Курси
Start Now, школа бізнесу та розвитку для підлітків

Наука про живе, експерименуємо, 10-12 років


  • 2900 грн  -5%

Ця прграма продемонструє дітям надзвичайний живий світ біології, секрети хімічних сполук та де їх можна знайти вдома, елементарні фізичні експерименти з підручних матеріалів. Все це допоможе досягти справжньої зацікавленості до предмету та більш емоційного сприйняття матеріалу.

Програму веде біолог Ганна Олексенко.

8 занять по СБ 10:30-12:30.

Старт 6.03.21.

Наші заняття мають пробуджувати у дітей інтерес до оточуючого, спонукати їх критично мислити та піддавати все сумніву, адже так нас вчить наука ще з часів до нашої ери. Основою наукового методу, що ми будемо використовувати, є спостереження за живою та неживою природою, намагання пояснити її ще в активній формі експерименту. Тому практично студенти опанують навички роботи з хімічними та біологічними матеріалами, що дасть їм значний поштовх у дорослому житті, аби довести, що за природничими науками наше з вами майбутнє.

ПРОГРАМА

  • Заняття 1. Як створити закриту систему з живими організмами, не допускаючи проникнення кисню? Підтримка кругообігу речовин у природі – конструювання мезокозму. Моделювання фотосинтезу за допомогою підручних засобів. Чи відбувається виділення кисню листками інших кольорів, окрім зеленого? Та ще й під дією різних довжин світла (жовтого, червоного, синього). Перевіримо це, використовуючи звичайний шпинат.
  • Заняття 2. Ви, напевно, чули про молекулу ДНК, але чи доводилося бачити її? Спробуємо виділити її з ківі. Для цього не потрібно бути генетиком, і навіть електронний мікроскоп не знадобиться.
  • Заняття 3. Що у нас вдома знаходиться в аптечці та у ванній кімнаті? Йод, спирт, зеленка, перекис ще щось? А в вбиральні – засоби для чистки труб, від накипу, білизна, кислотні дезінфікуючі речовини? – справжня домашня хімічна лабораторія! Поекспериментуємо з ними.
  • Заняття 4. Що відбувається у кишково-шлунковому тракті в цілому? Наочно моделюємо процеси травлення у ротовій порожнині, шлунку та кишківнику.
  • Заняттч 5. Як ферменти впливають на розщеплення білків, вуглеводів та жирів? Визначимо найоптимальніші умови для їхнього функціонування.
  • Заняття 6. Дослідження властивостей води: чи може вода рухатися вверх? Чому не змішується з іншими речовинами, але розчиняє більшість сполук? Як комахи ковзають по воді не тонучи в ній?
  • Заняття 7. За яким принципом вода різних концентрацій проникає у клітини? Дослідження тонічності розчинів та процесу дифузії.Оцінка мезокозмів: які рослини адаптувалися найбільше? Які умови цьому сприяли? Тестування рослин методом тонкошарової хроматографії на наявність пігментів у листках різного складу, та як вони розділяються.
  • Заняття 8. Екскурсія до закритих оранжерей Ботанічного саду ім. Фоміна.

РЕЄСТРАЦІЯ

Категорії курсів


Залишити коментар

Будь ласка, введіть Ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Усі курси в Києві, а також ЗВО (вузи) в Києві, коледжі в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві