5 кращих стратегій навчання англійської для дітей

5 кращих стратегій навчання англійської для дітей

Як краще вивчати іноземну мову з дітьми? Як знайти підхід до дитини та зацікавити її дізнаватися про нове? Ділимося секретами ефективних занять.

Навчити дітей англійської мови — завдання із зірочкою. Якщо ви змусите малюка вивчати складні правила і таблиці, то він швидко втратить інтерес. Вручите барвисту книжку з малюнками — скоріш за все не досягнете бажаного результату так швидко, як очікуєте. Тут потрібно багато терпіння і ще більше креативності. Звісно можна відразу довірити цю роботу професіоналам і записати дитину на мовні курси https://www.oratorica.ua/ua/odessa-dlya-detey. Але якщо у вас є трохи часу й бажання, чому б не організувати кілька захопливих занять вдома?

Вірші й пісні замість нудних правил

Римовані рядки виявляються ефективнішими, ніж суха теорія, оскільки запам'ятовуються легше й приносять задоволення від навчання. Наприклад, вивчаючи алфавіт, кольори або цифри, знайдіть коротенькі пісеньки на YouTube. Також у пригоді стануть короткі вірші або загадки англійською. Прослуховуйте їх по дорозі до садочка чи школи, під час прогулянок, прибирання кімнати або перед сном. Результат не забариться, ваш малюк швидко опанує нові слова, без будь-яких вмовлянь.

Показуйте, а не лише розповідайте

Дошкільнята й молодші школярі мислять образами, їм поки важко даються поняття. Можна десятки разів пояснювати, що pen — це ручка, pencil — олівець, а paint — фарба, але найімовірніше, що малеча постійно плутатиме ці слова. Краще використовуйте візуальні засоби для навчання. Покажіть яскраві зображення цих предметів або візьміть з собою ручки, олівці й кольорові фарби на урок. Так ви не лише вивчатимете нові слова, але і розглянете кольори, тему числівників, множини й однини. Наочні матеріали виявляться набагато ефективнішими, ніж звичайні слова — переконайтеся самі!

Старших дітей заохочуйте використовувати візуальні трюки — виділення, підкреслення, обведення — це перевірений спосіб запам’ятати уривки складної інформації. Як бонус, учень швидше знаходитиме потрібні слова і правила, позначена кольорами або ілюстраціями, серед своїх зошитів і нотаток.

Давайте прості інструкції

Хоча ідеально проводити уроки англійською мовою, важливо максимально адаптувати їх для початківців. Говоріть коротко, використовуючи прості речення та жести. Наприклад, інструкції типу «stop and listen» або «put your pen down» звучать значно зрозуміліше, ніж довгі промови на кшталт «could you please stop what you're doing and listen» чи «stop your writing and put your pen down onto the table». Залиште складну лексику на потім. Зараз ваша задача — зробити вивчення англійської мови легким і доступним. 

Що більше ігор, то краще

Вивчення англійської завжди ефективніше, коли воно цікаве та захопливе. Ігри — це ідеальний спосіб досягти цього. Використовуйте активні ігри, щоб діти могли виплеснути енергію, і спокійні, щоб підвищити їхню уважність і концентрацію. Зберігайте кілька ідей.

  • Simon Says. Ведучий дає команди, починаючи з фрази «Simon says», і гравці повинні виконати, наприклад, «Simon says touch your nose» («Саймон говорить доторкнутися до носа«), і гравці повинні це зробити. Але, якщо буде просто сказано: «Jump!» («Стрибай!»), і хтось з учасників стрибне, то він вибуває, оскільки вказівка не почалася з «Simon says».
  • Word Association. Перший гравець каже sun (сонце), і наступний може відповісти shine (світити). Потім інший може сказати rain (дощ), і гра продовжується.
  • Word Chain. Кожне наступне слово повинно починатися на ту ж літеру, що й остання літера попереднього слова. Скажімо, перший гравець починає зі слова cat (кіт), тоді другий може сказати tree (дерево), а третій — elephant (слон). 

Спонтанні розмови й дебати

Починайте заняття англійською з оригінальних запитань, наприклад:

  • What did you have for breakfast today? (Що ти їв сьогодні на сніданок?)
  • What's your favorite book and why? (Яка твоя улюблена книга і чому?)
  • What superpower would you like to have? (Яку суперсилу ти хотів би мати?)

Природний діалог виводить учнів із зони комфорту, знайомить їх із повсякденною лексикою, позбавляє мовного бар'єра. Пам'ятайте, ідеальну граматику можна налаштувати пізніше, а на початкових етапах важливіше навчити дитину почуватися впевнено під час розмови англійською.

Сучасний підхід до навчання

Всі ці й ще багато інших ефективних методик успішно використовуються на курсах в «Ораториці» https://www.oratorica.ua/ua/dlya-ditii. Ваша дитина вивчатиме англійську із задоволенням, а головне — для цього навіть не потрібно виходити з дому. Заняття проходять онлайн, а маленькі учні починають розмовляти іноземною мовою вже через місяць. Долучайтеся!


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Мовні курси Онлайн курси