З чого розпочати кар’єру в ІТ?

З чого розпочати кар’єру в ІТ?

Сфера ІТ достатньо різностороння і знайти себе в ній — складно, але реально. У цій статті все про перші кроки початківця на шляху до нової професії та різновиди ІТ-напрямів.

Універсального рецепту для початківців немає, але є перелік порад, знань та навичок, які полегшать старт в сфері ІТ.

Зробіть перший крок до вивчення сфери

Промоніторте ІТ-галузь, спеціальності та ролі в компанії. Ви маєте влитися в ІТ-ком’юніті, дізнатися більше про внутрішню кухню, поспілкуватися з ІТ-фахівцями та почути про їх досвід.

Тут необхідно обрати кілька напрямків, які були б для вас цікаві та дізнатися перелік необхідних навичок.

Важливо! В ІТ є не лише технічні спеціальності, можна обрати напрямки, що не потребують знання коду.

Технічні спеціальності: BackEnd-розробники на різноманітних мовах програмування (Java, Python, C#, PHP, C++, тощо), FrontEnd-розробники, верстальщики, Devops’и, Тестувальники програмного забезпечення, FullStack-розробники, Архітектори та інші.

Нетехнічні спеціальності: HR та Рекрутери, Веб-маркетологи, Аналітики, Sales-менеджери, тощо.

Дізнайтесь про себе більше

Почніть зі SWOT-аналізу. Оцініть свої сильні й слабкі сторони, співвіднесіть з напрямками, які ви обрали та звузьте перелік, складіть план розвитку і рухайтеся відповідно нього.

Оцініть свій спосіб життя

Необхідно розуміти, що додаткове навчання вимагатиме сил, енергії та часу. Якщо ви студент, маєте роботу, сім’ю, то варто переглянути свій розпорядок дня та виокремити 2-3 години на навчання і саморозвиток.

Оберіть спосіб навчання

Для того щоб потрапити в ІТ, необхідно володіти базою: теоретичною, практичною в іншій сфері, мовною, мотиваційною, інтелектуальною. Ви можете вивчати ІТ-напрямки в університеті, на курсах, або самостійно. Але найшвидший та ефективний спосіб опанування професії — це курси.

Варто обирати курси, які покривають комплекс знань та практичних навичок. Як обрати якісні курси? 

Існує певний перелік характеристик, за яким варто обирати додаткову освіту: 

  • досвід у сфері ІТ-освіти (від 5 років);
  • кількість працевлаштованих випускників;
  • відгуки про курси чи школу;
  • викладачі — практичні спеціалісти;
  • тривалість курсу (хороші курси не тривають 1 місяць і навіть не 2);
  • програма курсу;
  • додаткові тренінги на розвиток особистих якостей та мотивації.

Для того щоб розпочати кар'єру в ІТ безкоштовно, запишіться на безкоштовні курси програмування в Logos IT Academy →

Розвивайтесь, вчіться та знайдіть мотивацію

ІТ — це постійний розвиток і навіть потрапивши в компанію, не варто зупинятися. Курси, тренінги, вебінари, форуми - все це підвищує цінність спеціаліста на ринку. І ще до початку роботи в ІТ - ви можете підвищувати власну кваліфікацію, адже знання ніколи не бувають зайвими.

Часто люди прагнуть потрапити в IT тільки заради високого рівня компенсації і можливості переїхати на роботу за контрактом в іншу країну. Не варто орієнтуватися тільки на ці фактори. Висока зарплата та інші бонуси за відсутності мотивації розвиватися саме в цій сфері не врятує від вигорання.

Отримайте досвід

Якщо у вас немає релевантного досвіду роботи — не варто хвилюватися, адже будь-який досвід важливий: стажування, неповний робочий день, участь у волонтерських програмах, хакатонах, ідеатонах,  фрілансі, досвід студентської діяльності.

Вчіть англійську

Англійська мова — це не лише мова міжнародної комунікації, а засіб спілкування в ІТ. Переважна більшість ІТ-компаній в Україні працюють на аутсорс. А це означає, що мова комунікації з замовником та ведення документації буде англійською. Крім того всі програми та сервіси для роботи написані англійською мовою.

Бажаним рівнем для старту є Intermediate, але чим кращі ваші знання іноземної мови, тим більші шанси обійняти бажану посаду.

Напишіть резюме та ходіть на співбесіди

Після того, як ви завершили навчання, необхідно скласти професійне резюме, заповнити соціальні мережі: LinkedIn та FaceBook.

Сфера ІТ дуже затребувана, вона постійно розвивається та потребує нових кадрів, тож не зволікайте та розпочніть свій шлях вже сьогодні з безкоштовних курсів в Києві від Logos IT Academy.


Коментарі

1
Залишити коментар
Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів
або Відмінити
Олександр, 28.08.2022, 15:10

Хороший нарис, надає базове розуміння про професію. Дякую.


Залишити коментар

Інші статті в категорії Поради абітурієнтам Інформаційні технології Освіта, наука