Вірусолог

Загальна характеристика професії

Спеціаліст в галузі вірусології — науки про віруси, найдрібніші внутрішньоклітинні паразити, які поширені повсюдно і викликають хвороби рослин, тварин і людини.

Посадові обов'язки

Природу вірусів, їх будову, множення, біохімію, генетику вивчає загальна вірусологія; дослідження патогенних вірусів, їх інфекційних властивостей, розробку заходів попередження, діагностики та лікування викликаних ними захворювань здійснює медична, ветеринарна та сільськогосподарська вірусологія. Вірусологія, таким чином, має два головних напрямки. Перше зближує її з молекулярною біологією і генетикою, фізикою і хімією макромолекул, тобто, інакше кажучи, з пізнанням першооснов життя: явищ біосинтезу живої речовини і явищ спадковості. Друге примикає до теоретичної медицини та фармакології й має своїм завданням боротьбу з захворюваннями шляхом отримання противірусних вакцин. Місцем роботи вірусолога є переважно лабораторія — сучасна, оснащена новітньою апаратурою, яка дозволяє використовувати різні біохімічні, біофізичні, радіобіологічні та ін. методи. В арсенал вірусологів входить оптична та електронна мікроскопія, обчислювальна техніка. Вірусологи працюють також у віваріях, на дослідних станціях і полігонах, організують спеціальні вірусологічні експедиції. Вірусолог повинен поєднувати у собі широку загальнобіологічну ерудицію і навички експериментатора. Успіх його роботи багато в чому залежить від точного знання властивостей і характеристик залучених приладів і препаратів, від акуратності й ретельності при підготовці експерименту (нерідко довгої та трудомісткої), педантичності протягом його виконання. Непроста й обробка отриманих результатів, правильна інтерпретація їх часто вимагає постановки нових уточнюючих експериментів, залучення додаткової інформації.

Кваліфікаційні вимоги

Біологічний факультет університету.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Природничі науки и дослідження»