Які теми найскладніші в англійській граматиці?

Які теми найскладніші в англійській граматиці?

Англійська граматика має багато складних тем, серед яких виділяються часи дієслів, фразові дієслова, артиклі, прийменники, ідіоми та фразеологізми. Вивчення цих тем вимагає значних зусиль, проте наполегливість і практика допоможуть оволодіти ними.

Англійська мова є однією з найпоширеніших мов у світі, її вивчення може бути необхідним для багатьох людей з різних причин: навчання, робота, подорожі або особистий розвиток. Проте, англійська граматика може бути викликом навіть для тих, хто вже деякий час вивчає мову. Серед усіх тем англійської граматики, кілька виділяються як найбільш складні для вивчення та розуміння. До них належать:

 1. Часи дієслів.
 2. Фразові дієслова.
 3. Артиклі.
 4. Прийменники.
 5. Ідіоми та фразеологізми.

Розгляньмо кожну з цих тем детальніше.

Часи дієслів

Часи дієслів є однією з найскладніших тем англійської граматики. Англійська мова має 12 основних часових форм, кожна з яких має свої нюанси та правила використання. Наприклад:

 • Present Simple використовується для регулярних дій або загальних істин (I walk to school every day).
 • Present Continuous вказує на дії, що відбуваються в цей момент (I am walking to school right now).
 • Past Simple описує дії, що відбулися в конкретний момент у минулому (I walked to school yesterday).
 • Past Continuous використовується для опису дій, що тривали в певний момент у минулому (I was walking to school when it started to rain).
 • Present Perfect вказує на дії, що відбулися у минулому, але мають результат або зв'язок із теперішнім (I have walked to school every day this week).
 • Present Perfect Continuous описує дії, що почалися у минулому і тривають до цього часу (I have been walking to school for the past half hour).

Заплутаність виникає через необхідність розуміти тонкі відмінності між цими часами та їх правильне використання в різних контекстах.

Фразові дієслова

Фразові дієслова складаються з дієслова та прийменника або прислівника, що змінює значення дієслова. Наприклад, «to give» означає «давати», але «to give up» означає «здаватися». Існує безліч фразових дієслів, і кожне з них може мати кілька значень залежно від контексту. Наприклад:

 • To get:
  • Get up — підійматися.
  • Get over — подолати.
  • Get along — ладнати.

Ці дієслова часто використовуються в повсякденному мовленні, тому важливо їх знати і розуміти. Вивчення та запам'ятовування великої кількості фразових дієслів може бути складним завданням для тих, хто вивчає англійську мову.

Артиклі

В англійській мові існують означений артикль «the» та неозначені артиклі «a» і «an». Правильне використання цих артиклів може викликати труднощі, особливо якщо в рідній мові того, хто вивчає англійську, подібної граматичної категорії немає. Наприклад:

 • A використовується перед іменниками, що починаються з приголосного звука (a dog, a cat).
 • An використовується перед іменниками, що починаються з голосного звука (an apple, an orange).
 • The використовується перед іменниками, коли відомо, про що саме йдеться (the dog, the apple).

Розуміння та використання артиклів може бути особливо важким у випадках, коли немає чітких правил. Наприклад, чому ми кажемо «go to the hospital» в американській англійській, але «go to hospital» в британській англійській? Подібні нюанси можуть бути заплутаними.

Прийменники

Прийменники — це маленькі слова, що показують відношення між іншими словами в реченні. Наприклад:

 • In — в, на (in the room, in the car).
 • On — на (on the table, on the bus).
 • At — в, на, при (at home, at work).

Вибір правильного прийменника може бути складним, оскільки правила їх використання не завжди логічні. Наприклад, чому ми кажемо «on a bus» але «in a car»? Для багатьох тих, хто вивчає англійську, це може бути дуже заплутаним.

Ідіоми та фразеологізми

Ідіоми — це фрази, що мають переносне значення і не можуть бути зрозумілі дослівно. Наприклад:

 • Kick the bucket — померти.
 • Break the ice — розпочати знайомство.
 • Piece of cake — дуже легко.

Фразеологізми часто використовуються у розмовній мові, і їх розуміння є важливим для повного володіння мовою. Проте, запам'ятати значення всіх ідіом та фразеологізмів може бути складним завданням.

Висновок

Англійська граматика включає багато складних тем, кожна з яких може викликати труднощі у тих, хто вивчає мову. Часи дієслів, фразові дієслова, артиклі, прийменники, ідіоми та фразеологізми — всі ці теми вимагають ретельного вивчення та практики. Проте, завдяки наполегливості та терпінню, ці труднощі можна подолати, і з часом англійська граматика стане більш зрозумілою та доступною.

Дізнатися свій рівень англійської тут


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Мовні курси Онлайн курси Підготовка до ЗНО/НМТ