ТОП-тренди ринку праці 2024

Дефіцит кадрів, зростання зарплат та гібридна зайнятість.

У сфері зайнятості панує ринок кандидата.

За спостереженнями HR-експертів, майже в усіх галузях стан ринку праці вже змістився в бік кандидата, тоді як більшість роботодавців поки не готові це визнати відкрито та відверто.

У 2023 році кількість вакансій зростала щомісяця, а кількість кандидатів ставала все меншою. Цей тренд у 2024 році посилився. Основним запитом від держави та бізнесу будуть люди — вмотивовані та кваліфіковані. Тому пошук, підготовка, навчання та утримання талантів стане WOW-викликом найближчих кількох років.

В 2024 році важко знайти і утримати потрібного працівника.

В IT умови диктуватиме роботодавець.

Проте однією з небагатьох галузей, де продовжує панувати роботодавець, залишається ІТ, що пов’язано не лише з війною в Україні, а й з рецесією на світовому ринку.

Знайти роботу в IT стає складніше.

Попри кадровий голод багатьом українцям буде важко знайти роботу.

Є тенденція  невідповідності навичок, вимогам і рівню зарплат. Шукачі наразі бажають заробляти більше, але іноді не приділяють певної уваги розвитку та навчанню. Бізнес рухається динамічніше в інноваціях та розвитку, тож потребує фахівців вищої кваліфікації та з новими навчиками. І тут є певний конфлікт між потребою та вибором.

Провідним гравцем на ринку праці буде сфера оборони.

З кожним днем збільшується кількість вакансій ЗСУ на сайтах пошуку роботи та у соцмережах. Надалі подібна кампанія рекрутингу набиратиме обертів. Отже, армія стає основним гравцем на ринку праці України. Крім того, все більше кадрів потребуватиме українська оборонна промисловість, яка нарощує виробництво.

Армія стає найбільшим роботодавцем.

Зарплати зростатимуть.

У 2024 році в умовах дефіциту кадрів роботодавці будуть змушені підвищувати зарплати, динаміка відповідатиме зростанню вартості життя і в середньому становитиме 10-15%.

Є прогноз щодо зростання зарплат передусім наступних напрямів: продажі, логістика, NGO (гуманітарний сеектор), агросектор, будівництво, ВПК, легка промисловість.

Прифронтові регіони страждають від відтоку кадрів.

У 2024 році всі великі прифронтові міста найбільше страждатимуть через брак кваліфікованого персоналу, який виїхав і не дуже прагне повертатися. Адже, за спостереженнями, зараз майже неможливо перевезти в ці регіони працівника з більш безпечного міста.

Мобілізація змусить роботодавців забути про ейджизм та гендерну нерівність.

Вже сьогодні  роботодавці все частіше пропонують вакансії людям з інвалідністю, пенсіонерам, студентам і навчати жінок традиційно чоловічим професіям. Окремо маємо зазначити про певну увагу до ветеранів та оборонців, які повертаються. Їх поки не так багато, але бізнес має розробити та адаптувати колективи та процеси до цієї категорії працівників.

Жінок навчають чоловічим професіям.

Роботодавці поверають людей в офіси та сприяють якісним та безпечним умовам роботи.

]«Хоча після пандемії в переважній більшості компаній і навіть у держсекторі є можливість організувати роботу віддалено або за гібридним графіком», — ділиться спостереженнями Домініка Іванова-Бекар.

Працівники оберуть гібридний формат роботи.

Для співробітників найбільш зручним виглядає гібридний формат зайнятості, коли робота в офісі поєднується з дистанційкою і є можливість вибору, де краще виконувати ті чи інші задачі — на робочому місці серед колективу чи вдома на дивані.

Багато провідних роботодавців вже зрозуміли цей тренд «золотої середини» і запропонували персоналу компромісне та зручне поєднання офісної та дистанційної роботи там, де це можливо.

Гарні роботодавці піклуватимуться про родини.

Фокус уваги гарних роботодавців буде спрямований не лише на підтримку своїх співробітників, а і на їхнє родинне коло. Тобто компанії ставатимуть дружніми до родин. Окрема увага приділяється особам з інвалідністю та ветеранам в програмах, які вже сьогодні пропонують компанії, які є новаторами в таких процесах.

Можна сказати одне виграє той бізнес, який гнучко та швидко відреагує на виклики часу, та звісно матиме велику перевагу, бо з персоналом на ринку праці великі складнощі.

Тренди ринку, нові навички та сучасні підходи до найму/адаптації/розвитку це все зміст курсу «HR-фахівець», «Ефективний керівник» та «ТОП-5 навичок сучасного менеджера».


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Новини HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Менеджмент, управління, KPI