Диктор

Загальна характеристика професії

Людина, яка читає інформаційні, політичні, художні, рекламні матеріали біля мікрофона в ефірі та у магнітному записі.

Посадові обов'язки

На підприємствах народного господарства веде передачу спеціальних програм і оперативної інформації зі службової радіотрансляційної мережі, передає розпорядження керівництва і різні реклами. На вокзалах управляє телемеханічними покажчиками часу відправлення поїздів, літаків, суден, автобусів. Стежить за роботою радіоапаратури та інших засобів передачі інформації й вживає заходи щодо усунення їх несправностей. На телебаченні та радіо веде студійні та позастудійні передачі всіх видів і жанрів. Виразно читає у кадрі та за кадром тексти передач, які йдуть у безпосередньому ефірі або знятих (записаних) на плівку. Виступає як ведучий у передачах, які не вимагають акторського виконання і спеціальних знань. Повинен знати: основи акторської та журналістської майстерності, досконало володіти технікою мовлення, мати гарні знання у галузі української мови (стилістика). Професійно важливі якості: гарна дикція, пам'ять, емоційність, художній смак, логічне мислення. Медичні протипоказання: порушення дикції, нервові та психічні захворювання, виражені порушення органів зору та слуху.

Кваліфікаційні вимоги

Вища гуманітарна освіта, бажано інститут культури, інститут мистецтв.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «ЗМІ, видавництво, поліграфія»