Канадський атестат про середню освіту в Україні – це реальність!

Канадський атестат про середню освіту в Україні – це реальність!

Сьогодні експерт з імміграційних питань і ліцензований адвокат Інна Коган (B.A., LL.B.), яка і сама отримала освіту в Канаді, ділиться власним досвідом і роздумами з приводу канадської системи освіти.

Вступаючи до канадського університету, студент отримує можливість не тільки оволодіти знаннями і освоїти професію, а й можливість іммігрувати в Канаду після отримання документа про освіту. Звісно, що вищий освіті передує закінчення середньої школи. З цього приводу і по багатьом іншим питанням ми і поспілкуємося з Інною Коган.

- Інно, день добрий. Як так вийшло, що успішний адвокат - і раптом стає засновником Канадського освітнього центру в Києві?

- Насправді, дивно, але в один момент просто все склалося. Завдяки тому, що я адвокат, мені доводиться відстежувати зміни в законодавстві. І ось приблизно 2 роки тому в Канаді ухвалили ряд нормативних актів про те, що діти-іноземці можуть здобувати середню освіту, навіть не перебуваючи на території Канади, тобто дистанційно. Що стосується навчання в CanSchool, то воно проходить англійською мовою, тому для вступу необхідно здати мовний тест. Заняття проводяться три рази на тиждень, по дві академічні години в день.

Ліцензовані канадські викладачі проводять заняття в режимі «Інтернет» і відео уроків. При цьому всі учні канадських шкіл в обов'язковому порядку здають іспит Canadian Literacy Test. Учні CanSchool здають цей тест одночасно зі своїми канадськими однолітками під суворим контролем канадських вчителів на території Канадського Посольства в Києві.

- Які можливості надає українським школярам диплом про середню освіту в Канаді?

- Знання дисциплін канадської середньої школи, англійська мова, вдосконалена під час навчання в CanSchool і канадський диплом «High School» (OSSD) значно полегшують учням процес вступу до престижних ВНЗ по всьому світу і економлять від 1 до 2 років на підготовку до початку вищої освіти за кордоном. При цьому до вищих навчальних закладів Канади можна вступити лише на підставі цього диплому - без додаткової здачі будь-яких іспитів.

- Існує переконання, що вчитися в Європі занадто дорого. Чи справедливо це і для Канади? І якщо це так, то чи можна навчання в Канаді вважати інвестицією в своє майбутнє?

- Я взагалі вважаю, що освіта - це інвестиція в майбутнє. У нашому світі нових технологій і гострої конкуренції на ринку праці тільки правильний набір знань і навичок забезпечить успіх у починаннях молодого фахівця. Освіта в Kанаді за своєю якістю не гірша за американську або британську. За статистикою, майже п'ята частина студентів канадських ВНЗ - це студенти з США. За світовими рейтингами Університет Торонто впевнено тримається на 14 місці після таких гігантів, як Гарвард і Оксфорд, а Університет МакГілл в місті Монреаль - французькій частині Канади, відстає всього на кілька пунктів.

Що стосується цінової політики, то вона тут приємно дивує. Вартість освіти в Канаді в рази дешевше американської або британської. Справа не тільки в тому, що канадський долар впав по відношенню до американського, а й в тому, що уряд субсидує вищі навчальні заклади. Канадський уряд робить все можливе, щоб підтримувати рівень освіченості населення на високому рівні. У Канаді можна отримати освіту в одному з найкращих університетів світу за суму, яку цілком реально заробити протягом перших двох років роботи в Канаді. Я вважаю, що в якості бізнес-проекту така інвестиція цілком виправдана!

- Останнім часом багато говориться про імміграцію через навчання. Чи багато мігрантів скористалися цією можливістю?

- Імміграція через навчання - один з найпопулярніших шляхів легальної імміграції в Канаду. Програма створена для того, щоб зупинити відтік з Канади талановитих і перспективних молодих фахівців. З точки зору імміграційної політики, випускники канадських ВНЗ - ідеальні іммігранти, які гарантовано інтегруються в суспільство, не проситимуть державної допомоги, але які будуть платити податки протягом усього життя в казну для розвитку економіки  Канади. Все досить просто: після отримання в Канаді вищої освіти молодь автоматично отримує дозвіл на роботу. А як Ви правильно помітили, всього один рік робочого стажу на умовах повної зайнятості веде до практично гарантованого успіху в оформленні статусу постійного жителя.

