 2024 році тестування відбудеться в екзаменаційних центрах у тих містах, що і у 2023 році

Чи можна скласти НМТ іншими мовами

МОН зазначає, що тестування можна скласти мовами національних меншин: польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами. Це стосується тестів з історії України, біології, географії, фізики та хімії.

Дивіться офіційну та перевірену інформацію про вступну кампанію 2024 у розділі Вступ. За важливими новинами зручно слідкувати в телеграм-каналі для вступників.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини