Щодо коригування доплати під час розрахунку відпускних

Щодо коригування доплати під час розрахунку відпускних

У п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, зазначено.

У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
Логічно вважати, що «премії та інші виплати, що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати» слід коригувати в разі, якщо їх розмір «прив’язано» до окладу працівника. Тобто, якщо зі збільшенням окладу зростає розмір премії чи доплати, то їх слід коригувати, а якщо ні — коригувати їх не потрібно.
Проте Міністерство праці та соціальної політики і Міністерство фінансів України у листі від 10.02.2000 р. № 01-3/277-018-2 та від 21.02.2000 р.
№ 16-102-10/11-1301 відповідно роз’яснювали, що коригувати слід виплати, що включаються в розрахунок середньої заробітної плати, у т. ч. премії, доплати, надбавки, перелік яких наведено в п. 3 розділу III Порядку № 100. Серед них доплати та надбавки за суміщення професій і посад, розширення зон обслуговування тощо.
Підприємству варто взяти це роз’яснення до уваги. Проте не слід забувати, що на госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.


Оставить комментарий

Пожалуйста, введите Ваше имя
Пожалуйста, введите комментарий.
1000 символов

Пожалуйста, введите email
или Отменить

Другие статьи в категории Финансы, кредит, банковское дело Менеджмент, управление, KPI HR, менеджер по персоналу, рекрутинг