Тележурналіст

Кар'єру на телебаченні починати краще з посади кореспондента. Ви навчитеся готувати репортажі, монтувати і озвучувати матеріали, працювати з режисером і редактором. На відміну від телеведучих, які більшу частину часу проводять в студії або кабінеті, кореспонденти знаходяться там, де відбувається найцікавіше.

Специфіка професії

Працювати потрібно в шаленому темпі — все вирішують хвилини. І ось коли все вдалося, і в останній момент ви встигли надіслати сюжет до телекомпанії, виявиться, що для вашого матеріалу в ефірі не вистачило часу (особливо якщо ви знімаєте культурні або спортивні сюжети, які у верстці новинного випуску зазвичай йдуть в самому кінці). Образливо? Так, але до цього теж треба бути готовим.

Місце роботи

Телебачення.

Особисті якості

Високий рівень загальної культури. Розвинуті комунікативні вміння. Спеціальні здібності. Мобільність. Оперативність. Зібраність. Спостережливість. Вміння швидко адаптуватися в нових умовах, легко вступати в контакт, розташувати до себе і розвинути розмову зі співрозмовником. Ерудиція. Правильна літературна мова. Гарна дикція. Кмітливість. Вміння чітко висловлювати думки і точно формулювати питання. Бажано приємна зовнішність.

Кар'єра

Ви можете стати штатним співробітником і замість гонорарів отримувати стабільну зарплату. А далі можна піти по одному з двох шляхів. Перший — «вертикальний ріст»: від кореспондента до редактора, режисера, продюсера, шеф-редактора або навіть керівника каналу. Другий — «горизонтальний»: залишатися кореспондентом або ведучим програм, але переходити на телеканали з більш високою зарплатою.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «ЗМІ, видавництво, поліграфія»