Які медичні довідки потрібні для поселення в гуртожиток

25 серпня 2023
Які медичні довідки потрібні для поселення в гуртожиток

Для поселення в студентські гуртожитки першокурсники мають пройти медичне обстеження та отримати довідки. Розглянемо, які медичні висновки можуть знадобитися при поселенні в гуртожиток.

У Положенні про особливості користування гуртожитками закладів фахової передвищої та вищої освіти зазначено, що «здобувачі освіти закладів фахової передвищої та вищої освіти підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам відповідно до статті 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Це означає, що якщо ви плануєте поселятися до студентського гуртожитку, маєте пройти медичний огляд та отримати про це довідки.

Перелік медичних документів, необхідних для поселення в гуртожиток, кожен заклад освіти визначає самостійно у своїх положеннях. Наприклад, Київський національний університет імені Тараса Шевченка прописує у вимогах необхідність довідки про флюорографію та висновку від дерматолога. Для поселення в гуртожитки Національного авіаційного університету та Київського національного університету будівництва і архітектури першокурснику потрібно пред’явити довідку за формою 086/о. Водночас Державний торговельно-економічний університет у своєму порядку зазначає, що достатньо мати результати проходження флюорографії.

Тож радимо уважно ознайомитися із такими вимогами на інформаційних ресурсах закладу, який обрали для навчання.

Які медичні довідки потрібні для гуртожитку

Ми проаналізували порядок поселення до гуртожитків різних вишів, щоб скласти перелік медичних довідок, які можуть вимагати у вас при поселенні.

Довідка про проходження флюорографії, яка зроблена протягом календарного року. Тобто якщо ви пройшли флюорографічне обстеження 10 серпня 2022 року, а поселяєтеся в гуртожиток 31 серпня 2023 року, така довідка буде недійсною, і вам доведеться робити нову флюорографію.

Довідка про стан санітарно-епідеміологічного оточення від сімейного лікаря, яка видана не більше 3 діб тому. Вона засвідчує, що ви не хворієте на педикульоз, гострі респіраторні вірусні інфекції, не перебуваєте на самоізоляції, а також не мали контактів з інфікованими хворими тощо.

Довідка зі шкірно-венерологічного диспансеру, яка дійсна 3 дні (у деяких вимогах значиться термін 7 днів), свідчить про відсутність шкірних захворювань.

Довідка 086/у. Це висновок про поточний стан вашого здоров’я, який видає сімейний лікар після того, як ви пройшли обстеження у вузьких спеціалістів, здали лабораторні аналізи та зробили флюорографію. Врахуйте, що таке обстеження займає орієнтовно 2–4 дні. 

Де отримати медичні довідки для поселення в гуртожиток

Зазначені довідки ви можете отримати:

  • За місцем основного проживання, тобто вдома, звернувшись до сімейного лікаря. Але врахуйте, що деякі медичні висновки мають обмежений термін дії. До прикладу, НУ «Львівська політехніка» приймає медичну довідку з місця проживання, видану не більше 14 днів до дня поселення.
  • При поселенні в найближчому до гуртожитку медичному закладі. Для цього потрібно звернутися до студентської або іншої поліклініки. Адреси та контакти цих установ шукайте на сайті студмістечка вашого ЗВО.

Щоб отримати потрібну вам медичну довідку якнайшвидше, можете скористатись у телефоні застосунком для запису до лікарів Helsi. Для цього в розділі «Сервіси» оберіть пункт «Довідки та профілактика». На екрані ви побачите перелік медичних довідок. Оберіть потрібну форму довідки, і тоді система підкаже, які обстеження потрібно зробити. Також система запропонує вам найближчі медичні установи, де ви зможете отримати направлення та записатися на прийом до лікарів.

Читайте новини та інструкції на порталі Education.ua. Ми розповімо про головні події в освіті.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Останні новини