Як знають англійську в різних країнах?

Як знають англійську в різних країнах?

Ця стаття надає огляд володіння англійською мовою у світі, підкреслюючи важливість англійської як глобальної мови спілкування та впливу на міжнародний розвиток.

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі і відіграє ключову роль у міжнародному спілкуванні, бізнесі, науці та технологіях. Рівень володіння англійською мовою варіюється в залежності від країни, впливаючи на економічний розвиток, освітні можливості та міжнародні зв'язки. У цій статті ми розглянемо, як знають англійську мову в різних країнах, використовуючи статистичні дані та індекс володіння англійською мовою (EF EPI).

Загальна картина

Згідно з даними EF English Proficiency Index за 2023 рік, країни поділяються на п'ять категорій за рівнем володіння англійською мовою: дуже високий, високий, середній, низький та дуже низький. Розглянемо ці категорії докладніше.

 1. Дуже високий рівень володіння:

  • Нідерланди: Займають перше місце в світі з найвищим рівнем володіння англійською мовою.
  • Сінгапур: Друге місце з дуже високим рівнем володіння.
  • Австрія, Данія, Норвегія, Швеція, Бельгія, Португалія, Південна Африка та Німеччина: Усі ці країни входять до топ-10.
 2. Високий рівень володіння:

  • Країни, як Польща, Фінляндія, Румунія, Болгарія, Угорщина, Словаччина та Кенія мають високий рівень володіння англійською.
  • В Азії виділяються Філіппіни та Малайзія.
 3. Середній рівень володіння:

  • Країни, такі як Іспанія, Італія, Молдова, Україна та Франція.
  • Латиноамериканські країни, як Коста-Рика, Уругвай, Болівія та Парагвай також мають середній рівень.
 4. Низький рівень володіння:

  • Бразилія, Колумбія, Монголія, Катар та Індонезія входять до цієї категорії.
 5. Дуже низький рівень володіння:

  • До цієї групи входять Камбоджа, Гаїті, Оман, Казахстан, Сомалі, Ірак та Демократична Республіка Конго.

Європа

Європейські країни традиційно мають високий рівень володіння англійською мовою. Найкращі показники демонструють країни Північної Європи: Нідерланди, Данія, Норвегія та Швеція. Високий рівень англійської також спостерігається в Австрії, Бельгії та Португалії. Водночас такі країни, як Іспанія, Італія та Франція, хоча й мають середній рівень володіння, значно відстають від своїх північних сусідів.

Азія

У Азії спостерігається значна різноманітність у рівні володіння англійською мовою. Сінгапур є лідером серед азіатських країн, демонструючи дуже високий рівень володіння англійською. Інші країни з високим рівнем включають Філіппіни та Малайзію. Водночас такі країни, як Китай та Японія, мають порівняно низький рівень володіння англійською.

Латинська Америка

У Латинській Америці рівень володіння англійською варіюється від середнього до дуже низького. Аргентина показує найкращі результати в регіоні, входячи до категорії країн з високим рівнем володіння. Інші країни, такі як Коста-Рика та Уругвай, мають середній рівень володіння, тоді як Бразилія та Колумбія знаходяться на низькому рівні.

Африка

Африканський континент також демонструє різноманітні результати. Кенія входить до групи країн з високим рівнем володіння англійською мовою, тоді як такі країни, як Південна Африка, показують дуже високий рівень. Водночас багато африканських країн, таких як Демократична Республіка Конго та Судан, мають дуже низький рівень володіння.

Середній Схід

На Середньому Сході рівень володіння англійською мовою залишається низьким. Винятком є Ізраїль, який показує середній рівень володіння. Інші країни, такі як Саудівська Аравія, Ірак та Йорданія, мають дуже низький рівень.

Висновок

Рівень володіння англійською мовою в різних країнах значно варіюється. Країни з розвиненими економіками та системами освіти, як правило, демонструють високий рівень володіння, тоді як країни з менш розвиненими системами освіти та економіками відстають. Зусилля з підвищення рівня володіння англійською мовою можуть значно покращити економічні та соціальні перспективи країн.

Використані матеріали

 1. EF English Proficiency Index 2023
 2. Eurostat: Foreign Language Learning
 3. OECD: Education at a Glance


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Мовні курси Онлайн курси