Так і я сама, свого часу, залишилася в Канаді за аналогічною системою, яка існувала в ті роки. Закінчивши університет, я пропрацювала рік у відомій юридичній фірмі, а потім залишилася і продовжила навчання, щоб отримати наступну ступінь. Справа в тому, що іноземні студенти платять за навчання приблизно в два рази більше, ніж канадці. Оформивши в Канаді статус молодшого спеціаліста, після дворічного навчання і отримання диплома, студент має повне право продовжити навчання, але коштувати це буде в два рази дешевше.

- Чим канадська система освіти відрізняється від, наприклад, американської? І чи пристосована вона під різні регіональні або загальнодержавні / федеральні програми з наповнення місцевого ринку праці, як це відбувається, наприклад, в Новій Шотландії?

- Не візьмусь коментувати американську систему, але від британської системи, канадська відрізняється тим, що набір студентів на певну програму зазвичай розрахований на те, що саме на таких фахівців є попит на ринку праці. Я викладала у вищому навчальному закладі, який можна порівняти з нашим політехнічним інститутом (Seneca College) і вивчила систему зсередини. Кожна спеціальність має особливий рейтинг під назвою КПІ (KPI), який визначається декількома факторами, і головний з них - працевлаштування випускників за професією. Чим вище рейтинг КПІ, тим більше шансів у студента знайти роботу за фахом.

Навчальні заклади борються за те, щоб їх рейтинги були високими, тому що абітурієнти вибирають програму навчання і ВНЗ, беручи до уваги  саме цю інформацію. У кожному ВНЗ є відділ, який займається допомогою в пошуку роботи для своїх випускників. Так як кожен іноземець, який закінчує ВНЗ, автоматично отримує дозвіл на роботу, то відділи з працевлаштування допомагають їм так само, як і громадянам Канади. Тут створені всі умови, щоб молоді фахівці мали можливість застосувати свої знання на практиці.

- Вважається, що вступити в приватний ВНЗ набагато простіше, ніж в державний. Чи так це?

- Скоріше за все так. Ті абітурієнти, що мають можливість завдяки своїм знанням вступити в рейтинговий ВНЗ, без сумніву, виберуть саме його. А вже ті, хто не пройшов конкурс до навчальних закладів з високим рейтингом, розглядають інші варіанти. Тому і виходить, що комерційні ВНЗ приймають абітурієнтів з нижчими балами і оцінками. Мені здається, це абсолютно природня ситуація. Хіба в Україні не так?

- У студентському середовищі ходить міф, що студентам старше 25 років візу не відкриють. А які взагалі існують обмеження для отримання освіти за кордоном?

- Я дуже люблю міфи, особливо люблю їх розвіювати! До мене найчастіше звертаються люди, у яких склалася нестандартна ситуація, і тому вони побоюються займатися оформленням документів без кваліфікованої допомоги. Я розповідаю про успішно завершені справи у себе на сторінці ФБ, і важливе місце серед цих історій займають студенти за 30, багаторазові студенти - «відмовники», а також інші заявники, які, всупереч існуючим в народі міфам, летять в Канаду з офіційними легальними документами .

- У деяких вищих навчальних закладах Польщі діє жорстке правило - після навчання необхідно повернутися додому. Як в цьому випадку йдуть справи в Канаді?

- У Канаді такого правила немає. Раніше іноземцям пропонувалися гранти на навчання, умовою яких було повернення на батьківщину. На жаль, подібних грантів більше немає. Зате я допомогла багатьом клієнтам отримати стипендії на навчання у вищих навчальних закладах Канади. Для цього необхідно знати систему і не пропустити терміни подачі заявок. Не всі отримують такі стипендії, але пробувати треба обов'язково - поки не постукаєш в зачинені двері, тобі їх ніхто не відкриє.э

- Дякую за інтерв'ю.

Відео версія інтерв’ю: https://www.youtube.com/watch?v=aYT3C0BKKhI

Джерело: www.canschool.net


Коментарі

0
Залишити коментар
Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити


Інші статті в категорії Поради абітурієнтам Освіта, наука Освіта за кордоном